Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Okužba z virusom HIV

130 odgovorov v tej temi

#76 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2009 - 15:26

Je pa mi zdravnik tudi rekel, da pri okužbi s HIV bi se naj pojavil izcedek iz splovila, ter bolečine v splovilu, tako, da upam, da se to ne pojavi.

Za tole pa prvič slišim!
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#77 atair

atair

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2009 - 15:57

Je pa mi zdravnik tudi rekel, da pri okužbi s HIV bi se naj pojavil izcedek iz splovila, ter bolečine v splovilu, tako, da upam, da se to ne pojavi.

Za tole pa prvič slišim!

Enako. Sem šel gledat tudi v literaturo in nisem našel, da bi to bilo kje omenjeno. Izcedek iz sečnice je znak glivičnega ali bakterijskega vnetja. Sicer so te ob okužbi s HIV-om pogostejše, vendar v poznejših stadijih.
"I never know which way to go. I usually find a car that seems to know where it's driving and follow it. I rarely come to the place i wanted to be, but I often come to a place i need to be" D.Adams

#78 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2009 - 16:28

Najbrž te je zdravnik želel pomiriti, ker verjetnost da si staknil HIV vseeno ni tako velika, simptomi pa res kažejo na angino. V tem primeru ti je najbrž vzel bris sluznice grla in stvar poslal na preiskavo, ki bi jo najbrž zaključili še isti dan, ti pa bi se vrnil nazaj po antibiotik, recimo Ospen.

V vsakem primeru počakaj kak mesec in se testiraj za HIV zgolj da boš pomirjen, v bodoče uporabljaj zaščito in predvsem ne paničari. Ogromno simptomov razvijemo psihosomatsko, stanje pa poslabša stres in sekiranje...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#79 Gost_marjan82_*

Gost_marjan82_*
  • Gostje

Objavljeno 04 avgust 2009 - 11:49

Tudi brziga in nobenih testov niso naredili, tako da upam da je bila postavljena pravilna diagnoza. Saj me je samo pregledal, dejal angina, napisal antibiotik in adijo. Test za HIV pa bo vseeno naboljše naredit čez kak mesec menda.

Hvala vsem. Lp

#80 karah

karah

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2009 - 21:13

Pozdravljeni,
zanima me sledeče:

1. Ali se pri vseh moških pojavi predsemenska tekočina in če se, ima vedno okus ali je lahko tudi brez okusa?
2. Lahko od okuženega dobiš HIV pri oralnem odnosu tudi če ni bilo ne sperme ne predsemenske tekočine?

Hvala za odgovor!
LP

#81 e_svetovalnica

e_svetovalnica

nov na sceni

• Člani
  • 294 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 10:37

Naj najprej odgovorim na obe tvoji vprašanji:

1. Predsemenske tekočine je kdaj več in kdaj manj. Teoretično, glede na njeno nalogo, se ob erekciji vedno pojavi. Praktično pa se najverjetneje tudi lahko zgodi, da je kdaj ni. O okusu predsemenske tekočine bi se tudi lahko pogovarjala. Če vprašaš mene, je ocena o tem zelo subjektivna. Ali precum le vidiš, okusiš okus ali le nekaj lepljivega, vlažnega...

2. Če ni bilo okužene tekočine: sperme, krvi, predsemenske tekočine ... potem se s hivom ne moreš okužiti.

Pri spolnih odnosih, tudi pri oralnih, ti svetujem vsakokratno in pravilno uporabo kondoma (lubrikanta). Po nezaščitenem seksu prav nič ne pomaga razmišljaje v smislu: kaj pa če ni ali je bilo. Če te bo skrbelo in grizlo še naprej, ti mesec dni po tveganem stiku priporočam testiranje za hiv.

Iztok K
Pamet v roke, kondom na glavo!
www.dih.si
Blog GLAVCA: http://glavca.blog.siol.net/

#82 karah

karah

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 21:33

Ok, hvala za odgovor. Še eno vprašanje:

V primeru da je (pred)semenska tekočina okužena in ti pri oralnem seksu gre v usta, vendar nimaš ranic/razjed v ustih ali žrelu; se tudi v tem primeru lahko okužiš? Se virus v želodcu razgradi?

#83 e_svetovalnica

e_svetovalnica

nov na sceni

• Člani
  • 294 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 22:02

V tem primeru, ki si ga opisal, se s hivom najverjetneje ne moreš okužiti (le predsemenska tekočina in povsem zdrava sluznica).
Že v slini so snovi, ki so hivu neprijazne, seveda pa so neprijazni tudi pogoji v želodcu. Ubijalski, kot sam ugotavljaš.

S precumom se naj ne bi bilo možno okužiti s hivom. Sem pa na spletu ena, dva tri, našel forume, na katerih njihovi uporabniki pišejo, da se jim je zgodilo prav to.

Vem, da ti gre na živce, ker ti ne odgovorim v smislu: Ne, ni možno in pika. Žal je v življenju malo 100% stvari in tvoja vprašanja niso ena izmed njih.
Če hočeš ugotoviti, ali je do okužbe morebiti vendarle prišlo, se pojdi testirat.
Me pa zanima, od kod ti taka bojazen, da si se okužil? Oz., da je bil fant okužen.

Iztok K
Pamet v roke, kondom na glavo!
www.dih.si
Blog GLAVCA: http://glavca.blog.siol.net/

#84 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 22:08

Ok, hvala za odgovor. Še eno vprašanje:

V primeru da je (pred)semenska tekočina okužena in ti pri oralnem seksu gre v usta, vendar nimaš ranic/razjed v ustih ali žrelu; se tudi v tem primeru lahko okužiš? Se virus v želodcu razgradi?

Mikro ranice v ustih dobiš že pri vsakem ščetkanju zob, tako da previdno z gotovostjo, da ranic nimaš!

#85 karah

karah

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 23:05

V tem primeru, ki si ga opisal, se s hivom najverjetneje ne moreš okužiti (le predsemenska tekočina in povsem zdrava sluznica).
Že v slini so snovi, ki so hivu neprijazne, seveda pa so neprijazni tudi pogoji v želodcu. Ubijalski, kot sam ugotavljaš.

S precumom se naj ne bi bilo možno okužiti s hivom. Sem pa na spletu ena, dva tri, našel forume, na katerih njihovi uporabniki pišejo, da se jim je zgodilo prav to.

Vem, da ti gre na živce, ker ti ne odgovorim v smislu: Ne, ni možno in pika. Žal je v življenju malo 100% stvari in tvoja vprašanja niso ena izmed njih.
Če hočeš ugotoviti, ali je do okužbe morebiti vendarle prišlo, se pojdi testirat.
Me pa zanima, od kod ti taka bojazen, da si se okužil? Oz., da je bil fant okužen.

Iztok K

Sem ženska:) (hetero)
Sem iskala kakšen pameten forum za zastavit ta vprašanja, pa sem naletela na tega. Upam, da vas ne moti.

Ja, lahko da fant sploh ni okužen. Vsaj da bi sam vedel ni, no. Testiral se zaenkrat ni, vendar meni, da je čist. V bistvu me sploh ni skrbelo, ker sem vedela da sva imela kondom, dokler me niso priajteljice pred dvema dnevoma "opomnile", da lahko kaj stakneš tudi z oralnimi odnosi. Skrbi me, ker je imel že kar nekaj partneric. Pri večini je imel kondom, vendar ne pri vseh. Tako da me skrbi, da ni kaj od teh staknil.
Sem precej "boječ" človek, ki se hitro ustraši in dela paniko. Enkrat sem na testiranju že bila, pa je bilo vse ok. Verjetno se bom spet odpravila.

#86 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 23:18

Karah, če je imel pred tabo dosti partnerk, potem je HIV res tvoj najmanjši problem.

Res mi je čudno, da si se na to obesila, če imaš pa na voljo celo paleto drugih spolno prenosljivih bolezni, ki se lahko prenašajo tudi s predsemensko tekočino in ki so, roko na srce, značilne za hetero veze bolj kot pa HIV.

Po drugi strani te pa razumem. Tudi sam ponavadi najprej pomislim na najhujše. :stima:
Professional cynics, damn them to hell.

#87 ona

ona

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2009 - 23:51

OJ,

tudi jaz sem mnenja, da se ne moreš okužiti. Panika mi je znana, ker se ista kot ti, vsako stvar potenciram. Punca to ni ok, lepo se sprosti in ne misli o tem. Vse dobro želim. Lep pozdrav

#88 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 200 prispevkov

Objavljeno 24 september 2009 - 09:47

HIV že (skoraj) premagan
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#89 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 25 september 2009 - 07:23

HIV-pozitivnih vedno več

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#90 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 25 september 2009 - 10:06

HIV že (skoraj) premagan

Tole je pa po mojem mnenju zelo slabo cepivo. Zmanjšanje verjetnosti okužbe za eno tretjino je pa res zelo šibka korist cepljenja.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#91 Gost_Muhica_*

Gost_Muhica_*
  • Gostje

Objavljeno 20 oktober 2009 - 23:42

Pozdravljeni!
No, pa sem bila neumna in zdaj me skrbi. Namreč, imela sem spolni odnos s fantom, katerega ne poznam najbolje, imel je nekaj partnerk. No, imela sva zaščiten odnos, pa potem mi je spustil v usta...fuj! od tega je minilo 7 mesecev...zdaj imam slabo vest! Znorela bom. Znakov sicer nimam, no, bila sem prehlajena nekako 3 mesece po tistem (smrkanje iz nosa, mal me je grlo bolelo, tako kot zmeraj pri mojem prehladu). Pozorna pa sem postala, ker zadnje čase opažam neke teme o hivu, bodisi na tv, filmu...berem knjigo, pa se pojavi tudi tam. Prav v psiho me žre!!!!!
Ali bi do sedaj bili kakšni znaki. Brala sem o tistih, ki pridejo od 4-6 tednov, samo baje ne pri vseh??
aja, pa še zanima me, kakšni so izpuščaji pri hiv-u?
pROSIM ZA ODGOVORE!

LP,
neumna muhica

#92 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2009 - 23:49

Zakaj pa se ne greš testirat? Tuki lahko samo lahko razglabljamo....

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#93 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2009 - 00:18

Ah, spet enak primer kot pred časom.

Muhica, verjetno gre za psiho. Pozabi na HIV, je še tvoj najmanjši problem. Jaz bi raje mislil na tisto, kar pa se dejansko prenaša z oralnim seksom: sifilis, herpes, gonoreja. Pojdi se testirat.

Pa srečno! :adijooo:
Professional cynics, damn them to hell.

#94 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2009 - 12:58

HIV načeloma nima izpuščajev, kolikor vem, ampak bi bilo najbolje, da se posvetuješ z zdravnikom. Preberi tudi tole (klik) in tole (klik).

#95 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 200 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2009 - 20:29

Rusi se soočajo z epidemijo. Okuženih naj bi bilo že vsaj milijon ljudi, krivo pa je predvsem deljenje igel za vbrizgavanje heroina.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#96 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 24 november 2009 - 19:25

Upadlo število okužb in smrti zaradi aidsa

#97 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 30 november 2009 - 07:27

Letos znova enako visoko število na novo odkritih okuženih s HIV kot lani

#98 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2010 - 13:44

Nogometno prvenstvo bi lahko razširilo aids

#99 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2010 - 13:19

Mladenič na Hrvaškem načrtno širil aids?

#100 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2010 - 07:23

147 otrok okužili z virusom HIV

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov