Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zamujanje

74 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 20:22

Zanima me vaše mnenje o zamujanju. :?: Zamujate vi ... ali pa ste vi tisti, ki mora čakati, ker zamuja nekdo drug? Kako drugi prenašajo vaše zamujanje in kaj storite vi, če zamuja kdo drug? Je pri tem razlika, če gre za vašega partnerja, za vaše prijatelje ... ali pa nekoga drugega: znanca, sodelavca, sošolca itd.? Ali pogledate partnerju bolj skozi prste ob zamujanju kot komu drugemu ... ali pa obratno: torej manj? Zakaj? :?

Pa še to: je res, da je zamujajo bolj lastnost deklet kot pa fantov? :mrgreen:

Pa ne zamujajte z odgovori na to temo, prosim! :evil: :D
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 199 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 20:24

Ne zamujam (razen če višja sila).
Tudi ne maram zamujanja. Če se zmenimo ob uri -naj to tudi velja. Tako, da sem na zamujanje prov alergičen 8) Če kdaj zamudi - ok, se zgodi. Da bi pa se to ponavljalo -grrrrrrrr :x

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 20:43

Joj, ne maram zamujanja. No, če se bolje izrazim, ne maram čakanja. Po navadi sem vedno jaz tisti, ki čakam na nekoga. To mi full gre na živce, čeprav sem raje tiho in sem prijazen z osebo, ko končno pride. :?:
Sam, ko se s kom dobim, raje pridem 10 minut prej. :?: (in če prištejemo zamudo tistega, s katerim se dobim, čakam nanj kake pol ure :x :?: )

Bojči :pepper:

PS: Moram priznati, da rad zamujam pri odgovarjanju na kake maile ali ZSje ... velikokrat nimam časa, včasih se mi pa enostavno ne da tipkati. :oops:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#4 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 20:56

Sovražim zamujanje. Jst nikol ne zamudim, če pa zamudim pa more bit hudičevo dobr razlog. Ponavad jst čakam in pol se sprehajam sem in tja ko mal blesava. :x

#5 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 21:04

Redko zamujam, če pa že, pa samo, ko sem dogovorjen s prijatelji. Ti so tako ali tako bolj na izi in tudi sami včasih zamudijo. Nikoli ne zamujam več kot deset minut, pa še takrat imam včasih objetivno opravičljiv izgovor, največkrat pa ne :) To velja izključno za zelo dobre prijatelje, načeloma tudi mene sicer zamujanje jezi in ga težko toleriram. Če se dogovoriš, potem se je treba držati ure.

Na formalna srečanja pa ne zamujam, ker se mi zdi tako zamujanje precej neodgovorno in tudi pove nekaj o organiziranosti zamudnika. Za resne stvari grem raje tudi do pol ure prehitro od doma, čeprav se sliši smešno, ampak nikoli ne veš, kaj te na poti lahko zadrži. Raje reskiram nekaj več časa, ko pa da gre potem kaj narobe, ali pa da zamudim in se osmešim ter pokvarim prvi vtis o meni. Pa če tudi mene jezi, da nekdo zamuja, ne vem, zakaj bi potem mene nekdo moral čakati.

Je pa res, da se moram osebno zadnje čase veliko bolj potruditi, da ne zamudim. Ne vem zakaj, ampak včasih sem se veliko lažje spravil od doma. Nekaj časa nazaj pa so mi te priprave začele jemati kar nekaj več časa. Mogoče je to povezano s kako post-pubertetno periodo, ko si kao bolj resen in moraš bolj pripravit na kakšna srečanja. Al pa sem se samo ulenil. Slednje bo bolj verjetno. :mrgreen:
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#6 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 21:07

Imam prekleto dobre izkusnje z obeh strani
Ni mi vsec ko folk zamuja, vseeno drzim gobec in jih pozdravim z nasmehom, ker mi itak vec ne hasne ce popenim :mrgreen:
V solo zamujam kar pogosto, drugace se me pa caka kvecjemu 3 min.
Razen ko pridejo kolegi in kolegice po mene. Takrat pa zgubljajo zivce ker rabim toliko casa, da se zrihtam oz. 10x preverim v ogledlau :?:
Raje se dlje casa pripravljam in potem bezim, kakor pa da mam mirno pot in sem neurejen ... ali nekaj takega :idea: :D

#7 mrsFBIagent

mrsFBIagent

piščan'c

• Člani
  • 106 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 21:15

ne zamujam. nimam rada občutka, ko vem, da me nekdo čaka... raje čakam jaz. sicer ne čakam ravno rada, ma mi je vseeno to bolje :)
To,kar te ne ubije, te naredi močnejšega ;) 8)
Disney "if you can dream it, you can do it".

#8 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 22:19

Jaz tud ful sovražm zamujanje! Ampak to v smislu da bi jaz zamujal, ne pa tolk če koga čakam.Kadar nekam zamujam ratam ful živčen.. :?:
Ko moram bit nekje na kakem ustaljenem kraju (npr faks, služba) sem vedno 10 minut prej. Lahko se pa zgodi da kam zamudim 5 minut, če je to kje, kamor ne znam precent glih dobr kolk časa rabim. Sicer pa če zgleda da bom zamudu pokličem tistga ko čaka. Sicer pa nikol ne zamujam pol ure al pa eno uro :roll: ..tud take osebke poznam :x

Se mi pa zdi da zadne čase tud jest mal manj točen postajam :oops:

#9 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 22:47

očitno sami svetniki kar se tiče zamujanja na tem forumu... 8)

no, jst pa zamujam... kronično... praktično vedno... v službo, na faks, kadar sm zmenjena za pijačo... mene ljudje vedno čakajo... če pridem pravočasno al pa celo predčasno, dobim pa skor spomenik... najmanj poljub in objem... če se pa za to ne splača mal zamudit... :P

ne, resno... zamujam... najbrž ima to kakšno zvezo z mojo siceršnjo neorganiziranostjo pa tut z odvisnostjo od javnega prevoza... verjemte, da če 5 minut dlje spiš kot bi moral, pa si iz LJ, skočiš na trolo in je vse ok... če si pa mal bolj oddaljen od dogovorjenega kraja, je pa lahko 5 minut hitro 1 ura ali več, zahvaljujoč naravnost fantastičnim prometnim povezavam... :roll:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#10 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 23:59

Hello,

tudi jaz ne maram zamujanja. Nekateri ljudje pravijo, da je zamujanje znak nespoštovanja do določenaga človeka, ki te čaka. :? Sicer ne vem, če to drži, ampak osebno se vedno potrudim biti točna. V službo pridem prej, da si v miru vse pripravim in lahko začnem delati, medtem ko nekateri potrebujejo močno kavo, ker pridejo v službo čisti zombiji in kakšne pol ure po začetku del. časa sploh še niso sposobni misliti ali delati.

Poznam ljudi, ki kronično zamujajo. Med njimi je na žalost tudi ena prijateljica, kateri sem že rekla, da je totalno nezanesljiva in da se pri njej lahko zanesem samo na to, da jo bo spet treba čakati in da bo zagotovo zelo zamujala! :x :x Pa se je nič ne prime... Zamujanje po mojem mnenju ni odvisno od starosti človeka, ampak prej od njegovega značaja in sposobnosti oz. nesposobnosti organiziranja. Tisti frendi, ki vedno zamuja, včasih rečem, da se dobiva npr. ob 17h, sama pa pridem 17.15. :D :D Če verjamete ali ne, jo ponavadi še vedno čakam!! :o No, sem ter tja se je pa le zgodilo, da je morala tudi ona počakati.

Da bi bilo zamujanje bolj ženska kot moška lastnost, pa zaenkrat še ne verjamem. Najlepše je, če si točen, tisti, s katerim si zmenjen, pa tudi. Tako ni treba nikomur čakati.

LP vsem. :mrgreen:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#11 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 00:12

:oops: joj, jaz pa zamujam, ampak to v službo. Sodim med tiste zombije zjutraj, ker enostavno prepozno hodim spat in spim na noč povprečno slabih pet ur. No, v službo zamudim po pet, deset minut zjutraj, več samo, če je res višja sila (enkrat nesreča, pa smo stali v koloni, enkrat se je bus pred nami pokvaril in smo spet stali v koloni zjutraj). Trenutno se učim malo večje discipline, je pa res, da je zamujanje naša družinska značilnost. Še ko sem bila majhna in odvisna od točnosti staršev, smo redno zamujali v vrtec itd...

Ne zamujam pa, če sem s kom zmenjena! Takrat pridem točno (ponavadi to ni zgodaj zjutraj, a ne :mrgreen: ). Ali pa sproti obveščam, če mi vmes pride še kak opravek. Ne pustim nekoga stati in čakati in se tudi ne počutim dobro, če mene kdo pusti čakati!
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#12 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 00:39

ne zamujam. nimam rada občutka, ko vem, da me nekdo čaka... raje čakam jaz. sicer ne čakam ravno rada, ma mi je vseeno to bolje :)

Ja, pri meni je nekaj podobnega.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#13 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 17:20

Lara, če te to kaj tolaži tudi jaz nisem svetnik kar se zamujanja tiče. V bistvu sem vedno tako zelo točen, še preveč točen, da potem velikokrat minuto ali pa pet minut zamudim. :mrgreen: Če pa ne najdem parkirišča, ki sem ga imel nagledanega še prejšnji dan, ali pa se predolgo zadržim v kopalnici. Ja, no, kaj naj rečem. :oops:

No, vseeno se trudim, da sem točen, čeprav mi večkrat ne uspe, kot že rečeno. Je pa res, da niti jaz ne kompliciram, če nekdo zamudi do 10 minut, vse kar je več pa se potem samo potencira v mojo napetost, morda jezo ... ker sem na čakanje res alergičen. :?

Je pa res, da večinoma zamujam pri ljudeh, pri katerih nisem praktično nikoli zamudil, sem jih pa čakal in čakal. Morda jim sedaj na nek način vračam njihovo malomarnost. Pa ne toliko namerno, ampak iz malomarnosti, ker se ne potrudim dovolj oziroma si dajem čas. Potem pa spet kaj nepredvidenega, zastoj ali iskanje parkirišča, pa smo tam, minuta, pet, bolj redko več kot 10 minut. Pa večkrat še vedno prehitim osebo, s katero sem dogovorjen, ker zamuja še bolj. :)

Vseeno pa moram dodati, da v šolo in na faks nisem nikoli zamujal. Če je bila kakšna izjema, je bila z razlogom in je potrjevala pravilo, da nisem nikoli zamujal. Zamujam, kolikor pač zamujam, torej zadnjih par let. :?:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#14 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 17:34

Mam obcutek, da se sedaj, ko smo vsi dosegljivi na vsakem koraku, zamuja dosti bolj, kot vcasih, ko zamude nisi mogel spopročiti. Govorim o mobilcih.

zamujam? Če se le da ne, ampak se pa dogaja tudi to. Vedno pa sporočim, ce bom zamudil.

LP FTT

#15 bolhca

bolhca

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 19:03

Sem se vedno mela za najbolj točno osebo na planetu. OK, v Sloveniji. OK, v mojem kraju. OK, v moji družbi. :D
Potem je pa naneslo, da se vedno več družim z ljudmi, ki vedno zamujajo, pa sem se nalezla. Ne glede na to, koliko truda vložim v točen prihod, vedno vsaj malček zamudim. Pa ni problem, ker vseeno skoraj korenine poženem vsakič, ko se kje zmenimo. Drugače zamujanje prav sovražim, ker sem glede tega imela doma prav vojaško vzgojo, sploh glede nenapovedanih klicev v stilu: čez-10-minut-bodi-pripravljena-ker-te-poberem-da-mi-nekaj-pomagaš. (kaj čmo, fotri pač)

Zato me je težko prepričat, da moram kakšen kofetek s prijatelji napovedat vsaj pol dneva vnaprej. Pol pa še pizdim, če niso točni. Mislim, kaj se sploh čudim. :roll:
A jaz odgovarjam:
V svetu idej ni zmage in ne poraza, živeti je le ekstaza. Bratje borilci z mano naprej! (S. Kosovel)

#16 blarba

blarba

piščan'c

• Člani
  • 89 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2005 - 19:15

na predavanja zamujam konstantno, na srečanja s prijatelji pa hmmm.. skoraj nikoli..

ne moti me, če drugi zamujajo... niti če zamujajo po 20 ali 30 min.. dobro družbo vedno lahko počakam :mrgreen: .. zamujanja ne obravnavam kot indikatorja nespoštovanja ali kaj podobnega..
..Was normal ist, ist auch eine Frage...

#17 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2005 - 13:19

Kar se tiče šole, službe valda zamujanje!!!
Če pa se s kom zmenim, pa se izredno potrudim, da nebi zaudila in mi večinoma uspeva. Drgač pa SOVRAŽŽŽŽŽŽIM zamujanje. :x

#18 moo

moo

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2005 - 13:54

zamujam skor nikol, če pa že, potem pa zanalš :pepper: sploh v šolo na prve ure
kar se pa tko kakih srečanj tiče sm pa skor zmer točn oz. prezgodn.
just my imagination.

#19 DaNcEr

DaNcEr

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2005 - 19:31

V šolo ne zamudim nikoli razen, če je kak zastoj na cesti kar je pogosto...drugače pa ce se zmenimo za kavo ali podobno me vedno čakajo enako pri odhodu v šolo s kolegom sva zmenjena da od mene štartava 5.30 ampak ponavadi greva 5.45 ali pa 50 :( če je pa v kopalnici tolk za postorit še... :fiju:
P*L*U*R

#20 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2005 - 01:19

NE MARAM zamujanja. Tudi sama nikoli ne zamujam, raje si vzamem rezervo. Tako s prijatelji, kot z drugimi. Ce je pa slucajno kaksna nesreca, se kaj zavlece, pa sporocim pravocasno.
Ce grem pa od doma, pa niti ni razloga da bi zamujala in od drugih pricakujem isto. V obdobju mobitelov, bi lahko vsak sporocil morebitno zamudo, zato tudi cakam ne dolgo.
Na predavanja pri nas pa sploh ne smes zamujat.

#21 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 13:05

Ne zamujam, razen če je res višja sila. Ne maram pri ljudeh zamujanja. Imam prijateljico, ki zmeraj zamudi. Čez čas mi je bilo dovolj, pa sem ji rekel...bože mili, pol ure se je držala naprdnjeno in me obtožila, da sem občutljiv. Ampak na zmenkih ne zamuja več.
lp,goro

#22 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 14:02

ne zamujam. niti ne maram zamujanja.
v mlajših letih sem vedno prišla še par minut prej, oseba s katero sem bila zmenjena pa je zamujala. zato sem začela zamujati tudi jaz. potem pa me je lani ena prijateljica na pršercu čakala z rožico celih 40 minut (rekla sem ji, da pridem čez 20 minut, ko sva se menili, pa sem potem se 20 zamudila :oops: ) pa me je izučilo. od takrat naprej sem vedno točna. če vidim, da bom zamudila tudi samo 5 minut potem pokličem in povem.

Nič zanimivega. Move on. 

#23 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 14:10

zamujanje - no way! :x mislm, da mam kr mau alergije na zamujanje, tko da če se le da, pridem vsaj jst 5 min. prej k pa 5 min. kasnej . . :evil:
ampak je pač tko, da res vsi k jih jst poznam _NA VELIKO zamujajo, tko da se niti ne jezim več glede tega tok..

glede zamujanja moški/ženske pa morm rečt, da recimo kšni ženskici že spregledam tisto uro zamude, recimo tipčku zihr ne bi (razn če bi se mi pošteno oddolžil). Se mi res zdi, da si ženska lahko privošči zamudo, pa ji tega tudi ni potrebno opravičevati..
Se mi zdi, da je še vedno nekaj "old" kavalirstva v meni ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#24 BlueGirl

BlueGirl

piščan'c

• Člani
  • 118 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 17:40

Vedno pridem nekaj minut prej. Postanem živčna, če slučajno zamujam (ponavadi kakšne zamude avtobusov in vlakov - ne po moji krivdi! :x ). Raje pridem eno uro prej, si kupim kakšno trač revijo in v miru popijem kavico. Čakati pa mi ni strašen problem. LP!

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 199 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2005 - 22:40

No tudi jaz ponavadi pridem, že par minutk prej 8)
Bi blo lepo, če bi tudi drugi tko hodil :mrgreen: Ne pa mel grdo navado, zamujanje :roll:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov