Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Biti gej je stvar izbire?

137 odgovorov v tej temi

#1 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2005 - 20:21

no zdej mam pa še eno vprašanje.. pred nekaj dnevi sva se s fantom pogovarjala o temi "biti gej". zdej on trdi da to ni dedno oz. da se ne moreš roditi kot gej ampak da je to stvar izbire, kar pomeni da se zavestno sam odločiš za istospolno usmerjenost.
jst pa mislim da se rodiš gej, samo da je vprašanje časa ali si boš to nekoč priznal ali pa se boš delal da to ne obstaja.Je pa res da je zlo velik ljudi za katere je bit gey neki modernega in fensi..
kaj o tem menite vi?

#2 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2005 - 20:54

O tem se je pisalo tudi tukaj:

http://www.mavricni-...p?showtopic=706
http://www.mavricni-...p?showtopic=705

Lp, Mharc :poljubcek:
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#3 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 16 julij 2005 - 20:59

hey.

jaz mislim, da se človek rodi homoseksualno usmerjen, in, da to ni stvar izbire. vsekakor pa na vsakega človeka vpliva tudi okolje in razmere v katerih živi, zato si nekateri ljudje tako težko priznajo svojo spolno usmerjenost, zaradi okolja, družine, družbe..; ki tega ne sprejema. tukaj se potem pojavi izbira- ali si boš svojo usmerjenost priznal, ali pa jo zanikal. to je izbira- boš živel polno življenje kot človek, oseba z lastno indentiteto, ponosen na to kar si, in na vse možnosti, ki so ti dane..ali pa se boš zanikal, in vse življenje živel v senci samega sebe, si lagal, lagal drugim, in po možnosti povzročal trpljenje samemu sebi in ljudem okoli tebe.
tako jaz vidim to izbiro- kot življenje, kot celoto, ne pa kot nek trend iz danes na jutri s katerim se ne moreš poistovetiti. ljudje, ki so "trendy gay" nimajo z mano nič skupnega, razn tega mogoče, da bila sem tu&tam nevede kakšni "trendy" poiskusni zajček..ampak to je že druga zgodba :D
no, upam, da nisem preveč zabluzla.
drži se! :slayer:

pozdravček vsem :mavrica:

#4 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2005 - 00:31

Članek na to temo sem zasledil pred nekaj dnevi na:
http://www.rtvslo.si...a...1&c_id=9530

Naslov zasenči bistvo.

P.S.: Članek ni v rubriki Zdravstvo, kot bi pričakoval, ampak je v rubriki Zabava in podrubriki Zanimivosti...

#5 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 18:13

Jaz pa verjamem v to, da se vsi rodimo brez neke spolne preference. Da so ob rojstvu vse možnosti še odprte. Kaj pa postaneš, pa je odvisno od okolja, predvsem od vzgoje staršev.

Moji tezi sicer nasprotujejo najnovejše raziskave, ki kažejo, da je morda homoseksualnost vendarle dedna. Počakajmo še nekaj let, ko bodo združili rezultate vseh raziskav in bodo tudi strokovnjaki enotni glede tega. Mislim da rezultate manjših neodvisnih raziskav ni smiselno jemati kot 100% resnične.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#6 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:19

Ne more biti stvar izbire..preprosto ne more. Js nism prov nč izbirala kot deklca, men je blo težko, počutla sm se kot en freak, da je neki narobe z mano, še clo govorla sm si, da bom to večno skrivala pa da bom za javnost str8. Kdo bi si kej tacga izbrov?? Zdej sm že mal starejša dečva, pa je nekok lažje, ampak še vedno težje, ne paradiram lih okol s transparentom vsa ponosna..sicer pa na neki kar nimaš vpliva ne moreš bit čist nč ponosen. Za druge nevem pa mi je tudi vseeno, js sam zase lohk rečem, da nism prov nč izbrala, k sm bla dovolj stara da sm to poštekala sm si tut priznala. To je to.

#7 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 22:16

Hello,

Je pa res da je zlo velik ljudi za katere je bit gey neki modernega in fensi..

Si prepričana? :?: Jaz namreč nikogar ne poznam, ki bi menil, da je biti gej nekaj modernega in fensi. Morda je nekaj modernega in fensi, če se dve str8 bejbi zalizujeta in mečkata na vsesplošno veselje str8 tipov, ampak za geje ne velja čisto ista politika kot za bejbe. Sploh pa dvomim, da bi nekdo kar "postal" gej, ker naj bi bilo to moderno. :roll:

Sicer pa tudi jaz ne verjamem, da je spolna (in tudi čustvena) usmerjenost stvar izbire, po mojem mnenju se ljudje rodimo s tem nagnjenjem ali pa brez njega. Stvar izbire pa je, če bo homoseksualen človek živel svoje intimno življenje (npr. z nekom v paru) ali pa bo vse življenje živel v nekakšnem zavednem samozanikanju in se bo poročil s partnerjem nasprotnega spola, imel otroke, družino in ostal zafrustriran in zatrt do smrti - zaradi družine, zaradi družbe in še iz kakšnih drugih razlogov. Skratka, edina izbira je, ali bomo živeli svoja "homoseksualna življenja" ali pa se bomo temu odpovedali.

Lep pozdrav. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#8 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2005 - 00:07

Ampak zakaj je za ljudi tako pomembna ta razlika med "prirojenim" in "privzgojenim" :?: (razen čiste znanstvene in osebne radovednosti, seveda)

Mislim, da ni človeka, ki bi resno verjel, da se nekdo lepega dne zbudi in reče, sedaj bom pa gej (to bi bila namreč "izbira"). Gre bolj za fajt med biološko in sociološko teorijo.

Kakšne so posledice, če prevlada eno ali drugo mišljenje?

Vem, da so homofobi zagovorniki teorije okolja, večina gej folka pa teorije genetike oz. biološke predispozicije. Samo mislim, da se tukaj bije ena bitka na čisto napačnih temeljih.

Tudi če se izkaže, da bi/homo ljudje nastanemo zaradi vpliva okolja (starši itd.), s kakšno pravico bi kdorkoli od nas zahteval, da se "spremenimo"?

Navsezadnje, če je nekdo sveto prepričan (kar razni kapisovci so), da je bi/homoseksualnost nekaj povsem nesprejemljivega, potem jim je prav eno figo vseeno, zakaj smo bi/homoseksualci nastali. Če recimo sovražiš črnce, ti je najbrž prav vseeno, ali je nekdo črn zato, ker ima tak gen, ker so v maternici njegove mame prevladali določeni hormoni ali pa je črn postal zaradi napačne vzgoje in drugih vplivov okolja.

In če bi/homoseksualci mislimo, da so naša občutenja, ljubezni in razmerja OK samo zato, ker imamo take gene oz. biološke predispozicije, v vseh ostalih primerih pa bili dolžni prestopiti v heteroseksualnost, potem imamo problem najprej mi sami s seboj.

Tudi če sem bi zato, ker so bili pač taki vplivi okolja, tudi če bi se sama celo zavestno odločila za biseksualnost kar en dan zjutraj (pa se nisem), kdo mi ima pravico težiti zaradi tega?
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#9 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2005 - 01:43

Tudi če se izkaže, da bi/homo ljudje nastanemo zaradi vpliva okolja (starši itd.), s kakšno pravico bi kdorkoli od nas zahteval, da se "spremenimo"?

Nara, se povsem strinjam s tvojim celim prejšnjim postom, še posebej pa za citat lahko rečem samo :respect:

Mislim, da je človek preveč kompleksno bitje, da bi se z njim eksperimentiralo. Sploh pa zgolj zato, da bi bili sprejemljivi za druge, da bi nas ONI sprejeli. S kom je v tem primeru verjetneje kaj narobe - ali z GLBT populacijo ali pa s tistimi, ki bi nas radi spremenili - pa prepuščam vam. :)

Seveda pa je lažje spreminjati druge, kot pa sebe in svoje predsodke, ki s(m)o jih "podedovali".
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#10 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2005 - 13:14

TRIJE MITI O HOMOSEKSUALNOSTI

[19.05.2004]

NARTH je neprofitna izobraževalna organizacija, posvečena raziskovanju in terapevtski obravnavi homoseksualnosti. Člani NARTHa (ustanovljenega leta 1992), so klinični psihiatri, psihologi, usposobljeni socialni delavci, drugi znanstveniki s področij prava, religije in izobraževanja.

Mit #1

Homoseksualnost je normalna in biološko pogojena.

Resnica...

Nobene znanstvene raziskave ni, ki bi potrdila biološko oz. genetsko pogojenost homoseksualnosti. Biološki dejavniki sicer lahko igrajo vlogo kot predispozitorji homoseksualnosti, vendar velja enako tudi za številna druga psihološka stanja. Raziskave kažejo na odločilen vpliv družbenih in psiholoških dejavnikov. Raziskovani primeri pričajo o težavah v zgodnjih družinskih odnosih, spolnih zapeljevanjih in občutku neenakosti med tovariši istega spola, kar vodi k motnjam spolne identitete. Družba lahko prav tako vpliva na seksualne dileme mladih s svojim spodbujanjem k t.i. "gejevskemu" samo-označevanju.

Mit #2

Homoseksualci se ne morejo spremeniti; če bi to poskusili, bi utrpeli velik duševni pretres in postali samomorilni. Zato je potrebno prenehati s terapevtskimi obravnavami za spremembo homoseksualnosti.

Resnica...

Psihoterapevti širom po svetu, ki obravnavajo homoseksualnost, poročajo o občutnem številu svojih klientov, ki so doživeli bistveno preobrazbo. Spremembo so doživeli na podlagi psiholoških terapij, poglabljanja v duhovnost in udeleževanja t.i. "ex-gay" skupin. Mnogi, ki so se ali poročili ali odločili za samsko življenje, poročajo, da so njihova homoseksualna občutja v veliki meri pojemala in da jih ne obremenjujejo več tako kot nekdaj. Ključi do spremembe so želja, vztrajnost in pripravljenost na soočenje z zavestnimi in nezavednimi konflikti, na podlagi katerih je prišlo do njihovega stanja. Sprememba prihaja počasi, običajno več let. Klienti se učijo, kako se soočiti s svojo potrebo po afirmaciji z istim spolom - brez erotizacije odnosa. Ob razvijanju svojih heteroseksualnih možnosti, moški in ženske običajno globje in polneje začutijo svojo lastno moškost oz. ženskost.

Če se nekateri homoseksualci ne želijo spremeniti, je to njihova izbira, vendar je silno žalostno, da se t.i. "gejevski" aktivisti borijo proti pravici do terapije za tiste homoseksualce, ki hrepenijo po osvobojenju od svojih nagnjenj.

Mit #3

Svoje otroke moramo učiti, da je homoseksualnost enako normalna in zdrava kot heteroseksualnost. Najstnike je potrebno spodbujati k proslavljanju svoje istospolne usmerjenosti.

Resnica...

Znanstveno raziskovanje potrjuje, kar potrjujejo tudi obče-veljavne kulturne norme: da homoseksualnost ni zdrava oz. naravna alternativa heteroseksualnosti. Raziskave kažejo, da so istospolno usmerjeni mladi še posebno ranljivi v odnosu do zlorabe drog in zgodnjega visoko-tveganega spolnega vedenja. Neprecenljivo več škode kot dobrega bo mladostniku povzročilo svetovanje, da je njegova/njena privlačnost do tovarišev/tovarišic istega spola normalna in zaželena. Najstnikom je potrebno v takem položaju nuditi razumevanje in svetovanje, ne pa jih siliti v smer potencialno smrtonosnega življenjskega stila. Pediatrična študija iz leta 1992 je odkrila, da je 25.9% 12-letnikov negotovih glede svoje spolne usmerjenosti. Najstniško obdobje je še posebno kritično glede problematike samo-označevanja, zato bi morale naše šole imeti pošten in uravnovešen odnos do teh dejstev.

okej zdej ne me raztrgat sam tole sm našla na netu k sm mal firbcala..komentirajte..

#11 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2005 - 13:46

drugi znanstveniki s področij prava, religije in izobraževanja.

Ah, tu so se je zame vsa kredibilnost razblinila :D :mrgreen:
Stvar izbire? Hmmm ... zavestno sigurno nisem izbral, če pa so bili to družbeni dejavniki ... zaradi mene :|
Jaz sem si na jasnem da se ne morem spremenit in tu se zgodba zame konča. Iskanje vzrokov pa mi je tudi odveč. Tak vprašanje če kdo kdaj stvari prišel do dna, oziroma še pomembneje, ali bodo ugotovitve pravilne :mrgreen:

Okoli tega vprašanja zakaj pride do tega, oz. ali je stvar odločitve se pa res nikoli nisem trgal. :P

#12 JulijaTV

JulijaTV

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2005 - 16:58

Pa saj si tudi ne izberemo barvo oci, las, pigmenta, spola.tak si in konec bolje tak kot hujsi :pepper:
Nesramna,arogantna,cinicna Transa drugac pa cist OK

#13 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2005 - 14:56

No, pa se lotimo tegale traktata:
[quote]TRIJE MITI O HOMOSEKSUALNOSTI[/quote]

[quote]NARTH je neprofitna izobraževalna organizacija, posvečena raziskovanju in terapevtski obravnavi homoseksualnosti. Člani NARTHa (ustanovljenega leta 1992), so klinični psihiatri, psihologi, usposobljeni socialni delavci, drugi znanstveniki s področij prava, religije in izobraževanja.[/quote]

Prvič: člani NARTHA-a so v prvi vrsti verniki, ki zlorabljajo svoje "znanstvene" titule za večjo kredibilnost njihovega početja, v bistvu pa je edini "znanastveni" vir, ki ga priznavajo, Sveto pismo. Uradni stroki in metodologiji raziskovanja, ki se uporablja v znanosti, so se odrekli. Poklic klinični psihiater ne obstaja, obstaja pa klinični psiholog. Vsak psihiater, ki bi zdravil homoseksualnost, izgubi licenco, torej je kvečjemu šarlantan. Sicer je to bolj ugibanje z moje strani, ampak rekla bi, da je to predvsem združenje nekih psihoterapevtov (aja: v ZDA je to lahko postati), ki nimajo dosti zveze z medicino.

Če bereš napisano, te njihova protislovja sicer kar tolčejo po glavi, ampak OK, ker me ravno zabavajo, vas bom opozorila nanje:

[quote]Mit #1
Nobene znanstvene raziskave ni, ki bi potrdila biološko oz. genetsko pogojenost homoseksualnosti.

Raziskovani primeri pričajo o težavah v zgodnjih družinskih odnosih, spolnih zapeljevanjih in občutku neenakosti med tovariši istega spola, kar vodi k motnjam spolne identitete. [/quote]

Protislovje številka 1: kritizirajo točno to, kar sami govorijo. Če trdiš, da imaš raziskavo, JO MORAŠ NAVESTI. Če nasprotnikom očitajo, da govorijo na pamet, sami počnejo prav isto. Bravo bedaki.

[quote]Mit #2
Psihoterapevti širom po svetu, ki obravnavajo homoseksualnost, poročajo o občutnem številu svojih klientov, ki so doživeli bistveno preobrazbo. [/quote]

Lahko vidim ta poročila oz. link nanje, prosim? Očitno ima pisec precej selektivni spomin ...

[quote]Mnogi, ki so se ali poročili ali odločili za samsko življenje, poročajo, da so njihova homoseksualna občutja v veliki meri pojemala in da jih ne obremenjujejo več tako kot nekdaj. [/quote]

Raziskava določnega raziskovalca kaže (ja, lahko dam link do njega), da je beseda "mnogi" povsem nekredibilna v tej zvezi, seveda pa, dragi pisec, selektivni spomin again ... Lahko vidim raziskavo, ki potrjuje navedeno?

Poleg tega vas moram nekoliko off topic opozoriti, da NARTH NE PRIZNAVA obstoja biseksualnosti. Kakšno ogromno težo ima to zanikanje v boju za število "spreobrnjenih", najbrž ne bi.

[quote]Če se nekateri homoseksualci ne želijo spremeniti, je to njihova izbira, vendar je silno žalostno, da se t.i. "gejevski" aktivisti borijo proti pravici do terapije za tiste homoseksualce, ki hrepenijo po osvobojenju od svojih nagnjenj.[/quote]
Mislim, da o neznanstvenosti tega odstavka tudi povprečnemu srednješolcu ni treba razlagati.

[quote]Mit #3
Znanstveno raziskovanje potrjuje, kar potrjujejo tudi obče-veljavne kulturne norme: da homoseksualnost ni zdrava oz. naravna alternativa heteroseksualnosti. [/quote]

Sori, pisec, vem, da težim, ampak a lahko še enkrat: katere raziskave? Link do raziskav?

[quote]Raziskave kažejo, da so istospolno usmerjeni mladi še posebno ranljivi v odnosu do zlorabe drog in zgodnjega visoko-tveganega spolnega vedenja. Neprecenljivo več škode kot dobrega bo mladostniku povzročilo svetovanje, da je njegova/njena privlačnost do tovarišev/tovarišic istega spola normalna in zaželena. [/quote]

Come again .. Če sem najstnica v stiski, ki se boji, da jo bodo starši vrgli iz hiše in vrstniki socialno izobčili, ker čuti nagnjenje do punc in sem zaradi tega na robu samomora, mi bo škodilo, če bi kdo pove, da so moji občutki normalni? Dobro delo pa bi mi naredil, če bi mi predlagal "zdravljanje" in mi povedal, da moji občutki niso niti "normalni" niti "zaželeni"? Le v kateri situaciji se bom prej ubila?

Pisec: ena mala šola, kako se interpretira rezultate znanstvenih raziskav ti ne bi škodila. Logično razmišljanje, ki ti ga obupno primanjkuje, pa je bojda precej prirojeno in se bojim, da ti nobena "ex-dummies" terapija ne bo mogla pomagat.

[quote]Najstnikom je potrebno v takem položaju nuditi razumevanje in svetovanje, ne pa jih siliti v smer potencialno smrtonosnega življenjskega stila.[/quote]

Kaj pa avtošole? A jim tudi delanje vožniškega izpita odsvetujemo?

Ponovi vajo, pisec: ZAKAJ že je toliko queer najstnic in najstnikov v stiski? Bo šlo? Če ne, še enkrat v malo šolo ...

[quote]Pediatrična študija iz leta 1992 je odkrila, da je 25.9% 12-letnikov negotovih glede svoje spolne usmerjenosti. Najstniško obdobje je še posebno kritično glede problematike samo-označevanja, zato bi morale naše šole imeti pošten in uravnovešen odnos do teh dejstev.[/quote]

Wow, ej, čisto na koncu je človek lahko vseeno prijetno presenečen ... Skoraj že navedba vira!

Šola je znanstvena, ne versko-šarlantanska ustanova (razočarani?), ki naj bi skrbela za svetopisemsko "čistost" dijakinj in dijakov ter jih izključevala oz. šikinirala zaradi seksa pred poroko, uporabe kontracepcije in istospolnih razmerij. Verski šarlatani, sprijaznite se, da se manjšinci in boste to tudi ostali. Lahko pa vprašate nas queerje, kako to hendlati.

[quote]okej zdej ne me raztrgat sam tole sm našla na netu k sm mal firbcala..komentirajte..[/quote]

Vidiš, da se teh njihovih traktatov, kjer hočejo "mit" zamenjati z "resnico", sploh ne da resno komentirati, ker je vsa njihova stategija v tem, da poskušajo etablirati svoje mite. Kar naprej se sklicujejo na neke znanstvene raziskave, ki jih nikoli ni bilo oz. so metodološko neustrezne (ja, tudi to vem, kaj pade ven, če ji izzoveš), kar naj bi jim dalo pečat znanstvenosti predvsem v očeh neukega folka.

V bistvu pa je to samo pomilovanja vredna manipulacija, ki bi bila lahko tudi bolje izpeljana, pa ni, ker je ta trakrat očitno napisan, sori odkritosti, za neuk in sugestibilen folk. Čarobna formula je pač: zagovarjaj neko moralno načelo, vzeto iz Svetega pisma ter ga poskušaj kvaziznanstveno utemeljiti. Kajti ljudi, tudi slabo izobraženih, ki bi danes kategorično zanikali vrednost znanosti v primerjavi z Svetim pismom, je prekleto malo. Zato se sploh trudijo, da bi stvar izpadla ne samo moralno-svetopisemsko podkrepljena, pač pa tudi znanstveno.

Strategija je pa taka: demoniziranje homoseksualnosti (ki je "the root of all evil" v naši družbi), demoniziranje homoseksualnih aktivistov (utelešeni "nemoralneži" pač), kategorično zanikanje obstoja biseksualnosti (ker jim poruši par "dosežkov") in ogromen poudarek na mešanju pojmov moralnosti, naravnosti in znanstvenosti.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#14 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 31 julij 2005 - 20:18

ja no sej..tega nism jst napisala..našla na netu in to je vse kar ppiše o tem. kdo so člani NATHA ali kaj sploh to je se mi ni niti sanjalo..tko da gre res za neke debilne vernike pol itak vem kam pes taco moli..če česa bolj ne sovražim je cerkev..čeprov me je sram da sm kristjanka..ja no sam NARA imaš prav..da ni nikjer navedenih nobenih raziskav oz. poročil o raziskavah..sej nism rekla da se s tem strinjam.ker mi konc koncev ni jasn kako se lahk odločiš da si gej..npr. O zivjo jst bom pa od dons naprej gey???mislm si zenska in ti ni do zensk..kako se lahk pol pripraviš ze samo do tega da se z zensko poljubiš??mislm ne sklada se mi z logiko..ok. jst menim da se odločiš samo za to da si nekega lepega dne upaš priznat in se več ne skrivaš..pomoje..to je edina stvar za katero se odločiš- da se upaš it out of closet..
tko da ne vem no..zakaj bi si po nepotrebnem kompliciral lajf?? npr. moj tip pravi da geji- lezbijke, da je z njimi nekaj narobe, ali da pač ker so jih tipi razočaral, al tipov dobit ne morjo jada, jada, jada..kar je men totaln bullshit..ja itak zdej k mam pa polhn kurac tipov grem pa rajš na zenske čeprov mi niso glih najbolj všeč al pa so mi priblizn..ampak sej se bom navadla ..hallo???

:roll:

#15 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2005 - 21:06

ja no sej..tega nism jst napisala..našla na netu in to je vse kar ppiše o tem. kdo so člani NATHA ali kaj sploh to je se mi ni niti sanjalo..

Ni panike, lej, nič tebe ne obtožujem in ne mislim, da si naredila kaj narobe, ker si želela naš komentar na tole.

npr. moj tip pravi da geji- lezbijke, da je z njimi nekaj narobe, ali da pač ker so jih tipi razočaral, al tipov dobit ne morjo jada, jada, jada..

Vprašaj svojega tipa, če misli, da ženska lažje položi drugo žensko kot pa tipa :evil:

Sem v lajfu slišala že kar nekaj žensk, ki so mi jamrale, da so vsi tipi prasci, ampak dosedaj še nobena ni pristala v posteji z drugo žensko zaradi tega. Pač pa v postelji naslednjega "prasca".

#16 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 01 avgust 2005 - 11:52

ja no sej..tega nism jst napisala..našla na netu in to je vse kar ppiše o tem. kdo so člani NATHA ali kaj sploh to je se mi ni niti sanjalo..

Ni panike, lej, nič tebe ne obtožujem in ne mislim, da si naredila kaj narobe, ker si želela naš komentar na tole.

npr. moj tip pravi da geji- lezbijke, da je z njimi nekaj narobe, ali da pač ker so jih tipi razočaral, al tipov dobit ne morjo jada, jada, jada..

Vprašaj svojega tipa, če misli, da ženska lažje položi drugo žensko kot pa tipa :evil:

Sem v lajfu slišala že kar nekaj žensk, ki so mi jamrale, da so vsi tipi prasci, ampak dosedaj še nobena ni pristala v posteji z drugo žensko zaradi tega. Pač pa v postelji naslednjega "prasca".

uglavnem vse kar me se zanima je to: ali ste se kdaj vprašali zakaj so vam všeč ženske/moški?

jst ubistvu sm se in sm tut prisla stvari do dna..ugotovila sem da ubistvu mene zenske privlajčijo predvsem zarad joškic in bušijev. zakaj? zato ker s svojim glih nisem najbolj zadovoljna in pač bi bla z bejbo ki to ima..nekak na fizilčnem nivoju bi me izpopoljnjevala..sej vem da je glupo, sam sm pa pogruntala dejansko zakaj me vleče u uno smer in vem da pač zdej morm naredit neki na seb- no sej ze delam..da si bom všeč..

pishka

#17 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2005 - 14:58

ugotovila sem da ubistvu mene zenske privlajčijo predvsem zarad joškic in bušijev. zakaj? zato ker s svojim glih nisem najbolj zadovoljna in pač bi bla z bejbo ki to ima..nekak na fizilčnem nivoju bi me izpopoljnjevala...

Joj, joj, taka kompenzacija pa ni ravno povod (vzrok), da se spustis v romanco/avanturo/zvezo z zensko. NEKAJ te mora privlacit na zenski, da ti je vsec, da si zelis bit z njo - ne samo zaradi joskic. :?: Potemtakem, ko bos zadovoljna s svojim telesom (upam, da cimprej, ker je res pomembno, da se sprejmes - zato, da bos Zadovoljnja s sabo na splosno ;) ), se bos nehala ozirat za zenskami? :?: A ni tale "vzrok" mal za lase privlecen?

Drugace pa se strinjam s tabo, da se opazujes (svoje reakcije, obcut-en-ja, reakcije), da se spoznavas inside out. Le tako bos najbolje vedela, kako postopat vnaprej ...
A hug is the shortest distance between Friends.

#18 urska25

urska25

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2005 - 14:43

Niti slučajno ne more biti stvar izbire! Kdo za vraga bi se pa odločil iti po težji poti, če ima možnost izbrati lažjo (po liniji najmanjšega odpora). Istospolno usmerjen se rodiš in edina izbira, ki jo imaš je ta, da jo sprejmeš ali pa ne. Jaz sem se kr nekaj časa otepala že same misli o tem, da so mi všeč ženske, sčasoma pa je bilo to skoraj že nemogoče in zdaj sem ponosna, da sem se s tem sprijaznila, se sprejela takšno kot sem in to je to...to je moja izbira.

#19 Gost_MentToBe __*

Gost_MentToBe __*
  • Gostje

Objavljeno 06 avgust 2005 - 16:01

uglavnem vse kar me se zanima je to: ali ste se kdaj vprašali zakaj so vam všeč ženske/moški?

jst ubistvu sm se in sm tut prisla stvari do dna..ugotovila sem da ubistvu mene zenske privlajčijo predvsem zarad joškic in bušijev. zakaj? zato ker s svojim glih nisem najbolj zadovoljna in pač bi bla z bejbo ki to ima..nekak na fizilčnem nivoju bi me izpopoljnjevala..

A potem bi te moški privlačil zato, ker on ima penis, ki ga ti nimaš? Mater, dejte vse hetero-ženske nekaj naredit na sebi... ne se prepuščat nadomestnim penisom, po svoje bo treba ;)

MentToBe.

#20 luks

luks

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2005 - 23:30

Niti slučajno ne more biti stvar izbire! Kdo za vraga bi se pa odločil iti po težji poti, če ima možnost izbrati lažjo (po liniji najmanjšega odpora). Istospolno usmerjen se rodiš in edina izbira, ki jo imaš je ta, da jo sprejmeš ali pa ne.

Če bi jaz lahko izbiral, bi bil raje str8, ker bi imel čist drugačno življenje - brez večine problemov.
And my youth I pray to keep
Heaven send Hell away

#21 urska25

urska25

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2005 - 15:53

No Luks hvala. To je točno to o čemer sem govorila! Tudi jaz bi izbrala to varjanto....zakaj bi se moral ukvarjat z nepotrpežljivostjo ljudi, ki je itak največji problem, če se mene kaj vpraša in iz tega izhajajo tudi vsi ostali problemi.
Seveda pa kot sem že prej rekla...imaš še vedno izbiro ali boš to sprejel ali pa ne. Sprva je verjetno dosti težje izbrati to drugo, ampak ko to narediš, pa te znotraj teh dveh izbir čaka sigurno lažje in lepše življenje....če tlačiš svoja čustva in hodiš sam po sebi, je vseeno huje, kot če po tebi hodijo drugi!!

8)

#22 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2005 - 11:08

Istospolno usmerjen se rodiš in edina izbira, ki jo imaš je ta, da jo sprejmeš ali pa ne.

Povsem se strinjam s tem, da imamo izbiro, da se sprejmemo ali pa ne. Pa ne glede na vzrok: morda se res taki rodimo ... dopuščam možnost, da tudi ne in nas oblikuje okolje oziroma kakšen tretji dejavnik. Ampak, vseeno ... ko smo enkrat izoblikovani, kar pomeni leta in leta osebnega razvoja, to zame ni več svobodna izbira ... hmmm, danes bom pa gej, jutri pa malo str8. :roll:

Najhuje se mi pa zdi, da nam želijo prikazati, da je vzrok predvsem okolje in besede, češ sami ste si krivi, da se nočete spremeniti. Marsikdo bi kar ekseprimentiral z nami.

Si predstavljate, da bi GLBT populacija prišla na dan s tezo, da je nesprejemanje homoseksualnosti bolezen in da je takšne ljudi potrebno zdraviti in da so si sami krivi, če se ne bodo zdravili? Pa da se jim v tem primeru vzame cel kup pravic...
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#23 urska25

urska25

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2005 - 21:10

Si predstavljate, da bi GLBT populacija prišla na dan s tezo, da je nesprejemanje homoseksualnosti bolezen in da je takšne ljudi potrebno zdraviti in da so si sami krivi, če se ne bodo zdravili? Pa da se jim v tem primeru vzame cel kup pravic...

:respect: BRAVO!!!

#24 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 15:03

Hello,

NY, kot (skoraj) vedno: kapo dol pred tvojim pisanjem!! :clap: :clap: :respect: :respect:

Edino, kar mi pade na pamet, je koliko škode so naredile razne religije ljudem po svetu!!! Nepredstavljivo. Nepopravljivo. :(

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#25 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 16:53

mislim, da je stvar izbire. pa ne izbire gej/ne gej, pac pa izbire, ali bos gledal ali ne, ali se bos zavedal, kaj gledas lai se ne bos.

nocem biti zaljiva do lezbijk in gejev, to napisem kot prvo po uvodu.

moje mnenje je, da so homoseksualci ravno tako omejeni kot strejti. pa ne umsko ali custveno omejeni, da ne bo kdo uzaljen, temvec omejeni v tem, kaj vidijo, ko gledajo svet, ce ga sploh gledajo.

da bo lazje razumeti...zadnjic sem razmisljala o reklamah in se mi zdi;, da ljudje jumbo plakatov sploh ne opazijo, ceprav so jim ves cas pred nosom...recimo, ko cakajo na zeleno luc v kriziscu. opazijo pa reklame na tv, ker se takrat resnicno koncentrirajo na gledanje le-tega. potem so ljudje, ki ne marajo tv in prisegajo le na knjige.

no, se mi zdi, da je enako s spoli. geji in strejtke so bolj dovzetni za lepoto moskih, lezbijke in in strejti pa za lepoto zensk. pa ne zaradi dejanskega spola, temvec zaradi nekega trenutka, ko so v svetu prvic nasli zatocisce, ki se mu pravi lepota, zaradi katerega je vredno ziveti. kar so v tistem trenutku videli, je bilo torej bodisi zensko, bodisi mosko bitje.

no, v srednji soli sem prezivljala hude case, pa sem svoje zatocisce nasla v mestu ljubljana. prav dobro vem, da sem zaljubljena v ljubljano, v pravem smislu besede. seveda se ponavadi navezemo na ljudi, ker jih lazje razumemo, saj so nam podobni, saj smo iste vrste.

no, kar se izbire tice, gre le za to, da lahko izberes, ali bos gledal se malo dlje od prve slike lepote in odkril, da so vse stvari enako lepe, ali pa bos zaspal na svojem prvem odkritju.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov