Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zamujanje

76 odgovorov v tej temi

#51 anima

anima

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2007 - 23:59

Ne zamujam in ne maram zamujanja

#52 monet

monet

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2007 - 12:14

vedno čakam. nikoli ne zamujam. mogoče če zamudim je to zaradi prometa pa še to ponavad se skalkulira.

drugače sem zaspane sorte. ko se zbudim tut do 12h nevem kaj se dogaja samo zamujam pa ne!
bučka

#53 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 187 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2008 - 10:43

Načeloma ne zamujam. Pred leti sem bila živa katastrofa, kar se tega tiče in se kaj dosti nisem obremenjevala s tem. Npr. redno sem zamujala na zmenke s bivšo in niti enkrat ni negodovala (vsaj jaz se ne spomnim), prav prisrčno je odreagirala in to vsakič (meni pa bilo tinci-vinci bad...). Pa ni šlo zato, ker bi imela toliko opravkov naenkrat, pa ne bi mogla vsega sfolgat, ali pa, da se mi ne bi dalo ven. Enostavno sem se odpravljala od doma "ko lačen srat" (se opravičujem izrazu). Da sem se zrihtala, sem porabila cca. tri ure... živa tema. Da o pijačah s prijatelji niti ne govorim.

No, to je bila ena od mojih negativnih lastnosti, ki sedaj ni več prisotna in stvari stojijo popolnoma drugače. Pri zadevah, ki so mi bistvenega pomena, nikoli ne zamujam. Npr. v službo ne zamujam (pred leti sem - vsak dan za uro, uro pa pu v razdobju dveh let), ker sem pač preračunala, kdaj se moram aufštenat, da se v normalnem roku zrihtam - vsakodnevni ritual, ki se ga držim kot pribita :stima: ...

Pa, da se vrnem na začetek: načeloma ne zamujam ;) , edino če pride kaj vmes.
Sem pa mnenja: če zamujaš (iz kakršnegakoli razloga), sporoči osebi, s katero si zmenjen/a, da prideš kasneje - je vsaj manjša verjetnost, da bi ob prihodu doživel/a rafal.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#54 pika2410

pika2410

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2008 - 12:05

Zelo redko zamujam, se trudim, da pridem pravočasno. (včasih me pa kaj zadrži in nimam kaj, pač zamudim in se opravičim.)

#55 modra

modra

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2008 - 21:05

nikoli nisem in ne maram zamujanja.raje prej 5 min kot kasneje za 5 min.će zamujam je višja sila(avtomobilska nesreča)
l.p.

#56 Mandy

Mandy

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2008 - 12:07

Se trudim, da ne zamujam (in če slučajno zamudim, se prav grozno počutim, da so me morali čakati) in tudi ne maram čakanja, ednino če res kaj izrednega pride vmes - potem razumem.

#57 jmuminov

jmuminov

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2008 - 12:26

Ne rada zamujam če pa že zamujam pa sporočim da bom zamudila, ker se mi zdi fer da sporočiš da vedo kaj se stabo dogaja.
Ne maram pa zamujanja to ziher da ne :nene:
srce nema pameti ono glavom ne bira

#58 Misterious

Misterious

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 18:55

Ne zamujam, niti ne maram zamujanja pri drugih. Če že zamudim, prej sporočim, a zato mora biti kriva gneča v prometu, zamuda avtobusa ali vlaka, ipd..

#59 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 19:23

Načeloma se trudim bit točen, ampak se mi pogosto tudi zgodi, da zamudim. In če se mi to zgodi, res ne prenašam, če je nekdo na zamujanje toliko občutljiv, da mi zaradi tega naredi celo štalo. Pač se zgodi, smo vsi zmotljivi. In ravno zaradi tega, tudi ko sam koga čakam in zamuja, se načeloma ne vznemirjam in me sploh toliko ne moti.
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#60 Alien

Alien

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 19:57

Jaz sem bil nekoč točen.
Zadnje čase pa skoraj vedno zamujam. Pa ne zato, ker bi to namerno počel, ampak vedno tako izpade.
Vse delam zadnji moment in potem grem na vrat na nos ven.

#61 NickName

NickName

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 20:01

Hm... jaz načeloma ne maram zamujanja in tudi sama ne zamujam. Še posebej mi ne gre v glavo kako človek ne more poklicati in sporočiti da bo kakšno minutko zamudil... no ja, očitno sem jaz čudna ker imam mobitel :)
Drugače se pa hitro navadim, če je človeku v krvi zamujanje in se tudi sama pri njem navadim zamujati.
Ne prepiraj se z idioti, ker opazovalci ne bodo opazili razlike.

#62 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 21:24

Načeloma ne zamujam. :) Redko se mi zgodi, da ravno kaj delam in pozabim na uro. Nikakor pa ne maram, če drugi zamujajo. Sploh če se to pri komu dogaja čisto vsakič. :x
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#63 senca

senca

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 21 april 2012 - 21:45

Skoraj nikoli ne zamudim in tudi ne maram, da zamujajo drugi. Seveda v primeru, da se to zamujanje dogaja vedno znova in znova.. :grrr:

#64 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 22 april 2012 - 08:29

Ponavadi pridem v zadnjih minutah, zamudim pa redko, zaradi višje sile.
I.C.C.

#65 ibexy

ibexy

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2012 - 22:31

Ni mi v navadi zamujati. Večinoma pridem vsaj nekaj minutk prej, odvisno od situacije. Posebej, ko gre za kakšno pomembno stvar poskrbim, da, četudi bi kaj prišlo vmes, to ne bi imelo večjega vpliva na točnost. Če pa se že zgodi, da zamujam, pa se mi zdi korektno obvestiti čakajočega. Drugače mi pa ni težko počakati, če se komu zgodi, da zamudi.

Prispevek uredil/a: ibexy, 08 maj 2012 - 22:34.

Wake me up from reality...

#66 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2012 - 22:52

Ne zamujam. Zamujanje ne maram.

Zamujanje pač ni moj način, nikoli ni bil. Pravzaprav sem med tistimi, ki ne samo, da sem točna, ampak sem vedno prej na mestu dogovora in potem ne vem kaj naj počnem, ko čakam :)

Včasih opazujem ljudi, recimo sodelavce ali koga drugega, ki ga redno vidim zamujat in se sprašujem, kako jim to vedno uspeva pa še tako brezbrižni delujejo ob tem. Sama sem, če slučajno kdaj zamujam (recimo zaradi gneče v prometu ali pa ker sem slučajno odvisna od koga drugega) rahlo nervozna, vsekakor pa mi to ni prijetno.

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#67 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2012 - 08:49

Bližje, ko mi je, večja možnost je, da bom zamudila. :tralala:

ampak me v osnovi ne moti za do 15 minut, če je pa več, je pa neprijetno za oba. je pa res, da se kakega centrskega prometa ne zna predvideti zmeraj.
"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#68 cvet

cvet

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2012 - 20:23

Vedno, vedno zamujam in okolica se je na to že navadila. Vem, da je to grda razvada ampak ne morem iz svoje kože. Ne delam tega nalašč. Zanimivo pa je, da če pri meni kdo zamuja, piham, piham, piham, da grem sama sebi na živce.

#69 harmless

harmless

piščan'c

• Člani
  • 146 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2012 - 21:07

Ne vem točno kdaj, ampak recimo kakšno leto. Pred tem nisem (skoraj) nikoli zamujal. Zmeraj sem ful hitel in bil na koncu vsaj kakšno minuto prej in mi je bilo grozno, če sem zamujal. Zadnje čase (torej kakšno leto v grobem) pa se mi zdi, da zamujam na vse. Nikoli načrtno, ampak je problem ta, da si sicer vedno prej preračunam, koliko rabim, da se zrihtam in pridem nekam, ampak je ta čas, sploh za rihtanje ZMERAJ prekratek. Je pa res, da če moram kam dlje s trolo recimo, zmeraj šibam nanjo, in ker še nimam občutka, znam priti precej prej :) .

Hja no, saj mogoče gre samo za obdobje, pa bo čez čas spet brez zamujanja. :)
You've gotta make your own kind of music, sing your own special song, make your own kind of music even if nobody else sings along!

#70 Little

Little

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2020 - 12:26

Zamudil je na prvi zmenek na slepo. Rekel je, da pride od do v razmaku 15 minut. Minuto po tem, mu pošljem SMS: "Kje si?" Čez 2 minuti odpiše, da se je zavleklo v službi, da pride. Grem še nekaj kupit in vmes razmišljam, kaj naj storim. Ko končam čez cca. pol ure, mu samo odpišem, da grem domov, čeprav je takrat že bil dejansko tam. Preveč je pomemben, da bi sporočil, da bo zamudil, ne bom ga čakal celo življenje, nočem biti druga violina, niti opravičil se ni. Tako sva zaključila, še preden sva spila kavo. Block!

#71 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 448 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2020 - 17:13

Zamudil je na prvi zmenek na slepo. Rekel je, da pride od do v razmaku 15 minut. Minuto po tem, mu pošljem SMS: "Kje si?" Čez 2 minuti odpiše, da se je zavleklo v službi, da pride. Grem še nekaj kupit in vmes razmišljam, kaj naj storim. Ko končam čez cca. pol ure, mu samo odpišem, da grem domov, čeprav je takrat že bil dejansko tam. Preveč je pomemben, da bi sporočil, da bo zamudil, ne bom ga čakal celo življenje, nočem biti druga violina, niti opravičil se ni. Tako sva zaključila, še preden sva spila kavo. Block!

Takšni ljudje so zame narciski s pomanjkanjem osnovne srčne kulture, bontona in čuta za ljudi. Vse, kar jim je pomembno, so oni sami. Nič nisi zamudil, verjemi.
Sama ne zamujam oziroma kvečjemu zaradi višje sile, pa še takrat 5 min zamude napovem kar se da vnaprej. Službeno je to samo po sebi razumljivo, zasebno pa smatram to za znamenje dobre vzgoje in notranje urejenosti.
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#72 Little

Little

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2020 - 17:23

Hvala.

#73 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2020 - 09:08

Včasih sem (kdaj) zamujala. Zdaj že lep čas ne. Ne zdi se mi spoštljivo do drugih. Pravzaprav se vedno trudim biti na srečanju kakšno minuto prej kot kasneje.

Zamujanje še kar toleriram ampak mi je zelo nadležno, ko se to pri istih ljudeh ponavlja. Sploh ob spremljavi brezveznih izgovorov. Potem vsaj priznaj, da si ali neorganiziran ali pa ne spoštuješ časa druge osebe. Mogoče kar kombinacija obojega. :)

There is not such thing as fashionably late.

#74 fantek_4_u

fantek_4_u

zasvojen'c

• Člani
  • 405 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2020 - 15:08

Mi gre na živce, sploh če se večkrat ponavlja pri istih ljudeh.

Veliko pove o njihovi sposobnosti organiziranja časa in njihovih navadah.

Jaz načeloma ne zamujam, če pa že pa sporočim karseda hitro. Seveda ocenim situacijo osebe, ki me čaka. Če je kdo iz istega bloka prišel "dol pod blok" na kavo je drugače, kot nekdo ki se je pripeljal od daleč in čaka na sestanek. 

V koledar sem se navadil vpisovat vsako malenkost, tudi kavice z frendi, vikend žurke, pojdi po nove čevlje,.... 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#75 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 781 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2020 - 18:53

42w2mf.jpg

Em...  :nerodno: Jaz pa... Jaz pa kar pogosto zamujam  :nerodno: No, ne na šiht, seveda, ali na kakšen pol-uraden dogodek ali srečanje oziroma ko mi kdo dela uslugo tudi ne (npr. pride kdo meni na čast z avtom pod flet, da me nekam zapelje), ko se dobimo s kolegi, pa zamudim skoraj vedno :D Ne preveč, tistih 5-15 min morda, in tudi sporočim vedno ter hitim razlagat, da sem že za vogalom - pa kaj se raje ne dobimo 500m bolj v moji smeri? :D

Ne vem, no... se mi zdi, da nisem tolk grozen zaradi tega  :vrag:

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov