Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gay fitness

91 odgovorov v tej temi

#51 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 22:53

Meni se ne zdi nič narobe, da bi imeli gay fitness. Pač tisti ki mu to ustreza bi hodil tja, tisti ki mu ne pa pač ne. Pa naj hodijo tja se razkazovat, iskat tipe, ali pa vadit :?:

:respect: :respect: Se strinjam. Vsak bi izbiral po svoje.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#52 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 08:59

Gay fitness je fajn zato, ker če se pač zagledaš v kašnega tipa, se ti ni treba bat da je str8 in boš 2 meseca sanjaril brezupno o njem.
Glede na to, kolk zakompleksan znam bit jaz včasih, vem, da če bil bil debel in se spravil v fitness, bi mi blo ful grozno na začetku..če si pa med bolj sebi enakimi pa je lažje. Pa se mi to ne zdi nobeno ločevanje.

Osnovna stvar, ki se jo zmeraj sprašujem, ko stvar nanese na neke manjvrednostne komplekse, je dejstvo, da (nas) večina zmeraj gre po lažji poti. To pomeni, da zapiramo ljudi s posebnimi potrebami v posebne zavode, psihiatrične bolnike v gradove izven mest, manj sposobne otroke v šole s prilagojenim programom in zdaj gejevsko populacijo v gej lokale. Čeprav se ponavljam, nisem proti takim lokalom, samo bojim se, da se predvsem tisti, ki so bili tukaj izpostavljeni, oddaljijo od sveta. Mislim, da se s tem poveča nevarnost, da se te labilne osebe ob vsakem večjem konfliktu razbijejo v črepinje. Zagotovo so pa vse takšne "institucije" zaželjene, vendar (to verjamem) le kot vmesna postaja k enakopravnosti.
Z idejo gej fitnesa se strinjam vse dokler, se vsi zavedamo, da moramo funkcionirati tudi v družbi, ki je pretežno heteroseksualna (in da se naše življenje ne zreducira zgolj in samo na raven gej lokalov).
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#53 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 09:18

Po moje so taki lokali, v tem prehodnem času, ko se družba po treh tisočletjih zopet navaja na homoseksualnost kot na nekaj normalnega, zelo pomembni.
Seveda, pa me tukaj skrbi, da se lahko prekomerno razpase ta izolacija. Lokalčki so ok, seveda str8 friendly in GLBT friendly. :) LGBT hoteli in celo vasi in mesta, pa se mi zdijo pretirani. Dolgoročno, pa bi se morali integrirati, ne izolirati ter stigmatizirati. Vsak ima lahko svoj kotiček pod soncem, kjer se lahko počuti varno.
Družba se ne uči sama, družbo je treba naučit. :mrgreen:

#54 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 10:00

Predvsem morate vedeti, da je odpreti tak center popolna ekonomska utopija! Nikar ne pričakujte ne fitnessa, ne novih lokalov. V tem ni zaslužka. Če bi bilo tako interesantno, potem, verjemite, bi sedaj že imeli kak boljši klub, kavarno, pa tudi fitness.

Sicer pa dvomim, da bi se veliko število ljubljanskih fantov podalo v tak fitnes, ker, "če bi tja hodil, potem bi pa vsi vedeli da sem peder"...
Predlagam pa vsem, ki želijo na fitnessu videti čimveč sebi enakih, da zazačnejo svojo telovadbo v ljubljanskem Sunnyu. Tam nas je včasih več kot pa strejtov :D ... In še to, objekt je tako čudovito urejen, da enostavno nimaš kaj kritizirat. Je pa seveda cena temu primerna.
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#55 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 10:16

Sunny niti ni tako drag. V ceni imaš še savno (poleg fitnessa). :P
Sicer je pa objekt res carski in večinoma res gajev. :mrgreen:

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#56 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 10:26

Sicer pa dvomim, da bi se veliko število ljubljanskih fantov podalo v tak fitnes, ker, "če bi tja hodil, potem bi pa vsi vedeli da sem peder"...

To ni razlog. Kaj pa Lan, Tifla, K4? Res da se tam znajdejo tudi strejti, pa se vseeno veliko fantov poda tja, kljub temu, da "potem vsi vejo, da so pedri".
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#57 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 11:26

To ni razlog. Kaj pa Lan, Tifla, K4? Res da se tam znajdejo tudi strejti, pa se vseeno veliko fantov poda tja, kljub temu, da "potem vsi vejo, da so pedri".

O, pa je res...
Takim, ki obiskujemo ta mesta se rece "scenski", pozabljaš pa, da je to le manjsina, ogromno stevilo je takih, ki jim je Tifla odvec, Lan brez veze, v ljubljansko gay savno si ne upajo, medetem ko podobne place v tujinio z najvecjim veseljem obiskujejo, ko se le da. Verjemi, ogromno je folka, ki se ni "out".
Poleg tega lahko v tujini najdes gay Fitnese v kombinaciji s savno (Italija, Francija), seveda je športni del praktično neizkoriščen, večina se dogaja v kleti... tisto:" grem na fitness" je se vedno pretveza, da ne recejo "grem na fuk - v savno" :)
Men se zdi kombiniran fitnes se vedno boljši ...

#58 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 12:58

še neki pozabljate.. Recimo da se ustanovi gey fitness, a se vam mogoče ne zdi da potem ne bi bli lih na varnem ampak prej na bolj nevarnem mestu. Kajti, če bi se našel kakšen psiho in bi vas sovražil iz dna srca (vemo tut da če bi se gey fitness dejansko odprl da bi bla to za slovenijo zelo odmevna stvar, sigurno bi prišli v E+) in bi cel fitnes zaminiral, al pa pride 20 folka, ki vas ima namen pretepst.. No kaj vam je boljš, da ste v mešani družbi in da za vašo spolno usmerjenost vedo samo nekateri ali da praktično nosite nalepko na čelu??

Drugač pa men ni jasn koga prepričujete o tem svetovljanskem fitnessu kdor bi rad samo skrbel za svoje zdravje ne potrebuje takšnega fitnesa,ker gre tja izključno in samo zaradi svojega zdravja (pogovarjaš se lahk pa tut s streighti razen jih ne diskriminiraš), kdor pa gre z namenom notr da najde nekoga za dol dat, al pa ne vem mu je to date place pol pa štekam.. Mejte jajca pa povejte dejansko zakaj naj bi blo to dobr, pa je stvar rešena ne pa da iščete miljon in en izgovor..

#59 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 13:01

pishka sej imamo jajca, ne dvomi v to. ;) Pa prosim malo bolj strpno se obnašaj. Si povedala, da si proti fitnessom. Zakaj moraš zdaj tuki, zbijati voljo nekaterih in pametovati.

#60 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 13:18

Glede na izjave od nekaterih bom začela gay fitnesse imenovati bordele. Slika objavljena
"Ne bom dala miru, dokler ne bom imela Berlina v Ljubljani." (Mojca Dobnikar)
"Dear mr. president my honest regards for disregarding me ..." (Tracy Chapman)
"If loving you is wrong, I don't wanna be right." (Luther Ingram)

#61 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 13:24

Se stinjam s Pishkinim postom in res ne vidim s kom ali s čim zbija voljo, pametuje in je nestrpna. Je pač povedala svoje mnenje, kot vsi pred njo. A ni forum zato tukaj? :?: Razen če se prispevki, ki nasprotujejo interesom "kao" večinskega dela glbt populacije oz. se ne ujemajo s predstavami posameznikov, naj ne bi objavljali na MF. 8)

#62 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 13:29

Eduardo, nisi razumel, kaj sem hotel napisat. Bom še enkrat poskusil srečo. Zakaj dvomiš, da bi kdo zahajal v gay-fitness? Potemtakem tudi v gay-friendly lokale nihče ne bi zahajal, pa sta Tifla in 4ka vsak vikend polna, tudi v Lanu je (vsaj ob večerih) veliko ljudi. Kje točno se fitnes razlikuje, da pa vanj kar naenkrat ne bi upali hoditi?

Isto gre tudi pishki. Ravno toliko možnosti za fizični obračun bi bilo, kot je zdaj v okolici gay-friendly lokalov in klubov. Pa to praktično nikogar ne zadržuje pred obiskom. ;)

In kar se tiče bordelov... :roll: v gay-fitnesih bi bilo ravno toliko fukarjenja kot ga je zdaj v Tifli in 4ki. Ogromno, ne? :?

Drugač pa men ni jasn koga prepričujete o tem svetovljanskem fitnessu kdor bi rad samo skrbel za svoje zdravje ne potrebuje takšnega fitnesa,ker gre tja izključno in samo zaradi svojega zdravja (pogovarjaš se lahk pa tut s streighti razen jih ne diskriminiraš), kdor pa gre z namenom notr da najde nekoga za dol dat, al pa ne vem mu je to date place pol pa štekam..

Seveda, ker obstajata samo ti dve možnosti, ane? :roll: Ali greš tja trenirat ali pa se fukarit. Seveda nikomur niti na pamet ne pride, da bi med treningom stopil do simpatičnega fanta, ga vprašal če se s kom videva in če je mogoče za kakšno pijačo po treningu. Neee, seveda ne, geji se itak samo fukarit znamo. :roll:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#63 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 13:32

In kar se tiče bordelov... :roll: v gay-fitnesih bi bilo ravno toliko fukarjenja kot ga je zdaj v Tifli in 4ki. Ogromno, ne? :?

Saj fu*****nja je veliko tudi v Globalu. To sem hotla povedat.
"Ne bom dala miru, dokler ne bom imela Berlina v Ljubljani." (Mojca Dobnikar)
"Dear mr. president my honest regards for disregarding me ..." (Tracy Chapman)
"If loving you is wrong, I don't wanna be right." (Luther Ingram)

#64 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 14:21

Mislim, da se s tem poveča nevarnost, da se te labilne osebe ob vsakem večjem konfliktu razbijejo v črepinje.

:o Zdaj pa nekateri že močno pretiravate - kot, da bomo zaradi enega gay fitnesa, gay lokala, gay disca, gay restavracije ipd. poselili celo Slovenijo (In potem svoje lovke razširili izven meja) in bodo te gay lokacije postale mainstreem. Halo?

Zaradi tega, ker obstaja možnost ponuditi neki populaciji, skupini ljudi nek kotiček, kamor bi lahko zahajali podobno misleči in se družili, še ne pomeni propada civilizacije, nesklepanja poznanstev na drugih lokacijah in bognedaj, segregacije od drugih, "večine". 90% bo še vedno mešanih lokalov (ali samo navidezno mešanih), fitnesov, savn etc. Zaradi tega ne bo cela populacija gejev hodila striktno samo v gay savne (na primer), ker so si tako različni med sabo, da vsakemu paše nekaj drugega.

To, da se "ustanavljajo" gay friendly lokali (recimo v MB), je to samo zato, ker vanj (v začetku namenjem strejt populaciji oz. tistim, ki se "normalno" obnašajo) zahaja LGBT populacija in kjer se počutijo OK, sprejete, tudi, če kdaj pade kak objem, poljub. To mi da vedet, da takšna potreba (po gay/gay friendly prostoru) obstaja in zakaj, zaboga, ne bi ponudili par lokalov samo zanje (oz. za nas)?!

Zaradi tega bomo še vedno hodili v "strejt" restavracije/lokale/fitnese/kopališča/turistična potovanja itn., odvisno od naših želja/potreb - kljub temu, da bi 1x/teden hodili v "tisti plac, kjer se zbirajo naši".

Dejstvo je, da je enostavno nemogoče zadovoljiti potrebe po celotni populaciji: eni strejti ne bi pod razno hoteli gledat gejev, drugim je to malo mar - zakaj torej ne še kaka možnost več, da bo večje število zadovoljnih ljudi. Primer: knjižnica. A res mislirte, da je dovolj, da je za ljudi s posebnimi potrebami (recimo, če izpostavim na invalidskih vozičkih) dovolj, da imajo narejene klančine na vhodu? Police so previsoke, torej bi morali nekjoga imeti stalno ob sebi, da bi jim pomagal. Tudi informacijski pult jim je mnogokrat previsok, aja, saj lahko prosijo prijazno punco tam zraven ... Ali pa slabovidni - a je dovolj, da obstaja par knjig, ki imajo močno povečane črke? Zakaj ne bi imeli raje celotne knjižnice? Pa bi bila to ena izmed miljon drugih knjižnic - ali bi le-ta ogrozila vse druge, bi zaradi tega imele manj prometa, obiskanosti? Močno dvomim.

Tako, kot imamo problem vse spolne manjšine spravit pod eno kratico, ker jih je enostavno nemogoče zajet pod eno besedo - razen pod človek, ampak s tem nič ne nakažemo, da poznamo ali razumemo različnost ljudi - pa smo spet na začetku: kako manjšinam, kakršnimkoli, pokazati, da imamo razumevanje zanje, če sploh ne pomislimo, da je VREDNO kaj drugega ustanavljat, češ, saj se lahko prilagodijo ... :roll:
A hug is the shortest distance between Friends.

#65 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 14:46

Eduardo, nisi razumel, kaj sem hotel napisat. Bom še enkrat poskusil srečo. Zakaj dvomiš, da bi kdo zahajal v gay-fitness? Potemtakem tudi v gay-friendly lokale nihče ne bi zahajal, pa sta Tifla in 4ka vsak vikend polna, tudi v Lanu je (vsaj ob večerih) veliko ljudi. Kje točno se fitnes razlikuje, da pa vanj kar naenkrat ne bi upali hoditi?

Omejuješ se na populacijo, ki je (predvsem) mlajsa in na sceni! Kaj pa vsi ostali, ki se na sceni ne pojavljajo?
In tudi če daš na kup vse obiskovalce Tifle, K4, Lana (itak so (smo) to večinoma isti), ugotoviš, da jih polovica nima niti najmanjšega namena narediti nekaj zase (teoretično), tisto kar ostane, pa nikakor ni dovolj, da bi lastniku omogočilo pokritje vseh stroškov in še zaslužek zraven. :?:

#66 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 15:37

Seveda, ker obstajata samo ti dve možnosti, ane? :roll: Ali greš tja trenirat ali pa se fukarit. Seveda nikomur niti na pamet ne pride, da bi med treningom stopil do simpatičnega fanta, ga vprašal če se s kom videva in če je mogoče za kakšno pijačo po treningu. Neee, seveda ne, geji se itak samo fukarit znamo. :roll:

To da se geji znate samo fukarit si rekel ti in ne jaz! POglej spodaj ko sem napisala al pa če je to date place za vas, sam ne pol nabijat s takimi da se ne vem ne počutite dobrodošle, da vsa družba full zavrača, da se ne počutite varne ipd. Pač povejte lepo da bi radi imel nek plac kjer se lahk u miru spoznavate, ne pa da pol padajo razne teme kok smo streighti grozni (čeprov sicer ne štekam kaj bi blo to boljšga glede na to da je slovenska scena tok majhna da bi itak notr zahajal večinoma isti folk plus minus) ipd.

Ubistvu maste pa sami problem s tem da ne prenašate zavrnitve. Najhujš kar ti lahk tip reče je: spizi stran peder. In to vas očitno full boli. Sej ne rečm da je lepa beseda je zelo grdo ker se da normalno povedat, sam konc koncev to dejansko ste. Kok morm bit šele jst prizadeta ko se folk za mano dere lezba, naci ipd. samo zato ker imam prekratke lase, pa najhujš je da to dejansko nism!!! Pa? zdej bi se mogla verjetno učlanit v kak klub ki je namenjen obritoglavcem ker bi se le tm lahk počutila varno in sprejeto.

Sej ni fora tok u tem da bi radi imel svoj fitness- nimam nič proti edino kar me je zbodl je to da se vse skupi čist preveč duplicira. Mate kafiče, bi mel fitness, bi mel hotel.. najboljš da se vsi skupi pol preselite nekam pa bodte geyevski gheto kjer boste mel vse samo in le zase, kjer ne bo str8tov in se boste počutil varno, boste lahk sexal sred ulice, se u miru mečkal (kar je ubistvu dan dans na javnih prostorih itak PREPOVEDANO- mislim mene osebno je sram se s tipom kuševat po cesti, kamoli mečkat ker je to najina stvar ki se ne tiče ostalih- ne rabim zdej celmu svetu kazat kok mam nekoga rada) .

Pa nevem ko npr. nekdo napade enga srednješolčka in ga pretepe za jurja al pa ker je nekoga mal narobe pogledal, je vse kul ker je on str8 in je upravičeno oz. ni nč tazga. Ko pa nekdo pretepe geya zato ker je gey je pa štala in ste vsi pol full bogi in smo str8 full bed jadi jadi jadi.. Če česa ne prenesem so dvojna merila. Mal preveč gledate samo v vašo smer probite mal širš pogledat ker konc koncev je na svetu tok hujših nepravičnosti da mate vi še najmanjše probleme. In če vas kdo diskriminira ste vi sami. Jst nimam nikakor nič proti vami, ste kar ste in ste mi luštkani sam včasih pa res pretiravate. Gledate izključno in samo dobre lastnosti, na slabe pa pozabljate.

No pa glede vaših gey lokalov. Sej kul sam večina slovenske populacije niti ne ve da to obstaja, razen tistih ki zahajajo tja. Če pa bi se ustanovil gey fitnes ali hotel bog ne daj da bi bil še full prestižen, ja seveda pol bi blo pa to zelo odmevno. IN povrh vsega bi lahk prišlo do hujših nesporazumov kot jih imate zdej.

Glorius- ne bod tok napadalen do mene ker nobenmu nič nočem, sam povedala sm svoje mnenje in stališče iz katerega sama vidim stvari. In nism nikakor nestrpna do vas, ker vas ne gledam kot lgbt populacijo ampak kot gledam vse ljudi- vsak človek je edinstven ne glede na to kaj je in zakaj je..

#67 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 15:45

Najhujš kar ti lahk tip reče je: spizi stran peder. In to vas očitno full boli.

:roll: No shit, ha? :roll: Ja, boli, tko, kot bi kdo drugemu rekel Spizdi stran XY pa ZB pa HK ... Ne boli zato, ker si gej, ampak ker imaš opravka z nekim primitivcem (ki mu je, roko na srce, vseeno, tudi če bi pred njim stal sam mister 2005). Sicer pa, piska, a nisi ravno ti imela problemov v Monoklu, ko te je katera zašlatala oz. ti rekla Sej si lepa, bejba (ko si se gledala v ogledalo) in te je zabolel. Po tvoji analogiji bi lahko tudi drugi rekli: Kaj si pa tako občutljiva. :roll: Pa nismo, a ne.

Jaz se resnično umikam iz te brezplodne debate. Nekaterim ne bo nikoli dano videti.
A hug is the shortest distance between Friends.

#68 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 15:45

Se strinjam z Immortal Illusions.

Pa v Sloveniji tak fitness res ni bi mogel funkcionirat, ne ker smo premajhni, ampak ker se še LGBTjevci sami sebe pojimo. Sej ni čudno da nas družba ne sprejema, če se še sami ne.

Pa če bi že odprli tak fitness in bi bil na televiziji na E+, ma hvala bogu da bi bil, pa če se naslednji dan že zapre..

#69 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 16:51

To da se geji znate samo fu*arit si rekel ti in ne jaz!

Seveda sem rekel jaz - kot interpretacijo tvoje trditve da eni hodijo tja skrbet za zdravje, drugi pa se onegavit. Grdo posploševanje.

Pač povejte lepo da bi radi imel nek plac kjer se lahk u miru spoznavate, ne pa da pol padajo razne teme kok smo streighti grozni (čeprov sicer ne štekam kaj bi blo to boljšga glede na to da je slovenska scena tok majhna da bi itak notr zahajal večinoma isti folk plus minus) ipd.

HALOOOOOOOOOOOOOOOOOO?
Kaj pa tupim jaz že takole v enih zilijon postih v tej temi???? Si šele zdaj to doumela?

Ubistvu maste pa sami problem s tem da ne prenašate zavrnitve. Najhujš kar ti lahk tip reče je: spizi stran peder. In to vas očitno full boli.

Če ne drugega, je tale citat resnično bolan (me ne briga pojasnilo, ki mu sledi v originalnem postu).

Sej ni fora tok u tem da bi radi imel svoj fitness- nimam nič proti edino kar me je zbodl je to da se vse skupi čist preveč duplicira. Mate kafiče, bi mel fitness, bi mel hotel.. najboljš da se vsi skupi pol preselite nekam pa bodte geyevski gheto kjer boste mel vse samo in le zase, kjer ne bo str8tov in se boste počutil varno, boste lahk sexal sred ulice, se u miru mečkal

Pishka, pa daj se za vraga sprijazni, da svet ni črno-bel. Nikoli nista dve skrajnosti. Ali aplicirano na to temo - ali nimamo nič ali pa imamo svoj rezervat, kamor strejti nimajo vstopa. :roll: Aja, a nisi zgoraj napisala, da ti že nisi rekla, da se geji znamo samo onegavit. Hmm, jaz tale stavek o sexanju sredi ulice razumem malo drugače. Pa kako si nas ti sploh predstavljaš? Kot neka človekom podobna bitja, ki bi se, če bi bilo vsesplošno sprejeto, dajali dol vsako sleherno sekundo prostega časa?

Pa nevem ko npr. nekdo napade enga srednješolčka in ga pretepe za jurja al pa ker je nekoga mal narobe pogledal, je vse kul ker je on str8 in je upravičeno oz. ni nč tazga. Ko pa nekdo pretepe geya zato ker je gey je pa štala in ste vsi pol full bogi in smo str8 full bed jadi jadi jadi.. Če česa ne prenesem so dvojna merila.

Da nekoga maltretirajo iz ljubega dolgega časa, je eno. In temu se ne more izogniti nihče. Če pa nekoga napadejo izključno zaradi njegove spolne usmerjenosti... tukaj bi se pa že dalo kaj naredit, ane?

#70 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 20:00

Primer: knjižnica. A res mislirte, da je dovolj, da je za ljudi s posebnimi potrebami (recimo, če izpostavim na invalidskih vozičkih) dovolj, da imajo narejene klančine na vhodu? Police so previsoke, torej bi morali nekjoga imeti stalno ob sebi, da bi jim pomagal. Tudi informacijski pult jim je mnogokrat previsok, aja, saj lahko prosijo prijazno punco tam zraven ... Ali pa slabovidni - a je dovolj, da obstaja par knjig, ki imajo močno povečane črke? Zakaj ne bi imeli raje celotne knjižnice? Pa bi bila to ena izmed miljon drugih knjižnic - ali bi le-ta ogrozila vse druge, bi zaradi tega imele manj prometa, obiskanosti? Močno dvomim.

:shock: A ne mešamo jabolk in češenj (morda dober kompot, vendar zelo različni rastlini)? Mislim, da primerjanje ljudi s telesnimi hibami, ki objektivno potrebujejo prilagoditve za olajšanje življenja, ni dobro za LGBT populacijo, ki nima takih, primarnih, potreb.

Spet ponavljam, nisem proti takšnim lokalom. Želim si pa, da nekoč (ne v času Star Trek) ne bodo potrebni, ker ne vidim razloga, da bi se sami omejevali. Zakaj? Ker ni vzroka, da ne bi pristopil k neki X osebi v nekem X lokalu in jo vprašal, ali bi šla na pijačo (Seveda to v dani situaciji NI mogoče, ampak govorim o obdobju integracije). Če se potem izkaže kot heteroseksualen, je normalen odziv: "Ups :oops: ". Moti me namreč, da eni to prikazujete kot vrh integracije - imeti svoje lokale, svoje hotele, svoje savne ipd. Morda ne razumem pojma "integracija" :?: ?

Da nekoga maltretirajo iz ljubega dolgega časa, je eno. In temu se ne more izogniti nihče. Če pa nekoga napadejo izključno zaradi njegove spolne usmerjenosti... tukaj bi se pa že dalo kaj naredit, ane?

Načeloma gre tukaj za dve različni zadevi. Trpinčenje ljudi zaradi njihove spolne usmerjenosti je po Kazenskem zakoniku RS kaznivo dejanje. Se strinjam, da je to eno najnizkotnejših, nevrednejših in podlih dejanj sploh. Razumem pa pogled, ki izpostavi tudi žrtve iz dolgčasa, ki je kaznivo, vendar nima svoje eksplicitne formulacije (morda objestnost :?: ). V tem pogledu so dejanja iz dolgčasa hujša, ker nimajo vzroka. Četudi je homofobija vse kaj drugega kot utemeljen vzrok, pa je vendarle (čudno in psihopatološko) sledljiv in razumljiv. Tukaj se moram postaviti ob bok pishki, ki (provokativno, ni kaj) izpostavi problem brezbrižnosti do problemov drugih. Ne strinjam se z ljudmi, ki so pretrpeli največ gorja, in si drznejo ob vsaki krivici drugih reči: "Kaj je pa to v primerjavi s krivico, ki je bilo storjena meni?" Tukaj mislim, da smo zelo nepošteni vsakič, ko ostanemo ob tem tiho. Tukaj pogrešam sodelovanje vseh nevladnih organizacij. Ker nasilje je nasilje, četudi ga trpi gej, lezbijka, biseksualec, transseksualec ali pa "zgolj" sosedov otrok.
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#71 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 21:10

Jaz menim, da je poanta v gej savni ta, da odraža elementarno potrebo geja po varnem druženju. Prostor savne pa za razliko od kakšnega drugega gej zbirališča (z izjemo nudistične plaže) zelo očitno razkriva telo, ki je prvenstveno prostor medosebne fizične privlačnosti ali odbojnosti. Atmesfera je zelo hvaležna, saj ni dileme, kdo je naš in kdo ni naš, pa tudi zelo direktna, da ne rečem razgaljena. :oops: Možnost, da se boš komu dopadel, obstaja v vseh ozirih, ne le telesno, pač pa tudi na osnovi komunikacije. :
Zame pobuda iz navedenih razlogov ni slaba in pri tem bi rad zaključil, pa čeprav je pomislekov skoraj miljon. :?

#72 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2006 - 10:58

Hello,

nekdo je napisal, da tak fitness itak ne bi imel profita in bi ga najbrž kmalu zaprli. Možno - v Sloveniji oz. Ljubljani. Najbrž bi bilo vseeno premalo obiskovalcev.

Tisti, ki ste tako proti gej lokalom, savnam, fitnessom - zakaj pa potem to obstaja v tujini? :?: Očitno so marsikje pogruntali, da obstaja "tržna niša" in so to izkoristili. Če govorimo o večjih evropskih mestih (da ameriških sploh ne omenjamo), so se taki fitnessi, lokali, savne, bari, diskači izkazali za čisto upravičene. Folk prihaja noter, obiskuje te place in ni kaj več za filozofirat. Če je dobiček, so lastniki takih placov zadovoljni.

Vprašanje, kako bi bilo pri nas? :?: Gotovo je tudi v tujini polno gejev, ki v gej lokale ali fitnesse ne zahajajo, ker se pač skušajo integrirati med str8 folk in ne dopuščajo, da bi jih kdo na tak način "ločeval" od strejtov. Ampak še vedno je ogromno takih gejev, ki pa na gej place radi zahajajo, so redni obiskovalci in se tam bolj sproščeno počutijo kot v drugih lokalih. Torej - zakaj ne?

Ljudje si že od nekdaj želijo druženja s podobno mislečimi (ali podobno nagnjenimi), ne vem, kaj je v tem slabega? Kolikokrat se zgodi, da se kakšen mlad gej ali mlada lezbijka počutita čisto sama in zbegana v svojih občutkih, nimata izkušenj, ne znancev, ne prijateljev. Zakaj takim ljudem ponavadi svetujemo, naj si piščejo družbo podobnih ljudi, da bodo videli, da niso sami samcati, ampak da nas je več takih? Lahko bi takemu mlademu geju rekli: "Daj, poskušaj se integrirati. Saj nisi nenormalen, če si gej, ti kar pojdi v svojo vaško str8 gostilno in lepo povej, da si gej, pa kaj potem, če ne bo nobenega drugega geja tam in bodo samo krepki str8 vaški fantje! Skušaj se integrirati med njih in se pri tem lepo zabavaj." 8)

Zdi se mi, da nekateri čisto preveč komplicirate okrog tega vprašanja. Če bi živeli v New Yorku, si takih vprašanj sploh ne bi postavljali. Tam je na desetine gej fitnessov, savn, lokalov, barov in diskačev - in folk nič ne filozofira, ampak jih obiskuje, če ima to željo, če pa nima te želje, pač ne hodi na take place in pika. Sploh pa nikjer ne piše, da človek ne more iti kdaj na pijačo v gej lokal, drugič pa v čisto običajen lokal.

Važno je, da JE izbira. Pri nas (z redkimi izjemami) izbire sploh ni. :(

Lp vsem. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#73 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2006 - 11:10

Se strinjam. Važno je, da lahko izbiraš. Za vsakega je nekaj.

#74 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 17:35

:zogobrc: No, morje je za nami, spet se začenja sezona fitnessa, in, namesto da odpiram novo temo, kar tule vprašam:
V KATERI FITNESS HODITE?

#75 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 22:45

V gay fitness
:D :D :D :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov