Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Moreče življenje biseksualca

25 odgovorov v tej temi

#1 sandixxxx

sandixxxx

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 15:24

Pozdravljeni!
Saj v resnici sploh ne vem, zakaj pišem, morda zato, da me kdo malo potolaži...
Sem biseksualen. To vem že od nekdaj. ŽE dolga leta imam punco, s katero živiva skupaj-star sem 28 let. Z njo mi je lepo, razumeva se, sva najboljša prijatelja, vse kar počnava, mi je v radost in nikoli je ne bi zapustil.
Do sem vse ok, če le ne bi bilo te potrebe po tipih. Dolga leta, res dolga leta sem si tajil, da potrebujem tudi spolnost z moškimi, vendar me je vse to frustriralo, delalo živčno razvalino...
Ko sem prišel študirat, sem sem se enkajkrat dobil z različnimi fanti in sexal z njimi. BIlo je čudovito, vendar sem imel dodatne travme ker sem varal punco!
Potem sem stike za nekaj časa prekinil, se živciral zaradi potrebe ...in se nato spet odločil za spolni stik...
No, in pred kratkim ugotovim, da sem se okužil s kondilomi, to je spolno prenosljiva virusna bolezen, ko se okrog anusa pojavijo majhni izrastki. Poseg odstranitve je povsem neboleč, naročen sem čez 2 tedna!

TODA! Kako povedati punci? Uničiti vso najino skupno preteklost in prihodnost?!?! Popolnoma sem iz sebe! PRi sexu s tipi sem vedno pazljiv, nikoli nisem brez kondoma!
Toda izgleda, da do te okužbe pride že na podlagi dotika z okuženim mestom!

Mi lahko kdo pametno svetuje kaj storiti? PA ne le glede te okužbe, kako povedati punci, ampak tudi za naprej!?!?! Kaj lahko naredi biseksualec, ki je v vezi s punco? Povsem opusti misli na sex z moškimi? In ga to mori, frustrira in vodi v živčne vojne?

ALi oditi od punce, nekoga ku ga ljubiš najbolj na svetu, samo za to da ga ne prizadaneš? Čeprav ga v resnici ZELO prizadaneš!?

LAhko bi nadaljeval in tarnal, pa bom naredil piko.

Za vsako mnenje, nasvet ali misel se najlepše zahvaljujem!

lp,

Luka

#2 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 16:09

Mi lahko kdo pametno svetuje kaj storiti? PA ne le glede te okužbe, kako povedati punci, ampak tudi za naprej!?!?! Kaj lahko naredi biseksualec, ki je v vezi s punco? Povsem opusti misli na sex z moškimi? In ga to mori, frustrira in vodi v živčne vojne?

Luka, vsi ti odgovori bodo odvisni od tega, kako ti gledas nase in svoje potrebe, na svojo punco in na vajino vezo.

To, da si biseksualec in da cutis potrebo po moskih, po moje ni nic drugacnega od tega, da ena lezbijka v vezi na primer cuti potrebo po seksu z drugimi zenskami :?: Ko sem v vezi, mene osebno nobena zenska tolk ne nakuri, da bi presla mejo in varala, ce je ocitno, da mojo punco to moti in se o kakrsnikoli odprti vezi prej nisva niti pogovarjali.

Tu se moras vprasat, kako razmisljas o svojih spolnih potrebah, kaksne poglede ima tvoja punca na vajino vezo in seks s tretjimi.... Definitivno bi se pa moral pogovorit z njo, ce ti je res do tega da razvijas zaupen in intimen odnos z njo.
Z njo prekinat zaradi tvojih strahov in potreb in jo pustit v temi kar se tice razlogov, zakaj prekinjas z njo, obenem pa si ji se vceraj govoril, da jo imas rad - ni ne vem kako konstruktivno.

Kar se tice pa bradavic: Ono temo o kondilomih si odprl sele pred dnevi in nisem imela obcutka, da si ze sel zdravniku in dobil potrditev diagnoze. Ce imas potrditev, da si res okuzem z HPV virusom in si v dolgotrajni vezi v kateri si spal s svojo punco, je velika verjetnost, da se je virusa od tebe navzela tudi tvoja punca. Za zenske so genitalne bradavice precej bolj tezavne in lahko tudi bolece, ker se pac pojavljajo na sluznici rodil.

Tu lahko samo povem, kaj bi jaz pricakovala od partnerke, ki bi sumila, da mi je dala spolno-prenosljivo bolezen - da mi pove takoj, ko zve, cetudi to razkrije njeno varanje v preteklosti.
Po moje nimas kaj razmisljat, nekako se moras spravit zraven in ji povedat, ker mora ona sama poskrbet za svoje zdravje ne glede na tvoja ravnanja. Je pa res, da lahko pricakujes kar celo paleto raznih custev, s katerimi se bo morala spoprijet, vkljucno z razocaranjem, jezo in strahom. Ampak tu moras prevzet odgovornost za svoja pretekla ravnanja - in tudi ona nosi posledice tvojih ravnanj. Svojega obcutka krivde za pretekla dejanja ne bos uspel zmanjsat z nicemer. Zdaj se moras samo spopast z njihovimi posledicami.

Pa veliko uspeha pri tem, iskrneosti in poguma!
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#3 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 16:16

Kar se tice pa bradavic: Ono temo o kondilomih si odprl sele pred dnevi in nisem imela obcutka, da si ze sel zdravniku in dobil potrditev diagnoze. Ce imas potrditev, da si res okuzem z HPV virusom in si v dolgotrajni vezi v kateri si spal s svojo punco, je velika verjetnost, da se je virusa od tebe navzela tudi tvoja punca. Za zenske so genitalne bradavice precej bolj tezavne in lahko tudi bolece, ker se pac pojavljajo na sluznici rodil.

Poleg tega HPV povzroča tudi žensko neplodnost in raka na materničnem vratu.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 16:19

Poleg tega HPV povzroča tudi žensko neplodnost in raka na materničnem vratu.

Ja.

#5 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 16:20

Moje osebno mnenje je, da boš punci slej ko prej moral povedati za svojo skrivnost. Že zato, ker ji boš nekako moral namigniti, naj gre na pregled, če je tvoja domneva, da si se okužil s kondilomi pravilna. Karkoli boš že povedal kot razlog, bo neprijetno, ker to pač nikoli ne more biti prijetno, zato je po mojem najbolj pošteno do tebe samega in do nje, da poveš resnico. V vsakem primeru bo sicer sumila svoje, iskala razlage in razloge, pa ne glede na to ali bosta ostala skupaj ali ne. Če jo pustiš sam »brez razloga« naprimer in se po obisku zdravnika slučajno izkaže, da se nisi okužil s kondilomi, je po mojem prav do nje, da ve čemu gresta narazen. Sicer bo še bolj prizadeta, ker bo iskala razloge za razpad vajine zveze pri sebi. Vsaj tako se mi zdi.

Resnica nas seveda najprej prizadene, dolgoročno gledano pa nič ne boli bolj kot prikrivanje ali celo laž. Boš pač moral trikrat globoko vdihniti in storiti kar je treba in sprejeti posledice.

Kako boš živel naprej je pa odvisno predvsem od tebe. Kako si boš postavil svoje življenje. Nekaterim celo uspejo odprte zveze, dogovor o dovoljenih občasnih skokih »čez plot«, vendar sta za tak dogovor potrebna vedno dva, po mojem precej odprta in zrela človeka. Lahko pa se naučiš uživati v tem, da so ti spolno privlačni tudi moški, saj to da uživaš v svojem erotičnem doživljanju ne pomeni nujno, da greš z moškim dejansko v posteljo. Postaneš prijazen do sebe. Nekako lahko vzljubiš tisti del samega sebe in boš sčasoma dobil svoje odgovore.

Predvsem pa bi ti rada rekla eno misel, ki jo je meni večkrat povedal en profesor v srednji šoli:
»Ko si enkrat pogreznjen v blato, miruj ali pa se premikaj zelo počasi, ker se boš sicer pogrezal vedno globje!«
Počasi, premišljeno in pošteno!

LP, MentToBe
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#6 sandixxxx

sandixxxx

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 16:38

Odgovoril sem Juliji, z dolgim odgovorom ,pa je tema zaklenjena in se ni dala poslati!

Zato sem prišel v bisex kotiček in odgovarjam tukaj! Najprej hvala za vaše misli,tako vzpodbudne kot tiste direktne.

V vseh pogledih imate prav. In ne razumite me napak, nisem materialist ali kaj podobnega, toda s punco sva končno prišla do svojega stanovanja, svoje luknjice, za katero sva se zelo trudila, se zakreditirala in jo z ljubeznijo opremila. In zdaj naj greva narazen? In vso desetletno skupno življenje vrževa stran???

Ful mi je težko!

V odgovor Juliji: punci sem preden sva začela hodit , povedal, da me privlačijo tudi tipi, in da sem spal z nekaj tipi. Povedala pa je tudi ona, de je že bila s punco, parkrat.... In nato sva postala najboljša prijatelja. In nato sva se zaljubila...In nato se je začelo skupno življenje. Toda, da sem nadaljeval s svojimi stiki s tipi, tega ji nisem povedal. Na žalost!!!!

Vem, da bi bilo pošteno do nje, da ji povem, toda ko bi vi poznali njeno milino, njena globoka čustva do mene, ko bi vedeli, kako jo bo to sesulo, bi morda tudi vi pomišljali, ali ji povedati ali ne.

Razmišljam da bi ji rekel, da sem se s temi izrastki okužil na bazenu ali kakem umazanem javnem stranišču... To bi bila rešitev; toda samo momentalna. Vse ostalo bi ostalo isto!

Ljubim jo in jo nočem izgubiti. In po tem, ko vem, kako prijetno je biti s fantom v postelji, ne vem, kako naj se odrečem stikom s tipi.

Zdi se, da sem v popolnem precepu in ko je Julija rekla, da bo v nekaj letih poknilo, ji moram odgovoriti, da je že- VEČKRAT! Da sem se sesul, zbolel, imal psihične probleme...

Postavljen sem vmes, med ljubezen in spolno nagnjenje tudi do tipov. Težko mi je in ne vidim izhoda! Včasih si tako močno želim, da bi v resnici izvedela, ali pa da bi me tudi ona prevarala, da bi ti bila potem bot. In začela na novih temeljih...

#7 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 17:04

Tole po dogovoru z moderatorko premikam sem, čeprav je časovno malo prej napisano v Gejevskem kotičku na temi, ki je sedaj zaklenjena:

ALi oditi od punce, nekoga ku ga ljubiš najbolj na svetu, samo za to da ga ne prizadaneš? Čeprav ga v resnici ZELO prizadaneš!?

Luka, OK, nisem gej, sem biseksualna punca.

Mislim, da je v tvojem življenju čas za eno pošteno revizijo tvojih odnosov. Na vsaj dve vprašanji si boš moral sam odgovoriti, jaz ne morem. In to je:

1. Zakaj punci nisi povedal, da te privlačijo tudi fantje? Vem, da boš rekel, da se tega v začetku vajine zveze še nisi zavedal. Samo zakaj si ji to zamolčal, ko si si prišel na jasno? Odgovor na to je zelo pomemben.

2. Kaj si ti v bistvu želiš?
Hočeš imeti punco, ki se bo strinjala z odprto zvezo? Hočeš biti free in seksati s komerkoli ti bo pač pasalo? Hočeš imeti monogamno zvezo s punco, s tem, da ona razume in sprejema tvojo biseksualnost in se ji ne gnusiš, ker te rajcajo tipi?

Kurac, Luka, v lajfu je treba za to, da si lahko to, kar si, včasih tudi precej tvegati.

Ker si svojo punco izključil iz precej pomembnega dela tvojega življenja, zelo dvomim, da imaš od nje sploh kakšno pravico pričakovat, da te razume in ti oprosti.

Prvič, fant, varal si jo. To, da si se porival s tipi namesto z ženskami, tega dejstva prav nič ne spremeni.

Drugič, fant, izpostavil si jo smrtno nevarnim okužbam. Kaj pa, če si slučajno seksal s kakšnim HIV pozitivnim in bi se vama natrgal kondom med analnim seksom? Ti tega sploh opazil ne bi in mogoče tudi res nisi. Na žalost je pa tako, da je HIV najbolje prenaša z analnim seksom, takoj za tem pa je vaginalni seks, pri čemer je ženska nekajkrat bolj ogrožena od moškega.
Torej: pojdi na test za spolno prenosljive bolezni, vsaj na HIV in hepatitis B (če nisi slučajno po kakšni službeni dolžnosti že cepljen). Dokler ne dobiš razultata, da si negativen, pusti punco pri miru.

Tretjič: nisi ji zaupal in porinil si jo v podrejen položaj v vajini zvezi, saj si ji samovoljno vzel možnost, da se odloči, ali želi zvezo s tabo nadaljevati kjub tvojim prevaram ali ne.

Kaj storiti?

Mislim, da to žal ni več na tvoji strani. Vse, o čemer trenutno še ti odločaš, je, ali boš povedal punci resnico ali ne. O vsem ostalem odloča tvoja punca.
Vendar vedi dvoje: zmeraj se lahko zgodi, da bo resnica sama tako ali drugače našla pot to tvoje punce in - ali boš res lahko vzel na svojo vest možnost, da svojo punco okužiš s smrtno nevarnimi boleznimi, od katerih se še zmeraj umira.

Ja, lahko se zgodi, da te bo punca pustila, sploh, če misliš nadaljevati z občasnim gejevskim seksom. Ampak - to je njena pravica, ne? Mogoče bo ostala. Mogoče boš tudi ti kaj novega izvedel ob njej, o čemer se ti še sanja ne. Vse je še odprto. Povem ti pa, da prikrivanja ne boš dolgo zmogel. Še kakšno leto ali dve, potem te bo zlomilo.

Luka, vem, da je težko. Been there, done that. Lahko ti tudi povem, da se se sama zmeraj odločila za iskrenost. In sem free. Lahko sem, kar sem.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#8 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 17:39

V vseh pogledih imate prav. In ne razumite me napak, nisem materialist ali kaj podobnega, toda s punco sva končno prišla do svojega stanovanja, svoje luknjice, za katero sva se zelo trudila, se zakreditirala in jo z ljubeznijo opremila. In zdaj naj greva narazen? In vso desetletno skupno življenje vrževa stran???Ful mi je težko!

Luka, ne mislim, da si materialist. Vem, kaj pomeni imeti življenje tako povezano in prepleteno, da razhod ne pomeni samo emocionalnega sesutja, ampak tudi eksistenčni problem. Zato te za take misli sigurno ne obsojam.

V odgovor Juliji: punci sem preden sva začela hodit , povedal, da me privlačijo tudi tipi, in da sem spal z nekaj tipi. Povedala pa je tudi ona, de je že bila s punco, parkrat.... In nato sva postala najboljša prijatelja. In nato sva se zaljubila...In nato se je začelo skupno življenje. Toda, da sem nadaljeval s svojimi stiki s tipi, tega ji nisem povedal. Na žalost!!!!

Aha. Torej tvoja punca ve, da si biseksualec. No, to pogled na vse skupaj že malo spemeni.

Vem, da bi bilo pošteno do nje, da ji povem, toda ko bi vi poznali njeno milino, njena globoka čustva do mene, ko bi vedeli, kako jo bo to sesulo, bi morda tudi vi pomišljali, ali ji povedati ali ne.

Luka, jaz nisem privrženka 100% krute resnice, kadar to ni absolutno nujno. Sam poglej, pri tebi ne gre za enkraten spodrsljaj, kjer bi se pijan na kakšni žurki spustil v seks s tipom. Tudi ne gre samo zato, da si varal večkrat. Gre preprosto za to, da se vajin pogled na razmerje (OK, sodim po tem, kar si napisal) razlikuje. Če je to res, potem ona ne bo nikoli razumela, zakaj si želiš spolnih stikov (nima veze, tipi ali ženske) izven vajine zveze. Tako kot ti v bistvu ne razumeš, da si ona želi samo tebe.

Razmišljam da bi ji rekel, da sem se s temi izrastki okužil na bazenu ali kakem umazanem javnem stranišču... To bi bila rešitev; toda samo momentalna. Vse ostalo bi ostalo isto!

Hmmm, Luka, mogoče ti bo punca verjela, jaz recimo, ki imamo malo pojma o spolnih boleznih, ti ne bi. Domnevam tudi, da nimaš stalnega fuck buddyja, ampak se menjajo. Resno, kolega: kaj če imaš HIV? Hepatitis? Tudi s tem, kar že imaš, HPV-jem, se ni za zajebavat - tvoja punca lahko postane neplodna ali celo stakne raka - sploh, če boš še kdaj od koga ti to nalezel in jo okužil še dvakrat ali trikrat.

Ljubim jo in jo nočem izgubiti. In po tem, ko vem, kako prijetno je biti s fantom v postelji, ne vem, kako naj se odrečem stikom s tipi.
Zdi se, da sem v popolnem precepu in ko je Julija rekla, da bo v nekaj letih poknilo, ji moram odgovoriti, da je že- VEČKRAT! Da sem se sesul, zbolel, imal psihične probleme...

Spet ti lahko povem mnenje samo na podlagi napisanega ... Meni se ti zdiš tip človeka, ki v zvezi nikoli ne bo srečen, če s partnerko (ali partnerjem) ne bo mogel 100% deliti svoje intimne. Zaradi tega, ker si te intimne povezanosti in svobode tako želiš, te tudi skrivanje in laganje tako ubija in psihično sesuva. Obstajajo ljudje, ki so lahko popolnoma srečni v zelo površnih odnosih, pri čemer jim je varati in lagati del razmerja. Tebi pa ni in ti tudi nkoli ne bo, ker nisi tak :mrgreen:

Postavljen sem vmes, med ljubezen in spolno nagnjenje tudi do tipov. Težko mi je in ne vidim izhoda! Včasih si tako močno želim, da bi v resnici izvedela, ali pa da bi me tudi ona prevarala, da bi ti bila potem bot. In začela na novih temeljih...

Moje mnenje je, da imaš ti lahko srečno razmerje samo z nekom, s katerim boš zelo intimno povezan in ki bo hkrati sprejemal tvoj pogled na zvezo - občasen seks s tipi in ki zaradi tega ne bo trpel. Če je tvoja punca res taka, da si želi monogamije, potem te sploh ne želi prevarati. In tudi če bi te, bi od tega odnesla samo bolečino in razočaranje. Ne vem. Ljudi se v odprto zvezo ne da prisiliti, sami morajo biti tak tip človeka. Drugače bodo samo trpeli in posledično tudi ti.

Poglej ... odprta zveza je možna in edini fer način uresničevanja želja po seksu izven zveze. Tudi zato, ker mora tvoja punca soglašati s tem, da se riziko prenosa bolezni malo poveča. Sama sem imela odprto zvezo, zato se zavedam vseh prednosti in slabosti.

Punco imaš rad ... Želiš ostati z njo ... Imata neko skupno prihodnost ... Edino ti pa tudi veš, ali se lahko upreš nadaljnjim skušnjavam po seksu izven zveze. Če da - do it. Če ne - daj sebi in punci možnost, da vajino razmerje postavita na realne temelje. Pa tudi če se izkaže, da jih ni več.

#9 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 20:11

Hello,

Luka, tvoj problem potrjuje moje mnenje, da je biti biseksualen včasih tudi zelo težko in ni vedno lepo. Nekateri biseksualci morda lahko od vsake strani "vzamejo" nekaj najboljših zadev in so srečni, pri tebi pa še zdaleč ni tako. Biti homo ali strejt je v tem pogledu lažje - namreč, privlači te le EN spol, ne pa oba. :?

Vendar delim mnenje z Naro Yulio, da se tole tvoje varanje ne razlikuje kaj dosti od tega, če bi varal svojo punco z drugimi puncami! Varanje je varanje, je odsotnost zvestobe ter monogamije in pika. 8) Tudi Spelca77 je napisala, da se tudi pri lezbijkah lahko zgodi, da si bodo želele sexa z drugo žensko, čeprav so z neko žensko v resni zvezi. Spet je to varanje in bi bilo tudi, če bi tista lezbijka želela občasno spati s tipi.

Res se moraš vprašati, kaj pravzaprav želiš? :?: In postaviti na tehtnico, kaj je pomembnejše (če že drugače ne bo šlo) - ali tvoja dolgoletna zveza s punco ali občasni sex s tipi? :? Na vsak način boš moral punci povedati! Tu ni vprašanja. Zbrati boš moral pogum in povedati vse, kar ima ona tudi pravico izvedeti. Potem boš pa videl, kako bo reagirala. In če vseeno obstaja možnost, da ti varanje odpusti, kaj bo rekla za naprej: ali bo "pristala", da boš ti zraven vajine zveze občasno sexal s tipi (malo dvomim v to) ali te bo kar takoj zapustila, ker ne bo zmogla niti odpustiti niti nadaljevati s tabo v odprti zvezi ali pa bo "pristala" na odprto zvezo. Strinjam se z Naro Yulio, ki je rekla, da se ljudi ne da prisiliti v odprto zvezo, ljudje taki pač so ali pa niso.

Pa še nekaj je: te sex z moškimi privlači toliko, da si enostavno NE MOREŠ pomagati in ti razum sploh ne deluje??? Da bi samo sanjaril o tem, ti najbrž ni dovolj... Lepše je, če se najdeta 2 taka človeka, ki sta oba pripravljena živeti zvesto eden z drugim, vendar pa vseeno kdaj pa kdaj skočita čez plot (s privolitvijo in strinjanjem drug drugega) ter to ne razbije njune zveze. Bojim pa se, da tvoja punca ni taka. Za odprto zvezo morata biti oba, samo eden ni dovolj. Vseeno upam, da boš zbral pogum in se iskreno pogovoril z njo, ker si to zasluži, sploh če je res, da jo tako zelo ljubiš. In hkrati upam, da ne boš postal eden od mnogih, ki so poročeni, z otroki, hkrati pa hodijo na občasne stike s tipi po savnah ali v Tivoli ali bogve kam, njihovim ženam se pa niti ne sanja o tem. Pa tudi teh moških najbrž prav nič več ne peče vest. :roll:

Še vprašanja zate: kako pa ti gledaš na odprto zvezo? :?: Bi to veljalo le zate ali tudi za punco? S kom bi pa ona smela sexati? Ali samo z ženskami ali bi lahko tudi s tipi? In če bi tvoja punca sexala s tipi, kako bi se ti počutil? Še eno vprašanje glede ljubezni in zaljubljenosti: lahko z moškim SAMO sexaš, zaljubiti se pa ne bi mogel vanj? Je moški dober le za fu*, čustev in ljubezni so pa vredne le ženske? :?: Še najpomembnejše vprašanje: kaj boš storil, če bo punca rekla, da bo ostala s tabo, vendar s tipi ne boš več smel sexati? Si pripravljen obljubiti, da ji boš zvest in da ne boš več skakal čez plot z moškimi ali je tvoja želja po moškem telesu premočna in se boš raje odpovedal punci? Ali pa, seveda, lagal, se "navadil" lagati tako kot mnogi in zanemaril svojo vest? :?:

Pa brez zamere in lep pozdrav. :mrgreen:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#10 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 20:52

zdi se mi, da nikakor ne bi smel nadaljevati z laganjem, ce svojo punco vsaj malo spostujes. sprasujem se, ce jo imas sploh res rad, pa ne zaradi varanja, ampak zato, ker so se ti skoki cez plot zazdeli problem sele zdaj, ko si v tako globokem dreku. oprosti za te besede, ce temu ni tako, ampak zdi se mi, da si pri tem problemu ti sam sebi, ta neka tvoja emocionalna in tudi materialna varnost, najvecja in edina prioriteta.

ne pravim ti tega zato, ker bi obsojala varanje, ampak zato, ker sem bila sama kake dve leti in pol v enem z moje strani neiskrenem razmerju. takrat sta se mi zdela moja zelja po seksu z zenskami in tudi seks z njimi nekaj grdega, pac zato, ker moski, s katerim sem bila, tega ni mogel tolerirati. in sem to skrivala in je bilo res bad. bila pa sem s tem moskim samo zato, ker sem se bala izgubiti tisto emocionalno varnost, tisti obcutek, da si pri nekom doma. pa skoda se mi je zdelo vreci stran ves tisti trud, ki sva ga oba vlozila v razmerje.

ko sem zacela na novo z novo osebo, sem ji ze na zacetku povedala, kako je in jo sproti obvescam o tem, kar se mi zdi edino fer.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#11 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 21:12

Spoštovani!

Dejte no, lepo Vas prosim.
Na Lukca so se usule pridige, namesto, da bi mu pomagali.

Kkao pričakujete, da bo punci povedal, da rad gleda za tipi in da bo ostal s punco?
To se ne bo zgodilo nikoli, kajti logično je, da punca tega ne bo dovolila, če se ima svaj malo rada.
No in kaj sledi. Luka, imaš dve možnosti: monogamnost s punco ali pa seks s fantom (najdi si kakšnega biseksa, ki ima isti problem kot ti, sam jih poznam mnogo) ob punci.

Pri prvem tvegaš čustveno zavrtost in osebne težave psihološke narave, pri drugem tvegaš vezo in otroke, če se kdaj razve...

Daj bodi prevdien, najdi si "stalnega" partnerja in z njim uživaj v občasnem seksu, s punco pa v rednem seksu.
Mislim, da ni take nevarnosti, da se okužiš kar tako, če ne bi bili vsi mrtvi.
Bodi previden, pazi na zaščito in skušaj uživati v svojem življenju.

Prioritete si boš pa moirla postaviti sam.

Lepo bodi,
B.
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#12 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 21:43

verjetno res vsak vidi tuki tisto najbolj crno stvar. tako sem naprimer jaz projecirala svoje izkusnje sem...

ma ne vem, glede tistega, da punca ne bo dovolila luki drugih partnerjev, ce se ima vsaj malo rada... meni je ta svoboda, ki jo puscam, en zelo pomemben del zveze.ravno obratno torej, kot meni ragazzo.

sej tako je prav, da tuki odgovori cim vec ljudi z razlicnimi izkusnjami, luka sam najbolj ve, kako je med njima s punco.

go luka, naredi najboljse, kar lahko!
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#13 SEcond Nature

SEcond Nature

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 21:47

Strinjam z ragazzo-om #)

Postavi prioritete!

#14 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 21:55

Dejte no, lepo Vas prosim.
Na Lukca so se usule pridige, namesto, da bi mu pomagali.

Hja, je mal drugace, ce je partnerko ze ispostavil tveganje spolno-prenosljivih bolezni preden se je z njo pogovoril al pa se odlocil razumsko pretehtat tveganja seksa izven veze, ki jo ona verjetno smatra za monogamno :?:

#15 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 23:26

Ne vem, jaz se ne strinjam z Ragazzom. Luka, zdiš se mi nekako senzibilen tip in dvomim, da ti je bilo tudi do nedavnega (še preden si posumil na okužbo) lahko z mislijo da varaš punco in dvomim, da ti bo enostavno, ko se boš sčasoma vse bolj zapletal v neke drobne laži pred njo.

In oprosti, jaz ti ne bi kupila tega, da si se okužil nekje na bazenu ali na stranišču. Sorry, mogoče bi ti na začetku verjela, slej ko prej pa bi slučajno enkrat.... - pa saj veš kako gre. Laž ima kratke noge ne pravijo zaman, pa vprašaj se, če si z njo, ki te tako zelo ljubi, pripravljen živeti v laži??? Jo varati celo življenje.... dokler ji od nekod ne bo na uho prišlo od znanca.... mislim, cel kup je scenarijev, da bi lahko šlo kaj narobe, če se odločiš svoje početje ohranit kot skrivnost.

Težko je povedat ja. Meni je bilo težko fantu povedat samo da me privlači ena punca. Sploh nisva s tisto punco nikoli nič intimnega počeli, pa mi je nastal velik cmok v grlu. No, sem mu povedala in je bilo nekoliko čudno nekaj časa... (vem, da težko primerjaš s svojo situacijo)

Hm, če sta o tem ko sta postajala prijatelja, že govorila, o tem da VAJU OBA privlači tudi isti spol, da imata oba izkušnje, A SI SIGUREN, DA SE ONA NIKDAR NE VPRAŠA, KAJ SE JE ZGODILO S TVOJO NAGNJENOSTJO K MOŠKIM in ALI SE TI NIKDAR NE VPRAŠAŠ, KAJ SE JE ZGODILO Z NJENO NAGNJENOSTJO K ŽENSKAM???

Recimo, kaj pa če ona sluti, pa ti tega ne reče in kaj pa če .... ne ne bom nadaljevala ;)

Ne vem, po mojem da smo v življenju mnogo bolj v miru sami s seboj, če se v takih situacijah - res pomembnih življenjskih odločitvah, odločamo za tisto pot, ki se na prvi pogled zdi težja. Iz izkušenj sem se sama zase naučila, da je ta, ki se zdi težja, dolgoročno vedno neskončno lažja, ne glede na to, s kakšnimi težavami se bosta na začetku soočala. Za najbolj črni scenarij v primeru da poveš resnico veš. Kakšen bi bil pa najsvetlejši v istem primeru?

Pretehtaj! Sicer pa mislim, da globoko v sebi veš, kaj boš storil - za katero pot se boš odločil, sicer se ne bi spraševal in bil notranje bitke.

Sledi temu notranjemu glasu in boš obema naredil največjo uslugo!

LP, MentToBe
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#16 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 23:35

Hello,

Ragazzo, dvomim, da bi bilo komurkoli všeč in prav, če bi izvedel, da ga partner ali partnerica vara, če je sam zvest oz. monogamen in sta s partnerjem dogovorjena za zvestobo in ne za odprto zvezo. Daj malo poglej vase in se vprašaj, kako bi se ti počutil, če bi bil v resni dolgoletni zvezi s fantom, imel bi ga neskončno rad in bi mu zaupal, tvoj fant bi se pa za tvojim hrbtom dajal dol z drugimi tipi ali pa z ženskami (tu ni nobene razlike), ne da bi se vidva zmenila za odprto zvezo! :o

Bi kar rekel: "OK, tako pač je, jaz te imam še vedno rad, skušam te razumeti, da rabiš še druge, bom kar lepo še naprej ostal s tabo." Dvomim. :roll:

Varanje je večplastna zadeva in zagotovo jo tisti, ki vara, doživlja drugače kot ta, ki je prevaran. Če imaš nekoga resnično rad, ne živiš zraven njega na tajno in v laži še čisto eno drugo skrito življenje (pa ne da si ponoči Batman ali Superman - ampak se fu*ariš z drugimi)! Ni lepo in ni prav, predvsem pa je nepošteno in neiskreno do nekoga, ki si tega vsekakor ne zasluži. :?

LP vsem. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#17 sandixxxx

sandixxxx

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2005 - 02:24

Toliko se je nabralo vaših mnenj, da je težko vse to prebrati in prebaviti.
Kot vidim (ali pa se motim) ste tule sama dekleta... To mi je v uteho, saj mi je zato najbrž lažje. Tako vaši nasveti in mnenja o tem, kako bi se ve počutile, pa so najbrž bolj objektivni!

Vsekakor je zgodba bolj zapletena kot jo lahko človek takole predstavi. Osnovne resnice pa držijo; nikakršne pravice nimam varati - to je PODLO! Sploh do človeka, za katerega pravzaprav trdim, da ga imam rad. Skregano z logiko, kajne?!?! Prizadeti človeka, ki ga ljubiš! In potem si na drugi strani predstavljajte občutek ko človek MORA iskati ljubezen (splonost) s tipi. Blazno, vam rečem!

Trpeti zarad inečesa kar moraš početi! In prav vam dam - edini odgovor na to je NEHATI VARATI ali pa PUSTITI punco. In vam povem, kaj bi izbral? Nehati varati!!! NE zato, ker bi se tako sramoval svoje gejevske plati, ne zato ker me je družba v to prisilila. S punco hočem ostati, ker jo RESNIČNO ljubim! In če bi lahko izbiral, ne bi hotel, da se v meni prebujajo gejevske želje! Niti me ne mika biti s tipom, nočem veze s tipom, nočem stalenga partnerja, torej nekega fanta. Ne govorim, da je kaj nenormalnega v istospolnih zvezah; trdim, da si je sam ne želim. In kakor dam roko v ogenj, da me privlačijo tudi tipi, tako dam roko v ogenj, da ne rabim in nočem fanta, torej partnerja moškega spola.
Hočem njo, ker jo ljubim. In to ni neka prijateljska navezanost, to je ljubezen. Ko pomislim - NE na to, da bi jo izgubil, ali da bi me zapustila, AMPAK na to, da bi se ji kaj zgodilo, da bi bila žalostna... Takrat vem, da hočem biti z njo do konca življenja.
TUDI ČE SE MORAM ZATO ODPOVEDATI TIPOM! Tako zelo jo ljubim, da bi zatajil tudi ta del samega sebe.

Nekdo prej je predlagal, naj si dobim nekega stalnega, tudi biseksualnega tipa, s katerim bi lakho sexal, pa vseeno vedel, da mu lahko zaupam, da je zdrav in da bi tudi on imel samo mene... Zanimiva in vabljiva ideja - tudi sam sem že večkrat pomislil na to. In celo poskušal udejanjiti! Toda, problem imam, da se na tipa ne morem navezati, ne morem ga ljubiti. Lahko mi je simpatičen, kolegialen, mogoče bi mi lahko kakšen kdaj postal celo prijatelj. TODA NE MOREM GA IMETI ZA LJUBIMCA, za nekakšnega partnerja. To že imam - SVOJO PUNCO!

Vem, da nalagam in dam vam prav, varanje je nesprejemljivo, na tem forumu sem samo zato, ker me je strah glede tiste okužbe... Vse to drži. In da bo treba nekaj ukreniti. Nehati varati , povedati punci, da naj gre na pregled, biti z njo vsaj približno iskren in upati, da mi bo lahko še kdaj zaupala. Zdi se mi celo, da je v meni tudi brez te okužbe zorela zadeva, da tako en gre naprej! DA SEM UJET - in to pred samim seboj!

Odgovor eni od sogovornic: ja, sprašujem se o tem, kaj oa razmišlja o meni glede na to da sem ji takrat povedal za svoje gay izkušnje. Zadnjič je celo v fori nekaj v tej smeri vprašala - pa sem se v fori izmuznil... In da, tudi jaz se sprašujem, kako je z njenimi željami po ženskah. In kakorkoli se sliši - NORO SI ŽELIm da bi tudi ona čutila še vedno svojo biseksualnost in da bi me celo kdaj prevarala ...z žensko... takrat se mi zdi, da bi bilo za oba lažje... Si predstavljate IRONIJO, da bi se to res zgodilo - he,he... in da bi se celo srečala na temle forumu vsak s svojo polovico zgodbe??? no, kdo bi rekel: sanjaj svinju kukuruz ... če se smem malo pošaliti v teh resnih trenutkih....

Nehat morem, kajne? Je že spet predolgo! No, le to še - žal mi je, da je tako kot je, zdi se mi da prej nisem imel niti moči podregati v to osje gnezdo svojih čustev in početij. Vse je plavalo kot grozeča slika iz ozadja.

Ko je zvečer opazujem kako spi, z vso slabo vestjo in vso ljubeznijo ki jo premorem do nje, vem, da si bolj kot vse lepotce sveta, bolj kot najboljši sex z največjim žrebcem............ želim samo njo!

#18 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2005 - 02:27

Luka :respect: :respect: :respect:

Težko bo ...ampak če to res hočeš, ti bo uspelo.

#19 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2005 - 01:28

Sem ti včeraj nekaj napisal, pa se mi ni zdelo, da boš imel kakšno korist, ker vem, da nisi v enostavni situaciji in sem se »zavozlal« ter stvar izbrisal. Ti bom pa napisal nekaj drugega.

Kar se varanja tiče, sam veš, pridige ne rabiš, niti ti je nisem mislil dati. Če bosta s punco ostala skupaj, si moraš to odpustiti, seveda ti mora tudi ona, če ji boš povedal. Preteklosti ne moreš spremeniti, lahko pa sedanjost in prihodnost. Si si sposoben postaviti mejo, preko katere ne boš šel? Pa ne zato, ker bi bilo kaj narobe v gejevstvu ali kakor koli že to poimenujeva, ampak zaradi fer odnosa do punce. Ne gre za to, da bi izbrisal gejevski del sebe, ker tega ne boš mogel storiti brez posledic, ki bi se ti prej ko slej vrnile kot bumerang ... ampak kako daleč iti, da boš vsaj za silo potešen in hkrati ne boš prevaral punce. Ne vem, morda je meni to enostavno reči, ampak ... misliš da te plati svoje seksualnosti ne bi mogel zadovoljiti skozi domišljijo? Poglej si kakšen gay pornič, revijo, pusti domišljiji svojo pot, delaj s tipom vse, kar si želiš (in seveda on s tabo) ... in masturbiraj. Popolnoma zadovoljen verjetno ne boš, boš pa vsaj nekoliko potešen, predvsem pa te ne bo mučil občutek krivde, da si jo prevaral.

Da bi bila ona za to, da se vama pridruži kakšen tipček in tako zadovoljiš svoje potrebe po seksu z moškim brez slabe vesti, pa moraš sam oceniti.

Dragi Luka, prespi zadevo morda še kakšen dan, potem pa naredi, kot je prav. Prelagat iz tedna v teden bo v škodo tako tebi kot njej, predvsem imam v mislih tvojo okužbo ... tega pa si ne želiš, a ne?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#20 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2005 - 19:54

Aja Luka. Me zanima, kako boš tvoj zaplet razpletel. Pridi nam povedat, do takrat pa DRŽI SE!

#21 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2005 - 00:50

Velik stvari so ti že povedal in ne bom vsega ponavljal. Bom pa rekel to:

Zajebal si. Tega se še predobr zavedaš. Zdej boš moral pa to popravit. In verjemi mi, da prej kot boš to storil, bolje bo. Ne dovoli si, da bi odlašal v nedogled, ker bo vse skupaj samo še hujše in hujše. Ker prej ko slej bo tvoja punca izvedela za tvoje početje. In verjemi, da je bolje, da izve od tebe, kot pa od nekoga čist x.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#22 nemesis

nemesis

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2005 - 03:04

luka,luka...

kot prvo ti citiram sveto pismo ( katerga sem ravno prav brala, da vem kaj je prav in kaj ne ) :

... ne lazi
... ne presustvuj
... ne delaj drugemu tistega kar noces da se samemu tebi zgodi
TO JE MORALA!!!

drugo :
vzami si cas zase in premisli kaj res hoces.

*sem hodila k verouku vendar ne misli da sem kak verski fanatik

#23 Gost_Posten_*

Gost_Posten_*
  • Gostje

Objavljeno 20 marec 2005 - 12:39

Hi,
Dragi moj, to kar si si. Nihce te ne more spremeniti. Imam pa nekaj vprasanj?
Ali seksualno zadovoljis svojo zensko ali te tudi one zrajca in zadovolji do te mere da je vajin odnos vreden zanikanja samega sebe?
Ali ko si v druzbi buljis v tipe?
Ali si predstavljas svojo zensko pri 45-50 letih, ko jo bos dokoncno zapustil, odvrgel?
Ali si predstavljas njene muke in bolecino da jo je njen zivljenski partner (najboljsa, najlepsa leta), varal, izrabil.

Lepo te prosim dragi moj, imej malo vec spostovanja do svoje drage in ne misli samo nase kako si ubogi ko te rajcajo tipi.

Moj nasvet, povej svoji zenski kako in kaj je s teboj. cas bi pokazal. mogoce si bosta ustvarila druzino, mogoce te bo vrgla skozi vrata.
gej moski

#24 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2005 - 13:11

Ne bom nikomur pridigal. Menim le, da je dilema o zvestobi po mojem ista za vse - strejte, biseksualce in geje ter lezbijke. Si zvest, ker v tem vidiš prednosti, ali pa nisi zvest.

Saj ni važno komu si zvest. Itak pa jaz zvestobo v vezi pojmujem predvsem kot zvestobo MOJIM PRINCIPOM, ne pa samo kot zvestobo partnerju.

Če ti je zvestoba pomembna, boš zvest. Sicer pa ne boš zvest, tudi če boš v zvezi s tipom.

Vsi imamo skomine (no, ok, morda ne VSI), vendar nas je veliko, ki se odpovemo seksu z drugimi, zato ker nam je všeč globina odnosa z enim in edinim, ki ob varanju ali v ti. odprti zvezi pač ni mogoča.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#25 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 12:39

Vsi smo šli skozi fazo sprejemanja samega sebe, pa kakršen že si. Tudi ti boš moral slej ali prej. Lukec bodi zvest samemu sebi in naredi to kar si želiš. Ne moreš pa sedeti na dveh stolih hkrati, živeti dvojnega življenja ali pa samo trpeti zaradi želje po drugem. Nimaš pravice zafurati življenja drugemu človeku in mu spustiti v zrak mladosti...leta, v katerih si tke prihodnost. Mi vsi ti lahko govorimo kj si mislimo, ampak na koncu si zmeraj sam. Sam moraš "potegniti" odločitve, da se lahko vsako jutro pogledaš v zrcalo mirne vesti.
lp,goro

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov