Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

"Karantena" - kaj počnete?

18 odgovorov v tej temi

#1 Beejbi

Beejbi

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2020 - 23:35

Živjo.

Glede na trenutno stanje, kjer je najbolj odgovorno ostati doma, me zanima s čim si zapolnite dan? 

#2 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 250 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2020 - 09:25

Trenutno sem v službi, tako, da ne morem ravno trditi, da sem v karanteni. Se pa popoldne držim doma. 

Popoldne delam: 

- Za to sem trenirala celo življenje XD

- stvari, ki sem jih nehala delat, ko sem šla na fax in se zaposlila; torej slikam, rišem, igram inštrumente

- kuham nove stvari

- berem fantasy knjige, ki sem si jih šparala več let

- se učim napreden excel, ker ga punca sovraži in sem se žrtvovala za ta del bremena. 

V končni fazi me tale karantena sili v ponovno obuditev hobijev, ki sem jih že davno zanemarila. 

#3 Jenner

Jenner

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2020 - 23:32

Še dobro, da grem za vikend v službo, ker sem na dobri poti v resno odvisnost od interneta in TV(poročil) .Jutri šok terapija kar se tiče spleta, pa počasno nižanje doze kar se tiče TV (prebrskala bom tistih 300 kanalov  še za nazaj, da najdem vse Umore na podeželju. Če jih ne bo dosti bom brala Radarje.

Po mestu  pa sicer ne hodim kaj dosti, pravzaprav skoraj nič. Raje grem izven, peš ali  pa še raje,na kolesu in to izključno tja, koder ni žive duše. V trgovine ne hodim, saj ne bom umrla če ne dobim vsak dan frišne kajzerice, trgovkam sem pa ena skrb manj.

Malo pospravljam,malo crkljam mačke, malo postopam po balkonu in opazujem prizore, ki se mi zdijo kontra tistim, kar jih videvam po Evropi in kot jih želimo (in rabimo).... 

Sicer mi pa ni hudega in upam, da tudi ni vam in vašim.

LP oziroma srečno!

#4 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2020 - 21:17

Ukvarjam se s teorijami zarote oziroma "fakenews":

- da so s pohodom Covid-19 v Evropi poteptane vse demokratične pravice in svoboščine
- da bodo države nevidni roki prostega trga donirale osvežitvene svežnje v vrednosti krepko nekaj tisoč milijard usd

- da je še kar ugledna medicinska šola pripravila primerjavo med navadno gripo in covid-19
- da je v vsakem virusu gripe med 5 in 15 % covid-19
- nekaj časa namenim tudi samoizolacijskim sprehodom po gozdu (kjer me je bolj strah agresivnih klopov kot pa virusa)

- in branju.
Skratka lenarim.

#5 s_ilverstone

s_ilverstone

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2020 - 23:57

Gledam stand-upe, jem sladoled, valjam se po postelji, kuham, perem + začela sem z 90-dnevnim challengem učenja/poliranja treh tujih jezikov naenkrat. Upam, da rata kaj iz tega :P!

#6 jacky

jacky

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2020 - 19:22

Po vlki cistilni akciji,po dolgem casu mal brenkam na kitarco in ukulele. Hajkam po gozdu,kolesarim,nabiram regrat,kuham azijske zadeve, gledam potopise,planiram kam bom sla konc leta na dopust...dolgcas ni :)

#7 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 169 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2020 - 22:07

Za delo od doma porabim več časa, kot na dejanskem delovnem mestu. S tem, da se razvleče čez cel dan in da vključuje non-stop dosegljivost na mail. Toliko še nisem tipkala nikoli v življenju. Čas vmes porabim za kuhanje in čiščenje, ukvarjanje s šolarko, veliko se gibljem in poskušam brati le nujne novice. V trgovino zase hodimo 1x na teden, za starejše člane družine pa je treba še kdaj v lekarno ali na pošto. Ne počnem ničesar novega, razen, da si res vsak dan vzamem čas za svoje telo, švic in suffer. Počasi se bo treba lotiti vrta. Skratka... ne trpim, uživam pa tudi pretirano ne. Nekje vmes.

#8 Tihoroma

Tihoroma

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2020 - 10:20

Večkrat pospravljam in kuham, pri čemer pijem rdeče vino...

Pobrisala sem prah s knjig ter jih kategorizirala po zvrsti in jeziku. Lotila sem se popravila pisalniškega stola, ki sem ga nato vrgla v kot, ker gre na kosovc (ko bo to mozno), končno prebrala navodila za družabne igre, ki sem jih kupila že decembra lani.

Hodim na večerne sprehode, berem, ucim se preko udemy tecajev in pogovarjam se s svojimi sobnimi rožicami...
Vse skupaj ni tako hudo. Pri meni rožce lepse cvetijo in mirkam, da iz te norišnice ne odidem kot alkoholik.

#9 Spelinka

Spelinka

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2020 - 14:37

Delam v zdravstvu, v socialno varstvenem zavodu, tako da sem te dni v službi... Se pa popoldneve zadržujem doma in počnem vse tisto česar v natrpanem urniku nisem uspela... Preberem kakšno dobro knjigo, igram kitaro, pogledam kakšen dober film, kuham, kujem načrte za izlete,ki si jih bom privoščila ob koncu kar antene... Iz stanovanja sem odstranila vse kar mi več ne službi, omare spravila v red itd... Ta karantena je po eni strani kar koristna... Pogrešam pa druženje, klepete s prijatelji na sončku ob pivu.

#10 Beejbi

Beejbi

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2020 - 20:26

Da še jaz dodam svoje aktivnosti, ki se seveda iz dneva v dan razlikujejo. Res je celotni dan bolj umirjen, privoščim si zajtrk in kavico lepo v miru (nikamor se mi ne mudi) in ne gledam na uro, kdaj bo treba naprej oz. kdaj je čas za naslednji opravek, ki ga imam. Poleg pospravljanja, delam od doma, sprehod, če se le da, da ujamem sončne žarke oziroma naberem vitamin D. Gledanje serij, filmov, prebiranje literature v povezavi s službo, druga gospodinjska opravila, ... Res se vedno najde kaj, kar je potrebno postoriti. Mogoče sedaj le vse bolj na izi... kar priznam, da mi trenutno paše, saj je bil prejšnji tempo že malo NOR.  

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 213 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2020 - 09:42

Hodim v službo.  :kadilec:

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#12 enrej

enrej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2020 - 14:09

https://www.vox.com/...-china-wuhan-la b

=lab

vrtnarim ipd.

#13 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 462 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2020 - 17:16

Za delo od doma porabim več časa, kot na dejanskem delovnem mestu. S tem, da se razvleče čez cel dan in da vključuje non-stop dosegljivost na mail. Čas vmes porabim za kuhanje in čiščenje,veliko se gibljem in poskušam brati le nujne novice. Ne počnem ničesar novega, razen, da si res vsak dan vzamem čas za svoje telo, švic in suffer.Skratka... ne trpim, uživam pa tudi pretirano ne. Nekje vmes.

Pod tole se podpišem. Nazadnje je bilo toliko klofanja po tastaturi pri zaključevanju študija. In pa kuham redno vsak dan.
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#14 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2020 - 16:59

Trenutno koristim star dopust in sem že drugi teden doma. Če je vreme lepo, grem na kakšen (samoten) sprehod, sicer pa vsak dan na telefonu, brskam po spletu, berem novice, časopise, igram igrice... sem na brezplačnem obnovitvenem tečaju tujega jezika po spletu, me kar fajn zabava. In seveda gledam TV, novice, poročila, kakšno nadaljevanko, film. Pa dve knjigi od Hararija imam pri sebi, eno sem že začela brat.

Drug teden bo pa najbrž treba v službo, razen, če bo šef odredil čakanje na domu z 80% plačo.

Kakorkoli že... vseeno mi je tudi dolgčas, priznam. :roll:

Eh, pa pospravit moram tudi (spet). :pometa:

Ljubezen je večna, dokler traja.

#15 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 675 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2020 - 20:41

Za delo od doma porabim več časa, kot na dejanskem delovnem mestu. S tem, da se razvleče čez cel dan in da vključuje non-stop dosegljivost na mail. Toliko še nisem tipkala nikoli v življenju. Čas vmes porabim za kuhanje in čiščenje,...

Pri meni je bilo tako prvi teden . Zdaj se je vse skupaj ohladilo . Dela je vse bol manj, nabava, prodaja vse stoji . Mam pa več časa zase . Edina stvar me moti , ker ne morem več  do sestre in punc . Po dve ure in več smo znale igrat ping pong , badminton.. Skratka dogajal se nam je...

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#16 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 250 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2020 - 21:22

Tihoroma! Kul avatar. Na prvi pogled random ampak v resnici sta gor tok zakon ženskici. <3

Si sposodim tole ... tudi jaz sem obudila že kar velik nabor udemy tečajev. Kdaj d f*k sem si kupla tok zadev. Blame it on my ADD baby :angelcek2: .

#17 chillpill

chillpill

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 03 april 2020 - 09:50

Razmišljam kakšna škoda me je doma imet - kot oseba, ki več kot desetletje pridno hodi v službo in nabira izkušnje ter znanje, trenira svoje veščine in se vedno izboljšuje in popolnjuje v svojem delu, se sedaj po nekaj tednih dela od doma, ko se je začetni entuziazem umiril, ko smo navajeni na situacijo in so se razmere v službi stabilizirale (ker delamo na 10%),  počutim kot Ferrari 812 Superfast, ki so ga dali v ler in mu nekdo na polno gas pritiska  -  fakin nič od nič – škoda dobre mašine.  :aja:

#18 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 06 april 2020 - 18:44

Delam v glavnem od doma. Trikrat tedensko grem v službo, da odpremim spletna naročila (delam pač v trgovini), drugače pa veliko berem, jem, pospravljam, likam... Držim se predpisov. Živim sam, zato sem podrejen momentalnemu razpoloženju. Najpomembnejše je, da se vsi sprijaznimo s situacijo - všeč ali ne - in se zavedamo, da še ni konec življenja.  :priden: 
Vsem želim, da najdete srečo v malih stvareh.  :postelja:

#19 Kimpossible

Kimpossible

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 18 april 2020 - 21:44

Po enem mesecu cakanja doma sem morala v sluzbo.

V tem 1 mesecu sem brala, pisala strokovni clanek, skoraj koncala sestavljanko z 2000 koscki, sprehajala psicko, risala z barvami na steklo (i know!! :D) in se milijon drugih reci, ki jih po navadi ne uspem spravit v dan :).
Tezko bi se pritozevala :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov