Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

T*I*T*O

162 odgovorov v tej temi

#151 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 482 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2013 - 05:22

@TineB: Si resen? A ne veš, kdo je to? Si šprical uro zgodovine?

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#152 TineB

TineB

zasvojen'c

• Člani
  • 788 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2013 - 21:21

Res. Kdo je Tito? Za vas. Kdo je za vas Tito? Danes. Vaš pogled. Ga sploh imate in zakaj? WTFC about Tito? :buu:

#153 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2013 - 00:43

Tito je bog "levice", tako kot je Jezus (Janša za nekatere) bog "desnice". ***
*** - ne velja za vse pripadnike levice ali desnice.
Na obeh straneh ga politiki spretno uporabljajo za lastne (ali strankarske) interese.

Prispevek uredil/a: ooi, 03 oktober 2013 - 00:44.

#154 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 695 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2013 - 19:26

No, danes je umrla Titova vdova, Jovanka Broz. Ženska je bila deležna lepih stvari, potem pa je padla v nemilost in na stara leta je živela v bedi in bolezni. Sem pa nekje brala, da jo je imel Tito res zelo rad, vendar je podlegel govoricam, ki so mu jih servirali bližnji sodelavci, da v bistvu Jovanka spletkari proti njemu in da ga hoče izdati.

Baje jo bodo pokopali ob Titu, v Hiši cvetja v Beogradu. To je bila njena zadnja želja. Naj počiva v miru.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#155 justin1985

justin1985

piščan'c

• Člani
  • 157 prispevkov

Objavljeno 08 november 2013 - 13:39

Sam imam zelo indiferenten odnos do Tita. Mi je zanj vseeno, me ne zanima tako zelo, da bi se obremenjeval z njim tako, kot se današnja slovenska politika.

Kakorkoli, če pa bi se moral opredeliti je negativna oseba, ki je odgovorna za smrt več desettisoč slovenk in Slovencev zaradi česar ni nikoli prejel Nobelova nagrade.

Danes je lep dan!

#156 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 523 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2014 - 13:34

Tito na obisku v Veliki Britaniji l. 1953

Menda posnetki do sedaj še niso bili objavljeni.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#157 rookie

rookie

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2014 - 20:22

Mi smo Titovi, Tito je naš! :) 

#158 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2018 - 13:17

Lani v Beogradu sem obiskala "kuću cveća" in najbolj so me fascinirale stvari , ki se še komaj , da spomnim  ... zastave , noše ...noro... :juhej: . Rojena v Jugoslaviji in teh spominov iz otroštva ne pozabiš ne . Trenutno ne najdem pravih besed , da vse skupaj opišem.  Nisem ,ne  pozabila na zakletvu.  :) .   Koko ja kažem sve mi možeš dirati samo JUGUSLAVIJU  ne. 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#159 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2018 - 02:06

Vem, da je ta tema že vrsto let mrtva, ampak se zadnje čase ful poglabljam v bivšo Jugo, sploh na glasbenem področju, ker se trudim poslušati več slovenske glasbe in si iz ušes nekako čimbolj odstraniti Ameriko.

Sam osebno menim, da je Jugoslavija, kot so povedali že drugi, raj na Zemlji samo za tiste, ki so razmišljali in delali tako, kakor je komunistični partiji in njenim načelom pač ustrezalo, kar ni okej in krši človekove pravice. Itak, valda, vsak je mel vsega dovolj, ampak ena napačna beseda ali en napačen človek v tvojem okolju ti je zagotovil 24/7 nadzor s strani vodilnih, ki se ga danes, v dobi interneta in obveščevalnih služb, vsi tako strašno bojimo. Pod preprogo se pometa marsikaj, kar je Tito storil. Sam se o Titu niti v osnovki niti v srednji šoli nisem učil niti eno samo uro pri zgodovini, slovenščini ali drugih predmetih, ki bi znali imeti veze z narodno zavestjo in zgodovino države. Obiskujem celo Srednjo šolo za gostinstvo in turizem, kjer imamo poseben predmet, ki je namenjen izključno naravni in kulturni dediščini Slovenije - o Titu ne duha ne sluha, razen, ko smo se učili o tem, v katerih državah smo slovenci že vse živeli. SFRJ je bila omenjena kvečjemu v kakšnem polstavku. Menim, da je za vse to prikrivanje in pometanje pod preprogo razlog v tem, da je ljudem pač postalo jasno, da Juga ni bila nikakršen rajski vrt in da v zakulisju ni bilo vse tako oh in sploh superfinofajn in ljudem prijazno. Sam torej Jugoslaviji in posledično tudi Titu nisem preveč naklonjen.

Potem pa so tukaj moji starši.

Vedno, ko mamo & očeta povprašam o tem, kako je bilo, ko sta bila onadva mojih let, zadonijo litanije hvalnic Jugoslaviji. Če sem iskren, in morda tudi malce okruten in nesramen, sta moja starša preprosta človeka, ki ne razmišljata o stvareh, ki se ju neposredno ne tičejo. S tem sicer ni nič narobe, ampak mogoče je ravno ta brezbrižnost zavesa, ki jima zakriva pravo Jugoslavijo. Ne vem.

V garaži ima oče še vedno na sredini stene, ki gleda proti garažnim vratom, izobešeno sliko Tita. Vsak mesec poslušam, kako je bilo ''v Jugoslaviji vse boljše.'' Vsi so imeli službe, avte, stanovanja, dopuste, denar, skratka vse, kar so potrebovali za človeku dostojno življenje. Kdo je imel pa resnično, pristno svobodo? Noben.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#160 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2018 - 10:18

Včeraj sem med obiskom Moderne galerije ugotovil, da je imel Tito isto mnenje kot jaz glede (ne)financiranja "avantgardne" umetnosti z javnimi sredstvi. :kuku:

be a slut, do what ever you want

#161 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2018 - 13:00

Ljudje se marsičesa lahko spomnimo v dobrem in slabem. Mogoče je Jugoslavija iz tega vidika nekaj takega kot je bil Rimski Imperij. Slednja država je prinesla neverjeten napredek in ljudje so takrat samo na podlagi moči rimske civilizacije, se pravi njene tehnologije, gradnje, vojske, verjeli da je cesar dejansko bog. Niso bile potrebne pravljice o božanskosti vladarja, kot recimo pri Egipčanih. Po drugi strani pa so v amfiteatrih na izredno okrutne načine umorili ogromno nedolžnih ljudi, tudi tako da so jih sežigali. Ženske, otroke, starejše ljudi. Ni čudno, da je takšen vase zagledani kompost od države zdrsnil v prepad.

So pa stvari pri katerih je nemogoče gledati iz več kot enega zornega kota: Tretji Rajh, Džingiskan, NDH, ipd.

#162 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2018 - 13:05

V garaži ima oče še vedno na sredini stene, ki gleda proti garažnim vratom, izobešeno sliko Tita. Vsak mesec poslušam, kako je bilo ''v Jugoslaviji vse boljše.'' Vsi so imeli službe, avte, stanovanja, dopuste, denar, skratka vse, kar so potrebovali za človeku dostojno življenje. Kdo je imel pa resnično, pristno svobodo? Noben.

Dragi prijatelj imeli smo večjo svobodo , kot jo imate vi sedaj. In veš zakaj ?  Ker niso nam politični mediji prodajal  tako umazano propagando. Vam enostavno ne pustijo  svoje srce  odpreti prav tako vam servirajo sovraštvo in strah.

Živeli smo srečno . Ivica , Marko , Slobodan, Mujo, Zoran  to je bilo eno. Nihče , nikogar ni predalčkov , niti je kogar koli to zanimal. To je bilo bistvo.

Nismo imeli veliko, pa kljub temu smo imeli več ,kot imate vi sedaj,  Imel  smo ene druge , to kar na srečo se ne kupuje. Skupaj nas je držala povezanost, razumevanje , spoštovanje , solidarnost, kar se ne rodi ,kar čez noč. Delil smo brez sebično trenutke , ki so v nam prebujal  notranjo srečo in svobodo. 

Evropa in njena demokracija je meni danes  podobna  prav tako ,kot je bila Jugoslavija  tam sred osemdesetih , ki je počasi izgubljala svoje vrednosti. Tu neposredno sta igrali umazano igro Nemčija , prav tako ZDA. , ki sta komaj čakali njen razpad. To, kar trenutno Evropa doživlja je  nezadovoljstvo ljudi ,   protesti,    korupcija , terorizem , ki si je sama privlekla . Ljudje se zapirajo in delijo na  neke različne skupine. Gredo iz ene skrajnost v drugo in sicer samo iz ene razloga,  ker se bojijo .

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#163 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 427 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2018 - 14:11

To preprosto ni res, propaganda je bila precej hujsa, nadzor misli pa skoraj scary. Pri nas doma iste bucke nonstop, kok je blo fino. Potem se na neki tocki skregajo med sabo, ker se zacne oglasat (za moje pojme) racionalen folk, k opisuje kako so ljudi nadzirali kaj pocnejo. Moja teta je naprimer politicno levicarskega duha, ampak podobno kot jaz ne zavzame nobene strani in ji je vse malce butasto (v smislu, da ve, da vsi nakladajo). No, ona se je takrat pocutila pod pritiskom, kaj govori, kaj dela. Verjamem, da bi se tudi jaz. Zgornji post samo dokaze kako uspesna je bila propaganda. Tito je bil diktator. Dober ali slab, ni vazno. Diktator je diktator.

Da nove generacije kao nimamo solidarnosti in nismo povezani je krneki. Samo vec pravice imamo, da izrazamo svoje mnenje in cloveska misel je napredovala, se isce. Ustvarja se diskurz. V tisti casih bi te lahko odvlekli nekam, ce bi si drznil isto svobodo misli izvajat. Ne hvala.

Pa se zdi se mi, da smo slovenci zelo drugacni od drugih jugoslovanskih narodov in da je ta kombinacija naravnost grozna.

Prispevek uredil/a: Alix, 17 februar 2018 - 14:12.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov