Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Transplantacija

117 odgovorov v tej temi

#26 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 01:30

Ne, nebi se zlagal. Se mi zdi totalno butasto, da mi nebi smeli darovat organov. Organ itak prej pregledajo, tko da če bi bil dober in če ga nujno rabijo, naj ga pač vzamejo.
Če pa prejemnik nebi hotel imet organa od GLBT človeka.....ja pol pa naj v nebesih išče druge organe :roll:

#27 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 08:36

Smurf narobe razumeš ;) Ne gre se zato, da bolnik ne bi hotel organa od GLBT človeka.
Pač organa od homoseksualnih ljudi noče zdravstvo ;)

Provokatorka isto velja kot pri krvi ;) In primerjajo nas z ljudmi, ki seksajo za denar. Zgleda, da imamo isto tveganje kot oni :roll: Mislim, da je to neumnost. Če istospolna usmerjena oseba ve, da nima tveganega spolnega življenja, se redno testira = zakaj ne bi :?: Zato, ker tako pravi zdravstvo. Sem se pa že pozanimal, kako je to urejeno v tujini. Ko zvem, povem :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#28 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 08:48

zanimivo mi je razmišljanje nekaterih, ki so se pred slabim letom po forumu pisali, da se geji itaq skos kurbajo okol, menjajo partnerje kot spodnje gate, bla bla bla, danes pa se pizdijo, da gejem ne dovolijo darovati organov (pa ima drzava enak argument > tvegani spolni odnosi).

hmmmmm ...

:P

#29 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 11:09

No ja, moti nas samo to, da se avtomatično predpostavlja, da se kurbaš, če si GLBT, če si pa strejt, te pa vljudno vprašajo, ali se kurbaš ali ne :lool:

Homoseksualci ste izločeni kot populacija, GLBT ženske in strejti pa niso, izloča se samo neprimerne posameznike. In to je za geje diskriminatrorno, ker nikogar ne briga, kako se obnašaš, ampak samo, kaj si.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#30 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 11:10

Nara Yulia isto velja za biseksualce (samo milejša oblika). ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#31 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 15:27

jaz bi darovala svoje organe, sej jih ne bo noben od moji uokviril, vsaj upam ;) vpisana nisem, ker nism vedla, da se je treba... se bom pa pozanimala! krvi pa se nisem dala ker sem (dobesedno) totalno usrana :angelcek2:

#32 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 16:17

V ZDA ne jemljejo doniranih tkiv iz visoko rizicnih skupin (podobno definiranih kot pogoji za krvodajalstvo), ni razlikujejo pa gelde na spolno usmerjenost glede na spolno usmerjenost. Le, ce si HIV+ ali imas kako virusno obolenje (npr Hep), nisi primeren za darovanje.

Drugace pa to, da niste podpisali obrazca za darovanje, se ne prepreci, da bi vase organe kdaj tudi porabili po vasi (vsaj klinicni) smrti - le da takrat odlocajo svojci.
Podpis in vpis v register olajsa ukrepanje ob vasi smrti.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#33 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 16:25

Hello,

Mogoče moški biseksualci... kaj pa ženske biseksualke? Glede lezbijk pa mislim, da niso vštete sem - po moje menijo, da imajo geji bolj rizično spolno življenje kot lezbijke. :?:

krvi pa se nisem dala ker sem (dobesedno) totalno usrana :angelcek2:

bio, daj no, upam, da te bo nehalo biti strah vsaj toliko, da boš enkrat poskusila. Jaz sem bila tudi prestrašena, pa me je v službi kolega prepričal, da sem šla vsaj poskusit. In je bilo čisto OK. Tiste ženske na ZTK so profiji, iglo vdenejo kot bi mignil, kasneje se nič ne pozna, tudi ne boli. Stiskaš pest, dokler ne napumpaš dovolj, potem greš pa na kavico, sok, sendvič in kakšen muffin. :)

Poskusi zbrati pogum vsaj za prvič, pa boš kasneje presodila ali boš šla še kdaj ali nikoli več.

Lep pozdrav! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#34 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 17:59

Glede lezbijk pa mislim, da niso vštete sem - po moje menijo, da imajo geji bolj rizično spolno življenje kot lezbijke. :?:

Ne, ne gre za manj rizicno spolno zivljenje pri zenskah, ampak za domnevo, da zenske ne prakticirajo analnega spolnega odnosa toliko pogosto kot homoseksualni moski. Cela definicija "rizicnosti" za namene krvodajalstva in donatorstva tkiv je sicer mal za lase privlecena, ker tretira analni spolni odnos pac kot specificen za homoseksualne moske.

Zenske - lezbijke - znajo dobit dost drugih spolno prenosljivih bolezni, le da le-te (kao) niso vse na seznamu prepovedanih za namene izrecne prepovedi dajanja krvi in tkiv.

#35 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 22:57

Hello,

Mogoče moški biseksualci... kaj pa ženske biseksualke?

V bistvu ste lezbijke edine, ki SPLOH niste kriminalizirane :lool:

Moški biseksualci so seveda na istem kot geji, če imajo spolne odnose (tudi) z moškimi. Če jih imajo samo z ženskami, spadajo v strejt moški kategorijo rizičnosti.

Ženske biseksualke smo na istem kot strejtke in na slabšem kot lezbijke, ker ne smemo imeti spolnih odnosov z biseksualnimi moškimi, ki seksajo tudi z moškimi :evil:

Poleg tega, da sploh nihče ne sme bit prostitut/ka :mrgreen:
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#36 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2005 - 23:03

..In na koncu pride do tistega vljudnega vprasanja, ce se kurbamo okrog :roll:

#37 legolas

legolas

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2005 - 02:12

Sam sem reden krvodajalec,ker pač nisem naredil križca pri vprašanju o homoseksualnosti.Pa sploh nimam slabe vesti ker ne živim promiskuitetno(tipa 3 leta).Mi je pa v zadovoljstvo da lahko pomagam.

Glede darovanja organov pa bom čimprej uredil,ker sem tud mislil da je dovolj kartica RK
Človek je istočasno sramota in ponos narave!

#38 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2005 - 02:27

Hello,

V bistvu ste lezbijke edine, ki SPLOH niste kriminalizirane :lool:

Kako lepo je kaj takega prebrat!!! :shock: :D :D

Lep pozdrav vsem ostalim, ki ste "kriminalci"! :lool:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#39 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2005 - 12:51

bio, daj no, upam, da te bo nehalo biti strah vsaj toliko, da boš enkrat poskusila. Jaz sem bila tudi prestrašena, pa me je v službi kolega prepričal, da sem šla vsaj poskusit. In je bilo čisto OK. Tiste ženske na ZTK so profiji, iglo vdenejo kot bi mignil, kasneje se nič ne pozna, tudi ne boli. Stiskaš pest, dokler ne napumpaš dovolj, potem greš pa na kavico, sok, sendvič in kakšen muffin. :)

ni me strah, da bi bolelo, meni bo želodec ven vrglo če vidim cevke mi v žilo zapičene :? ... in kri, ko leze ven... brrrr... ampak sem se odločla, da bom šla, ko bo naslednja krvodajalska akcija... sej lahko bereš knjigo ko ti to delajo ne? :angel:

#40 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2005 - 13:34

brrrr... ampak sem se odločla, da bom šla, ko bo naslednja krvodajalska akcija... sej lahko bereš knjigo ko ti to delajo ne? :angel:

Ce zmores z eno roko obracat liste 8) Drugace pa lahko reces, da ti vzamejo samo 2 deci namesto 3 (moskim jim vzamejo celo 4 - razen, ce niso kaj spremenili sistema). Pa ziher ne bos sama, ker jiih je velik not, pa na takem kul gigantskem stolu sedis ... samo masaze ne dobis
A hug is the shortest distance between Friends.

#41 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 23:04

Hello,
vem da me boste sedaj vsi potunkali, popljuvali in morda še kaj hujega.
Sam jaz...hmm..ne bi mogla.
Dvomim, da je to zadostno opravičilo, morda sem samo egoistična...
Jaz sem tip človeka, ki emmm...ja neka meja....ki pravi.... ne tikaj me preveč, ne zdaj, ne potem.
Saj do neke mere še to gre, recimo darovanje krvi, sam organov...pa saj vem, da niti ne bi vedla, če bi mi karkoli odvzeli, ampak.
V glavnem meja, katero ne želim in ne pustim, da jo kdo preveč prekorači.
In želim si, da bi kdo to spoštoval, čeprav vem,da je to skoraj nemogoče..
Something's wrong...
But i don't know what...

#42 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 08:06

Juliette2 zakaj tako misliš, da tega ne bo nihče spoštoval :?:
Če nisi podpisana za transplantantko, ti noben ne bo vzel organov po tvoji smrti.
Kvečem obdukcijo lahko naredijo - toda to je čisto sodna med. zadeva.

Lep pozdrav, Glorchy ;)

#43 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 08:19

Glorious: ja, lahko ti po smrti odvzamejo organe, razen ce nisi to izrecno prepovedal oz. ce tvoji svojci temu ne nasprotujejo.

Zakon o odvzemu in presaditvi delov človeškega telesa zaradi zdravljenja

15. člen

Deli telesa umrle osebe, ki je državljan Republike Slovenije oziroma ima v Republiki Sloveniji stalno prebivališče, se smejo odvzeti zaradi presaditve tudi v primeru, kadar oseba v to ni izrecno privolila, če odvzema ni izrecno prepovedala, razen če iz drugih okoliščin izhaja, da bi temu nasprotovala. Če si podatki o stališču umrle osebe do dajalstva nasprotujejo, odvzema ni mogoče opraviti.

Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se odvzem delov telesa umrle osebe ne opravi, če oseba, ki je bila umrlemu blizu, odvzemu nasprotuje. Če so take osebe dosegljive, je eno od njih treba obvestiti o nameravanem odvzemu in o njihovi pravici, da ga zavrnejo. Tej osebi je treba dati razumen čas, da se odloči.

Deli telesa umrle osebe, ki ni državljan Republike Slovenije oziroma, ki v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, se smejo odvzeti zaradi presaditve, kadar v to izrecno privoli oseba, ki je bila umrlemu blizu.

Osebe, ki so umrlemu blizu so: zakonec ali izvenzakonski partner, polnoletni otroci, starši ter bratje in sestre in osebe, za katere se da iz splošnih okoliščin sklepati, da so bile umrlemu blizu.

#44 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 09:11

glede prepovedi darovanja organov ljudi iz rizicnih skupin...sej najverjetneje vse oirgane/trupla itak preverijo, ce niso kaj okuzeni, pa ce je bil clovek gej ali ne, tko da res ne vem, odkod taki problemi. ali pac?
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#45 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 13:19

Nja spelca77, sem si kar mislila, da bo nekaj nekje skrito....
Packi.
Bi si mogla nekam natetovirat, da sem neužitna...ali pa kaj podobnega :oops:
Something's wrong...
But i don't know what...

#46 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2005 - 01:19

Bi si mogla nekam natetovirat, da sem neužitna...ali pa kaj podobnega :oops:

Morda bi se dalo kaj takega najlažje doseči namesto s kartico DAROVALEC SEM s kartico HOMOSEKSUALEC (GEJ/LEZBIJKA) SEM! :mrgreen:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#47 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2005 - 16:51

Sicer spostujem zelje ljudi, tudi od Juliette, sam zanima me, zakaj tocno... :?: Umres, ampak s tem tudi omogocis, da nekaj ljudi zivi zaradi tebe? Sej tebe pac ni...ne vem no? Al pa ce zgnijes al te pa upepelijo...
Jaz pac ne vem zakaj ne, ampak ce se clovek odloci tako, seveda to spostujem.

#48 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2005 - 19:38

Ne, po smrti ne želim darovati svojih ''strupenih'', ''okuženih'', ''usranih'' ... organov, ker jih preliva ''strupena'', ''okužena'', ''usrana'' kri.

Pri poplni zavesti sem se strinjal, da NE želim darovati svojih organov po smrti in NE želim prejeti nobenih organov. Niti ne želim vegetirat, pač pa želim biti odklopljen iz aparatur. V nobenem od naštetih primerov nimajo pravice drugače odločit.... kdor koli.

Ne mi prletet s tistim ''ZAKAJ'', ker bom takoj dobil ošpice. Pač nočem, big deal.

Da ne bo SLUČAJNO kdo narobe razumel... če kdo želi darovat, naj. Me ne briga s kakim vzrokom, s kakim namenom... Tud če kdo prejme organ... prav. Če želi kdo imet svojca priklopljenega na aparature... prav. Vsak ima svoja načela, svoje mišljenje...

NE BOM več daroval krvi, NE BOM daroval kostnega mozga, NE BOM daroval dele svojih organov. NE.
Världen utanför

#49 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2005 - 11:47

Ce si jih ze enkrat prebolel, ni panike :) :D
Uh, kako sovrazen post...moras biti pa res jezen clovek. Zadihaj, pojdi v naravo, meditiraj :D :D :D

Zanima me, vi ki ste proti? Potem najbrz tudi ne bi vzeli tujega organa, ce bi bili bolni?
Al je tako, jaz vam ne dam, od vas pa pricakujem, da date meni?

#50 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2005 - 12:44

Uh, kako sovrazen post...moras biti pa res jezen clovek. Zadihaj, pojdi v naravo, meditiraj :D :D :D

Hmmm... JAZ naj grem v naravo in JAZ naj grem meditirat? :? Nisem si jaz izmislil, da ne smem dati krvi. Moja sovražnost je velika ravno tolika, kot je dejstvo, da ne smem dati krvi. Pa ne glede na to, kolk je veliko.

Pri poplni zavesti sem se strinjal, da NE želim darovati svojih organov po smrti in NE želim prejeti nobenih organov.

Världen utanför

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov