Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Bencinar ali dizel?

134 odgovorov v tej temi

#51 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2008 - 03:20

Grem danes tankat polno iz čistega veselja, da bom lahko opazovala kako se število iztečenih litrov vrti hitreje kot cena. :) Drugače pa, če povzamem kar sem slišala na poročilih. Bojda naj bi bila pocenitev odsev krize in naj v teh nestabilnih časih pomenila vsej prej kot dobro. Ponudniki naj bi bili zaradi padca povpraševanja prisiljeni poceniti bencin neglede na stroške, ki jih imajo. Sicer pa bi bila v stabilni ekonomiji pocenitev pozitivna stvar.

#52 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2008 - 13:54

No jaz imam še poln tank, ampak do nove spremembe cene, bom pa že natankal cenejšega. :mrgreen:
In sem vesel, da bo končno manj kot 40€ za polni tank.

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#53 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2008 - 14:05

:aja: Jaz, norc, pa včeraj tankal polno. No, saj bom do naslednje podražitve še nekajkrat.
Za pesimizem je prepozno.

#54 OX

OX

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2009 - 22:21

Bencinar! Definitivno, če ga znaš vozit pije malo, pa servisi so pocen :P.

Drugače, sanjski avto mi je avto na elektriko, mislim halo, ste sploh vidli tanovga TESLA ROADSTER? od 0-100 v 3,8sekund, pa brez prestav O_O torej avto vleče skoz enako od 0-200kmh.
WOOF

#55 mustang1984

mustang1984

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2009 - 08:50

Jast bi pa absolutno imela dizel, ker je ceneje pa tud na olje gre:)

#56 MicKY

MicKY

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2009 - 16:26

Jast bi pa absolutno imela dizel, ker je ceneje pa tud na olje gre:)

Hahaha, to pa me je pošteno nasmejalo zdaj :)

Hja, jaz vozim bencinarja, imam porabo okoli 5.6 do 6 litrov..
Vozil sem pa že vso "čudo".. Od 1.6 do 2.5 dizle. Najprej so mi bili všeč, sedaj pa več ne. Je preglasno vse skupaj. Sem pa seveda najbolj navdušen nad očetovim Prius-om. Vožnja po mestu s porabo 0.0 :)

#57 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2009 - 10:25

Ravno pred časom sem še ujel cenejši bencin. Tankal polno. Sicer pa sedaj ugotavljam, da bo treba res več s kolesom in busom. Kdo je kriv za visoke cene goriv?
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#58 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 18 avgust 2009 - 14:12

Prisegam na bencinarje že samo zaradi samega delovanja motorja in vožnje. Sem vozila oboje in je razlika zelo občutna. Da ne omenjam onesnaževanja z dizli. No ampak stvar izbire.

Meni avtomobil predstavlja vrsto "razkošja" brez katerega je življenje nekoliko bolj omejeno in zapleteno, vendar bi se dalo preživeti tudi brez.
Pogrešam tiste čase, ko je bila hoja samoumevna in razvajenosti ni bilo na dnevnem spisku, no, vsekakor spadam med ljudi, ki so se "navlekli" določeniih udobnejših norm.

Moje prevozno sredstvo popije cca 8L ali 9L, v poletnem času prej 9L zaradi uporabe klime.
Da bi zaradi znižanja cene goriva odbrzela na pumpo po bencin? :D Nikakor ne. Morda, če bi imela doma cisterno za več tisoš litrov bencina, za 50 centov se mi pa zdi precej bedasto videti na pumpi cele kolone vozil in njihovih lastnikov, ki zagriženo polnijo rezervar s 50 litri. Večina se jih potem odpelje v najbližji kafič, kjer plačajo za kavo 1 evro :aja: .

Da me ne bo kdo kamenjal: nič nimam proti varčnosti, ampak smiselni. Vsakdo ima pravico odločati o svojem premoženju. Jaz raje ugašam luč, ko zapustim prostor in namesto burgerja kupim kilo mletega mesa ter iz njega napravim konkretno kosilo. Drugi pač polnijo rezervar, ko se gorivo poceni.

#59 glambrdy

glambrdy

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2009 - 19:36

jaz imam bencinarja, mi je pa bolj všeč diesel, ker majn pokuri in je ceneje. ali pa še najrajši na plin = zakon :)

Prispevek uredil/a: ženska, 24 avgust 2009 - 21:17.

#60 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2009 - 01:08

Do sedaj sem imel v lasti le bencinarje, čeprav so mi dizli ljubši zaradi surove moči, manjše porabe in večjega navora pri nižjih vrtljajih.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#61 justin1985

justin1985

piščan'c

• Člani
  • 157 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2009 - 09:59

Vozim vedno bencinarje, ker manj onesnažujejo okolje.
Danes je lep dan!

#62 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2010 - 22:19

Neprijetna resnica o električnih avtomobilih, ki vam jo vsi raje zamolčijo

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#63 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 15:37

Vedno samo bencin

bencin, Lotus in dolarji so vsi zeleni.
I.C.C.

#64 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 16:10

-zaenkrat bencin, diesla ne bi vozila nikoli (manjša zmogljivost, tankovski zvok in pogostejši servis motorja). V prihodnosti bom vozila enak avto, a na zemeljski plin.

#65 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 16:20

Dizel ("zato, ker me briga za okolje")
V bistvu še nikoli nisem vozil bencinarja (no 2dni en rent a car...)

Res, da je glasen kot traktor.. Itak dobra muzika popravi zvok :)
Malo me moti, ker je SDI in ima obupne pospeške.. Zna biti precej nadležno, če si v kakem velikem mestu in moraš voziti bolj dinamično..

Ampak dokler imam tako male stroške ga ne menjam :poljubcek: (pa čeprav koraka proti 300.000km)

#66 zero

zero

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 16:30

Popolnoma vse eno mi je, trenutno vozim na dizel.
Love more. Fear less.

#67 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2010 - 17:14

Odvisno od tega, koliko se voziš in kje se voziš (za večinoma mestne vožnje je boljši bencinar, ker prej doseže opimalno tempetaruro). Nisem nek zagret zagovornik enih ali drugih, trenutno pa vozim dizla.

-zaenkrat bencin, diesla ne bi vozila nikoli (manjša zmogljivost, tankovski zvok in pogostejši servis motorja). V prihodnosti bom vozila enak avto, a na zemeljski plin.

Pri sodobnih dizelskih motorjih ne velja prav nič od tega. ;) Tudi glede sevisov - na primer moj ima glavni servis šele na 240.000 km, kar je vsaj še enkrat kasneje, kot pri bencinarjih.
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#68 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2010 - 19:32

..ja, sodobni dieselski motorji so eno, slovenski standard zmožnosti si jih privoščit, so drugo! ;)

#69 sebyy

sebyy

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2010 - 21:08

Diesel, že 10 let sem na dieslih, prej sem zmeri vozil bencinarje, poraba je bila velika, kar naprej je nakaj nagajalo na samih motorjih, potem sem šel na diesla, poraba več kot pol manjša, danes imam že tretjega diesla, vW, Tdi, 90 konjev, zakon od avta, skoraj neuničljiv motor, ob poceni rednih servisih.

#70 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2010 - 16:05

Pravijo, da je navada železna srajca in še kako bo držalo. Jaz sem se navadil bencinarja in sem zadovoljen z njim. Če se bom pa kdaj navajal na diesla, pa najbrž tudi ne bo težav. Meni je pravzaprav vseeno s čim se pripeljem, le da varno pridem na cilj. :)

#71 A978B

A978B

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2011 - 18:51

Pozdravljeni

Sem ravnokar prebiral vaše komentarje na temo bencinar ali dizel, in se odločil, da vam objasnim kdaj se sploh splača kupit dizla in kdaj ne.

Po stari kmečki logiki se dizla splača kupit, če delaš z njim dnevno več kot 300km. In kdo dela manj, in sedaj v teh kriznih časih vem , da je teh voznikov iz dneva v dan več, se splača vozit samo bencinarje, hibridni in električni pogoni pa so za zdaj svetlobna leta od tega, da se njihov nakup sploh izplača. Vse to govorim iz lastnih izkušenj, sem službeno prevozil z turbodizli v 7 letih več, kot 1.000.000 km, privat pa prisegam na bencinarja, pa kljub temu, da so turbodizli zaradi navora motorja bolj poskočni. Sam delam sedaj s svojim vozilom letno med 15 in 20.000km, in v nadaljnje bom vozil turbobencinarja, ker so sedaj že tako izpopoljnjeni, da se dizel izplača pri letnih kilometrinah nad 40.000km, sploh sedaj ko je dizel le 0,04 € cenejši od bencina.

Sem sam naredil izračun ali se izplača dizel in prišel do naslednjih številk. Cena dandanes za Astro J 1,4 turbo je 18.400€ ( 88kw ) , za dizla 1,7 z približno enako močjo ( 92kw ) 21.000€ oba motoja sem primerjal v opremi sport, da ne bo pomote.

Razlika v nabavni ceni je torej 2600€. Marsikdo bo rekel, da to ni tako veliko. Res ni, če gledaš samo številko, če pa gledaš kdaj boš zvozil to razliko, gledano samo na podlagi porabe goriva pa je spet druga pesem. Bencinar ima po tovarniških podatkih povprečje na 100 prevoženih kilometrov 5,9 litra pokurjenega goriva, dizel pa 4,5 . To je 1,4 litra na 100km ali v evrih celih 0,056€ , zaokroženo torej dobrih 6 centov na 100km.

Te vse podatke sem upošteval, da imam vozilo vsaj tako dolgo, da z njim nardim 100.000km, kar je za te motorje mala malica. Po 100.000km z dizlom bi pokuril po tov. podatkih torej 4500 litrov nafte, ali v evrih po zdajšnjih cenah je to 5535€, pri bencinarju pa 5900 litrov 95okt bencina ali v evrih 7493€. Razlika je torej tudi po 100.000km 1958€ v korist dizla, vendar je še vedno bila nabavna cena višja za 642€. Kar pomeni nažalost, da bi morali z dizlom prevoziti vsaj 115989km. To pa pomeni, da se pri moji letni kilometrini dizel izplača če bom ga vozil več kot 6 let.

Ali trenutno gledano sedaj pri mojem vozilu, ko sem po 4 Letih prevozil 78000km, bi moral imet v primeru enako starega dizla prevoženih vsaj 155.000km, da se bi mi povrnila investicija v turbodizla.

Tako to je bilo gledano iz mojega stališča, kaj menim o dizlih, seveda pa nisem upošteval vseh dejavnikov, ki jih je kar nekaj in bi se dalo še pisat in poglabljat. Tako da sem mnenja, da še je vendno bolj smiselno vozit bencinarja, da o turbobeninarjih sploh ne govorim.

Pa lep pozdrav in mnogo varnih kilomatrov.

#72 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 17 april 2011 - 16:47

Imam sicer bencinarja, ki ga moram pohvalit, da ne pokuri zelo veliko, kljub relativno močnemu motorju.
Vendar pa, ko gledam oglase priznam, da dajem prednost dizelskim motorjem- glede na to, da imam rajši starejša vozila (15+), je bistvenega pomena, da imajo motor, ki ima daljšo življenjsko dobo, na primer, če imajo že kar nekaj prevoženih kilometrov...

#73 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 april 2011 - 10:18

Sam delam sedaj s svojim vozilom letno med 15 in 20.000km, in v nadaljnje bom vozil turbobencinarja, ker so sedaj že tako izpopoljnjeni, da se dizel izplača pri letnih kilometrinah nad 40.000km, sploh sedaj ko je dizel le 0,04 € cenejši od bencina.

Mene zanima, kateri novejši tipi turbo bencinskih motorjev, žrejo manj, kot standardni bencinski HDI ali ostali 16 ventilarji ?
Vozim turbo bencinarja 2.0 in niti po čudežu poraba pri kombinirani vožnji ne znese izpod 9.5. Z motorjem nič narobe, saj je tovarniška zgornja meja porabe oko 13l.

#74 Joyofboys

Joyofboys

piščan'c

• Člani
  • 79 prispevkov

Objavljeno 21 april 2011 - 18:19

Dizel, ker je lepša in lažja vožnja, manjša poraba in cenejše gorivo.
Če bi pa imel denar, bi pa verjetno kupil avtomobil na elektriko.

I know it's cheesy, but I feel GRATE!

#75 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2012 - 15:06

Z vedno višjimi stroški za gorivo se vozniki spopadamo vsak po svoje, zagotovo pa nas večina razmišlja, kako bi te stroške lahko zmanjšali. Ena od – znova – obetavnih možnosti je zagotovo uporaba plina kot pogonskega goriva. Plin kot alternativno in cenejše gorivo?

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov