Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Podajanje v življenje v "poznih" letih

10 odgovorov v tej temi

#1 Slowpoke

Slowpoke

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2020 - 21:04

Lep pozdrav vsem skupaj,

sem ravno odkril ta forum, pa sem rekel da ne more škodovat malo povprašat za kakšno mnenje.

Če na kratko povzamem svojo zgodbo - v tridesetih, brez kakršnihkoli izkušenj z drugo osebo (razen "online" do neke mere), v glavnem zaradi bivanja v mali in po domače povedano konzervativni vasi, poznega odkritja ali bolj podzavestnega sprejetja da sem gej in za piko na i je pa pri temu pomagala tudi konkretna socialna anksioznost.

Pa me zanima ali je tukaj kdo tak, ali pa pozna koga, ki bi se v mojih letih prvič podal v iskanje sopotnika v življenju, oziroma ima kdo kakšen nasvet. Od kolegov, ki poznajo mojo situacijo sem dobil nasvet, da obiščem klub Tiffany, ker to je znana lokacija, kjer bi lahko spoznal druge ljudi z istimi in znanimi interesi. Ampak zaradi socialne anksioznosti je to meni bolj kot ne nočna mora. Kot prvo sam klub ni moja scena, ker nikoli nisem bil za tako vrsto žura, kot drugo pa imam predstavo da je tak žur bolj za iskanje zabavne noči kot pa iskanje kaj bolj resnega. Bi pa z veseljem slišal kakšne so vaše izkušnje glede tega in če je moja predstava totalno zgrešena.

Ena stvar ki mi je pa zelo težko sprejemljiva je pa to, kako težko oziroma praktično nemogoče je spontano spoznati nekoga ki bi ti bil všeč. S tem mislim na to, kar je pri praktično vseh mojih "straight" kolegih čisto naravno, da spoznajo svoje partnerje pri aktivnostih, ki so obema všeč, na primer razne športne aktivnosti in podobno.

Po eni strani v vseh mojih 30+ letih pri raznih aktivnostih še nisem spoznal nekoga, kjer bi videl kakšen potencial za karkoli, še posebej v zadnjih letih, kjer so vsi itak že v zvezah. Mogoče sem pa samo jaz zainteresiran za take neidealne aktivnosti. Po drugi strani pa kako naj bi sploh stopil do nekoga, ki mi je všeč, ne da bi vedel za njegove preference oziroma zgodovina njegovih zvez ne kaže na kakršno koli možnost interesa, čeprav vem da ni tukaj samo gej in "straight", pa vseeno statistika ni na moji strani.

V glavnem, zanima me kakšen nasvet, kako bi se vi v moji situaciji podali v iskanje svojega sopotnika v življenju. Ali je realno, da bi nekoga kar tako spoznal in če bi spoznal nekoga ki bi mi bil všeč, ali je nasvet kar "go for it" in vidiš kje si s to osebo, čeprav bi bila po vsej verjetnosti "straight"? Ali bi se bilo bolje podati v situacije, ki mi ne sedejo, recimo klub Tiffany, čeprav to res bolj ni zame, vendar pa vsaj vem da so drugi obiskovalci "na isti strani".

Vem da je dolg post, ampak bi bil kakršnegakoli nasveta in predloga zelo vesel.

Lp in bodite mavrični še naprej!

#2 paso

paso

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 00:23

z veseljem grem zraven ..

piši

lp

#3 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 08:02

Nočem ti pametovati, ampak moj najboljši nasvet je ta da naša pač nima za omenjeno primerno razvite scene razen kakšen Tiffany in Yucatan.

Najbolje da probaš srečo poiskati kje v tujini, najbolje sosednja Italija in Madžarska v kolikor nisi sramežljiv.

#4 fantek_4_u

fantek_4_u

zasvojen'c

• Člani
  • 405 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 10:29

Kot prvo sam klub ni moja scena, ker nikoli nisem bil za tako vrsto žura, kot drugo pa imam predstavo da je tak žur bolj za iskanje zabavne noči kot pa iskanje kaj bolj resnega. Bi pa z veseljem slišal kakšne so vaše izkušnje glede tega in če je moja predstava totalno zgrešena.

Če se misliš podajat v "izjemno resno zvezo" v "poznih" letih, ti toplo priporočam nekaj zabavnih noči preden se zacementiraš :)

Jih poznam kar nekaj ki jim je kasneje "ven vdarlo" :D

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#5 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 680 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 10:39

Kaj pa je z "online" izkušnjami narobe? Nikamor niso vodile, se niste nikoli dobili v živo?

Priporočam, da se udeležiš kakšne "normalne" aktivnosti v gej družbi. Sicer se sam nisem nikoli udeležil, ampak mislim, da bi na tvojem mestu poskusil društvo Out in Slovenia, ki organizira razne pohode, sprehode in ostale rekreativno športne aktivnosti.

i tried

#6 Slowpoke

Slowpoke

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 11:10

Če se misliš podajat v "izjemno resno zvezo" v "poznih" letih, ti toplo priporočam nekaj zabavnih noči preden se zacementiraš :)
Jih poznam kar nekaj ki jim je kasneje "ven vdarlo" :D

Ravno tu imam težavo, da si ne morem predstavljati intimnosti z nekom ki ga dobro ne poznam. Mogoče je to zaradi moje neizkušenosti, zaradi anksioznosti ali pa preprosto nisem za to. Saj ne rečem da bi sedaj iz prve iskal "happily ever after". Bi pa raje osebo dobro spoznal in razvil prijateljstvo, preden bi razmišljal o podajanju v zabavne noči. Je pa res, da mogoče tako razmišljam zaradi svoje neizkušenosti.

Zato pa sem tukaj, da kaj več izvem. :)

Kaj pa je z "online" izkušnjami narobe? Nikamor niso vodile, se niste nikoli dobili v živo?
Priporočam, da se udeležiš kakšne "normalne" aktivnosti v gej družbi. Sicer se sam nisem nikoli udeležil, ampak mislim, da bi na tvojem mestu poskusil društvo Out in Slovenia, ki organizira razne pohode, sprehode in ostale rekreativno športne aktivnosti.

Večina online izkušenj se je izkazala za iskanje zabavnih noči in kot sem v zgornjem odgovoru omenil, to trenutno ni ravno zame. Kjer pa ni šlo za to, je bila pa težava oddaljenost od sogovorca, ali pa preprosto ni bil tip človeka zame.

Za Out in Slovenia sem pa ravno danes izvedel in bom vsekakor malo bolj pogledal v njihove aktivnosti, ko bodo spet aktualne, tako da hvala za predlog.

#7 paso

paso

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2020 - 23:35

povabim se zraven..pa niti odgovora...ehhh VI MOŠKI:)

#8 s_ilverstone

s_ilverstone

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2020 - 09:25

Ravno tu imam težavo, da si ne morem predstavljati intimnosti z nekom ki ga dobro ne poznam. Mogoče je to zaradi moje neizkušenosti, zaradi anksioznosti ali pa preprosto nisem za to. Saj ne rečem da bi sedaj iz prve iskal "happily ever after". Bi pa raje osebo dobro spoznal in razvil prijateljstvo, preden bi razmišljal o podajanju v zabavne noči. Je pa res, da mogoče tako razmišljam zaradi svoje neizkušenosti.

Zato pa sem tukaj, da kaj več izvem. :)

Meni se to ne zdi odraz neizkušenosti, temveč osebnostne zrelosti. Odnos se razvija s časom, prav tako neka globlja čustva in navezanost. Prijateljstvo je tako fajn sproščeno obdobje, znotraj katerega lahko spoznavaš drugo osebo v različnih situacijah, njene vzorce komuniciranja, odzivanja in je odličen »pripomoček« da se človek zavaruje pred morebitnim nezdravim odnosom - če nič drugega ti na koncu lahko vseeno ostane to prijateljstvo in stik z osebo, čeprav je ne prepoznaš kot primerne za svojega partnerja.

Delim s teboj misel, da je precej težko spontano spoznat osebo, ki bi ti bila všeč in ki bi bila pripravljena iti s teboj skozi nek proces spoznavanja. Socialna anksioznost zna biti problem pri tem ja, ampak če ti ni do tega, da bi hodil v Tiffany in na ostale party zadeve, potem ne rabiš. Obstajajo tudi drugi dogodki, v sklopu Out in Slovenia, kar ti je bilo že omenjeno, pa tudi kakšni lgbt literarni večeri, srečanja, filmski večeri (malo pobrskaj glede na svoj kraj bivanja, ampak v MB in LJ se zihr kaj dogaja - spremljaj Društvo DIH, Ljubljana Pride, Maribor Pride, Koroška Pride itd.) in potem pojdi enostavno v svojem tempu, glede na to, kar se ti zdi sprejemljivo in je še vedno znotraj tvojih želja/prepričanj/interesov. Pri socialni anksioznosti je fajn it postopoma, ne pa se na vrat na nos vržt v nekaj, za kar veš, da ti že tako ali tako ni ljubo.

Se mi pa zdi da starost, pri kateri se nekdo podaja v iskanje partnerskega odnosa, ne igra velike vloge. V primeru da človek ve, česa si želi in na kaj živi dan ne bi pristal, če ima razdelano sliko zdravega odnosa in stremi k neki vzajemnosti znotraj njega, potem ja, zna bit kar challenging najti koga, ampak ni za obupat. Morda se pa distanciraj od ideje, da nekoga iščeš in enostavno poskusi začet hodit na (lgbt) dogodke zaradi sebe, ker te neka stvar zanima. Potem pa mogoče nekje sčasoma, držim pesti, spoznaš koga, ki ti bo zatresel tla pod nogami, se bosta ujela in se bo vse pokloplo :).

#9 Slowpoke

Slowpoke

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2020 - 10:51

povabim se zraven..pa niti odgovora...ehhh VI MOŠKI:)

Kot sem omenil, mi obisk kluba Tiffany ali kaj podobnega ni ravno pri srcu. Predvsem pa ne v kratkem. Tako da hvala za ponudbo družbe, ampak zaenkrat nimam planiranega obiska. :P

#10 Slowpoke

Slowpoke

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2020 - 11:17

Delim s teboj misel, da je precej težko spontano spoznat osebo, ki bi ti bila všeč in ki bi bila pripravljena iti s teboj skozi nek proces spoznavanja. Socialna anksioznost zna biti problem pri tem ja, ampak če ti ni do tega, da bi hodil v Tiffany in na ostale party zadeve, potem ne rabiš. Obstajajo tudi drugi dogodki, v sklopu Out in Slovenia, kar ti je bilo že omenjeno, pa tudi kakšni lgbt literarni večeri, srečanja, filmski večeri (malo pobrskaj glede na svoj kraj bivanja, ampak v MB in LJ se zihr kaj dogaja - spremljaj Društvo DIH, Ljubljana Pride, Maribor Pride, Koroška Pride itd.) in potem pojdi enostavno v svojem tempu, glede na to, kar se ti zdi sprejemljivo in je še vedno znotraj tvojih želja/prepričanj/interesov. Pri socialni anksioznosti je fajn it postopoma, ne pa se na vrat na nos vržt v nekaj, za kar veš, da ti že tako ali tako ni ljubo.

Hvala za povedano. Bom si pogledal še ta druga društva, ker bi mi bili taki dogodki vsekakor bolj pisani na kožo kot pa obisk kluba.

Meni se to ne zdi odraz neizkušenosti, temveč osebnostne zrelosti. Odnos se razvija s časom, prav tako neka globlja čustva in navezanost. Prijateljstvo je tako fajn sproščeno obdobje, znotraj katerega lahko spoznavaš drugo osebo v različnih situacijah, njene vzorce komuniciranja, odzivanja in je odličen »pripomoček« da se človek zavaruje pred morebitnim nezdravim odnosom - če nič drugega ti na koncu lahko vseeno ostane to prijateljstvo in stik z osebo, čeprav je ne prepoznaš kot primerne za svojega partnerja.

Se mi pa zdi da starost, pri kateri se nekdo podaja v iskanje partnerskega odnosa, ne igra velike vloge. V primeru da človek ve, česa si želi in na kaj živi dan ne bi pristal, če ima razdelano sliko zdravega odnosa in stremi k neki vzajemnosti znotraj njega, potem ja, zna bit kar challenging najti koga, ampak ni za obupat. Morda se pa distanciraj od ideje, da nekoga iščeš in enostavno poskusi začet hodit na (lgbt) dogodke zaradi sebe, ker te neka stvar zanima. Potem pa mogoče nekje sčasoma, držim pesti, spoznaš koga, ki ti bo zatresel tla pod nogami, se bosta ujela in se bo vse pokloplo :).

Ravno to kar si pa tu povedal, pa tudi zelo sovpada z mojim mišljenjem. Ravno zato nisem nek ljubitelj online spoznavanj, vsaj iz dosedanjih izkušenj, ali pa obiska kluba, ker imam pri tem občutek kot da se podajam na iskanje nekoga s točno določenim ciljem in mi je veliko bolj pri srcu ideja da spoznam ljudi pri zabavnih aktivnostih in če spoznam nekoga, s katerim bi lahko razvil kaj več, pa še toliko bolje. In moram priznat, da sem imel občutek, da tako mišljenje ni ravno pogosto pri LGBT posameznikih. Pa hvala za lepe želje :)

#11 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2020 - 11:28

Osebno mislim, da če se ne počutiš, da bi si partnerja iskal v Tiffanyju ti vsekakor svetujem
, da tega ne narediš. Tiffany tudi ni všeč čisto vsakemu geju in s tem niti ni nič narobe. Pa tudi v Tiffanyju se običajno najdejo bolj kratkoročni stiki, ki so omejeni na eno noč :)

Danes je vse lažje in prepričan sem, da je veliko več kanalov kjer boš lahko prišel do stikov na način, ki ti bo ustrezal. Svet je mavričen in gotovo boš našel nekoga s katerim se boš imel fantatistično ne glede na leta kdaj si ga začel iskati. Moj nasvet: ne obupaj in pristajaj na nekaj kar ti ne sede. Iskanje pravega partnerja je lahko dolgotrajneše, ampak konec koncev je pomembo s kom boš delil del ali celo celo življenje. Pa veliko sreče in uživanja pri iskanju ti želim.
When you start with me you can't go back ...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov