Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Bencinar ali dizel?

134 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 01:12

Čisto preprosto vprašanje: imate rajši avte z dizelskim ali bencinskim motorjem? :? Seveda bo zelo zaželjeno, da nam malo poveste o tem, zakaj ... oziroma katere prednosti vidite v svoji izbiri glede na drugo možnost, ki je ne bi izbrali ali pa je manjša verjetnost, da bi jo? :?:

Seveda ni nepomembno, da nam poveste, če ste sploh vozili tako dizla kot bencinarja ... bo izkušnja iz prve roke. Tudi mnenja od tistih, ki (še) ne vozite, so zelo zaželjena. :)
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 01:33

Third way, Ganimed :D

biodiesel. ker je dost energestko ucinkovit in prijazen okolju, pa se zmanjsuje potrebo po nafti. plain and simple.

ker se biodizla (goriva) ne dobi v sloveniji, bom pa verjetno prej kot kak predelan avto z biodizel motorjem kupila kakega hibrida. hibridi pa vozijo na (delno) bencin. :?:
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#3 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 01:48

Rajši imam dizelske motorje. Iz preprostega razloga, ker so bolj ekonomični. In če narediš dosti kilometrov, se tisti znesek, za katerega je dražji od bencinarja, izplača.

Po drugi strani pa imajo bencinski eno pomembno prednost: boljše pospeške. Saj se pri dizlih trudijo nekaj z raznimi tdi, dci, hdi... pa še vseeno ne dosegajo pospeškov bencinarjev.

Tako da so mi v bistvu všeč oboji, ker ima vsak svoje prednosti. Se pa nagibam k dizelskim. Če pa tako lepo predejo...

#4 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 02:16

Vozim bencinarja in vozu bom bencinarja :mrgreen:

Dizlov ne maram, ker mi dajo občutek ko da sem na traktorju :oops:

Bencinarji majo pa tko nežen glasek :gay:

#5 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 11:52

Dizel. Bolj ekološki, varčnejši, močnejši pri manjši porabi. Ob dobri izolaciji ni nič podoben traktorju.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#6 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 12:00

Imela sem bencinarja in zdaj imam dizla...in SMENT, nikoli se nisem pocutila, kot v traktorju, pravzaprav je precej tih :roll:

Dizla imam, ker smo preracunali, da se mi bolj splaca glede na razdalje, ki jih naredim ob normalnem studijskem letu. Zdaj je star 2 leti in se v bistvu res pozna.

Zdaj, ko gre ta pocasi byebye, sem se zagrela za enega, pri katerem dizel ne pride v postev :?: Bomo videli...

#7 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 12:01

Se strinjam s Smurfom. Trenutno imam diesla in imam full feeling kot da vozim traktor (še posebej ko voziš v prvi).
Včasih sem imel bencinarja in je blo dost boljš (pospeški, glasnost...). Sem pa pred dvema letoma kupil diesla, vendar je bilo takrat diesel gorivo občutno cenejše kot bencin.
Saj vem da tehnika napreduje in da so tudi diesel motorji vse boljši in tihi, ampak po drugi strani pa tudi bencinarji pijejo zmeri manj.
Bomo vidli ko bomo naslednjič kakšno novo zverinco kupoval za kaj se bomo odločili. :?: :idea:

#8 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 12:01

Pa kaksne avtomobile mate vi to? :shock:

#9 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 12:39

Z bencinarji sem naredil cca 150 000km, pred kratkom pa sem prešoltal na dizle in z njimi naredil cca 50 000 km. Kot ponosen lastnik skoraj novega Focusa limuzina z dizel motorjem 1.8 TDDI, lahko mirno rečem da sem zadel v polno. Poraba 5l/100km, max hitrost 200km/h in zelo uglajen in zanesljiv avto. Da ne omenjam TDCI motorja (isto focus, samo 115km), pa glasko pusti zadaj 90% bencinarjev. Avion od avta.

G

#10 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2005 - 23:50

Razlika je, če se človek vozi v 15 let starem dizlu ali pa v novem ;) novi dizlski motorji so dost bolj uglajeni in se lahko po pospeških gladko kosajo z bencinskimi motorji, v nekaterih primerih so tudi hitrejši, zaradi navora, ki ga ima dizel v izobilju. zvok je traktorski in to se žal ne da spremeniti, ampak za nekoga, ki prevozi npr. več kot 30kkm letno, se pa izplača sigurno. zvok pri bencinarju pa ne sme bit nežen :?: , ampak kolkr se da divji :) in ni res, da bencinarji pijejo čedalje manj! pijejo toliko, kakor jih voziš ;)
:adijooo:

#11 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 01:14

Hello,

se strinjam z JustMe. Obe z ženko imava bencinarja in sva zadovoljni. Da ima avto dobre pospeške, je zelo pomembno. O nakupu dizla sploh še nisem razmišljala... :idea: V bistvu imam že izbran svoj bodoči avto, kupiti ga nameravam v začetku prihodnjega leta in je tudi bencinar. 8)

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#12 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 01:35

Priznam, da sem imel dolgo precej slab odnos do dizlov: traktorski zvok, precej več smradu, problemi pozimi ob zelo nizkih temperaturah, ko je nekdanji očetov službeni Golf kar nekajkrat zatajil in delal navlako na našem dvorišču, naslednje bencinarje pa sem oboževal, ker so bili vedno boljši od našega domačega avta. Bencinarji so zame (bili) torej nasprotno tihi, imeli so nežen zvok, mnogo večje zmogljivosti: pospeške in največjo hitrost...

Ampak mi je prijatelj to nekdanjo miselnost zelo omajal, ker prisegajo doma na dizle ... pa tudi današnji dizli so zelo napredovali in ni primerjave med dizlom danes in pred desetimi leti, saj so se danes že zelo približali bencinarjem in so razlike čedalje bolj zanemarljive: mnogo so tišji, zmogljivosti pa so že skoraj primerljive z bencinarji.

Dizla še sam nisem vozil, ampak prijateljev VW TDI s 110 konji prede lepo, da se ga ne bi branil. Če pogledam pa porabo goriva, pa je velik plus itak pri dizlih, čeprav je sama razlika v ceni dokaj majhna oziroma je bil dizel občasno celo dražji. Seveda pa zato porabi opazno manj, kar se zgolj pri stroških goriva občutno pozna. Prijatelj s polnim tankom približno enakega volumna naredi ca. 1000 km, jaz z bencinarjem pa kakšnih 700. Vseeno pa mislim, da ne odtehta kar tako opazno višje nabavne cene avtomobila v primerjavi s bencinarjem enakih zmogljivosti. Pred kratkim je bila tovrstna analiza v Delu in koliko sem vse skupaj površno spremljal, mora človek prevoziti res veliko kilometrov, da se dizel na dolgi rok cenovno splača, upoštevaje vse stroške. Naj me kdo popravi, če sem spremljal preveč površno.

Priznam, da imam vseeno raje bencinarje ... bi pa imel takoj dizla, če bi bila cena avtomobila (npr. v kakšni akciji) s primerljivo enako zmogljivim motorjem in opremo vsaj približno enaka bencinarju. Tega pred petimi ali več leti sigurno ne bi izjavil, ampak, kot sem napisal v drugem odstavku...

#13 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 525 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 02:22

Vozim že tretjega VW dizla, ki tudi ni več rosno mlad in mi najbrž ni treba razlagati, da me je dizel prepričal. Vse kar potrebuje je nafta, potrošni material in redno servisiranje. Nobenih drugih stroškov.
Prvi in drugi dizel sta imela res bolj "traktorski" zvok, a mene to ni nikoli motilo. Muziko na glas, pa je bilo! :mrgreen:

Imela sem tudi bencinarje, pa ne morem ravno reči, da je tako bistvena razlika.

Stvar prepričanja in okusa, a ne? ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#14 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 13:29

Pred kratkim je bila tovrstna analiza v Delu in koliko sem vse skupaj površno spremljal, mora človek prevoziti res veliko kilometrov, da se dizel na dolgi rok cenovno splača, upoštevaje vse stroške. Naj me kdo popravi, če sem spremljal preveč površno.

Gani praviš, da še nisi vozu dizla? jaz bi ti pa svetoval, da se enkrat s katerim popelješ in dvomim, da bi te razočaral. sam vozim dizla, ki ima 225 konjev in verjemi, da je avto pravi tank. skoraj ni bencinarja, da bi mi lahko ušel :D dizel favoriziram pa predvsem zaradi, navora in pa nizke porabe, saj pokuri 3,0 dizel dosti manj kot kak 2,0 bencin in stroški servisiranja so res zanemarljivi v primerjavi z bencinskimi motorji ;)

#15 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 13:50

dizel favoriziram pa predvsem zaradi, navora in pa nizke porabe, saj pokuri 3,0 dizel dosti manj kot kak 2,0 bencin in stroški servisiranja so res zanemarljivi v primerjavi z bencinskimi motorji ;)

Ja, sej...to je to. :lalala:

Folk mal prevec posplosuje glede dizlov pa pospeskov pa to :) Mene moj glede tega, se ni razocaral.

Glede naslednjega avta moram fejst preracunat. Samo sigurno bom naredila spet 35+ km na leto, tako da...se spet dizel bolj splaca. Po drugi strani pa nobenega avtomobila nimam prav dolgo...

#16 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 15:18

Glede na to, da se nimam svojega avta pa da vozim bolj tu in tam, mi je cisto vseeno, kaj pije tak jeklen konjicek :P Vazno, da ma 4 kolesa in ni vozicek

Glede pospeskov - a se res TOLK pozna, ce prehitevas pri 120 z bencinarjem al dizelcem? 8) Al se to razkrije pri hitrostih nad 150? :?:
Vazn, da ma 4 (oz. 2) zracni blazini, klimo pa sem cist zadovolna. :)
A hug is the shortest distance between Friends.

#17 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 16:23

Gani praviš, da še nisi vozu dizla? jaz bi ti pa svetoval, da se enkrat s katerim popelješ in dvomim, da bi te razočaral. sam vozim dizla, ki ima 225 konjev in verjemi, da je avto pravi tank. skoraj ni bencinarja, da bi mi lahko ušel :D dizel favoriziram pa predvsem zaradi, navora in pa nizke porabe, saj pokuri 3,0 dizel dosti manj kot kak 2,0 bencin in stroški servisiranja so res zanemarljivi v primerjavi z bencinskimi motorji ;)

Moja mami ima Megana benzinarja 2.0, jaz pa Picasso 2.0 pa porabva skoraj isto, s tem da njen lahko bolj leti kot moj. Res je da jaz mal bolj divjam kot ona in se ji zaradi tega približam pri porabi, ampak vseeno ni neke bistvene razlike v porabi.

Just me, seveda ti noben ne uide če imaš dizla z 225 konji, probaj kaj bolj realnega okrog 100, pa boš vidu kolk boš pol dim goltal.

Ne pozabit pa tudi tega da so dizli še vedno v štartu dražji za cca. 400.000 SIT od bencinarjev to pa je pri današnji ceni bencina za okrog 1900 litrov superce. S tem pa ob neki normali porabi bencinarja 7l/100 km narediš cca. 27000km.

Tako da če ga res ne misliš izkoristit max. mislim da se ne splača. :?:

#18 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 17:23

.Just me, seveda ti noben ne uide če imaš dizla z 225 konji, probaj kaj bolj realnega okrog 100, pa boš vidu kolk boš pol dim goltal.

Jaz imam takšnega, Focusa s TDDI motorjem. Brez problemov grem suvereno po avtobanu 200 in ni ga bencinarja (v tem območju moči motorja) ki bi ga bilo problem loviti. Nor navor, noro mala poraba in čisto potovalno udobje. Da turbince sploh ne omenjam 8) Naj dodam še, da sem zelo previden voznik in vozim praktično tako da uživam poleg in nikogar ne ogrožam. Več ko človek km naredi, previdneje vozi. To opažam zadnje čase.

#19 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 19:41

Gani praviš, da še nisi vozu dizla? jaz bi ti pa svetoval, da se enkrat s katerim popelješ in dvomim, da bi te razočaral. sam vozim dizla, ki ima 225 konjev in verjemi, da je avto pravi tank.

225 konjev? :o Sploh ne dvomim v tvojo izjavo, saj sem sam napisal, da me je prepričalo že 110 konjev v VW prijatelja. In on je "kriv", da je moj odnos do dizlov bistveno drugačen, kot je bil še pred 5 leti. Jih ne podcenjujem več. :oops:

P.S.: Kaj hudiča za "mrcine" pa imaš JustMe? :?:

#20 Kara

Kara

piščan'c

• Člani
  • 101 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2005 - 13:24

Mene osebno je dizel prepričal glede porabe.=)..Glede servisov pa tudi slučajno ne. V osnovi plačaš višjo ceno. Odvisno od ranga avtomobila, ki si ga izbereš in pri servisiv (če si veliko na cesti)..se ti nekako obrestuje manjša poraba.
Drugače..Še vedno bi ponovno izbrala dizla.
...niti je običajno ne najdemo v statistikah...

#21 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 609 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2008 - 12:55

Trenutno imam bencinarja, a naslednji avto bo dizel, ker je bolj ekonomičen.

#22 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 177 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2008 - 14:20

Samo diesel je zdaj ratal zelo drag. Se ga še splača sploh?

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#23 mihec

mihec

piščan'c

• Ban
  • 175 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2008 - 14:21

Glede na to, kako se dizelsko gorivo draži, je ta ekonomičnost vedno bolj vprašljiva. Bo treba res veliko kilometrov naredit.
There goes another one.

#24 Looni

Looni

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2008 - 17:59

Moj je bencinar in tudi moj novi bo bencinar, ker ima že v osnovi tako majho porabo, da z dizlom ne bi prav nič profitirala.

#25 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 525 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2008 - 00:30

Pred tremi leti sem v tej temi in na tej strani zagovarjala dizla, zdaj pa ne več, čeprav ga še vedno vozim.
Naslednji bo definitivno bencinar, ker se mi zdi, da moraš narediti 100.000 km na leto, da pri teh cenah goriv, še posebej dizla, lahko govorimo o ekonomičnosti.
Dizel je že v osnovi dražji avto, če ima močan motor je registracija (+ zavarovanje) precej velik strošek, pa še cestnina ob registraciji je za dizle višja.

Me pa zanima nekaj drugega, čeprav morda ne sodi povsem v to temo, a nove zato (še) ne bom odpirala.

Ali primerjate kakovost/izdatnost goriv pri posameznih trgovcih? Koliko kilometrov naredite s tankom enega ali drugega trgovca?

Zadnjič je bil v oddaji Preverjeno prispevek na to temo in razlike v prevoženih kilometrih z enim litrom bencina so bile neverjetne, če se prav spomnim okoli 30%.
Sama lahko z vso odgovornostjo zatrdim, da z dizlom največjega slovenskega trgovca prevozim kakšnih 15% manj kilometrov kot z gorivom tuje konkurence.
Ima še kdo podobne izkušnje?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov