Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Transplantacija

117 odgovorov v tej temi

#51 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2005 - 17:56

Hello,
Jaz sem tip človeka, ki emmm...ja neka meja....ki pravi.... ne tikaj me preveč, ne zdaj, ne potem.
Saj do neke mere še to gre, recimo darovanje krvi, sam organov...pa saj vem, da niti ne bi vedla, če bi mi karkoli odvzeli, ampak.
V glavnem meja, katero ne želim in ne pustim, da jo kdo preveč prekorači.
In želim si, da bi kdo to spoštoval, čeprav vem,da je to skoraj nemogoče..

:respect:

Pri poplni zavesti sem se strinjal, da NE želim darovati svojih organov po smrti in NE želim prejeti nobenih organov. Niti ne želim vegetirat, pač pa želim biti odklopljen iz aparatur. V nobenem od naštetih primerov nimajo pravice drugače odločit.... kdor koli.

Ne mi prletet s tistim ''ZAKAJ'', ker bom takoj dobil ošpice. Pač nočem, big deal.

Da ne bo SLUČAJNO kdo narobe razumel... če kdo želi darovat, naj. Me ne briga s kakim vzrokom, s kakim namenom... Tud če kdo prejme organ... prav. Če želi kdo imet svojca priklopljenega na aparature... prav. Vsak ima svoja načela, svoje mišljenje...

:respect:

Zanima me, vi ki ste proti? Potem najbrz tudi ne bi vzeli tujega organa, ce bi bili bolni?

Ne bi dal, ne bi vzel organov. Kri sem že dajal in bi jo tudi vzel.

#52 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2005 - 18:06

Ne vem sicer zakaj :respect: na blazno sovrazen post, ampak hvala za odgovore.

#53 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2005 - 22:23

Ravno zadnjič sem staršem naročil, naj darujejo vse, kar bo dobrega od mene ostalo, če se mi kaj zgodi.

V bistvu sploh nisem vedel, da obstajajo neke kartice, dokler nisem prebral te teme. Bom tudi to uredil.

#54 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2005 - 15:39

po mojem prihaja do razlik zaradi prepricanj, kaj se z nami zgodi po smrti. tisti, ki verjamejo tako v pomen duse kot telesa, bojo tezjega srca dovolili, da se njihovo truplo secira in vse podobne zadeve. tisti, ki verjamejo predvsem v duso, to lazje sprejmejo.

... po mojem mnenju...

#55 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2005 - 16:25

tiste fancy kartice sicer nimam. Zakaj? Ker se mi ne da :D
Familija že ve, da bi si želel da moje organe podarijo naprej. Nimam nobenih zadržkov v smislu strahu, kaj bo po smrti z menoj.
Edino kanček maščevanja v meni bi mi lahko narekoval da ne darujem organov. Če so prašički tolk nesramni da nočejo mojih organov/krvi samo zaradi moje homoseksualnosti, pa naj folk umira zarad njih :|
Ampak ne, saj nenazadnje sem vseeno za darovnje, itak gre ljudem ki ga potrebujejo, ne pa tistim ki is zmišljujejo pravila ... ali nekaj. :mrgreen:

#56 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2005 - 16:24

se moram pohvalit, darovala sem kri in preživela!! :) zdej sem pa happy krvodajalka :) (čeprav sm čutla vsak nanolitrček ko mi je lezu po igli gor :? )

glede transplantacije pa sm hotla vprašat, a ni nevarno da te kakšn človek ubije če ve, da bo dubu tvoje organe po smrti ali pa kakšnemu pokvarjenemu doktorju "slučajno"spodleti operacija... itd.?

#57 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2005 - 16:35

Ne vem sicer zakaj :respect: na blazno sovrazen post, ampak hvala za odgovore.

Zato ker sta povedala točno tako kot jaz mislim.

#58 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2005 - 21:08

Hello,
bio, čestitke in dobrodošla med krvodajalci!! :clap: :clap: :clap: Upam, da ni bilo prvič in zadnjič. :)

Lep pozdrav! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#59 MuciJaki

MuciJaki

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2005 - 18:22

a. nisem zapisani darovalec svojih organov
b. nebi daroval svojih organov po smrti
c. mel bi pa en klonček za rezervne dele (in dokler folk daruje organe to nebo možno)

P.S. a lezbijke pa lahko darujejo kri? nisem vedu :P
SweetMuciJaki™

#60 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2005 - 18:40

Jz ne darujem krvi in je tudi ne bom, ker mi gre že ob jemanju vzorca na :bruh: . Ne zaradi krvi same, ampak ker je vzamejo ravno tam, na notranji strani sklepa, vse zgleda tako ranljivo tam pa mehko, potem pa še reče, da stiskaj roko, in vsakič ko jo stisneš, idiš kako se epruveta (ali kar koli že) napolni. Še huje je, če vmes to epruveto zamenja in potem ruka tisto iglo na vse strani, da skoraj okrog padeš ;)

Organe bi pa z veseljem daroval. To je skoraj ironično, ker so organi bolj pomembni od krvi, ampak si mrtev. Dal bi jih pa samo bolnikom ali poškodovancem, ne pa za raziskave ipd., da potem študenti medicine nad njimi izživljajo svoje frustracije ;)

Ja MuciJaki, dobro bi blo, če bi bli vsi taki kot Bender ;)

#61 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2005 - 19:15

No jaz pa moram priznat, da me igle kar malo vzburjajo in pa samo dajanje krvi. :shock: :oops:
To sem se spomnil, ko sem imel zadnjič zdravniški pregled. Zanima me zakaj kri vedno jemljejo samo ženske, jst bi rad da mi enkrat kakšen tipček kri vzame. :mrgreen:
Pa da ne boste moslili da sem kakšen mamilar, ker mamil ne maram. :no:
Krvi pa nisem daroval že zelo dolgo, ker me moti to, da imajo uradne ure samo dopoldan. Saj vem da dobiš en dan dopusta za to, sam pol pa zgleda kot da darujem samo zato. :|

#62 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 18:08

Dal bi jih pa samo bolnikom ali poškodovancem, ne pa za raziskave ipd.

Samo toliko - če ne bi ljudje kdaj pa kdaj privolili v raziskave, bi bila življenjska doba najbrž še danes 30 let ali malo več. Saj ko si enkrat mrtev nič ne čutiš, da ti nekdo sicira vranico na trakove, veš?

da potem študenti medicine nad njimi izživljajo svoje frustracije ;)

Upam, da si se s tem šalil. Zelo zelo šalil.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#63 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:33

Zato ;) .

#64 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:55

Demetrisu, kristus, sej ti ni treba gledat! :o

Sama nisem tolk obcutljiva na kri, ampak vseen ne gledam, kako se mi bodica zarine v kozo in pol obcutis tisti pik in vidis, kako se epruveta polni in ... halo, ne otezuj si lajfa, poba! Kar ne ves (vidis), te ne boli. :mrgreen: Ko sem sla na operacijo 3 materinih znamenj (dva na obmocju pasu, eno na vratu), sem mela lokalno anestezijo, kjer lahko "gledas" in mi se na kraj pameti ni prislo, da bi gledala, kako mi teta (moja lastna) dela vbode in izrezuje ... sej mi je hotla na koncu pokazat, ces: Poglej, saj je tvoje znamenje, samo Ne, hvala.

Darovanje krvi? Da.
Darovanje organov? Mesani obcutki. V mladosti sem ze hotela podpisat tisto kartico in se mi je zdelo blazno kul in matiterezansko, ampak zdele :? Noja, bomo fideli. Morda bom pa na koncu le izbrala karakteristiko "uporabnosti".
A hug is the shortest distance between Friends.

#65 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:57

Zdej mam slabo vest in se opravičujem medicinski stroki, ker mam z njo, v nasprotju z ljudmi po TV-ju, samo dobre izkušnje glede astme. :(
Vem da potem ne bi čutil, ampak trenutna misel da bi me nekdo pregledoval po smrti je neprijeten, ker ne bi vedel kaj dela. Če bi mi pa zdravnica kadar sem bolan predlagala sodelovanje v raziskavi, bi pa verjetno privolil. :?:

Demetrisu, kristus, sej ti ni treba gledat! :o

Treba, zato, da vidim kaj medicinska sestra (ali tehnik zdravstvene nege) dela, pa kdaj bo konec. ;) Ne bi zdržal brez nadzora, tako kot ti.

Pa še tisti stol, fotelj al karkoli je. Jaz bi raje sedel na tistem starem, trdem, lesenem stolu s kovinskim ogrodjem, ki je bil enak tistim v OŠ in so ga uporabljali pred "obnovo" Zdravstvenega doma. Na tem novem pol-ležim in nimam dobrega občutka, zaradi lege, ker nimam trdnih tal pod nogami, ker je tako velik... Zobozdravniški stol ni nič boljši, ampak tam imam dober občutek.

P.S. Zobozdravnica na pregledu v študentskem ZD (poleg FF) je bila tako prijazna, da bi jo najraje imel za svojo. :oops:

#66 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 10:18

glede transplantacije pa sm hotla vprašat, a ni nevarno da te kakšn človek ubije če ve, da bo dubu tvoje organe po smrti ali pa kakšnemu pokvarjenemu doktorju "slučajno"spodleti operacija... itd.?

Šele zdaj prebral. :shock: Tebi pa malo preveč dela domišlija. :P

Ko se odločiš, da boš postal darovalec, se to zapiše na zdravstveno kartico, ki pa je vidno IZKLJUČNO samo eurotransplantu (torej ta podatek ni viden vaši osebni zdravnici ali v lekarni ali kje drugje).
Ta podatek pa se razkrije šele v primeru vaše smrti.
Žalostno pa je, da se med sabo ne pogovarjamo nič o tem. Nikoli ne veš ali bo to kdo potreboval v družinskem krogu.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#67 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 15:16

No jaz pa moram priznat, da me igle kar malo vzburjajo in pa samo dajanje krvi. :shock: :oops:

Hmm..enako... js res z nekim prikritim veseljem opazujem kako mi zarine iglo v žilo.... in tisti neprijeten občutek je v nekem smislu prijeten :shock:
Se je pa to veselje malo porušilo po preboleli mononukleozi...ko so mi vsak dan jemali kri... pa uno stvar sem mela zapičeno v roki.... Je odvzelo čar :?

Sicer pa že od dopolnitve polnoletnosti govorim, da se grem prijavit za darovalca organov.... morm se že spravit k temu. :oops:

#68 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 15:29

Kolikor vem, je lahko darovalec organov vsak, ki dopolni 15 let. (Vsaj tako naj bi bilo, če že ni).
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#69 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 20:54

Ok jst sam top ovem d sem čist za to in bi resno nemudoma soglašal s tem d tud s pomočjo mojih organov lahko nekomu rešijo lajf...sam je pa res d ne kwa bi lbo če bi ugotovli d mam vse organe u p****...šalo na stran.
Sm šele prej izvedu (k je glorious napisu)d to lahk tko hitr urediš pa d maš kr na kartici...in to šele celo v tujini :shock:

torej k bom 18 star grem to nardit...itq k bom mrtu bom mrtu, what ever. Če me ne bojo uni narazen dal me bojo pa črvi oz. ogenj požru,sam s tem ne bom nobenmu pomagu,maybe eni mami čez 150 let k bo ugotovila d je to mesto nenavadno rodovitno in bo posadila krompir pa žgance blabla... :D :cry:

tkola mamo ;) :?
Podpis ni potreben.

#70 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 21:00

Kakšni tujini, guy. :?:

#71 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2006 - 21:40

Ste zapisani darovalec svojih organov v transplantantu Slovenija :?:
Če niste - bi darovali svoje organe po vaši smrti :?:
Če bi jih - zakaj niste vpisani v transplant Slovenije (v primeru, da niste /nepolnoletnost izovzeta /) :?

Ne nisem vpisan sem hotu sam sem pol reku ker ne zivim v sloveniji se bom vpisal tukaj v Svici.

Ampak iz vojaskega casa mi je sotalo se eno, in to enkrat na leto darovanje krvi, pomeni to bo letos ze 11, to pa pocnem zmeraj ko sem na dopustu, pomeni v ljubljani.

LP
Zvone
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#72 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2006 - 09:30

Kakšni tujini, guy. :?:

Ja pač ta kartica velja d tud če v tujini umreš da ti lahko tudi tam vzamejo organe, kartica ima veljavnost tud izven slovenije, ne samo v sloveniji...jst sm pač mislu d je to sam v sloveniji.

spet sem bil nejasen, samo a zdej je jasno? (clear now?) ;)
Podpis ni potreben.

#73 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2006 - 09:37

Ja tudi v tujini. Ampak samo v sledečih državah: Nizozemska, Avstrija, Luksemburg, Belgija, Nemčija in pri nas.

Pa to ne pomeni, da če umreš v Nemčiji, da boš daroval kar nemcu. Vedno se najprej daruje za svojo državo. Če v matični državi ni primernih skladnosti tkiv, se šele potem išče v drugi državi. Je pa Eurotransplant res dobra organizacija z dobro profesionalno logistiko. Zato je tudi tako malo držav, ker so pogoji za pristop zelo, zelo strogi. Slovenija jih na srečo izpolnuje in imamo posebno ekipo ljudi, ki dela samo za Eurotransplant v Kliničnem centru Ljubljana.

#74 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2006 - 18:51

Hello,

so moški homoseksualci lahko darovalci organov? :?: Sprašujem zato, ker vem, da ne smejo darovati krvi. A organe pa lahko ? :?:

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#75 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2006 - 21:42

nazadnje darovala kri v srednji soli. sedaj pa.. hja, usoda imela z mano drugacne nacrte, tako da nekok ne bom vec darovala.ampak je bilo pa vedno zanimivo - cel razred v tistem oddelku. stala totalna :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov