Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Narobe svet?

43 odgovorov v tej temi

#1 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2019 - 22:11

ženske postajajo moški, moški postajajo vse bolj ženski

se še komu zdi tako?

#2 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2019 - 12:15

Kaj točno je tvoja poanta? Da je edini pravilen tisti svet, kjer ni točno določenih spolnih vlog? Če si fant, imaš lulčka. Če si ženska, imaš vagino in joške. Če si hermafrodit, imaš nekaj od obeh. End of story. Kaj je treba tu še polemizirat? 

Živimo v svetu, kjer močnejši ne varujejo šibkejših, ampak jih izkoriščajo in gazijo po njih. Živimo v svetu, kjer so medčloveški odnosi zreducirani na pravila tržnega kapitalizma in potrošništva: lepe, zdrave, mlade in bogate rabimo, grdih, starih, revnih in bolnih pa ne. Živimo v svetu, kjer nam je uspelo zradirati na tisoče živalskih in rastlinskih vrst in kjer je ves planet zasvinjan s plastiko do amena. Živimo v svetu, kjer je pohlep po moči in bogastvu edina religija in denar edini bog. Ja, zato živimo v narobe svetu. Raje kaj povej na to temo, namesto da provociraš. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#3 Apis

Apis

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2019 - 14:25

Hey yo

#4 mistika

mistika

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2019 - 14:26

Amen.

Življenje ni potica.

#5 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 679 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2019 - 08:43

Ali je vprašanje primerno, so odgovorili že zgoraj, ali ima vprašanje kaj podlage v realnosti, je pa odvisno kam pogledaš. Včasih lahko človek dobi podoben preblisk, če malo preveč visi na straneh rumenih medijev ali pa na družabnih omrežjih, popolnoma drug vtis pa dobiš, ko se sprehodiš po ulici. V Ljubljani se jaz večkrat vprašam: "Pa dobro, ljudje, a vi vsi hodite v fitnes?"  :D

Ne vem sicer, kako je v Pedrovem (čisto naključna vas na Primorskem recimo), ampak v najlepšem mestu na svetu, de, je pa folk skoraj popolno arijski. 

Moj nasvet ljudem, ki jih skrbijo podobne stvari: pojte mal na zrak, prav?

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#6 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 624 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2019 - 11:26

Ne razumem, kaj ima arijskost z originalnim prispevkom.

Je res, da se vedno več govori o transspolnosti in nebinarnosti. Ampak to ne pomeni, da "ženske postajajo moški, moški postajajo vse bolj ženski". To se tiče približno 0.1% populacije.

be a slut, do what ever you want

#7 rosanegra

rosanegra

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2019 - 17:35

Kaj točno je tvoja poanta? Da je edini pravilen tisti svet, kjer ni točno določenih spolnih vlog? Če si fant, imaš lulčka. Če si ženska, imaš vagino in joške. Če si hermafrodit, imaš nekaj od obeh. End of story. Kaj je treba tu še polemizirat? 

Živimo v svetu, kjer močnejši ne varujejo šibkejših, ampak jih izkoriščajo in gazijo po njih. Živimo v svetu, kjer so medčloveški odnosi zreducirani na pravila tržnega kapitalizma in potrošništva: lepe, zdrave, mlade in bogate rabimo, grdih, starih, revnih in bolnih pa ne. Živimo v svetu, kjer nam je uspelo zradirati na tisoče živalskih in rastlinskih vrst in kjer je ves planet zasvinjan s plastiko do amena. Živimo v svetu, kjer je pohlep po moči in bogastvu edina religija in denar edini bog. Ja, zato živimo v narobe svetu. Raje kaj povej na to temo, namesto da provociraš. 

se podpišem pod to izjavo.. dobro napisano :)

#8 Matej2

Matej2

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2019 - 20:59

Meni se zdi "narobe svet" kvečjemu to, da se v letu 2019  - ko bodo manjšine v najbolj demokratičnih državah najbolj glasno vpile o nepravicah - ravno s strani teh sugerira kaj je "primerno" vprašanje in kaj naj bi se človek namesto tega spraševal, da bo mainstream in korekten. Postavil ga je in pravico ima do njega.

Pa če se oddaljimo od plastike, bogastva ali drugih trivialnosti, ki nimajo nobene veze s temo: ravno na zadnjem službenem seminarju sem poslušal o tem, kako je moškim primerjalno z desetletji nazaj upadla fizična moč in kako so ramena ožja. ;)

#9 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 679 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2019 - 19:52

Ok, postavil je vprašanje in pravico ima do tega. Pošteno. 

Nazaj je dobil precej pokroviteljske odgovore, na prvi pogled čisto po nepotrebnem, kajne? No, pa se lotimo vprašanja malo bolj resno. Če zvežem ime teme in zastavljeno vprašanje skupaj, avtor ni želel samo izpostaviti svojega opažanja, ki je lahko pravilno ali pa tudi ne, da je vedno več poženstvenih moških in vedno več možatih žensk, kot neko nevtralno opazko, ampak je z izbiro naslova te teme to označil za narobe pojav.

Kaj točno pomeni, da ženske postajajo moški in moški ženske?

Je narobe to, da imamo moški v letu 2019, ko je več pisarniških služb in manj fizičnega dela, nekoliko ožja ramena in manjšo fizično moč kot naši dedi, ki so vsaj v povprečju malo bolj krampali, lopatali, šraufali in podobno? Gotovo se v parih desetletjih kot človeštvo nismo degenerirali do te točke, da smo sedaj genetsko šibkejši, kdor ima malo ljubezni do znanosti, ve, da evolucija ne poteka tako hitro, bolj se razlog skriva v tem, da je mišica organ, ki se krepi, le če delaš na njej. Porast služb, kjer je veliko buljenja v ekran in malo fizičnega dela, hitro razloži, zakaj so ramena danes nekoliko ožja kot pred desetletji. Proces pa ni nepovraten. Lahko se kolektivno odločimo, da hrane več ne bomo kupovali v trgovinah, ampak si jo bomo sami pridelali z okopavanjem na polju in ramena bodo v parih desetih letih zoper široka. Matej in Dean, bodita nam v zgled in marš na polje ;)

Sedaj pa takole: tako kot je avtor postavil vprašanje in ima pravico do tega, tako imamo tudi ostali člani tega foruma postaviti odgovor in imamo pravico do tega. Če je pa kdo preveč jokav, ko dobi odgovor, ki mu ni všeč, je pa to njegov problem.

Zakaj so bili odgovori takšni kot so bili, bi lahko bilo na LGBT forumu že v naprej jasno. Določeni smatrajo že samo dejstvo, da nismo vsi ljudje v heteroseksualnih razmerjih kot odraz poženstvenosti moških in možatosti žensk. Tudi par dveh moških ali par dveh žensk si še danes marsikdo razlaga kot narobe svet. Še manj. Marsikdo si že pravico žensk, da same odločajo o svoji reprodukciji, razlaga kot narobe svet. Da je ženska samostojna, hodi v službo in ni stroj za rojevanje otrok, je tudi za marsikoga narobe svet, v katerem so ženske vedno bolj moške. To da moški kdaj pomaga doma in ni neuporaben krompir, ki samo leži na kavču, gleda nogomet ter pije pir, je za določene tudi narobe svet, v katerem so moški vedno bolj ženski.

Je jasno sedaj iz kje takšne reakcije, ko se nekdo nedolžno sprašuje, kje so ti zlati časi, ko so še veljale tradicionalne spolne vloge?

Prispevek uredil/a: BBB, 07 julij 2019 - 19:54.

#10 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2019 - 21:42

Hvala za mnenja

Hvaležen sem, da z vami lahko delim ta trenutek.

#11 Matej2

Matej2

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2019 - 22:26

Je narobe to, da imamo moški v letu 2019, ko je več pisarniških služb in manj fizičnega dela...

Kdo je rekel da bi bilo s tem karkoli "narobe"? To si omenil samo in le ti. Jaz sem omenil golo dejstvo. In vse interpretacije "prav-narobe" od tu dalje so čist subjektivne, zato so tvoje sugestije ogledalo samemu sebi.

Je jasno sedaj iz kje takšne reakcije, ko se nekdo nedolžno sprašuje, kje so ti zlati časi, ko so še veljale tradicionalne spolne vloge?

Previdno sem prebral celo debato - mi lahko citiraš kje je omenjal "zlate čase"? Čisto nikjer. Spet si ustvaril neko nepotrebno interpretacijo nečesa, zaradi katere se napihuješ. Svoje (dez)interpretacije skušaš prodati kot suho zlato (feelings over facts) in glede na njegov odziv si sam izpadel še najmanj kultiviran v tej debati, ki to niti ni bila.

Edini ki je izpadel jokav in nevrotičen si bil v celotni debati ti - ustvarjal si dodatne interpretacije in bil ravno ti tisti, ki je stvari ki mu niso bile všeč videl še tam, kjer jih drugi nismo. ;)

Če je pa kdo preveč jokav, ko dobi odgovor, ki mu ni všeč, je pa to njegov problem.

Vidim pa da je debata s teboj - glede na pogovore v drugih temah - najbrž precej neproduktivna, tako da upam da bo tvoj velik ego zmogel preko mojega - zadnjega odgovora. :D

#12 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 679 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2019 - 22:55

feelings over facts

Ok, Shapiro boy, vidim, kam pes taco moli :)

Kaj je bilo torej mišljeno z narobe svetom in ženskam, ki postajajo moški ter obratno? Nihče vam ne bo polagal besed v usta, povejte kaj več, prosim.

#13 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 10:45

Meni se zdi "narobe svet" kvečjemu to, da se v letu 2019  - ko bodo manjšine v najbolj demokratičnih državah najbolj glasno vpile o nepravicah - ravno s strani teh sugerira kaj je "primerno" vprašanje in kaj naj bi se človek namesto tega spraševal, da bo mainstream in korekten. Postavil ga je in pravico ima do njega.

Pa če se oddaljimo od plastike, bogastva ali drugih trivialnosti, ki nimajo nobene veze s temo: ravno na zadnjem službenem seminarju sem poslušal o tem, kako je moškim primerjalno z desetletji nazaj upadla fizična moč in kako so ramena ožja. ;)

Pravico ima tudi do odgovorov na to vprašanje, kajne, pa če so všečna ali ne. Odgovorila sem tako, kakor si po mojem mnenju tudi zasluži. Nič manj pokroviteljsko od samega vprašanja, konec koncev. Blagor tistim, ki so jim glavna preokupacija trivialna vprašanja o družbenih normativih moškosti in ženskosti na eni strani, ter domnevna mainstream samoregulacija in korektnost. Vse ostalo pa spada očitno pod "who cares", čeprav nam svet propada pred očmi ravno zaradi tistega, kar nekateri imenujete trivialnost, in ne zaradi tega, koliko je kdo videti moški ali ženska. In to leta 2019. Še malo, pa se bomo začeli spet spraševati, ali se "pravim" ženskam spodobi ukvarjati se s športom ali se celo šolati. In ali se pravim moškim spodobi peljati otroka v vozičku namesto mame. Samo človeški rod je dovolj bebav (ali magari evolucijsko degeneriran, če hočete), da mu ni dovolj biološki spol, ampak ga mora čim bolj popredalčkat v okvirje, od katerih nima pravzaprav nihče nič.  Zato da se v svoji koži dobro počutijo tisti, ki se sicer ne.

Leta nazaj sem nekje zasledila članek o tem, da fizična moč današnjih moških dosega komaj dve tretjini fizične moči generacije neposredno po 2. sv. vojni. Opisane so bile korelacije med obiljem (nezdrave) hrane in proporci v smislu, da so sploh na Zahodu ljudje po eni strani bolje prehranjeni, višji, težji, večji, ampak njihova relativna fizična moč je kljub temu slabša kot še dve generaciji nazaj ravno zaradi po drugi strani preveč lagodnega življenja. Je treba  (tehnološki) napredek vzet v zakup z vsemi plusi in minusi. Bi članek  pripopala sem, če bi se spomnila avtorja in vsaj približnega naslova. 

BBB  said: Kaj je bilo torej mišljeno z narobe svetom in ženskam, ki postajajo moški ter obratno? Nihče vam ne bo polagal besed v usta, povejte kaj več, prosim.

Evo, to. Konkretnost namesto hintov. Da vidim, ali lahko vprašanje razumem kot "blond one" ali kot dejansko v celofan zavito provociranje, kot je bil moj prvi vtis. Kajti na LGBT forumu tako vprašanje težko razumem kot kaj drugega, Razen če me prosim avtor razsvetli in prijetno preseneti oz. prepriča v nasprotno. 

#14 Lelith_Zen

Lelith_Zen

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 12:27

Žalostno in zelo resnično. Nimam kaj dodati. Amen.

#15 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 317 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 16:58

Citat moje bivše sodelavke: 'Descov sploh ni več, so samo še pičke in pedri.' :D

Tako bom rekla - moj fotr zna marsikaj, in fotr od moje drage tudi, dočim sem enega poba iz moje izmene komot poslala po pol vrečke štroma, pri čemer sem poudarila, da mora bit štrom rabljen. In je šel.

Glede na to, da delam v izključno moškem kolektivu, kjer se starost giblje od 18 pa vse do 54 bi imela še precej povedat na to temo, ampak mislim, da sem bila jasna.

Prispevek uredil/a: idoru, 08 julij 2019 - 16:59.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#16 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 679 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 17:21

Pol vrečke štroma :D

idoru, to so klasične fore fizičkih radnikov (no, ne rabim ti tega razlagat). Tudi moj fotr mi je pravil, kako so nekemu sposobnežu strašno resno naročili, naj v lavorju zmeša vodo in olje in naj meša toliko časa, dokler ne dobi homogene mase. Ko so po pol ure prišli nazaj iz mal'ce, je majstr še vedno mešal...

Pa je bilo to že pred davnim letom 2000, še pred hipstrskimi milenijci. Desc se še noben ni rodil in nikoli jih ni bilo prav veliko ;) (Ne da ti praviš drugače, samo dodajam še eno anekdoto).

Prispevek uredil/a: BBB, 08 julij 2019 - 17:23.

#17 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 317 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 18:56

Največja fora je pa ta, da so ti 'sposobneži' ponavadi (dipl). inž. strojništva/elektrotehnike! Pod sabo imam celo enega magistra, ki dela na varilnih škarjah za minimalca, ker za kaj drugega ni sposoben.

Prispevek uredil/a: idoru, 08 julij 2019 - 18:57.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#18 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 20:41

Mah, papir vse prenese. Dejstvo je, da prihajajo vsaj po mojih opažanjih v našem geografskem prostoru generacije, ki so vse manj opravilno sposobne. Manjka jim veščin v pravem pomenu besede, tistih malih spretnosti, ki te jih spotoma naučita mama in ata. Nima to toiko veze s tem, kaj zna pravi dedec in prava ženska, ampak s tem, da tem sončkom vanje zaljubljeni starši želijo ustreči in jih obvarovati pred trudom in delom. Začne se že v osnovki z napadanjem učiteljev v borbah za višje ocene, kjer je treba nadebudneža rinit naprej s pomočjo podkupnin in advokatov, neredko se pa nadaljuje tudi na faksu, kjer se je treba še malo bolj kregat, plonkat pri testih, plačat nekomu da ti napiše zakjučno delo, in potem greš ves blažen na trg dela, kjer slejkoprej padeš na realna tla. Če seveda nisi sinek ali hčerkica kakega velevplivneža...a to je že povsem druga tema. Ali pa tudi ne. 

P.S. Danes sem po spletu okoliščin mimogrede zatavala na eno od ljubljanskih fakultet zgolj zato, da si olajšam črevesje. Čisto frapirana sem prebrala napis na notranji strani vrat straniščne kabine, in sicer navodilo študentom, da je treba uporabljeni toaletni papir v školjki za seboj splakniti. Še zdaj nisem prišla k sebi. Ja, res narobe svet, če je treba zdaj bodočim akademsko izobraženim osebkom napisat celo takšne stvari.  :S  :zmesan:

#19 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 624 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 21:29

Na kratko, nasedli ste trolu. :D

be a slut, do what ever you want

#20 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2019 - 22:47

Tudi trolu se včasih posreči najti zrno soli....ali iztočnico za zanimivo debato.  Staying open.  :mezik:  :lalala:  :blabla:

#21 Rahat_Lokum

Rahat_Lokum

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2019 - 01:20

Ah, najživahnejša tema v Ženskem kotičku!  :D 

se še komu zdi tako?

Joj, nekateri Slovenci imajo pa vse večje težave pri uporabi velike začetnice in ločil.

Se še komu zdi tako?

Saj ni čudno, da potem pridejo »tisti od zunaj« in nam poberejo vso »ta dobro« slovnico, kajneda?  :vrag: 

Ja, khm,»narobe svet«! :D

I find it kind of funny, I find it kind of sad.

P.S.: Najbrž je gospoda prav ta komad tako lepo pesniško navdahnil. 

Ajde, šalo in roast na stran: kaže, da je pobudnik debate res trol, kot pravi Crane. ;) 

Obenem drži tudi to, kar je tule nad mano pripomnila sense_sensibility: 

Tudi trolu se včasih posreči najti zrno soli....ali iztočnico za zanimivo debato.

Sicer ste pa vsi lepo povedali.

Bi zaključila kar z mislijo iz tega članka:

»Ženstvenost ni šminka, moškost niso mišice, vsi mi smo veliko več kot to. Variacije in razlike so lepe. Iskrenost do sebe je lepa. Imeti rad sebe tako individualnega, je lepo. Ne vklapljajte se v standard, zato da bi vas sprejeli, naredite novi standard, svoj standard.«

Srečno vsem,

R_L

Rokenrol. 

#22 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 269 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2019 - 19:02

se še komu zdi tako?

Tudi jaz opažam, da je tako. Super je, zato podpiram.

#23 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2019 - 11:08

Bi zaključila kar z mislijo iz tega članka:

»Ženstvenost ni šminka, moškost niso mišice, vsi mi smo veliko več kot to. Variacije in razlike so lepe. Iskrenost do sebe je lepa. Imeti rad sebe tako individualnega, je lepo. Ne vklapljajte se v standard, zato da bi vas sprejeli, naredite novi standard, svoj standard.«

Srečno vsem,

R_L

Ja, narobe svet je tudi to, da si "moralna večina" vzame za pravico vsiljevati tako banalne norme, kot je dolžina las in androgini izgled te punce. V imenu normalnosti in spodobnosti prideš tako do raznih Primcev, Pečetov, Likovičk in ostalih dušebrižnikov, ki normalnost zamenjujejo z naravnim. Domnevni varuhi zakona pa vtirajo še spol na rane z lastnim neprofesionalnim odnosom, kot je bil tudi v tem primeru. Tudi to je narobe svet. 

#24 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2019 - 11:41

Pardon...SOL na rane.  :lool:

#25 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 269 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2019 - 15:07

Contrapoints a day keeps the Primc away.

Opozorilo: Žižek's photo included in the video.

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 10 julij 2019 - 15:08.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov