Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Biti gej je stvar izbire?

137 odgovorov v tej temi

#126 OnlyMe

OnlyMe

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2014 - 22:12

Po mojem mnenju se z neko usmerjenostjo že rodimo. Sebe in svoje želje pa odkrijemo med odraščanjem. V otroštvu pa je to stvar vzgoje in zdi se, da mora punca imeti fanta- fant pa punco. Tako nas vzgajajo. Z leti, ko spoznavamo samega sebe pa odkrijemo kaj nas zares zanima.

#127 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2014 - 22:40

tudi sam sem mnenja da se s tem rodimo... potem je pa samo vprašanje časa kdaj si priznamo...

#128 1985r

1985r

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2014 - 22:57

menim da se s tem rodimo, saj ko sedaj pomislim za nazaj se spomnim da sem že od pričetka odraščanja spoznal da me privlači isti spol. Sem se pa pa s tem spoznanjem hitro sprijaznil in sem zadovoljen da sem kar sem...

#129 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2014 - 09:16

Hm, zanimiva tema. Moje mnenje je, da se gej rodiš. Kot je že nekdo pred mano rekel, Odvisno od tebe je potem, ali se sprejmeš takega ali ne. Mislm, kako bi zgledalo če bi se odločil biti gej: "Uh, danes, ko je pa dež, bom pa gej." Če že pogledamo z druge strani, če bi bila to odločitev, potem bi se nas gejev in lezbijk večina odločila biti str8, ker je itak biti str8 lažje v življenju - nobenih opazk, nobenih zmerjanj ... Potem sledeče, da se odločiš biti gej zato, ker nimaš sreče z nasprotnim spolom. Hehe, tudi sam sem sprobal biti z pripadnico ženskega spola, ampak na srečo ni bilo nič med nama, ker me ni na tak ali drugačen način privlačila - pač všeč so mi moški in pika. Sledeče naj bi bil vpliv okolice. Ja pa ja de. Jaz v mladosti nisem poznal nobenga geja ali lezbijke. Tudi nikoli nisem bil nadlegovan s strani istega spola. Vedno so me učili o heteroseksualnih vezah. Torej kako naj bi potem okolica vplivala name? Torej vsaj zame lahko iz tega razberem, da sem se rodil gej. In po moje za vse tukaj tudi.

In še o tem, da se homoseksualnost da pozdraviti. Hehehehehe, večje bedarija od trditve. Če si gej si gej, in tega ne more spremenit nobena psiho-elektro-verska terapija. Lahko edino spremenijo, da se prilagodiš okolici in si najdeš partnerja nasprotnega spola (samo zato, da ti ne težijo) vendar boš še vseeno hrepenel po partnerju istega spola. Kajti gej si in gej ostaneš celo življenje. Sicer pa zanimiv dokumentarec o teh temah: http://www.youtube.c...h?v=abcj6kSkO1A

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#130 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 17:16

Do določene mere gotovo to je stvar izbire.

Vedno gre v obe smeri - kot se obnašaš, to postajaš, malo pa je tudi obratno. Znanstveno je dokazano, da telo proizvede več hormonov sreče, če si daš med zobe svinčnik - da fejkaš smeh. Prav tako se dvigne raven testosterona, četudi fejkaš široke, ponosne poze ... To oboje je znanstveno dokazano. 

Ker - če govorite, da se s tem rodimo - potem so za to očtino kemične posledice v neki fazi zarodka, ki se jih da verjetno korigirati. Tako da - ne vem. Bi bil sam bolj previden s takimi kvazi-sodbami. Najlažje je reči, s tem sem se rodil, nič ne morem.

Mislim, da je pametneje reči, da je vse skupaj - kot smo se učili že v šoli - mešanica genotipa, fenotipa in okolja.

#131 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 17:39

hmm, ta tvoja teorija je na rahlo trhlih nogah, čeprav je zanimiva (upam da jo prav razumem)

Glede na to kakšno je javno mnenje o gejih, ter kako težko je narediti coming out, ne vem, če bi potemtakem kdo želel biti gej in biti potem obsojan z vseh strani.

Če te prav razumem o tem obnašanju (prosim, popravi me, če razumem narobe): po tej logiki se geji obnašajo kot geji in potem to postanejo? če gledaš ljudi na avtobusu, vlaku,... nikakor ne moreš reči: ta je gej, ta pa ne ... je veliko gejev, za katere si (ko jih vidiš) niti slučajno ne bi mislil, da so geji, ker so popolnoma str8 obnašanja.

Za vpliv okolja pa tudi nisem čisto prepričan, da vpliva na to. Ker lahko si gej, pa si rojen v okolju, ki je močno homofobično (s tem mislim tako primarno, kot sekundarno okolje). Poznam geje, ki so živeli v okolju, kjer je bilo biti gej nekaj najbolj nagnusnega, pa so vseeno geji.

Še vedno zagovarjam mnenje da se s tem rodimo, in (kot si rekel), nič ne moremo. Konec koncev zakaj pa bi hoteli spremeniti svojo spolno usmerjenost? Sam sem s svojo čisto zadovoljen :)

#132 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2014 - 16:23

Ja, recimo geji, ki se obnašajo feminizirano (obstajajo tudi taki strejt tipi, čeprav takega v živo še nisem videl), s časom pogosto postanejo še bolj feminizirani. Verjetno (tudi! - ne samo) zaradi tega, kar sem omenil - da se lahko s svojim obnašanjem do določene mere spremenimo. (tisto s hormonom sreče in testosteronom je dokazano).

Seveda tudi okolje vpliva na to. Če živiš v družini z istospolnima staršema, ti bo gotovo od majhnega privzgojeno, da je to sprejemljivo. Take mlade osebe bodo gotovo vsaj veliko raje eksperimentirale in gotovo bo večji delež bi/homoseksualnih.

Ker pa je gotovo nekaj tudi prirojenega (genotip!) pa se to dogaja tudi v okolju, ki je tem stvarem nenaklonjeno.

Se ne strinjam, da nič ne moremo. Spremeniš lahko okolje, težje fenotip, najtežje pa genotip. :)

Se pa strinjam s tem - zakaj bi sploh bilo potrebno! Nisem želel, da se razume v takem smislu. Ravno v tem je point - če nikomur ne škoduješ in če je konsenzualno, mora biti to pravica "izbire" (izbire v smislu, kaj se pač razume pod besedo partner).

Prispevek uredil/a: bi_bOy, 12 maj 2014 - 16:24.

#133 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2014 - 17:03

Tvoji prvi trije odstavki so pa povsem za lase privlečeni. Znanost žal niso predpostavke - te so zgolj njena izhodišča, ki jih je potrebno potem tudi znanstveno raziskati in potrditi, ali pa tudi ne.

Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#134 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2014 - 20:51

@bi_bOy: am, ja, ok če se gej obnaša feminizirano, samo še zmerej nis(m)o vsi geji taki. Eni smo čisto str8 obnašanja. Po tvoji teoriji bi potem morali enkrat postati str8 ali kako?

Ne vem koliko gejev je živelo z istospolnimi starši, večino nas je odraščalo s starši ki so bili heteroseksualni. Potem je sicer odvisnom kako so oni gledali na homoseksualnost (eni dost liberalno, drugi čisto preveč konzervativno). Pa recimo, da razumem, kaj hočeš povedati za liberalne starše, ampak daj mi razloži tvojo teorijo v primeru, da imaš za starša dva popolna konzervativca, ki imata homoseksualnost za najbolj nagnusno stvar, kar jih je. Če prav razumem tvoj zadnji stavek, naj bi bi-/homo-seksualnost bila celo eksperimentiranje.

Delno se strinjam s tabo da se da spremeniti okolje, čeprav je tako da če odraščaš ali pa živiš v homofobnem okolju, ni šanse da bi ga spremenil (mogoče bi še najlažje spremenil primarno, čeprav si vseeno poglej po forumu, kaj se je tudi že dogajalo po coming outu), ker je to taka mentaliteta ljudi ... žal.

#135 EZStyle

EZStyle

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2014 - 01:00

Nekaj ljudi ki so postali to v 2005, so zelo točni glede podrobnosti ... moram še prebrat vse strani dokonca, potem pa bo malo brainstorminga. Mislim, da večina tistih ni več na forumu ?

#136 An4joke

An4joke

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2014 - 21:43

Jaz sem skoraj popolnoma preprican, da se ze ob rojstvu rodis spolno usmerjen. ne vem, ce je dedno, saj to pomeni, da je moralo biti veliko nasih prednikov homoseksualcev, kar je zelo nemogoce, ni pa popolnoma nemogoce. jaz si to temo razlagam s tem, da so bili prisotni razlicni hormoni pri nosecnosti in da je bilo pri gejih prisotnih vec zenskih hormonov oz. ne dovolj testosterona. pri gejkah pa je bilo prisotno vec testosterona / manj estrogena. mogoce je zelo neumna teorija, ampak jaz si to tako razlagam.

Napisal sem gejka in ne lezbika zato, ker se mi zdi da ima beseda lezbika negativn prizvok/feeling :)

#137 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2014 - 22:04

Lezbijka je povsem nevtralen izraz za homoseksualno usmerjeno žensko.

Stvar izbire ali pa ne, vsak naj živi, kot mu paše.

#138 asix

asix

piščan'c

• Člani
  • 84 prispevkov

Objavljeno 01 december 2019 - 19:37

"biti gej dogodek" se najbrž zgodi že v maternici, torej je naraven

moje mnenje
svet je enostaven, dokler živiš le v svojem

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov