Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aparat za zobe

139 odgovorov v tej temi

#51 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 17 april 2006 - 15:46

Aparat sem komaj dobil, kakšen slab teden ga imam.

Potrpi še kakšna dva tedna, potem boš razumel, kaj so ti govorili. Seveda ne boš užival, se boš pa privadil. Pa poskusi gledat film, brat knjigo, ... počet nekaj, kar te pritegne toliko, da o njem ne boš razmišljal. Ko boš enako stvar počel čez dva tedna, boš izločil iz zavesti, da ga sploh imaš. In to je najtežji del!

Saj bo, boš videl Slika objavljena
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#52 Gost_Obupan_*

Gost_Obupan_*
  • Gostje

Objavljeno 17 april 2006 - 22:25

V bistvu zaradi tega aparata zobje ne bodo nič lepši, prej bi rekel, da bo vse skupaj še grše zgledalo, saj bo pa aparat le nekako razmajal 4 zobe, ki so za odstrel. Meni se to nekako zdi brezveze, da moram ta aparat nositi le za to, da bo potem lahko zobar te zobe spulil. Nevem, zakaj to ne more narediti takoj. Poleg tega pa moram še 2x tedensko k ortodontu, da mi "zašpona". Malo prepozno sem se spomnil, da bi preveril pri drugih ortodontih, če bi se tega lotili drugače. :? Glede na to, da sem si ogledoval primere zdravljenja na spletnih straneh ortodontov, ki so bili še slabši, kot je moj, pa nisem zasledil uporabe takšnega aparata, se mi zazdeva, da bi lahko stvar uredilil preprosteje in prej.

#53 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 18 april 2006 - 12:12

Malo prepozno sem se spomnil, da bi preveril pri drugih ortodontih, če bi se tega lotili drugače. :?

Sploh se mi dozdeva, da si se zadeve lotil malce pozno, da moraš zdaj trpinčiti samega sebe z aparatom - prej bi obiskal ortodonta/zobozdravnika, prej bi bila zadeva opravljena. :?:
Kar se pa tiče preprostejšega in hitrejšega odpravljanja napake pa je takole: zagotovo tvoj ortodont ni naredil nič manj drugače, kot bi to naredil kakšen drug ortodont, saj so za določene napake pri zobeh isti postopki: pa naj bo to ortodont Jože ali pa ortodont Franc 8)
Ubistvu tvoja zadeva "teče" dokaj hitro, če moraš k ortodontu 2x tedensko na zategovanje vijakov. ;)
Četudi je aparat "samo" za razmajanje 4ih zob, pri katerih bo izvedena ekstrakcija, bo že prav tako: mogoče pa le-te zobje ne pustijo drugim, da bi se normalno postavili v vrsto in so samo v napoto? :?
V vsakem primeru, ti toplo priporočam, da upoštevaš nasvet ortodonta in zadevo izpelješ do konca, saj rezultat zagotovo ne bo viden sproti, ampak bo rezultat viden pri zaključnih postopkih. :)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#54 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 18 april 2006 - 13:01

Obupan, zakaj sam ne vprašaš svojega ortodonta glede vprašanj, ki te mučijo? On ti bo znal še najbolje povedati, kako in kaj. Vprašaj ga, kako lahko omiliš neprijeten občutek v ustih. Če je količkaj razumevajoč, ti bo dal nasvet ali dva.

Kar se let glede aparata tiče, naj ti povem, da sem videla ljudi pri 30-ih z zvezdicami. Bolje pozno kot nikoli se je odločiti za lepši in bolj zdrav nasmeh. Ponavadi se najboljše spremembe ne zgodijo čez noč.

Saj bo ;)
A hug is the shortest distance between Friends.

#55 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 18 april 2006 - 14:03

Mislim, da pri tebi ne gre za zobni aparat temvec za RME. To je t.i. napravica, za hitre premike dolocenih zob, za sirenje neba, itd itd. Skratka vec namenska napravica.

Lahko bi rekla, da je narejena na principu pajka - na nebu je kovinski kvadratek, ki igra vlogo srediscnice, iz nje pa so speljane vezi na posamicen zob. V sredini tega kvadratka je luknjica, ki seveda ima svoj namen. V luknjico se vstavi poseben izvijac, le ta pa skozi njo zateguje - odteguje vezi speljane na zobe. Princip vijaka namrec. Zadeva je relativno hitra, vendar je enomesceni zateg obicajno dovolj, cisto preventivno zato, ker ce bi na ta nacin hiteli, lahko pride do poskodbe celjusti - pok, zlom,...).

Lahko ti povem da se bos zadeve navadil, da se ne bos vec slinil, jezik se bo s casoma in primorano prilagodil prostoru v ustni votlini tako da bos tudi lazje oz. normalno govoril.

Gre za precej moteco in neprijetno zadevo na zacetku... cez kaksen teden ali dva bos pa pozabil da jo imas. Izdrzi. Odsvetujem ti menjanje ortodonta, ker ne bos dosegel nicesar. Naprava ima namrec malce drugacen namen in hitrejsi ucinek kot fiksni ortodontski aparat.

#56 rebelgirl

rebelgirl

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2006 - 01:46

živjo,
imam eno fuuul velko prošnjo!!!
prebrala sem vaše poste, zdej me pa konkretno zanima:
H KOMU KAJ GREM PO APARAT??kam ste šli vi, za kerga ortodonta veste da je vredu, prosila bi pa tut za točno ceno (z vsemi obiski, fiksacijami vred). aparat rabim samo za zgornje zobe,
za odgovore vam bom pa ful hvaležna!!!!

thx :)

ps.cena me zanima ker sem še študentka in bi teško dala več kot 300tisoč.baje v nm nardijo tut za 180t-bi lahko dobila tel.ali pa naslov te gospe??
never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat u with experience...

#57 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 31 maj 2006 - 01:54

Svetovala bi ti Stomatološko kliniko Ljubljana, Hrvatski trg 6. Dr. Drevenšek in dr. Toth sta odlični.

V Nm je najboljsa med najboljsimi dr. Smiljka Ferlež (privatna ordinacija, storitve krije dodatno zdr. zavarovanje), o ceni bo pa najbolje, ce govoris neposredno z njo.
Da ne bom lincana zaradi cenzure (ce gre za to), imas stevilko iz tel. imenika prekopirano na privat.
Srecno!

#58 rebelgirl

rebelgirl

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2006 - 09:41

drobtina hvala, jo bom kar poklicala!!

potem pa povem kako je šlo;)

uživajte, danes je sonček!!
never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat u with experience...

#59 Gost_nametanizobje_*

Gost_nametanizobje_*
  • Gostje

Objavljeno 01 junij 2006 - 16:25

Mi lahko nekdo prosm pove če slučajno ve za kakega dobrega ortodonta pa da je dost ugodno montirat fixni aparat...kajti danes sem biu v lj. pri nekem ortodontu vendar sem se samo nasmejau ko mi je sestra povedala kok to košta :(

Če bi hotu met samo zgoraj fixni aparat bi me koštalo okoli 500.000 sit, če bi hotu met še spodi bi me skupaj koštalo okoli 800.000sit lol.v to ceno je vklučno šteto vzdževanje pri odtodontu.

Za tok dnara si jst tega nemorem trenutno privoščit razn če avto prodam ;)

Prosim vas za kakršnokoli pomoč in nasvete kje bi dobu za ca. 300k sit enojni fixni aparat..
hvala in lp!

Gospodjem, ob tem kratkem času ki ga imamo, po krizi in pred katastrofo,popijmo kozarec vina in enega skadimo.

#60 Black Kitty

Black Kitty

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2006 - 16:58

Lahko pa bi vprašal tudi tukaj:
http://www.mavricni-...?showtopic=1891

"Those who do not movedo not notice their chains."

Rosa Luxemburg

#61 Gost_rebelgirl__*

Gost_rebelgirl__*
  • Gostje

Objavljeno 02 junij 2006 - 06:36

nametanizobje,
men je ravno drobtinca dala naslov ene baje super ortodontke v nm, SMILJKE FRLEŽ. najt jo v imeniku in se zmeni za pregled.
mam isto situacijo kot ti in mi je setra rekla da stane aparat za eno čeljust 180.000, potem pa plačaš še žičke, zategovanja....čeprav drobtina je rekla da to krije zdr.zavarovanje.ne vem bomo vidli 14. ko mam pregled pa ti takrat kej več povem.
papa

#62 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2006 - 08:20

Ne razumem, zakaj ravno reklama za neko SMILJKO??!! ko pa imamo recimo tudi v Ljubljani odlične ortodonte, prav tako v Mariboru .. :roll: :P
Pa ne jamrajte za ceno, ker, kot sem že napisal, se na koncu izkaže, da so cene po večini iste in če naredite sum-a-sumarum, se vam res ne splača tako daleč voziti! 8)
Za tistih nekaj tisočakov, ki bi lahko bila razlika med aparatom v NM ali pa aparatom v LJ, vas pride cestnina in bencin (za vsak je**** preglede se boste moral furat gor pa dol) tok, da se na koncu izenačita oba računa. :|

#63 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 02 junij 2006 - 15:47

PuckO, saj ne delam reklame za neko Smiljko, vem pa, da je ona ena najboljsih in najcenejsih. Rebelgirl_ je sprasevala po strokovnjaku, ki deluje v Nm. Iz Nm in okolice vsi hodijo k njej, ker je edina s taksno zalogo specializacij in materjala. Vsi ostali strokovnjaki paciente posiljajo ravno k njej.
Strokovnjaki, ki imajo privat ordinacijo, povecini racunajo vsak obisk.
Govorila sem pa bolj po izkusnjah, zato sem prav tako navedla priimke strokovnjakin s stomatološke klinike v Lj oz. z oddelka za maxillofacialno in oralno kirurgijo. Zagotovo je v vsakem mestu kaksen odlicen strokovnjak - ni dvoma.
Verjamem pa, da je vcasih glede na rezultate VREDNO odsteti kup denarja za potne stroske in se kaj, za hitre, trajne in boljse rezultate.
Za info.: Iz Nm v Lj se vozim ze vec kot dve desetletji vsaj 3-krat na mesec. Pet operacij je ze za mano, tri me se cakajo, zato brez kompromisno lahko trim, kaj je vredno, kdo je dober in koga predlagati.

#64 rebelgirl

rebelgirl

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2006 - 18:25

izvoli pucko,
zakaj mu pa ti nisi koga svetoval?!?
in ja, tut cena je poleg kvalitete opravljenega dela pomembna, sej sm rekla da bom šele na pregledu vidla kolk konkretno bo vse skupi.
je pa velika razlika dat 400 al pa 300tisoč, se ti ne zdi?
iz celja do novga mesta ni cestnin,pa tut dizel ni tko drag da bi naneslo tolk velik.
in če je ortodont dober se lahk jst magari furam u mursko iz portoroža.
lp

#65 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 20:37

jz mam tudi snemljiv aparat, nosim ga pa na vsake 14 dni, 3 tedne, bolj po potrebi. v eni noči se mi zobje ful popravijo - razmak med 1 in 2 in 3 in učinek je nekaj časa kar viden :evil: pol, ko je pa spet malo slabše, se pa:
1. ne slikam smeje od strani, kjer bi se presledki videli :pepper:
2. spet prisilim v noč z aparatom.
zadeva že kar dolgo uspeva in če me ne bo ortodont preveč okregal, bo tako šlo še kar nekaj časa :mrgreen:

#66 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2006 - 13:12

Sele danes odkril tole temo ...
Torej, fiksnega nosim peti mesec, spodaj in zgoraj. Cena mislim da ne bo pod 700.000 na koncu in glede na info, so v Ljubljani ortodonti usklajeni s cenami. Odlocil sem se za dr. Pavšiča na Litijski. Zelo kul in baje eden vecjih strokovnjakov v Slo. Glede neopaznih zvezdic le to, da se dobijo prozorni plastilčni nosilci, ki se malenkostno obarvajo s časom, je pa neverjetna razlika v primerjavi s kovinskimi, plastičnih se skoraj ne vidi; seveda je pa tu se lok-žica, ki pa je ne moreš spregledati. Gumice so tudi prozorne, se pa seveda obarvajo s hrano, čajem, kavo in cigareti, še posebej so hude borovnice in rdeče vino :), vendar jih menjaš vsak mesec ob zategovanju.
Gelde nošenja: začetek je dokaj neprijeten, seveda, ko imaš tujek v ustih, bolečina pa ni ne vem kako strašna, prej je moteče stalno nerviranje... Problem se pojavi na ustnicah-znotraj, ker si ves razpraskan in temu se praktično ne da izogniti.. Meni je večji problam predstavljalo poljubljati se, ker je res grozno in se zdis onemogočen, pa še tisti občutek, da si zaradi aparata manj privlačen. Tudi fafanje je grozno, ker si ves čas v strahu, da ga boš ranil :), ampak do sedaj še nisem naredil nobene škode :pepper:
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#67 Gost_Noname_*

Gost_Noname_*
  • Gostje

Objavljeno 04 avgust 2006 - 00:38

Ravnokar berem tale topic in sem se odločil, da bom še sam napisal nekaj dobrih besed na račun novomeške ortodontke dr. Smiljke Ferlež. Star sem 22 let in lani sem se odločil za terapijo z fiksnim aparatom. Moram reči, da je Smiljka najcenejši ortodont v Sloveniji (pred tem, ko sem se odločil h kateremu ortodontu bom šel, sem se pozanimal pri večini ortodontov v Sloveniji in prišel do zaključka, da cenejše od nje ni). Aparat imam v spodnji in zgornji čeljusti. Za vsako čeljust sem plačal 180.000 SIT za montažo in aparat, torej 360.000 SIT za oba. Največja prednost je ta, da ti ona NE zaračunava pregledov, ampak ji plačuješ SAMO za material. Torej, če grem k njej na pregled in mi žičke samo zategne, ne plačam nič (!!!). Če pa je potrebna menjava žičk, mi le te zamenja in ji plačam samo za material (žičke), pregleda ne zaračuna nikoli! Menjava le teh pa ni nujna pri vsakem pregledu. Že pred terapijo mi je povedala, da bo verjetno potrebno žičke zamenjati največ 5x. Poleg tega mi je na aparat pred kratkim namestila dodatne elemente, ki naj bi pomaknili spodnjo zobe nazaj (petice so mi namreč že prej spulili, zaradi pretesnega stanja) in teh elementov sploh nisem plačal in mi jih tudi ne bo treba :o Tudi, če te kdaj moti kakšna žička (ko se zobje premikajo, žičke zadaj pogledajo ven in te včasih neprijetno pikajo), se lahko kadarkoli oglasiš pri njej in ti jo odščipne.

Skratka, da naredim povzetek: če se boste odločali za terapijo z ortodontskim aparatom, vam res toplo priporočam dr. Smiljko Ferlež (ordinacijo ima na novem trgu v Novem mestu). Ne bo vam žal in prihranili boste veliko denarja! Samo za primer: v LJ sta mi dva ortodonta naredila predračun - pri prvem je bil znesek okoli miliona, pri drugem pa se je povzpel celo čez to mejo!!! Absurd! :o Pozabil sem še dodati, da me bo celotna terapija stala okoli 460.000 SIT.

Lp!

#68 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2006 - 09:50

Najmanj opazne so zvezdice... mislm, da stanejo okol 500 cukov - za odrasle.
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#69 Gost_krivozob_*

Gost_krivozob_*
  • Gostje

Objavljeno 09 avgust 2006 - 12:32

Tudi mene so seznanili s tole zobno pasto, ki jo navajas. Res, da je drazja od ostalih, samo se res splača, najcenejsa je v Millerju, do 800.-, a v meratorju je 12oo.- tako,da....je to dobr vedet.
Res je, da zobje potujejo sem pa tja skoz cel layf, zdi se verjetn.
Drgače pa, kako to, da ne veste, da se dajo kirusko namestiti v ravnovesno linijo (ravnino), gre hitreje :?

Lep pozdrav vsem skupaj.

Imam en problem, ki se mi zdi iz dneva v dan večji. Zgornja dvojka na desni strani mi raste močno nazaj, tako da je stvar pri nasmehu močno opazna. Sicer sem star 26 let.

Razmišljal sem že o fiksnem aparatu a me je kar malo minilo ko mi je ortodont pokazal predračun za 750.000 sit.

Prosil bi, če mi lahko kdo kaj več napiše o kirurški namestitvi zob v ravnovesno linijo. Koliko to stane za en zob ali dva? Kakšne so slabosti glede na aparat itd...???

Za za odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

#70 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 12:47

Prosil bi, če mi lahko kdo kaj več napiše o kirurški namestitvi zob v ravnovesno linijo. Koliko to stane za en zob ali dva? Kakšne so slabosti glede na aparat itd...???

Na Mavričnem forumu ti bomo težko kaj več povedali, razen, če se ne oglasi kak ortodont - lahko ti napišemo izkušnje. Jaz osebno ne vem, po čem sprašuješ. Ali ne bi bilo bolje, ko bi se obrnil na strokovnjake, na med-over.net ali na svojega ortodonta in kar njega pobaral, kakšne so slabosti (ali pa se obrneš na dotični link, če ti ga je nerodno vprašat). :?:
A hug is the shortest distance between Friends.

#71 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 13:08

js lahk povem kolikor vem, ker ima frend fiksni aparat in ker so se mu zobje lepo poravnali, potrebuje zdej en zob. cena bo okrog 100 čukcov za en zobek, brez računa, ker hodi k najdražjemu, ampak najboljšemu zobarju. verjetno pa obstajajo še kje kakšne cenejše variante ;)

#72 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 13:10

Moj zobozdravnik je nekaj bluzil o ekstrakciji zamaknjenega zoba, nekih mostičkih in nevem-še-čem, pa naj bi omenjal neko ceno okrog 200 tisočakov, seveda bi se ta ob komplikacijah zvišala. Zagotovo je pa to hitreje in najbrž ceneje od aparata, seveda odvisno od obsegov in specifik tvojih težav.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#73 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 14:06

Na prvem mestu ti odsvetujem kakršnikoli kirurški poseg!!!
Pri tem postopku ti poizkušajo kirurško poravnati zob, a se lahko zgodi, da ti pri tem pretrgajo živce (saj so le-ti v zobeh zelo občutljivi!). Gre namreč za naravnanje zoba tako, da ti ga rahlo vlečejo v to "ravnovesno linijo". 8)
Poznam celo dva taka primera, zato ti toplo priporočam zobni aparat. ;) Četudi je danes cena, lepega nasmeha, lahko zelooo visoka. :oops:

#74 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 15:35

v osnovni šoli sm nosila "snemljiv" zobni aparat in samo temu dejstvu se lahko zahvalm, da nimam več "10 minut pavze" med zgornjimi zobmi... po mojem mnenju je edini dejavnik, ki lahko vpliva na neuspešnost takšnih pripomočkov, če ga ne nosimo redno... :|

Se strinjam, sam sem tudi nosil snemljiv aparat za zobe, bil priden in imam danes, v primerjavi s takrat, prav lep nasmeh :mrgreen:
Pa še to, mene tud ne mot, da se opazi pri posamezniku zobni aparat, to pomen, da skrbi zase in svoje zdravje ;)
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#75 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2006 - 21:22

jah jst pa aparat za zobe..uff to je pa že dolga zgodovina:D...
..začel se je v enem šestem razredu osnovke..tm nekje:D...s snemnim aparatom....k sm ga nosu in nosu in nosu in ki je boleu, boleu in še enkrat boleu, ker sem nekaj cajta mogu nost oba naenkrat in to podnevi, sem v šoli prov lepo šušljau(not sexy...believe me:D)..
..čez par let...se je ortodont odloču, da mi bo zgoraj dau fiksni aparat, ki je do 18. leta zastonj..vsaj pr men je blo...spodi sm pa še zmeraj nosu snemnega...
Ni in trenutno...sm drugi letnik srednje končau...v prvem sm dau fiksnega dol...in spet dobiu snemnega...ker se z njim potem počasi opusti aparat...spodnjega pa počasi opuščam...zdej ga nosm na vsako tretjo noč..
..vsekakor aparat ni tok prijetna kot neprijetna stvar..ker boli pa še fuuul je dolgo vse skp...mislm..vsaj pr men...okrog pet let je zdej no..halo:D...

...drgač pa obstajajo fiksni aparati, ki so prozorni...moja sošolka ga ma in zgleda bolj ogabno kot pa lepo, ker zgleda kot, da ma neki na zobeh...again-not sexy;)..jst sm meu namreč kr kovinskega, se mi je zdel pa ful zabavno, ker sm meu pol kšne barvne kombinacije gumic...smo se z ortodontom pa asistentko zmer ful narežal..da best:D..
..hodm pa v zdravstveni dom v Vevčah...sam menda, da je tm najdaljša doba za čakanje v celi lj...tko da...škoda..

...aparati na nekaterih zgledajo ful njam:P...na drugih pa spet ne..odvisno..za hetero in bi ženske pa opozorilo...according to my sister...s fiksnim aparatom ne morš nudit oralnega sex-a moškim...not good...sej ne da je to vse...sam pač..opozorilo..

..u glavnm...je pa res..lepi zobki so pa neki, kar je lepo met:)..
.as my soul yearns to see,
again those eyes, those eyes once more.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov