Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Odvisni od interneta?

49 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 00:57

Zanima me, koliko časa povprečno dnevno preživite na internetu in če smatrate, da ste odvisno od njega, kar bi lahko pomenilo, da nenehno čakate in preverjate zasebna sporočila, MSN in podobna sporočila, E-maile, ne morete preživeti niti enega dneva, da ne bi prišli na forum ali na katero drugo internetno stran.... :o

Kako pogosto ste na internetu: vsak dan, nekajkrat na teden ... ali? Kaj bi se zgodilo, če bi en dan ne prišli na internet? Da ne vprašam, če bi ne mogli (npr. zaradi okvare računalnika) na internet teden ali celo mesec? Si dandanes še sploh lahko predstavljamo biti brez interneta? :?

Zakaj internet največ uporabljate: za šolo in izobraževanje, forume, dopisovanje s prijatelji po MSN, malih in podobnih sporočilih ... ali pa? Oziroma malo drugače: kaj bi najbolj pogrešali, če bi ne imeli več interneta? :?:

P.S.: Upam, da bo v tej temi kaj napisal tudi »krivec«, ki mi je dal idejo za to temo. ;)
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 02:24

zase ne bi ravno rekel, da sem odvisnik, ceprav ga uporabljam vsak dan. to pa zato, ker ponuja ogromno informacij, in to ob katerem koli casu. najpogosteje preverjam vreme, dnevne novice in pa televizijski program. bi pa tudi brez tega prezivel, vsaj po tistem obdobju najhujse abstinence (beri: prvih nekaj dni).

najbolj bi seveda pogresal ta forum, ki je prva stvar na mojem pc sploh, pa tudi msn/irc in ostala sredstva komunikacije preko spleta. se vedno je najcenejsi nacin, ker imam(o) adsl.

sicer bi pa brez interneta pomoje vseeno preziveli, a kaj, ko ponuja prakticno vse, in to iz lastnega doma, kar je definitivno najvecji +.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 09:27

Am ali sem odvisen ali ne, si ne bi upal sam sodit :mrgreen:
Na internetu sem vsak dan. Največ ga uporabljam za pregledovanje portalov ter Mavričnega foruma. Veliko delam za šolo, že od decembra seminarsko, za katero rabim full internet :) Največ časa pa mi pobere tudi forum. Zaenkrat se ne jokam, če ga nimam par dni. Kar bi bilo pa več - bi bila kriza :) Maile čekiram kar redno, ker so večinoma z pomembno vsebino. Osnutek tega je, da PC oz. internet uporabljam za komunikacijo za bolj biznis, šolske zadeve manj pa za prijatle. Za frende je še vedno največ GSM in nekaj tudi MSN.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 11:50

Odvisen od interneta sem samo, če sem doma :mrgreen: Če sem doma in mi crkne internet se mi res zdi kot da sem odklopljen od celega sveta. Kadar pa me ni doma, recimo na počitnicah, kje na podaljšanem vikendu, na morju, ....takrat pa interneta čist nič ne pogrešam.
Največ presedim na internetu v času izpitnih obdobij. Naštimam si knjige in papirje na posteljo, pol pa si vzamem '5 minutk' pavze, kar je seveda 3 ure :roll: Ko se 'učim' sem res non stop na netu.
Internet uporabljam velik za faks, za iskanje raznih člankov (sciencedirect, pubmed) e-mail (tud predvsem informacije glede faksa) velik berem novice in razne portale in seveda naš forum. Vmes pa stalno laufa tud MSN :mrgreen:

#5 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 15:10

16 let sem preživela brez interneta, pomojem bi šlo tud naprej, če bi mi bil na hitro odvzet... malo hudo bi mi blo pri srčku :adijo: ampak nisem še zares tko "not"

#6 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 15:56

sm kr slabe volje včasih, ko kakorkoli ne uspem priti na internet in preveriti maila, ali pa novih postov na našem forumu . . :?
je spet odvisno od dneva, koliko časa preživimi na netu. Zagotovo najdlje visim na netu, ko pada dež ali pa proti večeru, ko je v akciji še kak MSN ali pa IRC. ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#7 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 19:54

Na netu sem vsak dan. Ne moram reči, da sem odvisen. Si pa ne predstavljam dela v službi brez interneta, tudi za faks ga veliko uporabljam, še posebej veliko pa za potešitev moje firbčnosti. :mrgreen:
Je koristni vir raznovrstnih informacij in prihrani veliko časa, še posebej če si vešč v iskanju.
Na dopustu pa ga tudi jaz sploh ne pogrešam. :)
Nosce te ipsum.

#8 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 20:22

Oj.

A ste se kdaj vprasal, al ste odvisni od neta al kr od odnosov?

Jest menim, da je internetnet komunikacijski kanal, ki nam je kot tak omogočil interakcijo z drugimi uporabniki interneta. Na to pa smo se navadili. Redki gredo na net zgolj po neko informacijo.

#9 alx

alx

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 21:13

dnevno največ pol ure razen če se zavleče pa kako uro :)
aleš

#10 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 21:27

Odvisna od racunalnika, definitivno.
Je pac tako, da imam ogromno zapiskov, skript na racunalniku, katere se dopolnjujem sama, poleg tega je pa na netu Uradni list, zakonodaja in tako dalje, da se v bistvu veliko ucim z racunalnikom.
Med odmorcki pa hodim lepo po teh dveh forumckih :D
Tako da sem prakticno vsak dan, ko nisem je pravo olajsanje.
Drugace sem pa se na MSN, kjer govorim z parimi prijatelji ( pac nadomestil je telefon in s tem tudi astronomski racun). Torej podpiram Microsoft :D :D :evil:

#11 Kinnetik

Kinnetik

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 21:27

Opažam, da zadnje čase vedno bolj. Spoh ne zdržim, da ne bi kakšen dan pregledal mejlov, pa četal na msn. Nekako če ne naredim tega vsak dan, se počutim kot da sem odrezan od sveta. :?:

#12 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 22:16

A ste se kdaj vprasal, al ste odvisni od neta al kr od odnosov?

Zelo dobro vprašanje in ti dam povsem prav, da je odvisnost od interneta lahko v bistvu tudi drugo ime za odvisnost od odnosov. :respect:

Bi bilo prav zanimivo prebrati še mnenje dr. Sanje Rozman.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#13 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 22:24

Nisem ravno odvisen od samega interneta, sem pa od MF (kdo, ki je vsakih pet minut tukaj, pa ni :mrgreen: ). Internet uporabim, da na hitro preverim pošto, da pridem na ta forum :mrgreen:, MSN-ja in podobnih "instant messengerjev" ne uporabljam veliko. Pa kako datoteko za zabavo si naložim. Kakšen dan, dva bi že zdržal brez njega, več pa ne. Pa ne zato, ker bi bil odvisen, ampak, ker danes že vse tako poteka preko njega, da brez njega ne moreš nič narediti, vsa dela te vežejo nanj in si brez njega praktično odrezan od sveta. Če se preko maila dva dni ne javiš, si pri prijateljih že tako rekoč uradno pogrešan.

Na internet se priključim vsak dan, pa glede na to, da sem tu na MF vsako minuto na njem cel dan najbrž tudi preživim :shock: :D Za ostalo, za kar internet uporabim, pa na njem preživim kako uro in pol.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#14 Pia

Pia

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 02 april 2005 - 23:30

js sm non stop na netu..obup!
kr hočm pa hočm bit gor
a je to FULL škodlijv za oči? :cry: :cry: :cry:

#15 AnaSonia

AnaSonia

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 02 april 2005 - 23:40

Na vsakih 14 dni, ko pridem domov, nato intezivno tri dni.

#16 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 03 april 2005 - 00:01

brez interneta mi živeti ni. ful sem se razvadila, ker imamo doma in tu v Ljubljani v stanovanju ADSL. naj bo moj izgovor to, da drugače nimam televizije v ljubljani, pa se moram nekak zamotit. pa potem pač srfam po netu.

Nič zanimivega. Move on. 

#17 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 03 april 2005 - 00:26

22 ur pa nekej minut na mesec (sm dobu od Arnesa izpis).
Najprej sm se zgrozil, sej je to skorej 1 cel dan, potem pa sm ugotovu, da je to manj kot 1 uro na dan pa sem se mal pomiril :(
ja je pa net cist nepogresljiva stvar in nujno zlo... rabm za vse, najvec pa za informacije, komunikacije in tut shopping.
lp
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#18 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 03 april 2005 - 13:08

sam sem skoraj odvisen od vsakodnevnih informacij, ki jih iščem po spletu in si kar ne morem predstavljati kako bi bilo offline. največ ga uporabljam za forume in ostale načine komunikacije, ter za zabavo itd. na dan lahko rečem, da preživim gor 3-4 ure, včasih nekaj več, včasih pa manj. ko sem zunaj, kjerkoli pa ga ne pogrešam preveč, če le ni to za daljši čas, ker bi bil po nekaj dneh verjetno že v krizi :)

#19 frak

frak

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 04 april 2005 - 09:49

Jest sm po cele dneve omrežen (tudi po službeni dolžnosti), ampak se mi ne zdi, da bi bil od 'neta kaj posebej odvisen...

#20 bugsy

bugsy

piščan'c

• Člani
  • 99 prispevkov

Objavljeno 04 april 2005 - 19:06

največ ga uporabljam za forume in ostale načine komunikacije, ter za zabavo itd. na dan lahko rečem, da preživim gor 3-4 ure, včasih nekaj več, včasih pa manj. ko sem zunaj, kjerkoli pa ga ne pogrešam preveč, če le ni to za daljši čas, ker bi bil po nekaj dneh verjetno že v krizi :)

Tako,tako ja :evil:

Trije glavni razlogi za mojo "odvisnost" od neta:
- forumi (sploh the best zadeva :mrgreen: )
- IRC (super za nova poznastva, pa še cenej četanje kot po telefonu :evil: )
- muska (brez tega itak,da ne gre :pepper: )
potem pa pride vse ostalo (MSN, pregledovanje pošte in iskanje raznih informacij na netu)
No sej mislim,da ni tko hudo pr men :mrgreen: :angel:
Live with no regrets. Dream, dare, do . Everything is good for something.

#21 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 00:55

Uff, sem pravi odvisnik od interneta. Če nisem gor vsak dan vsaj kako uro, se mi začne mešat. :zmesan:

V glavnem visim na MSN-ju, veliko tudi berem forum. Če me nekaj dni ni, preberem še celo cel ATM. :stupid:

Elektronska pošta nekajkrat na dan, novice na spletu, strani z ljubezenskimi slikami :lool: , tudi veliko študijskega gradiva najdem.

Edino irc sem opustil že pred leti, ker mi je messenger postal ljubši.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#22 redangel

redangel

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 08:29

Uff, sem pravi odvisnik od interneta. Če nisem gor vsak dan vsaj kako uro, se mi začne mešat. :zmesan:

V glavnem visim na MSN-ju, veliko tudi berem forum. Če me nekaj dni ni, preberem še celo cel ATM. :stupid:

Elektronska pošta nekajkrat na dan, novice na spletu, strani z ljubezenskimi slikami :lool: , tudi veliko študijskega gradiva najdem.

Edino irc sem opustil že pred leti, ker mi je messenger postal ljubši.

Ej Shaman tole ti direkt ukradem in se spodi podpišem.
K bi mene opisoval sam s to razliko, da js ne iščem študijskega gradiva.
:lool: :lool:
''Ljubiti pomeni prevzeti največje tveganje.To pomeni položiti svojo prihodnost in srečo v roke drugega.To pomeni, dovoliti si da zaupaš brez pridržkov.To pomeni, da sprejmeš ranljivost.''

#23 BlueGirl

BlueGirl

piščan'c

• Člani
  • 118 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 17:58

Internet vedno manj uporabljam. Še vedno vsak dan preverim maile, "moje" forume, malo počvekam po messengerju... Da bi bila pa odvisna - ne, ne, to pa ne. Brez težav bi živela brez njega. Bi pač uporabljala teletekst za informiranje. :D

#24 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 18:03

Glede na to, da ga uporabljam tudi za službo, brez njega pač ne gre ... V povprečju 2 uri na dan previsim na internetu, na računalniku pa vsaj še kakšno več, če se mi pa da odigrat še kak špil, pa tudi dlje ...

Pogrešal bi ga, zarad dela in tut forumiranja (Toporišič, sori), čeprav bi občasno strice s Telemacha nekam poslal ....
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#25 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 18:03

Oh ja...kadar je punca z mano ta odvisnost kr izpuhti, drgač pa dost...nevem kolk...sam ok..pr men so bolj telefoni kriza.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov