Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Skrb za okolje

237 odgovorov v tej temi

#51 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2008 - 18:58

Tibor, jaz že vem, da bom ugasnila luči, vendar stavim, da bo ogromno ljudi, ki bodo rekli, pa sej, če imam jaz prižgane luči, se ne bo toliko poznalo. Ali pa: in kaj bom JAZ imel od tega? In to bodo rekli še sosedje in cela soseska, potem mesto in jaz sama pri sebi mislim, da sigurno bo bolj malo ljudi imelo eno uro ugasnjene luči samo zaradi te akcije. Je pa vzpodbudno in po tihem upam, da nam bo uspelo. :)

Prispevek uredil/a: etty, 20 marec 2008 - 18:58.

"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#52 Ihim

Ihim

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2008 - 19:48

Tibor lepo je, da si prrizadevaš za varčevanje z energijo ........ In vedi, da nisi sam. Tudi take akcije podpiram, pa ne zaradi nekaj privarčevanih kW ur, pač pa zaradi vzgojnega učinka, ki bi ga utegnile imeti na nas vse. Želim si, da bi se vsi končno začeli zavedati posledic svojih dejanj in začeli paziti tudi na porabljeno energijo, vodo.........pa ne samo zaradi višine zneska na položnicah.
LP

#53 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 10 april 2008 - 12:01

Mesec april je namenjen ekologiji. Ekologija je pač zelo razširjena veda, ki se ukvarja s človeškim odnosom do okolja, s preučevanjem vpliva človeka na okolje ter s preprečevanjem in odpravo posledic, ki jih povzroča človekovo poseganje v naravo.
Še posebno se poudarja pomen ekologije v vrtcih in osnovnih šolah. Mlade se motivira z različnimi dejavnostmi, preventivnimi akcijami ter zgodbami. Društvo Jasa velikokrat pripravi različne akcije, s katereimi želi ozaveščati predvsem mlade.

V mesecu aprilu potekajo po mnogih krajih tudi razne zbiralne akcije starega papirja, zamaškov, baterij, kosovnih materialov.
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#54 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 10 april 2008 - 14:57

Že drugič sem dobila tole priponko prek maila.
(Upam, da boste lahko odprli, meni Firefox pri takšnih priponkah občasno nagaja)

Jaz sicer nisem tako zelo črnogleda, a vendar se velja zamisliti.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#55 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 10 april 2008 - 15:02

Tudi jaz sem dobil tole predstavitev na mail. Groza. Resnično se lahko zamislimo.
Sem pa ravno zadnjič enkrat po tvju gledal oddajo o primanjkovanju vode na Zemlji. Če bo šlo tako naprej, se res bližamo takim in drugačnim črnim scenarijem. Na vodovodu ne bo več pitne vode, tuširali se bomo sicer še s tekočo vodo, vendar ne bo pitna.

#56 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2008 - 20:51

Zanimivo in poučno -> KLIK
Za pesimizem je prepozno.

#57 Timotej

Timotej

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 09:59

zadne čase je trend svetovne politike ustvarjat nekakšno atmosfero nelagodja, nevarnosti,nesigusrnosti v jutri. Na vse te kao klimatske spremembe lahko rečem da je vse to en lari fari, to je pač zemljin cikelj, na katerega mi bore malo vplivamo. Zemlja prehaja in ledenih dob v topla obdobja. krivulja je podobna sinusoidi naša opazovanja temperature segajo v malo ledeno dobo ki je bla par stoletij nazaj torej je to absolutno gledano maksimalni del negativnega dela krivulje sedaj pa prehajamo v pozitivni del sinusode zato je ta razlika tako velika.
Kar se pa tiče nekih akcij da ljudje ugasnejo elektiko ob točno določeni uri....še dobro da se dosti ljudi ne odloča za takšne *akcije* kajti posledica bi bila razpad elektroenergetskega omrežja kajti generatorji se ne morajo tako hitro odzivati na takšne spremembe obremenitve.

#58 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 10:12

OK... samo en problem je v tej teoriji: po zemljinem ciklusu bi morala zemlja zdaj vstopati v novo ledeno dobo, pa je trend ravno obraten. Po eni strani nas globalno segrevanje ščiti pred ledenimi dobami, ampak ko se trend obrne iz statusa quo v negativno smer, nastane problem. In temu se reče škodljivo globalno segrevanje in tega se moramo obvarovati. Sicer pa zelo dober povzetek Bushističnega stališča glede klimatskih sprememb. ;)

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#59 Timotej

Timotej

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 10:43

hehe aja nisem vedel da smo že šli skozi toplo obdobje pomoje samo vrh sedaj dosegamo. ;) O kaki ledeni dobi ti.. ti cikli majo zelo dolgo periodo.(pač vems se pojavljao tudi obdobja otoplitve oz ohladitve)
Sicer pa da nebo napake zagotovo naše početje vpliva na te cikle ampak ne v takšni meri kot raznovrstni paranoiki prikazujejo;)
Kakšno pogled da imam? To je moj pogled na zadevo , za razliko od marsikoga imam svoje mnenjeo teh zadevah.

#60 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 11:23

No, ja... ledene dobe nastopajo približno vsakih 12000 let. Zadnja ledena doba je bila pred 12500 leti. Torej ledena doba, ki bi morala nastopiti v današnjem času zelo zaostaja. Že leta 1974 so znanstveniki Združenih narodov napovedovali, da bi na podlagi prejšnjih ledenih dob, morala v zadnjih nekaj desetletjih nastopiti nova, velika ledena doba in bi se moralo ozračje hladiti. Vendar pa je zelo verjetno, da je človeštvo s svojimi posegi to stanje verjetno že spremenilo. Še enkrat, to je bilo leta 1974. Torej bi zdaj že morali biti v ledeni dobi, vendar temperature ne padajo, pa tudi ne kaže da bodo kaj kmalu začele padati. Proces je ravno obraten. Vrhunec toplega ciklusa pa je bil približno 4000 let pr.Kr.
:mavrica:

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#61 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 12:57

Po dolgem času je nekdo, tokrat Timotej napisal tako, kot tudi sama razmišljam in se pravzaprav z globalnim segrevanjem ne ukvarjam preveč. Obnašam se odgovorno, kolikor se pač lahko, na trepalnice se pa res ne mislim postavljati.

V razmislek pa tale članek o Antarktiki in ohlajanju morja. Res mi ni jasno, zakaj o tem ni bilo več govora? Višji interesi morda? :?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#62 Timotej

Timotej

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 14:27

ah daj......ne pretiravaj ;)

http://en.wikipedia....-core-petit.png

Ta graf je bil nared na principu opazovanja ledu. Lahka vidiš da se ti podatki glede ciklusa nekam ne ujemajo s tvojimi trditvami;) tak da.... ;)
Se ćisto z žensko strinjam;)

#63 atair

atair

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2008 - 15:01

na prejšnji strani je bilo rečeno, da se zbiranje oz. reciklaža papirja ne izplača....no garantiram da se.

S taborniki imamo že celoletno akcijo zbiranja papirja, kjer vsak zadnji petek po vasi pobiramo papir, ki ga vaščani v tem času zberejo. Točne kilaže do zdaj zbranega papirja ne vem, bilo je pa več kot 5 onih velikih kesonov. Papir smo dali v reciklažo in dobili za to denar s katerim bomo naredili piknik za celoto vas....torej ponavljam.... se izplača ;)
"I never know which way to go. I usually find a car that seems to know where it's driving and follow it. I rarely come to the place i wanted to be, but I often come to a place i need to be" D.Adams

#64 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2008 - 16:33

Saj se verjetno zaradi tega nihče ne postavlja na trepalnice :mezik: , ampak Timotej, če pogledaš grafa koncentracije CO2 in temperature, ugotoviš, da se grafa prilegata. In v 650 000 letih pred industrializacijo koncentracija CO2 ni nikoli presegala 300 ppm, danes (kot kaže tale graf) pa je količina CO2 v ozračju veliko večja, kot je bila kadarkoli v zadnjih 650 000 letih.

Ženska, marsikateremu gospodarskemu lobiju bi bilo v večji interes, če bi se ozračje pričelo ohlajati. Lahko pa, da je celo kaj resnice v tej Žurnalovi novički, saj segrevanje ozračja vpliva na spremembo gibanja morskih tokov in to bi lahko povzročilo ohlajanje morja ob Antarktiki.

Atair :stima: - vsaj za piknik se splača. :)

#65 dreamy

dreamy

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2008 - 11:47

Ekološke risanke :)
Ali ni na tem svetu, ki je daleč od popolnosti, prostor tudi za nesmiselne stvari?

#66 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 568 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2008 - 21:04

Nafta onesnažuje okolje in je draga. Biogorivo pa ni dobra rešitev. Kmetijski pridelki morajo biti namenjeni za prehrano ljudi, ne pa tudi za prevoz, zato cene hrane gredo v višave. Na linku je članek o biogorivu.

http://vzajemci.com/...ArticleID=12511

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#67 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 610 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2008 - 08:53

Odpadke ločujem, ker se tud js boljše počutim in konec kncev imam pred "nosom" te zabojnike za ločevanje. Pa tudi ne mečem smeti po tleh,rajši dam papirček v žep ali v nahrbtnik,če ni kakšnega koša za smeti v bližini. Sm alergična na ljudji,ki mečejo smeti po tleh in na tiste ki puščajo svinjak za sabo ko se zberejo nekje in žurajo. Sploh če je to v parku,kjer se še drugi nahajajo.
Avto zelo redko uporabljam,razen če grem v trgovino (večji nakup) ali da grem k staršem. Drugače pa uporabljam kolo ali pa grem peš.

#68 Punček

Punček

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2008 - 15:16

Super tema, vendar na žalost ugotavljamo vsi skupaj, da naredimo premalo. Kljub vsemu pa se nekje vendarle mora začeti. Vsekakor pa nas tudi mediji čudovito zavajajo s svojimi nebulozami. Nekaj cvetk.

1) Kupite nov avto, saj stari bolj onesnažuje okolje! NAPAKA. Samo med proizvodnjo avtomobila nastane toliko CO2, kot ga avto med delovanjem nikoli ne proizvede.
2) Voda v plastenkah. Vsakodnevno se na hektolitre nafte porabi zgolj in samo za proizvodno plastenk, v katerih bo voda. Dodatna nafta se porabi za prevoz teh plastenk h kupcu. Ponovna uporaba plastenk ni priporočljiva, saj so plastenke za enkratno uporabo, ob večkratni pa spuščajo strupe. Rešitev? Voda iz pipe in uporaba aluminijastih steklenic. Zakaj? Tudi ko aluminijasta embalaža ne bo več "uporabna" jo bomo lahko 100% reciklirali, saj je aluminij izredno drag.
3) Plastične ali papirnate vrečke? Nobenih! Vrečke iz blaga so edine, ki varujejo okolje. Nosite jo vedno pri sebi.
4) Kompostiranje!
5) Recikliranje!
6) Redno ugašanje elektronskih aparatov in izklaplanje polnilcev ko le-ti niso v uporabi.
7) Zmerna uporaba vsega, saj edino tako lahko pazimo na okolje.

Pa lep dan naprej.

#69 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 823 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2008 - 12:10

Nafta onesnažuje okolje in je draga. Biogorivo pa ni dobra rešitev. Kmetijski pridelki morajo biti namenjeni za prehrano ljudi, ne pa tudi za prevoz, zato cene hrane gredo v višave. Na linku je članek o biogorivu.
http://vzajemci.com/...ArticleID=12511

1) Kupite nov avto, saj stari bolj onesnažuje okolje! NAPAKA. Samo med proizvodnjo avtomobila nastane toliko CO2, kot ga avto med delovanjem nikoli ne proizvede.

Kaj pa menite o avtoplinu, tisti, ki ste o tem bolj poučeni?

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#70 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 568 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2008 - 12:45

Če cene nafte gre gor, cene plina tudi gre gor. Meni je boljša rešitev uporaba vodika kot pogonsko gorivo, vendar glede rabe vodika so še vedno problemi, kakšni so to problemi je zapisano na spletni strani avtomanija, glej prvi komentar bralca avtomanije.
Prilagam linka članka o alternativnih pogonih.

http://www.revijakap...p?idclanka=5706

http://www.avtomanij...asp?rb=6&id=109

#71 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2008 - 14:58

Bombažne vrečke namesto plastičnih! -> KLIK

#72 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 568 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2008 - 12:05

Sem že vedel, da je biogorivo tudi krivo za visoke cene hrane na svetovnem trgu.

http://www.rtvslo.si...amp;c_id=177694

#73 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2008 - 16:16

Poglejte si dokumentarni film "Who killed the electric car?" Film pove, da je v ZDA že bil v prometu zelo priljubljen model vozila z ničtim ekološkim odtisom, vendar so ga umaknili iz prometa ter ga potlačili v zgodovino, da so lažje prodajali ogromnega in požrešnega(!) H2 z motorjem na notranje izgorevanje... Film prikazuje žal neuspešen boj za obstanek električnega vozila EV1.

Film je dosegljiv na internetnih torrent portalih, v kolikor ga ne morete najti, vam lahko pošljem dodatne podatke po ZS.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#74 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2008 - 21:15

Podnebne spremembe in mi, informativna in izobraževalna radijska oddaja vredna poslušanja

#75 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 10:53

Do leta 2030 ledu ne bo več
Zanimiv članek - "S taljenjem ledu, ki je svetle barve, je na površju vedno več temnega oceana. Temni ocean absorbira več toplote kot led in posledično se segrevanje pospešuje."

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov