Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gay in lezbika skupaj z namenom, da si ustvarita družino?

5 odgovorov v tej temi

#1 mihao

mihao

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2019 - 00:11

Pozdravljeni,

imam, vsaj sklepam da, zelo čudno vprašanje.

Sam sem gay in imam kolega, ki je tudi gay. Res sva dobra prijatelja, imela sva tudi kar nekaj intimnih odnosov, jaz krepko zaljubljen v njega, on pa pravi, da ni zaljubljen vame in da nikoli ne bo. Kakorkoli. Ta isti kolega ima za seboj kar nekaj slabih izkušenj s fanti, bil večkrat zaljubljen, vendar nikoli ni bilo nič obojestransko. Tudi, če je bilo, pa so bile te osebe nezrele in si tega niso priznale. Po drugi strani ima na voljo mene, ki bi bil pripravljen iti v nek resen odnos, ampak tega noče ker ne čuti dovolj do mene (kot pravim, družila sva se res ogromno, v postelji sva se tudi, vsaj za moje pojme, dobro ujela). 

Zdaj je prišel do faze, da je kot kaže obupal, da bi si našel gay partnerja in je prišel na idejo, da bi poskusil biti skupaj s svojo prijateljico, ki je lezba, s katero se sicer, kot pravi, dobro razumeta in se lahko o vsem pogovarjata, ga pa ne privlači spolno (pravi, da seksal ne bo z njo ali pa vsaj ne pogosto) in tudi ni zaljubljen v njo. Star je 25 let in začenja razmišljati, da je zadnji čas, da začne delati na tem, da si ustvari družino (kot pravi potomce). Namen jo ima vprašati, če bi poskusila biti skupaj, imeti neke vrste odprt odnos, in si skupaj ustvariti družino. Malo sem googlal in ne najdem nekega pametnega odgovora ali to lahko funkcionira ali ne.

Zakaj me zadeva zanima? Zato, ker je tudi meni dal misliti, da bi si mogoče poskusil na takšen način ustvariti vsaj navzven "normalno življenje" in da bi tudi sam poskusil kakšno podobno varianto, saj si tudi sam želim družine (otrok). Se pravi, spoznati neko prijateljico, s katero bi se dobro ujela, bi bila iskrena drug do drugega, odprta glede spolnosti, in si mogoče ustvarila družino. Ima kdo kaj izkušenj s tem? Lahko to sploh dejansko lavfa in da ima človek neko približno urejeno (srečno) življenje? Dejansko sem sedaj tudi sam krepko zmeden kaj je prava pot za mene (on mi je dejansko odprl oči, da sem kar sem).... Mimogrede, jaz sem star 31 let.

Upam, da nisem čisto zabluzil :)

Hvala za odgovore!

Lp

#2 Estella

Estella

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2019 - 11:05

Tvoj post ni nič čuden proti tem kar bo sama sedaj tu napisala...Ampak to je moja osebna izkušnja... To se zgodi samo 0,1% prijateljem in ostalim ljudem...
Berem tvoj post in ti priznam da nisi osamljen v teh mislih da bi bil z osebo nasprotnega spola in priznam da sama krepko razmišljam v tej smeri,da bi si sama tudi mogoče našla kar fanta. Pač nekoga ki bi bil za tak dogovor,ker sem sama razočarana nad ženskim delom populacije :) oprostite punce...
Ampak takega tipa da bi bil za tako foro vem in da bi se mi takole javil ga ni,moram povedati da sem se z enim pred časom dogovarjala pa ni bilo nič iz tega sva pa še zmeraj best frenda tko da...pač ja je težko za oba...
Priznam da pri razpadu mojih dveh zvez,več jih nisem imela,ker mi ni bilo do ustvarjanja novih težav v lajfu,je veliko moje krivde,nekaj pa tudi krivde mojih dveh bivših punc....No pa ok ker sem taprav kavalir bom napisala da sem sama za vse kriva....
In sama imam kar nekaj nenavadnih izkušenj z njima...
Med drugim tudi to da se je druga resna punca,bila mi je že tako kot "zaročenka" kar s tipom poročila in ima zdaj tri otroke, ampak vse dobro njej in njeni družinici.
In takšnih kot je tvoj kolega pa ta punca je kar nekaj in če je želja velika se taki pari dogovorijo in imajo družine...
Sama priznam in spodaj še pripišem izkušnjo izpred 15 let, mogoče sploh ni za v to rubriko ne vem...
To kar bom delila tu,je seveda moja izkušnja....
Ampak iskreno v srednji šoli sem imela razmerje s fantom ki je trdil da je gay(ker to kar sva midva počela,torej kar fantje s puncam ponavadi počnejo se mi zdi da gay tipi ne počnejo)
Zame je bil bolj Bisex varianta,samo takrat je imel fanta midva pa sva bila med drugim tudi najboljša prijatelja....
In ko sedaj razmišljam priznam da sva se celo bolj štekala kot pa jaz in moja takratna punca..
On je takrat imel težave s fantom ta ga je varal s starejšim poročenim moškim (ne vem kaj je s tem kroničnim varanjem med pari ker to je zelo običajno med vsemi populacijami)
Težava je bila in je še vedno ta da z menoj je tudi težko ker sem in bom bolj fantovske sorte in tistih ženskih for včasih res ne poštekam zato se je velikokrat vnel prepir med menoj in punco :)
Pač takrat se nama je zgodil s tem fantom da sva dejansko fajn vozla stvar,ker ni mel prehudega PMSa kot je ponavadi pri puncah :D in lažje sm vse skupaj prenašala in pa seveda drugače sem ga tudi dojemala kot pa svojo punco...
Ma ne vem ampak dejansko sva se tako dobr mela da bi zdaj takoj bila z njim če bi mi dal še eno šanso :) Kot frenda seveda :D heh
In res v štirih letih se enkrat nisva tolikokrat skregala zaradi bedarij kot z mojimi bivšimi bejbami..
Pač drug druzga sva takoj poštekala,nisva si nič težila in bilo mi je res kul ker sva bila tako kot dva taprava moška frenda skup in če bi lahko bi to ponovila še s kakšnim fantom ja priznam...Tako trdno moško prijateljstvo brez nekih for...
Vem da se bo vsul zdaj plaz kritik name da se pretvarjam da nisem to kar naj bi bila :) pač Butch lezba ampak da sm kr neki....
Ampak to je moja osebna izkušnja..
In tudi na to bodo tudi kritike vem kar bom sedaj napisala....
Ja tudi včasih sva se dolčkala in bilo nama je kul :)
Lej to ne delajo običajno gay tipi in pa lezbijke :)
Da se ne boš ustrašil da te kaj takega čaka,to je stvar dogovora...In to je moja osebna iskreno povedana izkušnja...
Zato tudi nisem ziher če je bil moj frend gay ne vem ker mi je pustil da sm ga lahko (kot tip,tipa pač s straponom) in ni mu bilo pač to nič strašnega ali pa da bi se mu to upiralo....
In za gay tipe ki imajo res radi prave moške to ni ravno običajno....
Sama priznam da sem perverzen mali vražiček (in da če le lahko tipa dolčkam,ga najraje tako da se igrava kot da sva oba tipa) :) ja men je to njami :) In takih tipov je 0,1% ki dejansko to pustijo ženski :)
Fuj sm vem...
In vem da bo zgražanje z vseh koncev :) heh
Saj bejbe tudi raje dolčkam kot tip če mi le pustijo heh :) :D
Ja in rada mam še vedno bejbe ja :)
Še vedno ;) čeprav so me razočarale....
In tista štiri leta k sva bila skupaj kot taka fantovska best frenda so bila men najbolj kulska.... Pač dejansko zraven njega sm bila lahko kot kak taprav tip brez da bi mi težil :) Bila sem lahko jaz :)

Zato pravim da dejansko smo ljudje različni in važno je da se pogovarjamo in če se najdeta dva ki se dogovorita in se tega držita,zraven pa se ne ozirata na okolico se da vse :)
Le da je to odvisno od posameznika in da je potreben res trden dogovor...

#3 trendline28

trendline28

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2019 - 07:14

Pozdravljeni,

imam, vsaj sklepam da, zelo čudno vprašanje.

Sam sem gay in imam kolega, ki je tudi gay. Res sva dobra prijatelja, imela sva tudi kar nekaj intimnih odnosov, jaz krepko zaljubljen v njega, on pa pravi, da ni zaljubljen vame in da nikoli ne bo. Kakorkoli. Ta isti kolega ima za seboj kar nekaj slabih izkušenj s fanti, bil večkrat zaljubljen, vendar nikoli ni bilo nič obojestransko. Tudi, če je bilo, pa so bile te osebe nezrele in si tega niso priznale. Po drugi strani ima na voljo mene, ki bi bil pripravljen iti v nek resen odnos, ampak tega noče ker ne čuti dovolj do mene (kot pravim, družila sva se res ogromno, v postelji sva se tudi, vsaj za moje pojme, dobro ujela). 

Zdaj je prišel do faze, da je kot kaže obupal, da bi si našel gay partnerja in je prišel na idejo, da bi poskusil biti skupaj s svojo prijateljico, ki je lezba, s katero se sicer, kot pravi, dobro razumeta in se lahko o vsem pogovarjata, ga pa ne privlači spolno (pravi, da seksal ne bo z njo ali pa vsaj ne pogosto) in tudi ni zaljubljen v njo. Star je 25 let in začenja razmišljati, da je zadnji čas, da začne delati na tem, da si ustvari družino (kot pravi potomce). Namen jo ima vprašati, če bi poskusila biti skupaj, imeti neke vrste odprt odnos, in si skupaj ustvariti družino. Malo sem googlal in ne najdem nekega pametnega odgovora ali to lahko funkcionira ali ne.

Zakaj me zadeva zanima? Zato, ker je tudi meni dal misliti, da bi si mogoče poskusil na takšen način ustvariti vsaj navzven "normalno življenje" in da bi tudi sam poskusil kakšno podobno varianto, saj si tudi sam želim družine (otrok). Se pravi, spoznati neko prijateljico, s katero bi se dobro ujela, bi bila iskrena drug do drugega, odprta glede spolnosti, in si mogoče ustvarila družino. Ima kdo kaj izkušenj s tem? Lahko to sploh dejansko lavfa in da ima človek neko približno urejeno (srečno) življenje? Dejansko sem sedaj tudi sam krepko zmeden kaj je prava pot za mene (on mi je dejansko odprl oči, da sem kar sem).... Mimogrede, jaz sem star 31 let.

Upam, da nisem čisto zabluzil :)

Hvala za odgovore!

Lp

Pozdravljen,

Dilema katero opsiuješ po mojem menju ni osamljeno vprašanje med gay populacijo. Enozančnega pravilnega odgovora na vprašanje ni.

Zadeva je odvisna od dveh oseb, ki se spravita v prej imenovani projekt.

Bistvenega pomena je, da se potencialna oče in mati dogovorita glede skrbništva in varstva oz vzogje otroka, med razumnimi ljudi vse funkcionira izziv nastane, ko potencialno enemu izmed staršev zaigrajo drugačne zgodbe kot je bilo dogovorjeno, kar posledično lahko prinese negativne posledice otroku.

Vprašati se je potrebno ali si pripravljen biti oče samohranilec oz enostarševska družina. Nič ni narobe s tem amapak, da si odgovoriš na vse možne scenarije.

Ključno pa je, da je otrok plod srčne želje.

Tudi sam razmišljam o otroku poti do tja je več, prava je tista ob kateri se počutiš cool. Poslušaj notranji glas.

Vse dobro!

#4 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2019 - 11:40

Kot rečeno, ključna je srčna želja po otroku. K

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#5 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2019 - 14:03

Skratka, moje mnenje je, da je boljsa opcija ta, da imata vsak svoje zivljenje in deljeno skrbnistvo za otroka, ce bi se ze slo tako dalec. :)
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#6 mihao

mihao

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2019 - 22:57

Hvala za odgovore! Ni ravno velik vzorec, da bi lahko delal zaključke :) Bomo videli, kam ga bo (me bo) pripeljalo življenje. Bi lagal, če bi rekel, da se tudi sam ne poigravam s to idejo, vendar bi bil zagotovo res pogoj, da se s punco res zaštekava... 

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov