Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Proti ponovni uvedbi naborništva

10 odgovorov v tej temi

#1 Token

Token

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2020 - 12:11

Pod novo vlado bomo očitno spet dobili naborništvo obvezno za vse moške do 30 let. Če bo ta zakon sprejet, je referendum edina možnost za zavrnitev. Zato podpišite peticijo, ki bo (ko bo čas) spremenjena v zahtevo za referendum. Če smo imeli celo vrsto nesmiselnih referendumov izsiljenih s strani SDS, naj imamo še enega proti njim.

https://www.peticija...u_vojakega_roka

#2 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

redni gost

• Člani
  • 351 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2020 - 18:03

Zelo drži, da je marsikateri referendum izsiljen iz strani SDS bil nesmiseln, morda kar vsi po vrsti. Vendar je uvedba naborništva zelo smiselna poteza vlade. Slovenija potrebuje vojsko.

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 03 marec 2020 - 18:06.

#3 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 684 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2020 - 18:55

Sem za, ampak izključno pod pogojem, da je obvezno tudi za ženske. #enakost #strokovnjakinje

i tried

#4 fantek_4_u

fantek_4_u

zasvojen'c

• Člani
  • 405 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2020 - 14:04

A sploh imamo infrastrukturo in pa kader ki bi lahko izvajal naborništvo? 

Po mojih neuradnih informacijah nimamo ne enega in ne drugega

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#5 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

redni gost

• Člani
  • 351 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2020 - 21:55

A sploh imamo infrastrukturo in pa kader ki bi lahko izvajal naborništvo? 

Po mojih neuradnih informacijah nimamo ne enega in ne drugega

Nimamo, ker nismo izvajali naborništva. Imaš prav Sherlock.

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 213 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2020 - 22:45

Sem proti. Sem pa tudi za referendum (v primeru sprejetja zakona).

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 802 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2020 - 20:40

Naborništvo, zakaj pa ne?

Samo zato, ker je naborništvo predlagala SDS, to ni nujno slaba ideja. Wikipedia pravi, da je v Evropi še kar nekaj držav z naborništvom, med drugim Avstrija, Švica, skandinavske države, Grčija. Sicer manjšina, a očitno naborništvo gre lahko skupaj z današnjim časom, demokracijo in svoboščinami. 

Tu gre bolj za širšo debato, za odnos do države, specifično za odnos do slovenske države, ki ni nekaj samoumevnega. Gre tudi za vprašanje, ali je posameznik nad vsemi družbenimi institucijami, ali pa, ker pač že živimo v družbi, bi se morda celo spodobilo, da kdaj gledamo tudi prvo na širšo skupnost, šele nato na individualne želje in potrebe.

Široka debata, ki upam, da bo tako tudi naslovljena. Gotovo pa naborniki v današnjem svetu ne morejo biti nikakršna resna vojaška sila (kaj bo en lolek s puško proti dronom?). Zato bi bilo treba tudi močno premisliti, katera znanja bi nabornik nujno moral osvojiti. Po mojem razstavljanje orožja in zmožnost zbujanja, ko sonce vstane, brezglavo tekanje v krogu in delanje sklec na ukaz, kot to vidimo v filmih, danes nima nikakršnega obrambnega pomena. Posledično če naborništvo da, nujno seveda za oba spola, kot pravi Crane.

Sicer dvomim, da ima Janša z naborništvom kakšne drugačne namene, kot utrjevanje strahov in tradicionalizma, v smislu baba za štedilnik in v spalnico, moški pa stražit mejo, torej bom na morebitnem referendumu zelo verjetno proti, v primeru naborniškega vpoklica pa podam ugovor vesti in grem služit civilno, a počakajmo... Nisem nujno in kar a priori proti. Morda pa presenetijo.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#8 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 684 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2020 - 20:57

Jaz sem a priori proti. To je pa res izreden poseg v svobodne odločitve posameznika.

i tried

#9 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 802 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2020 - 13:32

Izrednost tega ukrepa je subjektivna. Med drugim država zapoveduje tudi obvezno cepljenje, pa obvezno osnovnošolsko izobrazbo, obvezno pridobitev dovoljenja, če se želiš peljati z avtom (pa še to samo po eni strani ceste), obvezno plačevanje davkov, za določena nasilna in celo nenasilna dejanja ti grozi odvzem prostosti, med drugim tudi za gojenje neke rastline, itd.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#10 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 684 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2020 - 13:56

Izrednost tega ukrepa je subjektivna. Med drugim država zapoveduje tudi obvezno cepljenje, pa obvezno osnovnošolsko izobrazbo, obvezno pridobitev dovoljenja, če se želiš peljati z avtom (pa še to samo po eni strani ceste), obvezno plačevanje davkov, za določena nasilna in celo nenasilna dejanja ti grozi odvzem prostosti, med drugim tudi za gojenje neke rastline, itd.

Tako neumne osebe je po moji subjektivni oceni treba poslati dosmrtno na zaprti oddelek.

i tried

#11 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 342 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2020 - 21:42

Brezveze, še 'slovenska vojska' je v najboljšem primeru zgolj 'slovenski taborniki' in vsak, ki bi imel resen namen bi nas komot potamanil ko zajce. Škoda našega denarja, država je že tako preveč požrešna, preizkusi gibalnih sposobnostih novodobnih maminih sinčkov pa po mojem mnenju trenutno res niso prioriteta.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov