Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Odvisni od interneta?

49 odgovorov v tej temi

#26 Ang3lGrl

Ang3lGrl

piščan'c

• Člani
  • 145 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 18:41

odvisna? ja. ZELO veliko časa preživim na netu...razn če je prava oseba zravn mene :mrgreen: meni bi se zmešalo brez neta, da nebi mogla MSN-jat, forumov brat, itd.... 8)
...Sometimes I Just Like To Dream...

#27 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 28 november 2005 - 16:07

Jaz bi rad priznal, da sem kar odvisen od interneta :D V službi ga veliko gledam, ker je prenos hiter, doma pa manj, ker je pač počasnejši :)

Brez interneta si življenja ne predstavljam več in zame je internet okno v svet. :D

Ne prenesem pa podjetij, kjer zaposlenim čekirajo obiskane strani ali jih kako drugače kaznujejo, če gledajo internet med službo :(

Menim namreč, da če je človek tako hiter in sposoben, da naredi svoje delo kljub gledanju interneta v delovnem času, da tak delavec ne potrebuje omejitve ali kaznovanja glede gledanja interneta :shock:

Sicer pa je internet nujno potreben za splošno izobrazbo, kar verjetno pripomore tudi pri razgledanosti delavcev :)
Snoopy - Trust no 1.

#28 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 28 november 2005 - 16:20

Ne prenesem pa podjetij, kjer zaposlenim čekirajo obiskane strani ali jih kako drugače kaznujejo, če gledajo internet med službo.

:roll: Dobro znano. Moja zena in njeni sodelavci/sodelavke ne smejo pregledovat osebne poste (razen sluzbene oz. pac samo sluzben mejl odperat), nobenih trac strani, forumov ... ker vse belezijo in so potem lahko sankcije hude (letis ven). :? Aja, pa tud nobenih "pekacev" ne smejo met, kaj sele, da bi si muziko dol snemal, nobenih zip programov ...

Internet mi je vedno pomenil kar dosti: od samega studijskega namena (posiljanje zapiskov, starih primerov testov na e-posto, sodelovanje na fax forumih etc.) do tistih cisto zabavne narave (kaj kej dogaja, kak 24kur pa to al kak lep mejl napisat komu). Se je pa dogajal, da nisem po vec mesecev (okej 2-3) dostopala do njega, pac ni bilo potrebe, zdaj pa "moram" na svake toliko. Kadar sem gor in mam nekaj casa, nisem nikoli manj kot eno uro :oops: Temu so krive slaba int.povezava oz./ali slabi racunalniki in dejstvo, da doma nimam neta in ga potem "lovim".

Ce ne druzga, je tud cenej napisat mejl kot vse to tlacit v smse. :mrgreen:
A hug is the shortest distance between Friends.

#29 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 28 november 2005 - 16:41

prišla sem v "divja leta" ;) doma nimamo neta, za v ljubljano pa sem si ga nabavla in od takrat dalje se mi je zmešalo ;) se že bojim debelih špeglov :(

#30 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 28 november 2005 - 20:34

Hello,

popolnoma se strinjam s snoopyjem.

Na žalost sem tudi jaz v eni od takih služb, kjer zaposlene nadzorujejo, koliko obiskujejo internet in katere strani obiskujejo. Zato v službi nikoli ne odpiram nobenih "naših" strani. Z ženko imava internet doma, dovolj je hiter, skoraj nikoli ne mine dan, da ne bi skočila na net. :mrgreen:

Lp vsem!
Ljubezen je večna, dokler traja.

#31 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 29 november 2005 - 11:59

Ja, sem odvisen od interneta, ne od komunikacij, ampak od informacij, ki mi jih ponuja. Skoraj vedno si nalagam kakšen film, glasbo, vmes pa res surfam. Velikokrat me kaj zanima in si poiščem podatke z brskalnikom in Wikipedio, od tam me pa vodijo linki na nove strani in do novih idej. Sproti si kaj shranim med Priljubljene, da preberem takrat, kadar se ničesar novega ne spomnim, shranjujem pa tudi naključne slike, ki so mi všeč; ta mapa ima že 161 Mb. Vsak dan tudi pogledam pošto, 24ur, rtvslo in siol, kjer prebiram novice, zabavo in kulturo, ter najdi in matkurjo, ker vsak dan objavijo nove spletne strani, pa seveda ebay. Hmm, tako zapravim kakšni 2 uri dopoldne, pa še eni 2 uri zvečer, če sem pa popoldne doma, pa še takrat. Če internet ne dela sem kar nemiren, rabim svoj dnevni odmerek. Kadar sem bil brez (računalnik na servisu, menjava podjetja, okvara modema/omrežja), ga nisem pogrešal edino na maturantskem izletu. ;)

#32 mateja19

mateja19

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 03 december 2005 - 00:58

internet uporabljam povprečno 2h na dan, za zabavo,pa tudi izobraževanje
Ta svet se pa vrti, če si al pa te ni....

#33 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 18 december 2005 - 12:52

Ups... :oops: :shut:

#34 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 18 december 2005 - 20:47

Kaj pa vem. :?: Težko si predstavljam biti brez interneta, da bi pa bil blazno odvisen od njega, pa upam in mislim da tudi nisem. Sploh od prejšnje sobote, ko sem nekaj dni bil brez njega zaradi težav z računalnikom, ki še niso v celoti odpravljene in bom še kakšen teden na internetu za samo tisto najnujnejše, opažam, da zaradi tega niti nisem padel v depresijo, tako da je še upanje zame. :D

V normalnih razmerah sem povprečno na internetu kakšni 2 uri, seveda za elektronsko pošto, Mavrični forum, pa strani s tipčk, večinoma torej za zabavoi ... in karkoli pač potrebujem, poskušam najti na internetu.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#35 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 18 december 2005 - 22:59

brez njega danes ne preživim, čeprav paše, ko se odklopiš od sveta

#36 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 19 december 2005 - 20:39

Da se pohvalim - lansko poletje sem bil tri tedne brez neta, telefona, televizije ipd.; praktično brez civilizacije. Letos mi ni uspelo :? :roll: - samo 10 dni potem sem pa uporabil mejl. Drugače pa sem vsak dan gor.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#37 Looni

Looni

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 26 november 2007 - 18:00

koliko časa povprečno dnevno preživite na internetu /.../ Zakaj internet največ uporabljate: za šolo in izobraževanje, forume, dopisovanje s prijatelji po MSN, malih in podobnih sporočilih ... ali pa? Oziroma malo drugače: kaj bi najbolj pogrešali, če bi ne imeli več interneta?

Hm, kar precej časa visim na netu. Ponavadi že zajtrkujem ob surfanju, net je moja "jutranja kavica" (ki je sicer ne pijem).
Največkrat sem na kakšnem forumu, prečekiram mejle in velikokrat preberem novice na rtvslo.si.
Na MSN-ju sem večji del takrat, ko se s kom dogovorim, da se dobimo na čveku, kar tako ne visim gor.
Najbolj fino pa se mi zdi, da net nudi neomejeno količino informacij o vsem mogočem in nemogočem, kar mi v nekem trenutku pade na pamet. Prav pride za faks, za delo, za zabavo in za stike z ljudmi, ki ne živijo ravno v sosednji ulici.
Brez neta bi bilo vsaj sprva kar precej težko, sčasoma bi se pa že navadila. Ampak upam, da mi ne bo treba preverjati, kako dolgo bi potrebovala, da ga "prebolim" in bi ga nehala pogrešat. ;)

#38 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 26 november 2007 - 19:14

Ja, sicer jaz ogromno časa presedim na stolu pred računalnikom, pa bulim cele ure v ekran, gledam filme, se pogovarjam s prijatelji, visim po forumih, pišem maile...itd. Same sebe ne bi označla kot odvisnico od interneta, ker lahko zdržim tudi brez njega. :angelcek2: Sicer pa kadar sem na internetu, me težko spraviš dol, ko gledam videe svojih najljubših glasbenikov, shranjujem na tone in tone slikc, pa brskam za zadnjimi novicami. Takrat po več ur preždim za računalnikom, ure minevajo kot minute, potem se pa kmalu zavem da me rit boli od pet-urnega sedenja pred ekranom. :kava:

Če ne bi imela več interneta bi predvsem pogrešala glasbo, ki jo imam na računalniku, pogovarjanje s prijatelji, pa seveda brskanje za svežimi novicami, ponavljajoče se pregledovanje slik, ki jih zbiram (od moje najljubše pevke :utihni: )...
Kakorkol, se tudi zgodi, da kdaj ostanem brez interneta, včasih ni za to kriv samo moj "novi" modem, temveč tudi starši :misli: Velikokrat mi prepovejo uporabljati internet za kak teden ali dva, češ da preveč visim gor, v svoji sobi, za vse ostalo mi je pa ravno do Bagdada. :angelcek2:
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#39 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2009 - 11:41

Ugotovi, ali si zasvojen z internetom.
Dr. Hilarie Cash s klinike za odvajanje odvisnosti od interneta je sestavil vprašalnik, s katerim si lahko pomagaš pri ugotavljanju, ali si zasvojen z uporabo interneta in kako huda je tvoja odvisnost. Na spodnje trditve odgovarjaj z DA ali NE in seštevaj odgovore.

• Veliko časa preživite pred računalnikom ter uporabljate internet.
• Opažate težave pri obvladovanju svojega vedenja.
• Med uporabo računalnika ter interneta občutite močno zadovoljstvo.
• Vedno več časa preživite pred računalnikom ter na internetu.
• Zanemarjate odnose s prijatelji in družino.
• Kadar niste pred računalnikom se počutite utrujeni.
• Do drugih niste iskreni.
• Zaradi uporabe računalnika trpi vaša služba/šola.
• Zaradi uporabe računalnika ter interneta imate občutek krivde in/ali strahu.
• Opažate spremembe v spalnih navadah.
• Opazili ste fizične spremembe na vašem telesu (povečanje ali izguba teže, pogosti glavoboli, bolečine v hrbtu).
• Opuščate druge prijetne aktivnosti.

Če si na 3 do 4 trditve odgovoril DA, si v nevarnosti, da postaneš zasvojen z internetom. Če si z DA odgovoril na 5 ali več trditev pa obstaja verjetnost, da te je uporaba interneta že zasvojila.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#40 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2010 - 23:44

Zasvojeni s spletom in depresivni?... http://www.zurnal24....i-158817/clanek
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#41 BEE

BEE

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2010 - 00:04

Dr. Hilarie Cash s klinike za odvajanje odvisnosti od interneta je sestavil vprašalnik, s katerim si lahko pomagaš pri ugotavljanju, ali si zasvojen z uporabo interneta in kako huda je tvoja odvisnost. Na spodnje trditve odgovarjaj z DA ali NE in seštevaj odgovore.
• Opazili ste fizične spremembe na vašem telesu (povečanje ali izguba teže, pogosti glavoboli, bolečine v hrbtu).

Če si na 3 do 4 trditve odgovoril DA, si v nevarnosti, da postaneš zasvojen z internetom. Če si z DA odgovoril na 5 ali več trditev pa obstaja verjetnost, da te je uporaba interneta že zasvojila.

Zaskrbljen sem :?
I like that I'm gay !

#42 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2010 - 00:17

opažam, da vedno več časa preživljam za računalnikom in največ tega časa namenjam brskanju po internetu. najbolj pogosto čekiram svoje mejle, razne forume, poslušam glasbo in visim na FBju. dokaj pogosto preberem kakšne zanimive članke (predvsem o fotografiji), kar precej časa na internetu posvečam tudi ogledu raznih fotografij znanih in malo manj znanih fotografov, prebiranju zgodovine fotografije in na splošno si poskušam prebrati čimveč o fotografiji.
če ne bi imela interneta? hmmm, tudi kadar nimam interneta, vsaj 1x-2x dnevno skočim na wap, kjer preverim mejl. s tem si želim biti čimbolj na tekočem. toda, če te možnosti res ne bi bilo, pa mislim, da tudi ne bi bilo nič tragičnega. včasih kar paše malo pavze od vse te tehnologije. predvsem kadar se nahajam v tujini popolnoma opustim svojo razvado, kar se tiče interneta. če je internet, ga izkoristim kakor se pač da, če ga ni, pa tudi prav.

kar se tiče vprašalnika dr. Hilarie Cash ... po teh vprašanjih sodeč sem najverjetneje visoko zasvojena z internetom :jazne2:

Right now, nothing can kill my vibe

#43 Misplaced

Misplaced

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 14:21

Se trudim na mreži preživeti čim manj časa in ga dojemam kot nujno zlo - hitrosti in enostavnosti informacij navkljub. Opazila sem celo, da sem imela lani, ko sem živela v stanovanju brez povezave nekoliko bolj pestro socialno življenje, več sem se gibala, negovala sem prijateljstva v živo in ne po strašljivo neosebnem msn, ki je pač lažji način komuniciranja. Zakaj bi sploh še šel človek 15minut peš na obisk do sošolca, če se lahko pa vse zmenita po netu in zakaj bi se cimra primajala do kuhinje, da bi vprašala, kaj je za kosilo, če mi pa lahko to napiše na Facebook steno? :roll: Po drugi strani pa - če ga zavračaš, če nisi član nobene od internetnih socialnih mrež, je skoraj zdi, da ne obstajaš.
Grem zdaj ven, objet drevo ali nekaj podobnega ... :sonce:
I didn't ask to be a princess - but if the crown fits ...

#44 mikana

mikana

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 16:30

Odvisna? hmm mislim da ne, ampak rada kej čekiram če imam čas :kava:
everything happens for a reason

#45 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2010 - 19:32

Če sem iskren, sem se zalotil, da sem odvisen, ja. To sem si jasno dokazal, ko kabelsko omrežje ni pravilno funkcioniralo in sem bil brez neta. Skoraj se mi je utrgalo, saj večino prostega časa preživim za računalnikom...
Je pa res, da čisto se mi še pa ni skisalo. Ko sem bil na morju 10 dni, se nanj še spomnil nisem, ko pa sem se vrnil, sem takoj planil na net. A je to normalno? Nebi rekel. Pomagat si pa čisto nič ne morem...

#46 sebyy

sebyy

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2010 - 22:13

Tudi sam sem postal odvisen od neta, če pride za kak dan do kakega izpada signala, je kar kriza. Tud če me cel dan ni doma, pa samo zvečer da prečakiram, če je kaj novega, pa sem že dober.

#47 Otaku

Otaku

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2010 - 23:18

na 3 vprašanja odgovoril z DA. hm...

Prispevek uredil/a: ženska, 26 julij 2010 - 00:22.

#48 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2010 - 13:59

Mislim, da me uporaba interneta eno uro na dan ne dela odvisnega, za dopust smo se 14 dni potepali po Irski pa ga v tem času nisem pogrešal.
Sem pa na zgornjo anketo na 3 vprašanja odgovoril z DA.
Hm...
I.C.C.

#49 alex_

alex_

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2016 - 13:46

V zadnjem času ugotovila, da vse bolj. 

Sicer se mi za nekatere stvari to zdi potrebno, zato tega ne bi opredeljevala kot odvisnost, je pa težko, ko ugotoviš, da se ne moreš odlimat od določenih strani, ki ti čisto po neumnosti trošijo čas, včasih celo spravijo v slabo voljo.

#50 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2016 - 14:03

Moja sluzba je namrec odvisna od interneta in racunalnika. Torej racunalnik in internet uporabljam povprecno vsaj 8 ur na dan. Ker mi sluzba to dopusca lahko zraven se cvekam na FB, berem novice, pisem po forumih, visim na romeu, grindrju, programiram za sluzbo, programiram za duso, gledam youtube,....

Druga stvar so pa vikendi in cas po sluzbi. Doma racunalnik mogoce prizgem enkrat na teden. Ponavadi cez vikend, ko igram kaksne igrice. Tako da je moja "sluzbena dnevna doza" racunalnika dovolj zaenkrat. Druga stvar je pa mobilni telefon. Tam pa kar pogosto cekiram FB, novice, whatsapp, grindr in drugo. To ponavadi pocnem ko se vozim z javnim prevozom, ko doma polezavam in ko nimam kaj bolj pametnega za pocet. Nekako mislim, da sem odvisen od interneta ne pa od racunalnika. 

Ker obstaja internet sem z svojo druzino bolj povezan kot da ce ne bi obstajal. Prijateljskih odnosov ne zanemarjam. Ce se s kom dobim, vzamem telefon s sabo. Je pa res da ne ne uporabljam telefona ce sem s kom na pijaci. In enako pricakujem tudi od druge osebe :D

Do ljudi sem se prevec iskren. Fizicnih sprememb na telesu pa se tudi zankrat ne opazam. Je pa res da pazim kar jem. 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov