Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gay fitness

91 odgovorov v tej temi

#26 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 21:39

Jaz sem načeloma mnenja, da mi dol visi za okolico, za mnenja drugih - dokler se kdo name ne spravi fizično.

Pride pa obdobje, ko preberem kako novico o homofobičnih izpadih, vidim na TVju kakšen film, kjer se znašajo nad geji, itd. Tako kot sem danes gledal Moške zadeve - epizodo, ko homofobični profesor mirne duše v razredu dovoljuje zmerjanje Justina s "queer".

In v takih dneh mi vse pade dol. Zamislim se, kakšna je okolica v resnici in kakšna je, ko si delam utvare o njej. V takih dneh me sploh mine se kakorkoli izpostavljati strejtom, ker itak nič ne pomaga in še dolgo nič ne bo.

Strinjam se s pishko, da je tema "Trpljenje v našem svetu" v ženskem kotičku mogoče res malo pretirana. In kot sem že tam napisal, se strinjam z uporabnico, ki je napisala, da je trpljenja v našem svetu toliko, kolikor si ga sami ustvarimo.

Kar pa moje mnenje v tej temi nič ne spremeni. Jaz nič ne trpim, ker sem gej, niti mi v resnici ni toliko mar, če na ulici šušljajo za mano. Moti me samo dejstvo, da se moram izpostavljati, če hočem na polno živeti življenje, kot ga lahko nek strejt fant.

Z izjemo gay-friendly ustanov seveda.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#27 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 22:12

Pa kaj se toliko s tem ukvarjate. Sploh str8 populacija, ko sploh ne poznate glbt razmišljanja ali pa glbt problematike. Meni bi bilo veliko bolj ok, če bi med geji nekoga zašlatal, kot pa med str8-i. In kaj zdaj. :?: A je s tem kaj narobe? Ne ni. In hvala bogu, da obstajajo gay savne, gay hoteli, gay fitnessi itd.
Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#28 gregasport

gregasport

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2006 - 21:04

sicer je tole mal zvodeneto po teh razmišlanjah, ampak jaz imam isti problem kot "Shaman".

Kaj pa če bi se rajši mal zorganiziral, pa bi rekli, da se v tem in tem fitnesu zberemo na vadbi ob določeni uri. Saj nihče ne bo mogu nikogar obdolžit al pa napast.

Sicer je tako razmišljanje v naši idilični Sloveniji naivno, ampak ...

#29 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 13:03

Tisti, katerim gay fitness ni všeč in mislijo, da so str8 fitnessi boljši naj se zamislijo nad sledečim:

1, kako se lahko gay sproščeno pogovarja s sebi enakimi v fitnessu, vsi
str8 tipi si to lahko privoščijo, celo govorijo o tem, kako so podirali
pičke itd

2. gayi, ki zgledajo zelo feminino (teh med našimi vrstami ni malo) lahko
izzovejo npr. čefursko bando, ki hodi v nekatere ljubljanske fitnesse in
celo lahko riskirajo pretep ipd.
3. v gay fitnessu lahko človek sproščeno dela, si ogleduje druge tipčke in
je tako spodbuda za vadbo veliko večja
4. ne gre za skrivanje, gre za svobodo in uživanje med sebi enakimi

Torej v čem predragi fantje je problem z gay fitnessi?
Snoopy - Trust no 1.

#30 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 13:25

kako se lahko gay sproščeno pogovarja s sebi enakimi v fitnessu, vsi
str8 tipi si to lahko privoščijo, celo govorijo o tem, kako so podirali
pičke itd

Saj ravno tega si vsi želijo, ampak ne na tak način. Če se bo posluževalo te metode, bomo itak lahko svobodno govorili samo na "gay" placih; to pa nam ne bo dovolj; gay wcji, gay trgovine, gay parki, ... gay planet? Bolj se umikaš, manj si razumljiv drugim in laže te pozabijo.

Vsi bi radi svobodno govorili in se obnašali, ampak to ne glede na plac kjer so.

#31 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 13:34

Zakaj bi se še sami ločevali in zapirali v gete če nas že drugi? Kaj pa fitness za muslimane in vsa druga verstva, pa fitness za vegetarijance in vegane, pa fitness za črnce, rumenokožce itd.? A se ne bi tudi oni v takšnih fitnessih počutili bolje, ko bi se lahko pogovarjali o temah ki jih zanimajo in bi lahko čekirali osebke iste rase, verskega prepričanja itd.? :?:

#32 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 13:59

Otrok božji, pa ti res ne kapiraš v čem je poanta gay fitnessa :lool:
Kaj ko bi si na hrbet napisal sem pederček in šel v str8 fitness pa boš videl zakaj je lepše v gay fitnessu. :evil:
Snoopy - Trust no 1.

#33 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 14:26

Ravno tako kot grem v trgovino, v knjižnico, na tenis, k zobarju, v gledališče in še marsikam grem tudi na fitness. In ne čutim nikakšne potrebe, da bi bil tam strogo ločen po svoji spolni usmerjenosti in da bi me tam en kup pohotnih pedrul ali pa strejtov slačilo s pogledi. Hvala lepa, se dovolj dobro počutim v str8 družbi tak kakršen sem - gej. Mogoče zaradi tega ker se ne pretvarjam kaj sem ali pa ker znam zbirati svojo družbo in me ne zaradi tega kar sem nihče ne obsoja.

P.S. A v t.i. str8 fitnessu ne moreš čekirat tipov? Če pa želiš za njimi še žvižgat ali pa jih za rit šlatat, izvoli. Meni se zdi to skrajno neokusno, ker jaz se pridem v fitness razmigat in naredit nekaj zase, ne pa razkazovat in se folku upucavat. Mislim da je to tudi prvotni namen fitnessa. :?:

#34 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 14:39

Res, da je govora o gay fitnesu. Ampak si bom dovolil posplošiti stvar. Ker če smo tako proti gay-fitnessom, zakaj imamo potem gay-friendly lokale in klube?

Sorry, Mickey, ker te bom izpostavil. Ampak vsi vemo, da je najlažje spoznati tipa v gay-friendly ustanovah. Nekomu ustreza, da to počne v gay-fitnessu, nedo pa v gay-friendly klubih ane?

Na primer v temi "Kje ste spoznali svojega":

Kratko in jedrnato: Fraga / Tifla / Tifla

Najbrž se nekomu zdi skrajno neokusno, če prideš nekam na kavo ali se sprostit ob dobri glasbi in plesu, da se kup pohotnih pedrulc slini za njim. Veliko ljudi tja pride plesat in se družit s prijatelji, ne pa se razkazovat in se folku upucavat. Saj to je tudi prvotni namen klubov, ne?

Kako gre zdaj to skupaj?
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#35 Baltazar

Baltazar

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 14:43

Se že vnaprej opravičujem za :offtopic: , toda ne morem mimo Snoopy-jevih izjav. Pa človek božji, kaj je s tabo narobe? Ne vem, morda sem jaz čuden, toda menim da je eno izmed pravil foruma tudi, da se spoštuje tuja mnenja. Ter da žaljivo obnašanje do drugih forumašev ni sprejemljivo. In prav to počneš. V rubriki Odprta zveza pljuvaš po Gloriosu, v tej temi se poveličuješ nad Mickey-em. Kaj ko bi ustvaril nek odnos do drugih ter do njihovih mnenj? In ne skrbi, nič ti ne vsiljujem, da ne bom slučajno še jaz tisti, ki te poskuša "spreobrniti." Predlog pač...

#36 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 14:55

Ampak zakaj potem nimamo muslimanskih fitnessov, pa scientoloških fitnessov, pa pravoslavnih fitessov? A ne iščejo pripadniki omenjenih ver partnerje iste verske pripadnosti? Na ta način bi jim bilo veliko lažje spoznati partnerja. Najboljše da postavimo na vsakem vogalu svoj fitness ločen za vsako etnično, versko, spolno usmerjeno skupino posebej.

Snoopy, sem že zdavnaj skapiral kaj ti s svojim fitnessom hočeš. Zaradi mene ga lahko ustanovijo, čeprav ne vidim potrebe po ustanavljanju le tega in ga tudi ne bi obiskoval. Dovolj jasno. 8)

#37 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 15:20

Tu se moram z mickeyem strinjati. Razumem sicer, kaj zagovorniki pričakujete od takega npr. fitnesa in tudi razumem njegove morebitne prednosti. Ampak - tudi sam definitivno ne vidim razloga, da bi v takšne "ustanove" hodil. Da bi se z nekom družil samo zato, ker je gej - ne. Da bi se zapiral pred svetom in hodil okrog kot nekakšen drugorazredni državljan - ne. Da bi se smilil sam sebi in se počutil kot bitje z najmanj pravicami na tem svetu - ne. To preprosto ni moj način delovanja in razmišljanja.

Da pa ne bo pomote - najbrž ne bi imel pomislekov, če bi kdaj pač tja zašel, tako kot pač zaidem v t.i. gay friendly lokal. Niti slučajno pa svojega gibanja ne omejujem na tak način in se tudi drugje ne počutum manj sprejet.
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#38 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 16:10

Meni še vedno ni jasno, zakaj tisti, ki nasprotujete gay-friendly fitnessom, hodite v gay-friendly lokale in klube. :?:

#39 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 17:50

Sorry za off topic, ampak ker sem začel dobivat ZS-je z vprašanjem kako sem lahko proti gay fitnessu, medtem ko sem spoznal 3 bivše tipe v Fraga/Tifla/Tifla sem se odločil da napišem še eno kratko pojasnilo. Trenutno v Tiflo zahajam zgolj zaradi simpatične družbe kolegov, ker po pravici povedano se mi je celotna scena zagravžala. Povsod sami predatorji oz. jastrebi ki krožijo za svežim mesom - bljak. In kljub temu da obiskujem t.i. gay friendly kafič v Ljubljani še zdaleč ni to edini plac ki ga obiskujem. Obstaja cela vrsta lokalov v Ljubljani, ki so mi bolj všeč in jih z lubijem obiskujeva ko greva sama na drink. Če je pač homo družba zmenjena v Lanu pridem pač tja, ker drugam jih je malce težje zvabit kljub Manci Dorrer :mrgreen: . Saj konec koncev pa Lan sploh ni striktno gej lokal. In še nekaj. Nikoli ampak res nikoli nisem šel v Tiflo, Frago ali Lana z namenom da bi spoznal oz. dobil tipa. Šel sem plesat/žurat (tako kot grem v Bachusa, Orto or whatever) kar naj bi bil prvotni namen kluba. :mrgreen: A sem jaz kriv če se oni lepijo name. :evil: Če kaj ni jasno si preberi moj podpis. :P

P.S. Shaman, zato ker si ti tam. :mrgreen:

#40 jack4fun

jack4fun

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 17:51

Shaman isto se sprašujem tudi jaz! :)

#41 FastFwd

FastFwd

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 18:27

Men se zdi kul ideja. Ampak itak bi bla pol to sama zajebancija če bi bli sami queeri tm. hehe :pepper: Jst bi naredu tut za str8e vstop (da bogi revčki nebojo prikrajšani) ampak itak noben nau hotu pridt :P

Samo v Sloveniji nismo gayi tok glasni in ne zahtevamo (tudi ker jih je tok v closet) "naše" stvari, zato jih ne dobimo.
Thats what I think...
Mickey in ostali, ki sej jim ne zdi dobra ideja mislim da nas gaye vseeno družba ne sprejema tok kot črnce, vegetarjance ipd... Mogoče če bi bli ljudje bolj strpni se ideje kot je gay fitness nebi porajale snoopyju.

think about that :(
Why are we going so fast? D000h ...It's FastForward

#42 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 22:45

Meni še vedno ni jasno, zakaj tisti, ki nasprotujete gay-friendly fitnessom, hodite v gay-friendly lokale in klube. :?:

Mogoče zato, ker se greš v fitness razmigat, v lokal pa zabavat? Jaz s punco raje hodim v gej lokal ven, ker se tam lahko brez problemov objameva itd. Ko sem pa na fitnessu, pa ne čutim te potrebe. :?:

Lp
"Ne bom dala miru, dokler ne bom imela Berlina v Ljubljani." (Mojca Dobnikar)
"Dear mr. president my honest regards for disregarding me ..." (Tracy Chapman)
"If loving you is wrong, I don't wanna be right." (Luther Ingram)

#43 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 02:44

Če ti osebno gej fitnesi ne sedejo še ne pomeni da jim nasprotuješ.

Izključno ali "zaželjeno" gej "ustanove" (fitnesu, savne, kluvi) obstajajo zaradi lažjega spoznavanja gej populacije. Ustvarjanje okolja, kjer se ne rabiš vprašat "kaj pa če ni gej" preden pristopiš do tipa/bejbe. V osnovi gre za to. Če greš v fitnes izključno zaradi rekreacije, če greš v klub izključno zaradi zabave in če greš v savno izključno zaradi savnanja, ti "gay friendliness" dotične ustanove res ne bo pomemben. Če bi rad spoznal sebi enake ali bi rad v teh aktivnostih užival s svojim fantom/punco pa verjetno razmišljaš drugače.

Naslednjo vprašanje bi lahko bil povod za novo temo (smisel "gay friendly" lokalov)... koliko od tistih, ki ste bili kdaj v gay savni, je šlo tja zaradi savnanja samega. Sam sem že bil v gej savni. In tja sem v prvi vrsti šel zaradi druženja, šele v drugem planu je bilo samo savnanje. S takimi argumenti tudi obstajajo gay friendly zadeve. Druženje je pomembnejše od savnanja, fitnesiranja, pitja dobre kave...

Pri gay fitnessu bi bilo povsem enako. Za kvaliteten, in predvsem rentabilen, gejevski fitness pa je Slovenija (kaj šele Ljubljana!) oziroma njena gejevska scena premajhna. Zakaj scena? Ker takoj, ko nečemu pripneš "gay friendly" postane del scene. Pa če vam je všeč ali ne.

Odprto za debato... pa predlagam novo temo.
Ego has landed here.

#44 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 09:38

Da odgovorim Shamanu:

Meni še vedno ni jasno, zakaj tisti, ki nasprotujete gay-friendly fitnessom, hodite v gay-friendly lokale in klube.

Dragi Shaman, mislim, da tu nihče ne nasprotuje takim fitnesom oziroma bom kar v svojem imenu govoril - ne nasprotujem. Navedel sem samo argumente, ki morda kažejo na to, da take "ustanove" ne bi pripomogle k temu, da bi se geji počutili enaki ostalim. Sicer pa sem, kar se tega tiče, zelo liberalen in me taki fitnesi gotovo ne bi motili.

Zakaj pa zaidem tudi v gay friendly lokal, pa je že d-mashina lepo povedal - tu je bistvena družba. Ker si tam ti, pa še kdo drug, ne pa zato, ker bi mi bil Lan bolj pri srcu kot drugi lokali. In ravno spoznavanje ljudi je bistvena prednost takih "ustanov", to se strinjam. To bi tudi bil glavni argument ZA.

Za konec pa - upam, da ste se že navadili na moj način pisanja v takih polemikah. Včasih s ciljem izzvati dobro debato zagovarjam skrajno nasprotno stališče kot kdo drug. Prav zato, da bi na ta način dal misliti tistemu, naj na problem pogleda tudi z malo drugačne perspektive. Resnica pa je itak vedno nekje vmes. ;)
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#45 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 09:47

Prednost gay fitnessa je tudi po mojem mnenju v spoznavanju sebi enakig, večjem elanu za telovadbo (ker gayi gojijo lepa telesa) pa si tudi pomagajo drug drugemu pri vadbi ipd. V gay fitnessu npr, v neki savni v Belgiji sem tudi sam pomagal enemu tipu razložiti par vaj in sva jih skupaj delala, on pa meni par svoji ter sva tako izmenjala izkušnje. Poleg tega sva se tudi zelo sporščeno in prijetno pogovarjala o gay temah in to lepo v normalnem tonu, kar se pa v drugih fitnessih ne da, moraš samo šepetat itd. To je zame samo nekaj argumentov, sicer pa je res čudno kako nekateri tu ne razumejo poante tega posta. Mar bi vam bilo všeč, da bi ukinili vse gay oz. gay friendly lokale samo zato, da bi se ne počutili drugače oz. se nebi vklopili v str8 svet?
Snoopy - Trust no 1.

#46 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 10:58

Saj nihče ni rekel, da bi zaprl gay lokale. Mislim, da smo vsi dovolj poudarili zakaj so "gay establishments" dobre. V glavnem zaradi druženja. Potem sledijo ostali argumenti.
Ego has landed here.

#47 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 21:04

Zagotovo imajo gejevski lokali in fitnesi številne prednosti, kot je druženje in spoznavanje "sebi enakih". Vendar se bojim, da nekateri to razumejo kot nek način pozitivne izolacije oz. način, da se izognemo neprijetnim konfrontacijam. Ne razumite me narobe, sem proti zapiranju kakršnihkoli lokalov (od česa pa bomo Slovenčki živeli, brez trgovin in gostiln ;) ). Prednost je zagotovo tudi, da lažje najdeš bodočega partnerja, vendar je tukaj past, da veliko ljudi ne zahaja v te klube in se potem prehitro omejiš pri izbiri.

Da komentiram, ne razumem najbolje razumevanja gejev ali lezbijk kot drugačnih (in tega kot vzroka za gej lokale). Sploh ne v smislu obnašanja in vedenjskih vzorcev. Takšno razmišljanje nas privede do zaključka, da so ene družine "valilnice gejev", ker morajo ti vzorci od nekod priti (mojo logiko vam tokrat prihranim). Bojim pa se, da vsaj nekateri razumejo te lokale kot zbirališča hedonistov in jappijev, kar zagotovo ne drži za vso populacijo. To je škodljivo.

Trenutno osvežujem svoje znanje o rasizmu v ZDA in sem prišel do enega zaključka. Sprašujem se: "Ali so bili črnci uspešnejši v boju za enakopravnost, ker niso želeli izolacije?" :?:
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#48 just_me_19

just_me_19

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 21:48

Ko bo v Sloveniji odprt gay fitnes, bom jst Lola Ferari!
Sploh ne vem zakaj bi bilo potrebno, kr neki nakladate ''da bi vadili s sebi enakim'' ''da bi se fukaral v garderobah'' ''da bi se oziral za nekom'' ''da bi s kom kramljal''

Če ti je do telovadbe greš pač v fitnes, telovadit! Če ti je kdo všeč, se lahko ozreš za njim tuki tako da ne bojo opazili vsi, pa tudi če...pa kaj.

Če ti je do kramljanja greš na kofe in kramljaš do neomoglosti če ti paše.

Tudi če bi bil gay fitnes pri nas bi hodil isti folk k hod vsakodnevno v k4, tiflo,..itd....in se že vse med seboj poznajo, so skregani....bla bla bla itak neb nobenga novega spoznal, ker tist k ne hod na sceno tud v fiotnes nebo pršu.

Fukajo se pa itak vsepovsod, se bojo pa še tam.

Skratka, kdor skrbi za svoje zdravje in izgled, mu ni potrebn noben gay fitnes, kdor pa potihem upa na fukanje pa nej gre v tujino v gay fitnese.

Jokal sem, ker nisem imel čevljev; vse dokler nisem videl človeka, ki ni imel stopal...

#49 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 21:52

just_me_19 zakaj posplošuješ, da je gay fitness osnova za sex. Kar nekaj nestrpen si do tega, četudi se to res dogaja ali pa ne.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#50 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2006 - 22:49

Meni se ne zdi nič narobe, da bi imeli gay fitness. Pač tisti ki mu to ustreza bi hodil tja, tisti ki mu ne pa pač ne. Pa naj hodijo tja se razkazovat, iskat tipe, ali pa vadit :?:

Gay fitness je fajn zato, ker če se pač zagledaš v kašnega tipa, se ti ni treba bat da je str8 in boš 2 meseca sanjaril brezupno o njem. Lahko se odkrito pogovarjaš o gej tematiki, pa ne samo zato, ker se v str8 fitnessu ne bi smel, ampak tud ker pač večine ta tematika tud ne bi sploh zanimala..

Fajn se mi zdi tudi, ker če kakšen mal bolj 'tetkast' gej spravi v fitness, se najdejo kaki frajerčki in se posmehujejo in norčujejo.. Iz istega razloga se mi zdi čist fajn če bi imeli tud fitness za 'močnejše osebe'. Glede na to, kolk zakompleksan znam bit jaz včasih, vem, da če bil bil debel in se spravil v fitness, bi mi blo ful grozno na začetku..če si pa med bolj sebi enakimi pa je lažje. Pa se mi to ne zdi nobeno ločevanje.

Itak bi blo pa verjetno tudi veliko 'fukarjenja' po garderobah itd. ampak od enega gay fitnessa nebi folk nič več al nič manj sexal. Bi se pač fukarli v savnah, tivoliju al pa kje drugje..

Je pa resa, da bi gay fitness v Sloveniji bil takoj del 'scene'.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov