Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Bencinar ali dizel?

134 odgovorov v tej temi

#126 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 280 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 20:24

No ja bolj kot preferenca je tu v igri denar. Z dizlom narediš več km, edino tisti, ki so ga nesposobni vozit imajo fobije pred stroški vzdrževanja ker so 'dizli dragi za vzdrževanje' al neki. Drugače nimam pojma zakaj bi kdorkoli pri zdravi pameti pri pogosti vožnji na avtocesti vozil bencinarja.

Prispevek uredil/a: idoru, 04 november 2016 - 20:25.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#127 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 17:03

Glede na to, koliko časa preživim na Petrolu, bi me prav srce bolelo, če bi morala tankat bencin.  :mrgreen:  :S Že tako je boleče. Vožnja do mojega doma je "hujša" od mestne, zato sem s povprečno porabo relativno zadovoljna (2,0 dizelski allroad). Mislim, da je tam okol 8,5  (bom jutri pogledala, kako je zdaj). Z vzdrževanjem do sedaj nisem imela nepredvidljivih stroškov (trkam po lesu), je pa redno servisiran, samo odkar ni v garanciji, ne več na uradnem servisu od znamke, ker so pošastni nategovalci. Avto imam noro rada, ampak tudi če ni nepredvidljivih stroškov, so predvidljivi toliko višji. Pred parimi dnevi sem izvedela, da imam preveč zlizane letne gume (kar sem sicer vedela), ampak cene novih so ubitačne ... Ne bom se pa vozila s poflastimi.

Izpit imam 15 let in vem času sem imela enkrat bencinarja in nimam več potrebe po njem. 

Glede na to, da je avto relativno velik, včasih poslušam, da ima "tamalo mašino." Ta "mala mašina" meni čisto ustreza in ljudje ponavadi utihnejo, ko se vozijo z mano. Meni je fajn (tudi takrat, ko moram plačat cestno takso ipd.). A bi raje večjo mašino in manj dodatne opreme? Absolutely not. Čeprav ne vem, kaj točno je sploh v osnovni opremi za tak avto. Parkirni senzorji zame niso neumnost :D Pa tudi kilerska navigacija, vsa elektronka in jukebox ne. Ampak itak nisem imela možnosti izbire, tako da, kar je je. 

Nasplošno se pa na avtomobile ne spoznam. Bolj pišem, ker smo si totalno različni. Te male funkcionalnosti meni lepšajo življenje.  :zvecilka:

Prispevek uredil/a: Sienna, 06 november 2016 - 17:04.

#128 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 427 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 17:50

No ja bolj kot preferenca je tu v igri denar. Z dizlom narediš več km, edino tisti, ki so ga nesposobni vozit imajo fobije pred stroški vzdrževanja ker so 'dizli dragi za vzdrževanje' al neki. Drugače nimam pojma zakaj bi kdorkoli pri zdravi pameti pri pogosti vožnji na avtocesti vozil bencinarja.

Nesposobnost vožnje dizla nima veze s fobijo pred vzdrževanjem. Vsak se pri nakupu vozila odloča glede na dejavnike, ki so mu/ji pomembni. Teh dejavnikov je mnogo. Imam starejši avto, ki je pa kot nov. Nekdo ga je imel v garaži 10 let. Niti slučajno ne bi kupila isto starega dizla. Kar bi pomenilo, da bi mogla skašljat ven kakega jurja več. Prihranek pri bencinu se tako izniči. Ker tega avta ne mislim imet več kot nekaj let.

Moja družina je bila vedno v avtomobilskem poslu in glede na priporočila strokovnjakov na tem področju kupujemo avte, ki so dolgoročno enostavni za vzdrževanje. Razen tisti v družini, ki imajo pač več denarja in si lahko kupijo avte glede na druge preference, nepovezane z denarjem. Vsak ti bo rekel, da se starejših dizlov ne splača kupovati, ker so nepredvildjivi stroški lahko dolgoročno bolj dragi kot prihranki pri bencinu. Brez pretiravanja lahko rečem, da smo doma imeli najmanj 10 različnih dizlov in da razen novejših - ne hvala.

#129 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 19:24

Ampak a niso te nepredvidljivi stroski odvisno tudi od znamke? ali res lahko tako posplosujemo? In kdaj se zacnejo? Moj je sicer se precej mlad, tako da me ne skrbi prevec ... Sem se pa spomnila, da je kolegici pri 5 let staremuBMW-ju serija 5 sla turbina (kake 3 tedne po rednem velikem servisu, kjer se je skesirala 600€) in zenska pri amzs ji je rekla, da je to zadnjih nekaj let stalnica pri teh ...
Jaz nimam bemfla, samo bom zelo jezna, ce bo sla pri petih faking turbina! :)

Prispevek uredil/a: Sienna, 06 november 2016 - 19:24.

#130 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 280 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 20:23

@Alix: Govora (z moje strani) je bilo zgolj in samo o pogosti vožnji na avtocesti in vsak avto, ki te na avtocesti prehiti ima zadaj oznako TDI, ker je dizel boljša opcija z vseh možnih zornih kotov in pika. Drugemu ne oporekam. Če dizla furaš kot bencinarja po mestih itak da bodo šli v franže. Dizlu paše, če ga tiščiš, samo da je segret. Je pa splošno znano dejstvo, da so stari dizli veliko manj občutljivi (golf 2 na kurilca anyone - moj mehanik ga ima še vedno) na svinjarijo in ostalo kot novi tako da ne vem čisto od kje izhaja predpostavka, da so novejši dizli boljša opcija? Also, dizli se vrtijo na pol manj obratih od bencinarja tako da bo 400kkm star dizel še vedno veliko dlje zdržal od bencinarja, če smo že pri tem. Imam kolega, ki je prodal astro dizla pri 400kkm, brezhibno, ker mu ni več tesnila kabina. Good luck pri 400kkm starem bencinarju. In stari dizli imajo enomasne vztrajnike, ki se ne kvarijo za razliko od novih dvomasnih, ki so adijo pamet. Pri čemer nikoli ne menjaš samo vztrajnika ampak še komplet sklopko. Stari dizli so faking zakon. 

@Sienna: Turbina gre samo če dizla tiščiš mrzlega ali če ga ugašaš na visokih obratih. Pa seveda ga moraš vozit relacijsko in pogosto prepucat s tem da ga dobro pohodiš. To je to. In so ljudje, ki tega ne zastopijo in zato šimfajo čez dizle, ker jim grejo turbine (beri: so ga nesposobni vozit).

Ja itak, nekatere znamke so dražje za vzdrževanje. Renaulti/Peugeoti/Fiati ipd. so smešno poceni, ker je avtov veliko = delov veliko. Sem se igrala z mislijo, da bi si vzela Audija A3 2.0/150bhp. Why not, dnar je, avto je lušen, poskočen, nevpadljiv. Sodelavec ima A4. Vprašam, če je zadovoljen. Mi je rekel, da mu je ravno crknila žarnica. Original je 120€, ponaredek 100€. Jaz sem za žarnico dala 7€. Kaj bi blo, če bi mogla menjat npr. sklopko na Audiju, nočem niti pomislit.

Ti pa ne priporočam, da šparaš na gumah. Raje se skeširaj ali vzami na obroke, sploh če se veliko voziš. In če imaš dizla, se najbrž veliko voziš. Jaz osebno raje vozim 'slabši' avto in imam gor najboljše gume kot obratno. Sama vozim 14 let starega dizla, ki sem ga kupila, ker nisem vedla ali se bom dolgo vozila relacijsko. Turbina, motor - brezhibna. Moja ima 13 let starega dizla - brezhiben. Servisira ga mehanik, ki je z mojo prijatelj iz otroštva, tako da vse pove tako kot je in pošteno računa za pošteno delo. In to niso BMW-ji, ampak Peugeoti, ki se lahko vozilo vsaj še 5-6 let. Zadnje čase sem veliko hodila po avtohišah, kjer so mi dali nove avte za stestirat. Saj so fino fajn udobni z vso prej omenjeno nepotrebno navlako, ampak ko stopim na gas, ratam depresivna. Pretežki, prenapihnjeni, prešvoh. Vozila ga bom dokler se bo dalo. Moj mi požre mi 5.2 na 100km. In ravno nekje 100km naredim na dan, če se vozim samo v službo. Pri vsakem rednem servisu je kakšna neumnost za popravit, ampak so deli smešno poceni, tako da je avto zelo poceni za vzdrževanje. In tako si lahko kupim najboljše gume za svojo dimenzijo. Če bi vozila bencinarja, bi bankrotirala.

Ja, različni smo si. :D Mene najprej zanima mašina, parkirat znam na špegle, navigacijo imam na telefonu. Edino ne razumem, kaj si hotela povedat s 'tamalo mašino'? 2-litrski motor ni glih mala mašina. :D Čeprav 8.5 je kar precej, a imaš 4x4 pogon?

Prispevek uredil/a: idoru, 06 november 2016 - 20:25.

#131 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 20:59

Absolutno ne mislim šparat na gumah. S tem avtom vozim svoja mulca!  :mrgreen: Gume morajo bit dobre. Bom pač vsak mesec dala na stran, da aprila to zrihtam, ker najhuje so mi tisti šoki "jutri moraš dat 600 evrov" (se mi kar zavrti in kalkulator v glavi me spravi v totalno depresijo). 8,5 se sliši velik, samo moraš vedet, da živim na hribu (in se furjakam sem in tja), večkrat na teden pa tudi po avtocesti in potem po centru večjega mesta. Ravno zato si ne predstavljam tankat bencina. Ja, quattro je, kar je zame izredno pomembno. Mislim, da se pri 2,0 začnejo šele. In upam, da mi ne bo šla žarnica kaj kmalu.  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

#132 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 427 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 21:26

No, potem se celo strinjamo. Edino še vedno preferiram novejše dizle, ampak najbrž imaš ti prav, ker o teh stvareh ne vem toliko. Kaj je razlika od starih. Moji razlogi so banalni in v mojem primeru se je računica izšla bolje brez. Te banalne razloge bi celo prezrla, če bi se mi splačalo.

Ne bi pa v lajfu kupila rabljenega avta, ki ima 150k+ prevoženih km. Moj jih je imel 100k, do 400k ne nameravam prilezt. 

#133 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 280 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 23:01

@Sienna: Se mi je zdelo da moraš imet 4x4. :D No, če bom vseeno kupovala Audija te bom sigurno vprašala za mnenje. :D Jaz sem tudi doma v hribih, ampak nimam potrebe po 4x4. Poraba je prevelika, pa lani me je mopj skromni Peugeot 206 v tretji povlekel v cel sneg do hriba tko da I'm good. Od gum ti priporočam Continental WinterContact. Jaz v življenju nisem imela tolk dobrih gum. =)

@Alix: Vidiš, moj dizel jih je imel 170k, zdaj jih ima čez 200k, pa se bo lahko vozil vsaj še enkrat toliko, če ga ne bom sesula. Od moje jih ima 250k - s tem da je čipiran -  in oba motorja sta perfect. Pač moraš met zegn da kupiš rabljenega, ki je lepo vzdrževan. Maš na netu tudi avte, ki so šli milijon kilometrov (veliko Hondic med njimi).

Joj, težko bi ti stlačila vse v en post. Kot najbolj pomembno je to, da imajo novejši avti več elektronike, ki se več kvari. Dizli so komplicirani, imajo več senzorjev, gorivo vbrizgavajo po veliko večjim pritiskom kot so ga včasih in to se zelo rado zamaši. Ker je zdaj moderno tlačit bizarne konjske moči v male motorje se turbine pregrevajo. DPF filtri se mašijo - samodejno se spucajo pri konkretni vožnji z visokimi obrati - ravno zato dizla ne voziš če hodiš samo v trgovino. Strošek menjave sega od nekaj 100 do nekaj 1000€, odvisno od modela. Katastrofa v glavnem.  In vztrajnik. Vsi novi dizli ga imajo. Sem postala pozorna na to, ko je sodelavec na Fordu moral menjat. Jaz imam enomasnega. Dvomasni vztrajniki so sploh občutljivi na nesposobne dizelaše, najbolj ga ubije pa start/stop funkcija. Sem se pogovarjala z mehanikom o tem in mi je povedal basically kar sem prebrala v zgornjem članku. Aja, kar se tiče gonje proti emisijam - tu je še EGR ventil. Od uvedbe EURO3 norme mora EGR ventilček pline, ki izgoveravjo še bolj vneto vračat pline v proces izgorevanja (reciklaža plinov?). Večji kot je motor, več je plinov(zato mi z 2-litrskimi motorji plačamo 200€ takse, FML). Posledično se cilindri obrabljajo veliko bolj, olje je treba menjat veliko bolj pogosto, na ventilu pa se seveda spet nabira svinjarija. Mislim, da so ene 3 sorte teh ventilov zunaj. Ta ventilček se sicer da skenslat ampak se potem zmeša elektroniki. Je precej tega šodra v glavnem.

Fak, zdej sem sama sebi tko napisala post tipa '10 reasons why not to own a diesel car.' :D

#134 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 26 december 2017 - 21:23

S septembrom prsaltala na dizla in mislim, da se dolgo ne bom imela neke blazne potrebe po bencinarju. Ce ne drugega je poraba toliko manjsa kot je bila prej, da se mi nic ne kolca po prejsnjem avtu.
A man chooses, a slave obeys.

#135 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2018 - 19:28

Absolutno bencinar !

I.C.C.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov