Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gay fitness

91 odgovorov v tej temi

#1 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2005 - 13:35

Ali obstaja kakšen zasebni gay fitness studio v Ljubljani? Kaj menite bi bilo dobro imeti pri nas kaj takega?
Snoopy - Trust no 1.

#2 safari

safari

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2005 - 20:33

mislim, da ne pa saj je tako tudi prav, saj moramo babe mal kam uč vržt, he-he,lp! :evil:

#3 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2005 - 09:10

Kaj pa bi pocel v gay fitnesu?? Sej neb blo nic drugac, razn da bi se po garderobah fukarl. In bi kmal zravn garderob ratal se kaksn darkrum.
Brezveze. Sej si lahko najdes enga gej kolega, pa gresta skupi v kaksn fitnes. Sej tam je pa itak velik "nasih".

#4 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 30 marec 2005 - 07:54

Odgovori se mi zdijo dokaj puhloglavi. Gay fitnessi obstajajo po razvitem svetu in takšen po mojem mnenju manjka tu pri nas. Ne gre za fukarjenje v garderobah ali kaj podobnega temveč za skupno športanje sebi enakih, kateri človeka spodbujajo k izoblikovanju telesa, hkrati pa lahko človek sproščeno kakšno reče ali se ozre za kakšnim tipom. To ni možno v mix fitnessih. Sicer pa tudi v nanizanki Moške zadeve tipi hodijo v gay fitness pa se tam ne fukarijo.
Snoopy - Trust no 1.

#5 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 30 marec 2005 - 09:47

No, sej v moskih zadevah tud tipi hodjo v diskace in klube, kakrsnih pri nas ni. Moras vedt, da je to snemano v Ameriki, mi pa smo v Sloveniji. Tam je pac tulk ljudi, da zihr pride kdo v fitnes, ki ga fok ne pozna. Kaksna pa je verjetnost, da bi bil v Lj (bohnedaj v kaksnem drugem manjsem kraju v slo) tak fitnes? Notr bi hodil samo Ljubljanski geji pa noben drug. Ne verjamem, da bi se kdo 4krat tednsko iz Kopra vozil v Lj le na fitnes. Samo zato, ker je to gej fitnes. :?:
In ker bi bili stalno eni in isti notr, to pomen da bi se ze vsi poznal in nebi imel vidt kaj novga.
:idea:
Gres pa lahko z gej kolegom v mix fitnes (kot ga ti imenujes), pa pogledata kaksnga dobrga tipa, pa kaksno receta o njemu. Sej to pocnejo tud str8-ti v fitnesih (ko gledajo za pickami) pa to ne pocnejo naglas.

Torej ... veselo v fitnes in opazuj tipcke !!! :pepper: :pepper:

#6 ferfolja

ferfolja

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2005 - 12:40

Ja tko kot še marsičesa drucga tut gej fitnesa v Lj ni, če bi pa bil pa da bi bil dovolj blizu bi pa najbrž hodu tja, zakaj pa ne, bi se mi zdel hudo bit obkrožen z prepotenimi tipčki :evil:

lp

#7 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2006 - 15:23

Kljub temu, da je tema že malce starejša, bi imel mnenje:

gejevski fitnesi (pa tudi ostale zadeve) bi billi po mojem kar dobrodošli, ampak lahko pa veliko že pomeni, če na fitnes hodiš v dobri družbi in da se tam dobro počutiš.

Pri Out in Sloveniji prav zaradi tega skušamo organizirati redno tedensko vadbo na različnih športnih področjih (bolj rekreacijsko; za zdravje in dobro počutje ter za druženje), vključno s fitnesom. Tako veš, da je vsaj nekaj folka gejev (oz. lezbijk) - kar jih je itak, pa še popust zdilamo, tako da je malo bolj prijazno do denarnice.

Če koga zanima obisk fitnesa, pa ali še ni izbral studia, ali pa nima koga s katerim bi hodil na fitnes (velikokrat pomaga če na takšne stvari hodiš v skupini ali vsaj z nekom), se naj javi na info@outinslovenija.com. Vabim da se javite tudi tisti, ki bi s fitnesom začeli jeseni, da vas obvestimo o začetku sezone.

Pa še repliko imam na post dumplinga: QAF so snemali v Kanadi in če ti je družba pomembna in v njej uživaš, se pelješ tudi na drug konec Slovenije (morda res ne parkrat na teden na fitnes).
Društvo DIH - Enakopravni pod mavrico
http://www.dih.si

#8 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2006 - 13:05

No glede, da sem to temo zakuhal sam lahko povem, da mi je postalo dolgočasno obiskovati mix fitnese in sem si nabavil domačo fitnes napravo, kjer vadim sam, moj partner, kdaj pa pride še kakšen prijatelj. Tako imava s partnerjem mini gay fitnes kar doma. Zadeva je s tem rešena, fukarjenja pa ni vmes, da si ne bo morda kdo kaj domišljal :evil:
Snoopy - Trust no 1.

#9 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2006 - 21:48

Men sam neki ni jasn.. Najprej svoj hotel, zdej že fitnes, pol kavarne ipd.- no to že mate. Pa kva je z vami? Sej štekam da hočte met neki "svojga" sam zdej pa že res mal pretiravate no. Zgleda kot da smo str8 ene velke pošasti in da smo vsi čist homofobični, pa v resnici ni tako. Okej se najde sm pa tja kak psiho k ma probleme sam s sabo, sam nismo pa vsi no.

zdej ne vem al se tok radi predalčkate al tok radi dokazujete vsem ostalim da ste "drugačni" al v čem je zdej kle fora? Jst mam same dobre izkušnje, kljub temu da sm kr neki časa bluzila s svojo kolegico, pa sva se držale za roke po cesti pa lupčka pa tko (vsak bi lahk reku da sva skupi), pa se noben niti obrnu ni, kaj šele da bi kej reku.. Isto je z eno znanko.. Ona je lezbijka in jo čist boli , lupčka se s svojo punco praktično povsod, pa ji nikol noben ni reku žal besede..

Radi bi bili sprejeti ampak delate vse na tem da bi se čim bolj umaknil iz družbe, povrh vsega ste tut sami čist proti str8tom (ne rečm vsi) pričakujete pa da bodo oni oz. mi na vas gledali s spoštovanjem.. Zakaj niste to kar ste in se požvižgate na to kar kdorkoli reče pa folku pustite da vid kdo ste , zakaj se in se ne sramujete sebe. Bolj ko se umikate pa skrivate bolj je to neki čudnga za družbo, folk se pa itak vsega navadi. Sej štekam da je včasih to blo mal bolj bedn, sam dan dans full ljudi rado eksperimentira.. So bolj odprti- sploh ženske. No ja al sm pa jst magnet za takšen folk, ki se trenutno zbira okrog mene.

#10 †LonelyBoy†

†LonelyBoy†

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 02:48

Me zanima sploh kšna je razlika med gay fitnessom pa normalnim fitnessom :?
Love me or hate me .

#11 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 03:13

Se moram kar s pishko strinjat. Zakaj bi hodil v nek določen fitness na podlagi spolne usmerjenosti? Kot bi sam sebe diskriminiral :?: Gay friendly lokal je pač nekaj drugega, ampak fitness? Najbolš da nardijo še gay trgovine, kino, mogoče šole? Sej smo vsi ljudje, vsi smo isti, samo da se nekateri pač zaljubljamo v isti spol. Mislim, da ni nobene potrebe po takem fitnessu.

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 09:24

Kaka diskriminacija. :?:
Pač v gay fitnessu bi se lahko pogovarjal normalno z vsemi tipi, ane. Jih čekiral, pa te ne bi čudno pogledal in razbil v slačilnici, kaj si ga bulil (naprimer).
Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#13 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 10:09

se strinjam s pishko

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 10:15

Tudi jaz se strinjam, čeprav pishka ni poanta v tem, kar ti misliš. Vsaj jaz ne bi gay fitness jemal kot eno ločnico med geji in str8, ker naj bi bili str8-i homofobi. Samo pač s str8-i se lih ne moreš pogovarjat o tem, kar zanima geje (tipi). Tako da, jaz v tem ne vidim problema. Sicer je odvisno kako jemlješ oz. za kaj bi se delali takšni fitnessi. To je po svetu normalno, tako kot gay sauna. Pa isto lahko rečeš - kje je razlika med str8 in gej? Savna kot savna ne. Je pa folk drugačen po razmišljanju in zanimanju. ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#15 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 12:51

Jaz se tukaj strinjam z gloriousom.

Tudi meni sicer ni všeč ideja, da bi se geji ločevali od strejtov in ustvarjali zaprte skupine. Seveda je bolje, da se čim bolj integriramo med ostalo populacijo in s tem bomo sčasoma postali bolj in bolj sprejeti.

Pa se zavedate, čez koliko časa bomo to lahko dosegli? Če sem optimist, bi rekel čez najmanj kakih 50 let. Ja, ljudje imajo tako trde buče. In kaj naj jaz počnem nasldenjih 50 let? Se silim z glavo skozi zid doseči pri omejenih osebkih, da me bodo sprejemali? Se zadržujem, ker hočem kolikor toliko mirno življenje? Saj vem, da je fizičen obračun homofobov precej ekstremen primer, ampak jaz bi rad, da dam fantu lubčka na ulici in se nihče ne bo niti obrnil - tako kot če bi ga dal punci. In tega ne bomo videli še dooooolgo časa.

Zato mene sploh ne moti, če bi v tem "prehodnem" obdobju imeli lokale, klube, fitnes, savno,... ki pa bi jim rekel "gay friendly" in ne "za geje". Ko pa bo družba dovolj dozorela, da to ne bo več potrebno, pa lahko zaradi mene vse to ukinejo.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#16 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 13:37

Ja, ampak a misliš, da pol bojo pa kar naenkrat ukinli nekaj, kar bo recimo da, "laufal"? Mislim, pa sej na fitness se konec koncev ne greš pogovarjat o tipih in jih čekirat, ampak greš narest nekaj zase, za svoje počutje? Nevem, zakaj bi se na vseh področjih ločevali od str8 družbe?

#17 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 14:23

Glej, kaj hočem povedat. Tudi strejt tipi gredo v fitnes zato, da naredijo nekaj za svoje dobro počutje. Pa vseeno brez posledic počekirajo kako dobro bejbo tam.

Zakaj jaz ne bi imel vsaj možnosti biti v okolju, kjer lahko brez posledic počekiram dobrega tipa? Ker v večini ne-gay-friendly ustanov je v najboljšem primeru odnos do gejev "bodi to, kar si, ampak tega ne kaži navzven, ker se nam to zdi odvratno". Na takih mestih se pa jaz ne počutim preveč dobrodošlega.

Čekiranje tipov na fitnesu je mogoče banalen primer. Lahko pa ga vzameš kot prispodobo in jo apliciraš tudi na ostale situacije v življenju.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#18 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 14:53

Shaman ja sej te štekam po eni strani. Ampak bolj kot boš to "ubogal" in NE kazal navzven, kasneje bodo strejti to sprejeli kot nekaj običajnega, ane?

#19 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 15:02

Ja, se čisto strinjam s tabo. S tem, da jaz nisem revolucionarni tip človeka in nisem pripravljen delati premikov v glavah ljudi. In tudi, če bi kazal NE navzven, bi še vedno trajalo desetletja, preden bi se ljudi res kaj prijelo. In terjalo bi svoj delež poniževanja, če že fizičnih incidentov ne bi bilo.

Jaz pa bi rad samo mirno življenje. Čeprav v gay-friendly lokalih.

Zdi pa se mi tudi, da je pri integraciji v strejt populacijo še vseeno vsaj malo lažje lezbijkam kot gejem. :?

#20 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 15:06

Ja, nam je najbrž res lažje, odvisno kako si vzameš.
Ampak, če bi vsak tako razmišljal in nihče nebi ničesar "žrtvoval", premikov nebi sploh blo. Jaz mislim, da lahko vsak od nas nekaj pripomore, pa čeprav se v tistem trenutki to zdi brezpomensko. Pa da ne boš mislu, da ti kaj očitam :cart: :mrgreen:

#21 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 17:45

No evo kot v dokaz da je danes folk zelo odprt sem dala delat raziskavo oz. anketo na nekem drugem forumu, no rezultate si poglejte sami (res da je trenutno odgovorilo samo 24 osebkov (verjetno zato ker je nedelja)) no na en babji forum pa niti ne nameravam tega postnt ker vem kakšni bodo odgovri. Glede na to da je tam že potekala tema; ko ženska ljubi žensko, pa so ble vse čist nakurjene (st8 bejbe!!!) in ene so probale, druge bi pa nimajo jajc, ene pač nič ne moti sam ne bi šle u to smer ipd.

Shaman, sam neki: se pravi če prideš v navadn fitness in pogledaš kakšnega moškega te počakajo v garderobi al te pa kar tm na mestu prebutajo? dejte no.. Ne vem kaj pričakuješ zdej ker si pa gej, bi se ti pa mogl vsi klanjat? sori če se grdo sliši, sam govoriš neumnosti. Mislim da se lahko počutiš kul oz. dobrodošlega samo v "vaših" klubih je mal za lase privlečeno. Vpraši se zakaj je tko.. Kje vse se jst ne počutim dobrodošlo pa nimam nobenih travm..

http://www.poljub.co...o...pic&t=18486
no pa si poglejte.. sam anketa itak še ni končana.. sam do sedaj so rezultati več kot dobri.

#22 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 18:27

Pishka, preden me žališ, prosim dobro preberi, kdo je kaj napisal.

Pa še en nasvet: življenje ni črno-belo oziroma z drugimi besedami, v življenju nista samo dve skrajnosti, ampak še cela paleta možnosti vmes. Nisem napisal, da bi me kdo prebutal (čeprav je tudi opcija, zakaj vendar to zanikaš :?:), ne polagaj pa nam v usta bedarij, da hočemo, da se nam kdo klanja.

Ti si strejt in nikoli ne boš razumela, kako je dati ljubljeni osebi lubčka in požeti plaz neodobravanja. Enostavno ne moreš. Ti se lahko počutiš nedobrodošlo v sosednjem Sparu, ker si se skregala s prodajalko, pa bo to nekaj povsem drugega, kot če jaz ne morem v "strejt" fitnesu stopiti do tipa in ga povabiti na kavo. Aja, saj res - saj geji imamo internetne oglase, kaj sploh jamramo... :roll:

Ne razumeš, da strejt tip lahko peca žensko kjerkoli in kadarkoli. Zame kot za geja pa je zdravju priporočljivo, da to počnem le, če sem prepričan, da pecam geja.

Razdelimo heteroseksualne moške na dve skupini - eno, ki je tolerantna do gejev in drugo, ki je netolerantna. V grobem lahko tako rečem, čeprav so nekateri bolj, nekateri manj tolerantni, ravno tako pri netolerantnih.
Pa se vseeno izkaže, da tudi večina tolerantnih strejt tipov misli "naj bo gej, ampak če položi roko name, pa naj se pazi". Torej smo lahko pogojno odprti. Moramo igrati po pravilih večine. Zakaj že? Če bom jaz hotel pomežikniti simpatičnemu tipu brez posledic, mu bom. In če se izkaže, da brez posledic lahko to naredim v gay-friendly ustanovah, bom pač zahajal tja. Simple.

Ko bo družba tako zrela, da bom na cesti srečal strejt tipa, ki mi bo všeč in mu rekel, če ga lahko povabim na kavo in bo rekel "ne hvala, sem strejt", se nasmehnil in šel dalje... potem pa pametuj.

#23 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 18:55

No zdej mi je mal bolj jasn kaj si hotu povedat. Oprosti, če sm te užalila, nism hotla tko. Sej stekam ja da pač če tipu pomežikneš da bo mel probleme okej se strinjam. sam ne morš pa vseh st8ov metat v isti koš. Okej sej pr bejbah je mal drugač, jst če bom keri pomežiklna se ji bo al dobr zdel, al mi bo pomežiklna nazaj, al pa bo užaljena se obrlna in šla. No u skrajnem primeru bi lahk prišlo do fajta sam bi mogl bit z bejbo res neki hudo narobe. Kle se čist strinjam s tabo. Hotla sm sam poudarit da nekateri mal preveč pretiravate glede določenih stvari kot npr. je una tema o trpljenju. Mislim da u resnic res ni tok hudo. POsledice mam lahk tko jst kot ti ko grem osvajat tipa, kaj če se spravim na napačnega pa pride bejba pa me udari. Al pa ne vem lahk je posledica že sam to da me grdo zavrne.. Folk pač tak je in dokler se umikaš majo filing da so "zmagal" prav to počnete. Zakaj že? Jst vem da če bom kdajkoli nehala s svojim fantom pa da se zgodi da spoznam kako fletno bejbiko, mi čist dol visi kje se lupčkam z njo (tko kot sm se že, vseen mi je kaj si drugi misljo al pa če majo probleme- not my business.. )Ne bi se pa zarad tega zdej umikala še bolj iz družbe, sam zato ker me nekje sprejemajo in gremo se zdej čim bolj umaknt. Dokler je vse skupi na verbalnem nivoju i don't care, eč pa se prelevi vse skupi v fizičnega ja pol pa štekam da te je strah, sam mislim da takšnih primerov ni tok velik. Če so naj prosim kdo deli z mano svojo izkušnjo o pretepih zato ker ste "drugačni".

#24 †LonelyBoy†

†LonelyBoy†

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 20:12

Če so naj prosim kdo deli z mano svojo izkušnjo o pretepih zato ker ste "drugačni".

Poglej to temo
Sicer je tuki vprašanje o nasilju v šoli, vendar je nekaj oseb napisalo svoje izkušnje - taki in drugačni pretepi. Pomoje se najde še dosti takih tem
Love me or hate me .

#25 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 20:56

Hello,

pri tem vprašanju se strinjam z Glorčijem in Shamanom. Bi pa še nekaj dodala: gotovo so dobrodošli in cenjeni vsi strejti (tudi jaz poznam kakšnega ali kakšno), ki podpirajo pravice homoseksualnih ljudi, ki ne obsojajo, se ne zgražajo in podobno. Je pa res tudi to: resnično lahko razumeš koga, ko si v njegovi/njeni koži.

Jaz tudi lahko razglabljam, kako je, če si črnka v Angliji, da ti v bistvu nič ne manjka, da tam praktično ni nobenega rasizma, da se nihče ne obrne dvakrat za tabo... ampak v resnici tega ne vem točno, kajne? :?: Ker pač nisem črnka v Angliji.

Razumeti je treba tudi tiste, ki niso outirani in ki jih je najbrž večina v Sloveniji. Zakaj je torej večina neoutiranih, če je pa vse tako lepo, milo, nenevarno, nekomplicirano, sprejemajoče, ljubeče...? :?: Niso vsi ljudje za na barikade. In nekateri se ne bodo nikoli outirali niti staršem, kaj šele tujcem ali pa v službi ali v šoli... Niso vsi ljudje aktivisti in nočejo vsi istospolni pari hodit z roko v roki in cmokaje po Miklošičevi ali kje drugje. Nekateri enostavno nočejo niti pogledov na sebi, nočejo niti tihih ali glasnih komentarjev. V idealnem svetu jih tudi ne bi bilo... vendar pač ne živimo v idealnem svetu.

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov