Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dobri filmi, najboljši filmi

1536 odgovorov v tej temi

#1 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2005 - 23:18

podobno kot imamo mnozico tem o najljubsih umetniskih obdobjih, knjigah, komadih, videospotih, igralcih (in igralkah), o nadaljevankah in nanizankah, razlicnih zanrih... sem sedaj odlocil, da potrebujemo obvezno se eno, v kateri bomo nastevali vse filme, ki so nas impresionirali na tak ali drugacen nacin, in ta zakaj tudi napisali. mislim, saj leslie nielsen je car, ampak njegovega dela najbrz tu notri ne bomo opevali. kar hocem povedati je, da definitivno morate pogledati...

... dot the i - film, ki razkriva custva podobno kot "das experiment" - v gledalcu samem. film, ob katerem proti koncu zagotovo ne zacnes zehati. film anglesko-spanske produkcije* s pohvalno rezijo, ki ne ostane dolzen, ce ga pogledas do konca.
*za aberveznike: brez holivudskega kica
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#2 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2005 - 16:17

Všeč mi je precej znanstveno fantastičnih filmov, ampak o tem sem se razpisal že v drugi temi. Vsake toliko me impresionira kak film, do zdaj sta me od vseh morda še najbolj Cold Mountain in Amélie. Preden sem si ogledal Amélie, in ko so dolgo nazaj ta film še predvajali v kinih, sem bil mnenja, da je ta film ena velika neumnost. Ampak ker tudi knjig ne sodimo po platnicah sem se lani vendarle odločil, da si ga ogledam. In me je navdušil. Mogoče zato, ker sem na nek način čuden, kot je film sam :D , predvsem pa me je impresioniral glavni lik, njen pogum, drobne stvari, v katerih najde smisel in še marsikaj. Cel film je res kot ena fantazija, ampak te vseeno prepriča, da se tudi take sanje lahko uresničijo.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#3 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 21:24

Ta teden mladini

DEVETA VRATA
Originalni naslov: The Ninth Gate
Igrajo: Johnny Depp, Frak Langella, Lena Olin, Emanuelle Seigner
Režija: Roman Polanski
Žanr: psihološka srhljivka

V filmu sledimo Deanu Corsu (Johnny Depp), izkušenemu in spretnemu strokovnjaku za dragocene knjige, ki nima veliko pomislekov, kadar dobi ponudbe z bogatim plačilom. Ker je znan po odkrivanju redkih knjig za premožne zbiratelje, ga najame Boris Balkan (Frank Langella), znani ljubitelj knjig in poznavalec demonologije. Naloži mu nalogo, da mora poiskati preostali dve izdaji legendarnega satanističnega priročnika "The Ninth Gates of the Kingdom of the Shadows", ju primerjati z Balkanovo prvo izdajo ter s tem potrditi avtentičnost edine obstoječe serije. Corso v hudiča ne verjame, vendar toliko bolj verjame v ček z zajetno vsoto. Pot ga iz New Yorka popelje v Španijo, Portugalsko in Francijo, kjer se zaplete v labirint poln pasti, skušnjav, vznemirljivih srečanj, nasilja in skrivnostnih smrti. Na poti ga izza ozadja ves čas varuje skrivnostna angelska ženska (Emanuelle Seigner), ki se pojavi le takrat, kadar je v težavah. Skozi postopno odkrivanje skrivnosti preklete knjige, Corso na koncu spozna resnični namen svoje naloge.
(vir:epremiera)

Res odličen film. :change:

#4 spirit

spirit

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2005 - 18:09

uh,ta bo pa tezka...
torej, sama sm mahnjena na filme,ki me ob koncu prilepijo na sedez in sm se par minut v cistem transu z WTF izrazom. ce se mi se par dni motajo po glavi je pa sploh D BEST! pa naj bo to grozljivka, drama,... karkoli kvalitetnega

1. REQUIEM FOR A DREAM, film ki sm si ga ze veckat pogledala pa ni izgubil cisto nic,se pridobil je podrobnosti! enkratna kamera in glasba! vredn ogleda!

2. EYES WILD SHUT, spet film ki ti z glasbo najezi dlake!

3. EL MAR DIENTRO (morje v meni), film ki ti da mislit.

4. SCHINDLER'S LIST in LA VITA E BELLA v svojem zgodovinskem obdobju ponujata pristne emocije

pa se kaj bi se naslo... vecinoma pa evropska produkcija
... supercalifragilistichespiralitoso...

#5 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 19:50

To bo pa malo težje, da premislim.........eemmmm....

-CRUEL INTENTIONS...(definitivno na prvem mestu),
-QUILLS (about my favorite writer)
-THE LAST SAMURAI
-ORIGINAL SIN

Na grobo...to je vse.
Something's wrong...
But i don't know what...

#6 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 21:32

American beauty
-preprosto odličen film z dobro strukturo in presenetljiv koncem, na koncu imaš občutek, kot da si nekaj odnesel od filma.
Girl, interrupted
-edinstven vpogled v razmišljanje osebe z "borderline personality disorder", dobra zasnova, sam mejčk dolgočasn na momente, ampak te vseen impresionira.
Silence of the lambs
-mislim, da sploh ni potrebno komentirat kok fajn film je to.
Cruel intentions
Uh....ta film ti da razmišljat, uglavnem hud razplet pa še boljša vsebina.
The Blair witch project
-inovativnost na višku, res te napsihira pa ubistvu brez efektov pa sploh nč ne vidš....uglavnem režiserju dam petko za ful hudo grozljivko.
10 things I hate about you
-vedno je zabavno gledat ameriško mladino, ki ga serje...nevem zakaj, nism ravno ljubiteljica romantičnih komedij, ampak ta film sm vidla najmanj desetkrat.. Pa še Julia Styles je tok podobna......neki punci....
:oops:

#7 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 21:47

nekaj časa sem razmišljal, pa mi je chiara ponudila odgovor na dlani: American beauty. ful mi je bil hud film in lahk zase komot rečem, da mi je en izmed najboljših ;)

#8 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 09:33

intacto - spanski film o sreci...
ne bo vam zal, psihoze in vprasanja se porajajo se en teden po ogledu :evil: . po zanru je najblizje trilerju, zgodba pa :o !
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#9 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2005 - 11:09

Hable con Ella - zanimiva zgodba, ki porodi marsikatero vprašanje. Na sploh so vsi Almodovarjevi fantastični.

English patient - romantična zgodba, z neklasičnim koncem

Amelie - romantičen zasanjan Pariz

#10 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2005 - 01:46

- Lock, Stock and 2 stolen barrels
- Gia
- Amelie
- Gladiator
- The Hours
- I.Q
- Mulholland Drive
- Pulp Fiction
..
Defining the world through regurgitated, updated, retouched, mediocre, mainstream
media information that smacks of sensation!

#11 Aquarius

Aquarius

nov na sceni

• Člani
  • 236 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2005 - 04:41

Zelo vam svetujem ogled SIN CITYja! Ful je hardcore, dogaja na polno, kri šprica, glave letijo, roke in noge tudi, luštne bejbike, dobra fotografija, nor scenarij, hudo!!!!

#12 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2005 - 08:31

Nekaj mojih najboljših:
- Gosford Park
- The Hours
- The Lord of the Rings (zlasti drugi del)
- La mala educacion
- Todo sobre mi madre
- Sestre magdalenke
Nekako so mi vsi žanri všeč, samo komedij ne maram preveč. Najbolj me pritegnejo življnske zgodbe likov, bolj temačne in zamolčane.
Nosce te ipsum.

#13 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 11:29

Amelie - ta film me je res fasciniral. Najprej zato, ker je bilo to nekaj novega, podobne vsebine se nisem videla. Ze sama igra mi je bila nadvse simpaticna. Film mi je v bistvu sporocil, kako nas "male stvari" lahko osrecijo in nam dajo nasmeh na obraz. Res super film :sreca:

Schindler's list Spilbergove zgodbe mi ponavadi niso vsec, ampak ta film pa prekasa vse! Ally=jokala :oops: :)

Sesti cut - tudi tak originalen film, ta otrok je tudi fenomen v igralstvu. Presenecena nad koncem, ki ga nisem pricakovala ( kar se v teh holivudskih filmih redko zgodi)

Pa se ene par jih je, sam zdej nimam casa :?:

#14 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 12:49

Med filmi, ki so mene najbolj impresionirali oz. pustili s tistim "WTF?!" izrazom na obrazu (ali v solzah :oops: ), so recimo:
[list]
[*]INTACTO: kot je rekel že qty (če se ne motim) odličen film z neverjetno, pa vendar tako zelo "potencialno resnično" zgodbo...
[*]LOS SIN NOMBRE (NEIMENOVANI): še en španski film, psihološki triler, o trpljenju, njegovem namenu, moči in posledicah... vsekakor eden najbolj presenetljivih koncev v moji karieri filmskega gledalca
[*]LOST IN TRANSLATION (IZGUBLJENO S PREVODOM): Sofia Coppola na režiserskem stolčku, Scarlett Johansson in Bill Murray pa v vlogah 2 osamljenih duš, ki se po naključju spoznata in zbližata pol poti okrog sveta
[*]THE BUTTERFLY EFFECT: veliki poskus Ashtona Kutcherja, da dokaže, da ni samo bebo,ki se mu lahko vsi smejijo... zgodba temelji na t.i. "teoriji kaosa", ki pravi, da "majhne spremembe v začetnem stanju nekega dinamičnega sistema povzročijo ogromne spremembe v sistemu v nekem daljšem časovnem obdobju"...
[*]LOST AND DELIRIOUS: film z lezbično vsebino, ki je name naredil precejšen vtis... kaj smo pripravljeni žrtvovati za druge? za svoj "ugled"?! čemu smo se pripravljeni odreči?
[list]
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#15 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2005 - 18:06

[quote=Lara]
[list] film z lezbično vsebino, ki je name naredil precejšen vtis... kaj smo pripravljeni žrtvovati za druge? za svoj "ugled"?! čemu smo se pripravljeni odreči?
[list]
jp :pepper:

pripisem se pa (na hitro)
Lilies
http://www.imdb.com/title/tt0116882/

But I'm a Cheerleader
http://www.imdb.com/title/tt0179116/

Better than sex
http://www.imdb.com/title/tt0236019/

Hedwig and the angry inch
http://www.imdb.com/title/tt0248845/

black cat, white cat
http://www.imdb.com/title/tt0118843/
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#16 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2005 - 14:23

Pravkar pogledal Beautiful Thing (1996)
http://www.beautiful-thing.com/
http://www.imdb.com/title/tt0115640/
http://movies.yahoo....p;id=1800020517

Film se dogaja na angleških ulicah. Ko dva fanta v najstniških letih spoznavata ljubezen. Prikazuje krutosti in veselje vsakdanjega življenja in prepovedano ljubezen.

Najboljši je zadnji prizor v katerem tesno objeta plešeta. V ozadju pa špila: Dream a Little Dream of Me - The Mamas & the Papas
Vse skupaj se daogaja na ulici pred množico ljudi. Eni se zgražajo drugi so pa veseli zanju.
Vredno ogleda

#17 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2005 - 15:25

Gledal film na eni od televizij, mislim da na HRTju pred nekaj meseci ... Ali pa celo na TVS z naslovom Nekaj lepega ...

Ja, res spada med boljše, že začetek sam je precej pretresljiv ...

Drugače pa mi je bil všeč tudi Maurice ...
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#18 L-girl

L-girl

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2005 - 20:25

D.E.B.S.

Režija: Angela Robinson
Igrajo: Sara Foster, Meagan Good, Jordana Brewster
Leto: 2004
Žanr: Akcija & Avantura, Komedija
Trajanje: 91 min
Uradna spletna stran: http://www.imdb.com/title/tt0367631/

Opis: Šefica bande Lucy diamond se je vrnila v Ameriko, toda tajna služba - ekipa štirih paravojaških supervohunk - ji je že na sledi. Toda ko njihova najboljša agentka Amy, skrivnostno izgine po pretepu z zvito negativko, da ekipa vse od sebe, da bi našla Lucyjin skrivni brlog in jim pade na pamet, da Amy morda ne želi biti rešena. Poglejte si pametno in seksi vohunsko komedijo o ljubezni preko sprožilca....

Ful dobr film :evil:
Go for it and stop worrying about what everyone thinks...it doesn't matter!

#19 LaDy Ma

LaDy Ma

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2005 - 21:01

ijaa d.e.b.s. je ful dobr film :pepper:

#20 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 10:00

Meni so najboljši filmi z veliko simbolike, če naštejem samo tiste, ki so bili pred kratkim po TV-ju: The swimming pool, Eyes wide shut in filmi, ki se "razodenejo" na koncu: Playing by heart, 13 conversations about one thing. Da pa ne bodo samo ameriški (Bazen je sicer francoski), so mi od evropskih najbolj všeč Belle maman (zanimivo življenje ženske pri 50ih), Pour rire (inteligentna komedija/drama o varanem možu) in Mon idole (ambicioznež, ki ga šef nesramno izkorišča), pa Crazy (odlično prikaže mladost),... Bolje da neham, ker bi o filmih lahko govoril ure in ure. :mrgreen:

#21 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 17:19

dodajam TAPE

#22 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 20 avgust 2005 - 17:59

21 grams, Requiem for a dreams, The pianist, ...

#23 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2005 - 23:52

Playing by heart

Se pridružim; film gledam že četrtič, pa so mi prav vse zgodbe prekleto sweet, prikazane z dokaj realnega, objektivnega stališča. Pa omembe vredna je tudi fenomenalna igra Angie Jo! :shock: Pa Ryan je itak za crknit cute :cry:

#24 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2005 - 10:34

Ja, Ryan... ;) Se strinjam s tabo. Sami dobri igralci, same dobro odigrane vloge. Jaz npr. Angeline sploh nisem maral, dokler je nisem videl v tem filmu. Vmes sem ugibal kdo je s kom, ampak se nekak šele na poroki razjasni to. Videl sem ga pa "samo" dvakrat, ampak ga bom dobil na DivX. Drugače ima pa Ryan dober okus za filme - 54, Cruel Intentions, Gosford Park, upam pa da bo posnet tudi Dorian Gray - moderna adaptacija (kdo bo Dorian ni treba ugibat) in da bo prišel na internet, ker ga v naše kinote itak verjetno ne bo. :( :P

#25 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2005 - 20:19

kikujiro////////takeshi kitano
bizitaa q///////nekdo, ki se pise ali klice miike, en japonec
solaris///////andrej tarkovski
nek dvajsetminutni hrvaski filmcek/////kaj pa vem, kdo

to je pa to. ze dolgo nic. se mi ne da sami vohljat, cakam, da mi samo od sebe pade v narocje, boze, ko bo pravi cajt

no, morda se heaven, pa je dalec ot zgornjih prvih treh.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov