Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kdaj vprašati?

8 odgovorov v tej temi

#1 aljazzz19

aljazzz19

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2020 - 19:43

S fantom, ki mi je zelo všeč se že kakšna dva meseca dobivama in se imama vedno zelo lepo skupaj. Ta teden je prvič prišel k meni domov ter celo prespal. Sva se tudi poljubljala in cel večer cartala in imam občutek da sem mu tudi jaz zelo všeč. Kliče me tudi s pomanjševalnicami, kar je zelo kjut. 

Zanima me, po kakšnem času je primerno osebo vprašati, če bi bil tvoj fant. Se mi zdi da bi počasi lahko naredil ta korak naprej.

#2 enrej

enrej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2020 - 01:31

v nas je "skrito vse znanje, ki ga za življenje potrebujemo...prisluhni

Prispevek uredil/a: enrej, 01 marec 2020 - 01:31.

#3 fajmoster

fajmoster

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2020 - 17:31

S fantom, ki mi je zelo všeč se že kakšna dva meseca dobivama in se imama vedno zelo lepo skupaj. Ta teden je prvič prišel k meni domov ter celo prespal. Sva se tudi poljubljala in cel večer cartala in imam občutek da sem mu tudi jaz zelo všeč. Kliče me tudi s pomanjševalnicami, kar je zelo kjut.

Zanima me, po kakšnem času je primerno osebo vprašati, če bi bil tvoj fant. Se mi zdi da bi počasi lahko naredil ta korak naprej.

Počakaj. Se ne mudi. Uživajta v tem, kar imata.

#4 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 756 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2020 - 19:42

"Ali bi bil moj fant?", je na začetku lahko za koga malo preveč resno vprašanje, ker si ljudje različno predstavljamo, kaj pomeni biti fant nekomu. Nekdo lahko celo malo narobe sliši in se mu zazdi, da si vprašal: ali bi bil z mano do smrti? :D

Kolikor se spomnim, sem svojega tipa kar hitro potipal (pravi mi, da zelo hitro :D), kje stojiva, a ne z vprašanjem, ali bi bil moj fant, ampak z vprašanjem, v kakšnem odnosu sva? Torej vprašanje, kjer nisi lahko samo sprejet ali zavrnjen, kjer ni občutka da nujno prehitevaš z neko resnostjo, ampak lahko sogovornik sam definira, ali sta sedaj v (monogamni) vezi, sta samo kolega, (fuk)prijatelja.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#5 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 676 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2020 - 19:58

Dva meseca sta več kot dovolj.

i tried

#6 Tinkkaaa

Tinkkaaa

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2020 - 14:29

Menim, da je že tvoj fant glede na tvoj opis situacije :) ni potrebno vednost spraševati

#7 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 283 prispevkov

Objavljeno 03 april 2020 - 21:51

Jaz sem tudi nekdo, ki potrebuje ubeseditev, jasnost, pogovor. KDAJ? Mene želja po gotovosti in definiranju preveva že od samega začetka, ampak mi je pa prijateljica večkrat lepo rekla: "Ti bi rad gotovost, ki je ni. Kaj če ti ta oseba sedaj reče, da te ljubi? A je to gotovost? A ti to lahko zagarantira, da bo čez dva tedna še s tabo? A ti to lahko da zagotovilo, da boš TI čez en mesec še čutil do nje isto kot sedaj? A ti lahko to prepreči, da enega od vaju povozi vlak in vaju loči smrt? N'Alan, NI GOTOVOSTI. Vse, kar imaš, je sedanji trenutek, uživaj, prepusti se, bodi hvaležen za to, kar imata."
Ja, klinc, saj sem jo slišal, ampak še vedno v trenutku, ko se nekomu odprem in začutim ranljivost, nežnost, navezanost, čutim potrebo po potrditvi, definiciji, varnosti. Kar mi je njeno ponavljanje dalo, je kvečjemu to, da lahko zadiham čez ta strah in si rečem OK, strah te je, rad bi zagotovilo - A pa sam pa točno veš, kaj bi rad od te osebe? A točno veš, kakšen odnos si vizualiziraš z njo, a veš, kaj bo čez tri dni in čez 8 let? Ne veš. 
Jaz sem isti kot aljaz, rad bi gotovost, ampak se počasi učim dojemati, da je v odnosih ni. Lahko edino iz dneva v dan poslušaš svojo intuicijo in si pozoren na znake osebe, se pogovarjaš, vprašaš - seveda, če je nekomu do teeb, lahko vprašaš karkoli, pa se bo nekako rešilo. Če je nekomu do tebe, lahko kup stvari za?e?eš pa se bo nekako rešilo. Smo pa v odnosih vedno vsi negotovi; po eni strani, če se človek samo igra s tabo in ga vprašanje, kakšen odnos imata, odžene, je bolje, da tako gre, po drugi strani pa nekatere vezi tudi rastejo skozi čas in bi nekatere pritiske, zahteve, razgaljanja isti človek morda pol leta kasneje z lahkoto in ljubeznijo sprejel in ostal s tabo, če mu pa vržeš prvi teden "Will you marry me", bi se pa najbrž marsikdo odstrašil, tudi, če si mu resno všeč ...

Kdaj je pravi čas za koga? 
Žal, mislim, da ni enega recepta :( 

This is the real me. 

#8 enrej

enrej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 04 april 2020 - 01:24

Kdaj? vedno je čas : )

#9 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 04 april 2020 - 17:57

Menim, da sploh ni treba to spraševat. Če vama je lepo skupaj, se družita in uživajta. Neobremenjeno. Tako kot pride do poljuba, dotika... nenačrtovano, enako se zgodi nek trajni odnos, katerega je vredno negovati.
Vem, da obstajajo osebe, ki želijo neko 'definicijo', a le-ta ni nujno potrebna, v kolikor se sleherni trenutek odvija, kakor da je prisotna.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov