Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kako ste jo spoznale?

48 odgovorov v tej temi

#1 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 14:45

Torej, sprasujem, kako oz. kje ste spoznale svojo punco. Zanima me namrec, ce se da punco tud kje drugje spoznat, kot samo na t. i. lezbo placih? :( Se pravi, razen v monoklu, stirki, itd.?

#2 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 14:47

Jaz sem svojo kar preko MF. 8)
Always remember that you're unique. Just like everyone else.

#3 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 15:20

neki malih komentarjev je tukile ;)
http://www.mavricni-...p?showtopic=251

Prvo parnterko za vezo sem spoznala, ko sem kot zacasna studentska delavka prisla v eno NVO in smo vsi zaposleni morali it na usposabljanje glede varstva pri delu in multukulturne komunikacije. Spomnim se, da sem se namenoma vsedla zraven nje na svedsko klop v razredu, ona pa je vstala in sla na drugo stran kroga in me potem cel dan opazovala, sedece, med nasimi aktivnostmi :D

Naslednjo sem spoznala v svojem najljubsem marketu, kjer se vedno dela za svojega oceta. Eno svojo simpatijo/zdaj odlicno prijatlejico sem spoznala tudi na MFju, trenutno punco pa preko svoje posvojene lezbo sestrce na zenski kosarki v LJ. Go figure.

Vsekakor bi rekla, da ja, ne samo da je mozno punce spoznavat izven lezbo placev, tud boste jih spoznavale - vendar je tu dodan faktor, koliko ste drugace outirane v svoji komunikaciji z zenskami in koliko so one odprte, ko se pogovarjajo z vami.
Definitivno si najdite (pocasi, a sigurno) krog lezbijk in biseksualk, ker v lezbo svetu poznanstva prej nasproti prinesejo punco (za mal bolj resno vezo) oz nove znanke, kot pa zur v lezbo lokalu (ceprav gre potem druzba tud rada pozurat tja, a ne?).
Stike se lahko naveze tudi prek irca (jaz tega nikoli nisem), lokalov, tegale foruma, sestankov v raznih skupinah za istospolno usmerjene. ko se enkrat ojunacis in si najdes ene par prijatlejev, se ti obzorje v druzbo kar naenkrat odpre.

In ne vsake istospolno usmerjene zenske, ki jo srecate, premerit najprej kot potencialne punce oz parnterke za fuk - dajte vzpostavit ena manj tempirana medosebna znanstva in prijateljstva :?: (ja, i know, wishful thinking :?: )
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#4 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 16:28

Vsekakor bi rekla, da ja, ne samo da je mozno punce spoznavat izven lezbo placev, tud boste jih spoznavale - vendar je tu dodan faktor, koliko ste drugace outirane v svoji komunikaciji z zenskami in koliko so one odprte, ko se pogovarjajo z vami.

Vem, da je bilo o tem ze dost povedanga, ampak vseen: kako ves, da ko se s punco gledata in pogovarjata itd., da ni samo pac prijazna? Pa se ce obe strejt zgledata?

#5 spirit

spirit

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 17:34

js sm v bistvu obe moji dosedanji partnerki spoznala cisto po nakljucju prek skupnih prijateljev. pa za nobeno nism vedela,ce je strejt al ne...
s 1. je blo vse dokaj rutinsko,sva pac probali ker sva si obe to zeleli in cez cas ugotovili,da pac to ni to pa sva ostali prijateljci se danes.
z 2.je bla situacija pa mal bolj zakomplicirana. ona je (bla?) strejt in v zvezi z mojim kolegom... js pa zaljubljena v njo. ne vem kako sm zaznala,da bi tudi ona rada kaj vec... pac,zacutla sm v njenih pogledih,v dotikih... in ko me je poiskala se (priznam!) nism znala upret njenemu magnetnemu polju!
pa skor vedno so taki mali znakci,ki ti povejo kaj bi oseba rada... samo potrudit se mores malo,da jih vidis :?:
... supercalifragilistichespiralitoso...

#6 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 17:59

Vem, da je bilo o tem ze dost povedanga, ampak vseen: kako ves, da ko se s punco gledata in pogovarjata itd., da ni samo pac prijazna? Pa se ce obe strejt zgledata?

:D a ni bio enkrat predlagala rutice v zadnjih zepih za tiste, ki jim gaydar ne dela? :D

tudi pri meni je bilo enako kot pri spirit, nekako se ve, tudi telesna komunikacija je vseeno malo drugacna kot pri strejt prijateljici.

jaz sem svoj prvi poljub v srednji soli dobila od starejse studentke, s katero sva se ene par mesecev v njeni sluzbi le gledali, brez da bi spregovorili kaj vec. jaz sem bila prevelika prpa in mi je ona pristopla. kako sva se pa obnasali? obe sva si sledili s pogledom, dost dolgo sva se opazovali, ce sta se pogleda srecala, nisva odvrnili oci... gledano nazaj, je bilo hkrati obcutit tudi eno vzajemno privlacnost, ceprav sem za to takrat bila se mal prevec neizkuseno nepozorna... :mrgreen:

Z leti se pa navadis videt razliko med zajebancijo in prepogostimi salami s flirtom, prepogostimi beznimi dotiki itd.
Meni osebno je to skrivanje in ugibanje kmalu presedlo in sem ponavadi v pogovoru s kako simpatijo zacela teme o izkusnjah z istospolnimi bivsimi partnerkami, ter tako dala iztocnico za outiranje nama obema (enako sta nardili dve moji bivsi punci v pogovoru z mano :D in je takrat, ko sem to uporabla, vedno delovalo)... ali pa v doloceno druzbo kar vstopla kot odkrita lezbijka. Za zacenjanje takih pogovorov in namigov rabis premagat doloceno mero strahu in sprejemat samo sebe.

Zdaj pa sploh ne padam vec na strejt zenske (ceprav so privlacne in lepe), ker je tisti sladki del privlacnosti med dvema zenskama zame ravno tisto, kar se vidi v njenih oceh in se prepozna v njenih gibih - torej jo moram jaz privlacit ravno tako kot ona mene, da bi sploh zelela ukrast poljub ali kaj vec.

Res pa je, da imajo prijatlejice v srednji soli med sabo dost bolj fizicno podprta prijateljstva, dost je objemanja in dotikanja, ki ne pomeni vedno interesa za "eksperimentiranje" ali istospolne usmerjenosti... takega dvoumja je vedno manj cimstarejsa postajas, ker je tako obnasanje pri vedno starejsih zenskam hitreje oznaceno za "lezbicno", tega se pa zenske zacnejo bat.

#7 spirit

spirit

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 18:17

sicer je pa res,da ko si noro zatrapan v nekoga (sploh ce je istega spola pa ne ves al je strej al kaj), se ti itak zdi nemogoce da bi ta oseba kakorkoli vracala ta custva.... pa vse namige mislis,da interpretiras narobe! vsaj pri meni je blo VEDNO tako... pa sm se pol tepla po glavi :stupid:

#8 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 19:55

sicer je pa res,da ko si noro zatrapan v nekoga (sploh ce je istega spola pa ne ves al je strej al kaj), se ti itak zdi nemogoce da bi ta oseba kakorkoli vracala ta custva.... pa vse namige mislis,da interpretiras narobe! vsaj pri meni je blo VEDNO tako... pa sm se pol tepla po glavi :stupid:

You have stolen my words! :clap:
Ceprav se mi zdi, da so pogledi ta pravi :oops: , se vedno mislm, da ni mozno-vedno! Ker se mi kr mal preveckrat zdi zadnje case, da so punce za. Sploh zdej, k je poletje, pa se l-word na kanalu a... :evil: [/code]

#9 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 20:06

Oh ja..mislm, da sm to že nekje napisala, punco sm spoznala kr na lesbo.slo, čist po naklučju. Ubistvu sva se poznale kr dolg predn sva se dobile, še dones se sprašujeva..kdo bi si mislu.... :shock: Ampak vseen, spoznale sva se že tam, zaljubile sva se pa v živo. Fajn je blo, ker ni nobena tega pričakovala, je blo nekako spontano. Tisto v živo je še vedno pravo :love:

#10 spirit

spirit

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 20:18

Ker se mi kr mal preveckrat zdi zadnje case, da so punce za. Sploh zdej, k je poletje, pa se l-word na kanalu a... :evil:

res je!!! zgleda da smo strasno v modi zadnje case :evil:
samo iskreno mi ni za it na kako zurko pa sluzit kaki punci za tester :grrr:

#11 didi

didi

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 00:19

Spoznala sem jo kar preko MF-ja. No, v bistvu je ona "našla" mene. Dokler se nisva videli, je bilo fajn, samo nič posebega (vsaj z moje strani). Potem pa ko sva se dobili...sem samo bolj in bolj mislila nanjo in kmalu sem bila resno odvisna od nje :P Pa še takrat sem bila prpa in je morala ona narediti večino odločilnih korakov. :oops:

Se pa strinjam s spelco, da je na začetku gledanja in zaljubljanje v str8 punce pogosto, potem pa sčasoma odpade. Gre le še za to, da se obrnem in se nasmehnem.
Potrebno si je priznati svoje občutke in biti ponosen nanje, pa vse gre (tudi prepoznavanja signalov se človek kaj hitro nauči ;) ). In človek postane bolj samozavesten in pogumen. Je pa vse to skupaj dosti lažje med drugimi puncami, ki imajo rade punce kot pa kar nekje (no, vsaj meni je).

#12 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 12:21

Se pa strinjam s spelco, da je na začetku gledanja in zaljubljanje v str8 punce pogosto, potem pa sčasoma odpade. Gre le še za to, da se obrnem in se nasmehnem.

Kako pa naj vem, da je st8? Saj tudi jaz st8 zgledam?

#13 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 17:25

Kako pa naj vem, da je st8? Saj tudi jaz st8 zgledam?

ne bom o temu, kaj mislis, da "str8 zgledati" sploh pomeni 8)

ce bos tiho, dekleta le opazovala, al pa nikol riskirala kak bolj kontroerzen pogovor, bos pac obkrozena s str8-looking in str8-acting dekleti :?:

#14 ena_mala_roza

ena_mala_roza

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2010 - 18:52

Facebook in mavrični forum sta pripeljala do bežnih stikov.. Potem pa ko sem najmanj pričakovala se srečava v bližnjem disku. Čisto spontano!! Potem je sledilo vohunjenje :roll: in kratek pogovor z enostavčnimi povedmi :nerodno: Čez 4 dni sva že bile na kavi :poreden:
A man should look for what is, and not for what he thinks should be. (Albert Einstein)

#15 tikataka

tikataka

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2010 - 23:27

Preko spleta. V lokalih ravno ne iščem. Najraje imam v živo. Tudi, če je spoznavanje omejeno na splet, se pri obojestranskem interesu želim srečati tudi v živo.

Prispevek uredil/a: ženska, 26 julij 2010 - 23:46.

Sedanji trenutek je vse, kar imamo. Pa ne, da je že minil?

#16 zabamina

zabamina

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2010 - 11:45

Pozdrav,
Jaz sem svojo punco poznala že kakšno leto prej, preden se je iskrica vnela :). Imava skupni hobi, zato sva bili veliko skupaj, čez čas sva se zelo spoprijateljili in šle tudi na skupni dopust, kar je verjetno bil začetek vsega lepega. kmalu je bilo tako, da niti zaspat nisva mogli, če se prej vsaj nisva slišali in zaželeli lahko noč druga drugi. Postala je moja najboljša prijateljica in zaupnica, povedali sva si vse ...
in potem je meni samo enkrat srček nekaj zašepetal ali mogoče celo vpil "zini že enkrat", lahko bi rekla, da sem imela srečo, da so bila in so še čustva obojestranska.
Lp, zabamina

#17 strelka

strelka

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2010 - 15:02

Svojo punco sem najprej opazila na drugem forumu. nekako so me njeni posti pritegnili in še slikca ki jo je imela. čez nekaj mesecev pa sem jo opazila tudi na tem forumu in ko sem vidla da je samska sem takoj navezala stik z njo. in tako so se začeli najlepši dnevi.... :sreca:
I'd do anything just to see you smile...

#18 carta

carta

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2010 - 23:51

Zaenkrat sem jo samo videla, upam pa, da jo nekoč spoznam.

Prispevek uredil/a: ženska, 18 avgust 2010 - 13:47.

#19 kokica

kokica

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2010 - 21:21

Am, spoznale sve se na chatu. Potem pa dalje...

#20 JeniferConnelly

JeniferConnelly

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2010 - 20:18

Svojo sem večkrat srečala na zabavah in si vedno želela biti z njo, čas je prinesel svoje ;)

#21 Nety

Nety

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2010 - 16:31

..spoznala sem jo na netu, kmalu sva se dobile na čaju, na tretjem zmenku pa je bilo že hot in je ostalo vroče in polno ljubezni še nekaj let..
It's better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction. - Diane Grant

#22 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 14 december 2010 - 21:55

Spoznala sem jo na enem od IRC kanalov, kjer smo se sprva tipkali na javnem delu, nato smo prevexlal na privat; potlej je prišlo do izmenjave telefonskih cifer... sledili so (maratonski) telefonski pogovori; po parih mesecih vztrajanja, ji je le uspelo me zvlečt na pijačo... Skratka, od tega je že nekaj več kot osem let in mi še vedno pomeni vse.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#23 hiki

hiki

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 26 december 2010 - 01:47

Uhvatila me ona jednog dana, a ja nisam ni znala :gejljubezen:
Takle mamo!

#24 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 26 december 2010 - 18:39

Na enem od forumov. Napisala sem nek post in ona je komentirala. (všeč mi je bil njen odgovor :)) Nato sva izmenjali msn-naslove in začeli klepetati. Po kilometrini prečvekanih ur za računalnikom sva odkrili, da je nakaj med nama in si izmenjali tel. številke. Dogovorili sva se, da se srečava tudi "v živo". ..

...no in potem sva se srečali...

...in zdaj je od takrat preteklo že skoraj tri leta... I LOOOVE HER! :poljubcek:

All people smile in the same language.

#25 Editorial

Editorial

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 26 december 2010 - 20:19

Svojo sem spoznala na vlaku, ko smo sli skupaj na party in je bila od kolegice kolegica ;)
Nikol si ne bi mislila, da bi se v tem znašla z njo, ker je bila poznana kot 'jeb**' :D
Ampak sva skupaj ustvarile zelo lepo zgodovino :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov