Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj mislite o strpnosti na sceni?

26 odgovorov v tej temi

#1 lojtra

lojtra

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2019 - 16:26

meni je prihod na sceno pred dobrimi 25 leti spremenil življenje - takrat je bila seveda povsem drugačna. Manjša, bolj skrita. Zame je bil to velik korak in ne bom pozabila občutka, da sem prišla med svoje. Naš akronim takrat je bil samo LGB :) Počasi so se dodajale črke in vsaj na papirju vključevale razne, ki po svoje štrlijo v tem svetu - med vse, ki tudi po svoje štrlimo ...
Danes se smejim svoji naivnosti - ampak takrat me je zelo šokiralo, ko sem spoznala, koliko nestrpnosti je med nami. Sploh npr. nisem pričakovala seksizma, ker sem mislila, da smo lezbike in geji naravni zavezniki. Pričakovala sem, da je važno samo, da si "naš" in ne vse drugo. Na kratko-pričakovala sem, da se ljudje, ki nas družba marginalizira, iz tega veliko naučimo in tega drugim ne počnemo tako zlahka. Naivnost, saj sem rekla.
Precej manj me je presenetilo, da scena kot kakšna manekenska agencija časti mladost, vitkost in lepoto. Tako je v resnici povsod. No, saj so vsi predsodki povsod - težko razložim, odkod ta razlika.
Opazila sem, da ni bilo veliko starejših. Sploh žensk ne. Te so prišle na kakšno branje, film in ponovno izginile v svoja življenja. Spraševala sem se, če bo kaj drugače, ko bom stara jaz. Jasno mi je bilo, da ne bom več hodila v K4, saj mi že takrat glasba tam sploh ni bila všeč :) Rešitev sem videla v tem, da bi si do takrat ustvarila svojo queer socialno mrežo.

Da bi opozorila na to in da bi iz tega prišlo kaj dobrega, vabim k širši debati o tem, kako vključene se počutimo med svojimi, kakšne nestrpnosti gojimo in kako narediti prostor za vse.

Vse, kar sem napisala je grdo posploševanje - našla sem veliko čudovitih ljudi na tej poti in danes imam svojo mrežo - kar pa nujno ne pomeni, da ni res, kar sem zgoraj napisala.

Vsem lep pozdrav,

lojtra

#2 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2019 - 17:55

Ker sem še na pol poti do kluba 50+, se ne ukvarjam preveč s tem, kako bo takrat. Gotovo mi bo lažje, če bom v dolgotrajnem razmerju s partnerjem in ne bom odvisen od "scene". No, saj je že zdaj tako, da se skoraj nikoli ne pojavim nikjer.

Rad imam gej kulturo, veliko prostega časa namenim za homoseksulano umetnost in zgodovino, ne maram pa ničesar v povezavi s trenutno obsesijo z NEUMNIMI "identitetetami" v stilu Pokemona. To je zame smetenje, kolektivna materialistična zabloda, anti-kultura. Pač, niti ene pozitivne stvari ne vidim v tem in mi je vseeno, če zaradi tega izpadem nestrpen ali pa "-fob".

be a slut, do what ever you want

#3 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2019 - 21:21

Danes se smejim svoji naivnosti - ampak takrat me je zelo šokiralo, ko sem spoznala, koliko nestrpnosti je med nami. Pričakovala sem, da je važno samo, da si "naš" in ne vse drugo. Na kratko-pričakovala sem, da se ljudje, ki nas družba marginalizira, iz tega veliko naučimo in tega drugim ne počnemo tako zlahka. Naivnost, saj sem rekla.
Precej manj me je presenetilo, da scena kot kakšna manekenska agencija časti mladost, vitkost in lepoto. Tako je v resnici povsod. No, saj so vsi predsodki povsod - težko razložim, odkod ta razlika.

Heheh, zgleda da nas je bilo ob vstopu na sceno kar precej naivnih v smislu pričakovanja naravnega zavezništva znotraj GLBT populacije...z istimi pričakovanji sem začela sceno odkrivati kakšno desetletje za tabo. Seveda imajo vsake oči svojega malarja, ampak v glavnem se podpišem pod tvoj post in dodajam svoja lastna opažanja:

1. Rivalstvo/antipatija med geji in lezbami, ki so takrat "furali sceno" ali pa so bili njen inventar...ne mislim s tem le Metelkove, ampak tudi virtualni svet. Za moj okus so geji uspešneje furali svoj klub, če sodim po obiskanosti in popularnosti med mavrično (in potem tudi strejt) klientelo. Nazadnje sem bila po več kot desetletnem premoru tam lani in zaključila dvoje: tipčki še zmeraj znajo poskrbet za dobro muziko in posledično dober žur ter gužvo, Monokel pa ostaja bolj kot ne neka depresivna črna luknja, v kateri bi se morda naplesala le mortus pijana.   :?:

2. Seksizem, le da bolj s strani žensk. Morda zato, ker sem imela uvid le v to, kakšen odnos furajo redne lezbo obiskovalke Metelkove. Ponazorila bom z dvema primeroma. Nekoč je v Monokla v zgodnjem poletnem večeru po naključju zataval nek turist. Ni ga kaj posebej vznemirilo pojasnilo, da je namesto hostla Celice našel lezbo klub, je pa zaprosil, če gre lahko na stranišče. Valda da sem mu dala ključ ženskega veceja, saj je bil gejevski v neprimerno manj civiliziranem stanju, najbrž ves poscan in posran še od prejšnjega večera. In je skočila ena nadebudnica name kot Cezar na Galce, češ, ta wc je namenjen samo članicam kluba, kaj se pa sploh greš, da enemu tipu daješ ključe. :x Hja, ker ga tišči scat, in ker smo turizem/Slovenci prijazni ljudje - mogoče?  :S  Ko sem za moje pojme prenapeto "aktivistko" kasneje zvečer omenila takratni vodji šanka, sem doživela še njen hladen tuš: "Prav je imela".  Meni pa se je zdelo njeno razburjanje ozkotirno, negostoljubno in brez vsake srčne kulture. Odreči nekomu neko drobno gesto, ki te nič ne stane, zato ker pripada "napačnemu" spolu? Takrat sem se začela dejansko zavedati, da pripadati marginalni skupini človeka še ne naredi a priori bolj občutljivega za krivice, ki jih poraja esencialna diskriminatornost, in da GLBT scena ni nobena izjema. Tudi to je bil razlog za postopno odmikanje. Na nekdanjem že pokojnem Gaja kafe forumu sem se zaradi takrat aktualnih napadov na geje med parado ponosa ponudila, da zainteresiranim ponudim trening vsaj osnove realne ulične samoobrambe. Eni od administratork foruma je šlo v nos moje "brezpogojno bratenje z geji" brez "upoštevanja specifik ženskih potreb", ki naj bi upravičevale women-only treninge. Ta ideološki konstrukt seveda ni imel nobene podlage v realnem svetu, to sem vedela na podlagi dolgoletnih treningov z moškimi sparing partnerji, ampak dopovej ti to nekomu, ki brez ustrezne izkušnje in na egotripu nikoli ne bo priznal, da te zaradi bioloških razlik povprečna ženska ne more nikoli tako močno mahniti, kot te lahko povprečno grajen moški, če izpostavim samo en banalen vidik. V resnici so se mi te "ženske posebne potrebe" zdele bolj kot trojanski konj za izključevanje gejev, pa čeprav so bili oni ranljivejše tarče homofobnih napadov. 

3. Mladost, vitkost in lepoto? Seveda, zakaj pa ne. Ker je bil (spet sem pri ženskah) popularen tisti androgini Shane McCutcheon look, sem imela večkrat občutek, da feminilne dolgolaske nimajo šans pri enako spontani vključitvi v sceno (čast nekaterim izjemam, ki sem jih poznala), ampak se je nanje gledalo zviška ali vsaj z nezaupanjem. Čim sem se ostrigla tudi sama, so me dežurne lovke na sveže meso tudi hitreje opazile. In podobno je moj prijatelj kot čeden mišičnjak imel več šans med moško populacijo kot njegov vitkejši mož. Le preveč straight ne smeš izgledati. Oh well.  :tralala:  

Seveda pa sem na sceni spoznala nekaj prav prijetnih ljudi. Z dvema ali tremi se občasno srečujemo še danes. Ampak drži, da so razlike tako med generacijami kot v obdobjih, ko smo bili mi sredi dvajsetih in smo tam iskali sebe in še koga zraven. Zdaj to mlajši počnejo v koraku s časom, ki ga živijo. In prav je tako. Scena je bila zame ena faza, ko sem se še iskala znotraj GLBT populacije. Zdaj nisem več v kondiciji za žuranje, če že ob dveh tako zeham, da nisem za nikamor drugam kakor za v posteljo.  ;)

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#4 Moska_Lezbijka

Moska_Lezbijka

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2019 - 01:11

Jaz pravim boj se ljudi ki majo prav. Se spomnem tiste okrasitve ljubljane ko je bil moški in ženski simbol in so delali nek kažin da je transofoben. Sem trans oseba samo  ne razumem zakaj so promovirali kot transofobno. Hmmm

No nima veze point je mladi majo vedno prav in ni skrivnost čemu se otepa najstnike daleč od pomembnih del oz se jih ima pod redno kontrolo ker nikoli ne veš kakšne neumnosti bodo naredili ker majo prav. Na žalost so večina 50 plus ljudi na ravni najstniške osebe kar se tega tiče tako da boj se človeka ki ima prav.

Še več tej ki so iz manjšinjske populacije imajo tega veliko več kot tej ki niso.

Glede tega da ženska ne more tako močno udariti kot moški. Najmočnejši udarec pri sparingu sem dobila od ženske. Morda nenatrenirana ženska res ampak ne zaradi fizičnih lastnosti ampak vzgoje ženske ki se natrenirajo dosegajo veliko boljše rezultate kot dobro natrenirani moški spet zakaj psihologija. Naše telo ni toliko različno da bi bile sedaj take ogromne razlike v udarcih in športu kot jih imamo sedaj glede teka in podobno.

Vse je v psihologiji tako da šibkejši spol ne obstaja

#5 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2019 - 06:37

Glede tega da ženska ne more tako močno udariti kot moški. Najmočnejši udarec pri sparingu sem dobila od ženske. Morda nenatrenirana ženska res ampak ne zaradi fizičnih lastnosti ampak vzgoje ženske ki se natrenirajo dosegajo veliko boljše rezultate kot dobro natrenirani moški spet zakaj psihologija. Naše telo ni toliko različno da bi bile sedaj take ogromne razlike v udarcih in športu kot jih imamo sedaj glede teka in podobno.

Govora je bilo o primerjavi med povprečnim moškim in povprečno žensko.  Biološke razlike med spoloma v prid moških pri moči zgornjega dela telesa ne moreš zaobiti, psiha gor li dol.Tudi meni osebno to ni všeč, ampak jebat ga, oči pred tem dejstvom nima smisla zatiskati. Razlike v določenih okoliščinah morda niso ogromne, in niso vsepovsod a priori prisotne, znajo biti pa včasih odločilne.Tudi ne moreš govoriti o vseh aspektih moči. Natrenirana šprinterka Fani Halkia je zaradi svoje eksplozivne moči lahko suvereno stekla za tatom, ki ji je sunil torbico, in bi ga tudi ujela, če se ne bi ta odrekel plenu, ampak tu niti pod razno ni bilo enakovrednih pogojev, ki so osnova za neke relevatne empirične primerjave. Trapasto je sicer, da se razlike med spoloma izrabljajo za a priori izrivanje žensk iz tipično moških poklicev in bojnih enot v ameriški vojski, recimo. Sicer pa imaš na netu boga in pol stvari na to temo. Če ti je v interesu PREVERITI dejstva, izvoli. 

#6 Moska_Lezbijka

Moska_Lezbijka

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2019 - 09:34

Sej to ta video lih pravi moski majo res 10 do 20% vec misicevja ampak to jim razen pri rokoborbi ne pride ravno v korist, pa se to ni zato ker majo vec misicevja ampak ker je pri rokoborbi teza in visina pomemben faktor. Ženske so res manjse tega ne mores zanikat.

Ampak moc zgornjega trupa je dejansko tam tam. Ko udaris imas enako možnost narediti mocan udarec. Ce znas udarit znas udarit ne glede na to kerega spola si ni res da moski udarjajo mocneje. Ce das enako visokega moskega in enako.visoko žensko za fajt ne mores vedet kdo.bo zmagal moski bo edino mel prednost pri rokoborbi in to je to. Ampak te prednosti so enake kot pri vsakem tezji lazji osebek pretep.

Glede sprinta koliko moskih je ki ne more sprintat in koliko zensk ki ne more sprintat. Ampak ce znas sprintat znas sprintat ne glede na spol in edini razlog cemu so najboljsi sprinterji moski africani ker njih se najvec podpira druzba vsak je lahko najhitrejsi v nekem obdobju moski ali ženska belka crnka aziatka nima veze ce imas talent imas talent.

Edina resnicnoa prednost ki majo moski je samo dvigovanje utezi tu nimas kaj zaradi malo razlicnejse konstrukcije hrbta in bokov tu majo moski prednost zaradi ozkih bokov in sirsih ramen zato veliko lazje dvigajo utezi kot ženske.

Vse ostalo vsi borilni sporti tek etc je vec ali manj enakovredno. Ce znas udarit znas udarit to je vse odvisno od osebe do osebe ne glede na spol dar za dat dober udarec ne pozna spola, isto dar za hiter tek, glede rokoborbe majo moski prednost ker so pac tezji samo tudi to se da zaobiti, ker vecina moskih ni nabitih ko ne vem kaj in z dobro tehniko se da moske premagat v isti kategoriji. Nobem se ne bori vec izven kategorij tako da ženska lahko premaga moskega v rokoborbi v enako teznosti kategoriji. In ne vmce izgubi ni ker je ženska ampak ker je bil nasprotnik enostavno bolsi.

Obce ženske ki ne trenirajo pa.so sibkejse ne ker ne trenirajo ampak zaradi vzgoje. Ce si predstavlas vzgajas moskega otroka od rojstva kot da je ženska in se ga tako vzgaja od rojstva mislis da bo kaj drugacen od žensk. Enako "sibek"'bo bil pa čeprav ima mosko telo. Ljudje ne vemo koliko nam vzgoja daje bremen in nepravicnih limitacij ki jih opravicujejo z bioloskimi argumenti ki pa so dalec od resnicnosti.

Če temu ne bi bilo tako potem noben od znanih borcev nebi uspel kot je uspel. Predno so zaceli trenirat je bila velika vecina bokserjev svohcenih posameznikov ki so.se natrenirali prevzgojili, ker zacuda svoh moskim dajo priliko da se okrepijo in gredo.v ring ženskam pa kot jaz vidim na treningih dajajo se vedno vedet lahko treniras kot zelis mocna kot jaz ne bos pa ceprav ima lahko mocnejsi udarec kot vsi bokserji tam. Kar je čisto mozno za mocan udarec ne rabis misic samo mocno energijo ;) ;)

#7 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2019 - 21:50

Ce das enako visokega moskega in enako.visoko žensko za fajt ne mores vedet kdo.bo zmagal 

Me lahko prosim razsvetliš glede korelacije med višino pri moškem in ženski, ter rezultatom pretepa? Od kdaj je to najpomembnejši faktor in v borbah katerih borilnih veščin točno? 

moski bo edino mel prednost pri rokoborbi in to je to

no dajmo malo ponovit zakaj ravno pri rokoborbi...oziroma kaj odloča pri rokoborbi...pa smo spet pri  bioloških razlikah med spoloma. 

Predno so zaceli trenirat je bila velika vecina bokserjev svohcenih posameznikov ki so.se natrenirali 

in

za mocan udarec ne rabis misic samo mocno energijo ;) ;)

Kaj zdaj, rabimo mišice ali ne? Če ne rabim mišic, bo torej dovolj moja energija, da mahnem primitivca, ki me v disku prime za rit? Kakšna, mentalna, čustvena, verbalna?  :S

Ampak moc zgornjega trupa je dejansko tam tam

Ne drži. To lahko špekuliraš pri mišicah nog, in še to le pri relativni, ne pa absolutni moči. Vzemi si slep vzorec povprečnih 10 moških in povprečnih 10 žensk, pa naj obe skupini delata sklece (poleg dviga na drogu najbolj relevantno vajo za preverjanje moči mišic zgornjega dela trupa) polni dve minuti. Rezultati bodo zgovorni. Razlike med spoloma so se pri določenih motoričnih lastnostih in sposobnostih v zadnje pol stoletja sicer pomembno zmanjšale tudi zaradi boljših možnosti žensk pri vključevanju v šport na splošno, ampak biologija je biologija. Ne zamenjuj svojih želja z realnostjo. 

Vse ostalo vsi borilni sporti tek etc je vec ali manj enakovredno.

Kaj je enakovredno čemu? Kako je karate enakovreden judu, ali tekvando aikidu, če pa je za eno borilno veščino v prvi vrsti pomembno ravnotežje, v drugi hitrost udarca, v tretji gibljivost, v četrti nožna tehnika...da ne govorim o tem, da (kyokushin) karate kot borilna veščina ni isto kot (tradicionalni) karate v vlogi tekmovalnega športa? 

Mešaš ne le hruške z jabolki, ampak tudi sadje z zelenjavo. Tlačiš v en koš talent (kaj je že to?), fizične predispozicije, ter ne nazadnje tudi trening. Ajde, so korelacije med temi kategorijami, ampak nimaš niti pod razno razčiščenih pojmov, kako. Sebi kontriraš v izpostavljenih izjavah oziroma v skoraj vsakem stavku. O borilnih veščinah ali vsaj osnovnih razlikah so te zelo slabo poučili, sodeč po tem, kar pišeš. Preberi si Osnove gibanja Boruta Pistotnika. Tako bodo tudi tvoje osnove poznavanja človeške motorike na manj trhlih nogah. Ker kakor te berem, ne morem spregledati, da svoje zaključke utemeljuješ predvsem na svoji lastni telovadbi med biološkim in družbenim oziroma psihičnim spolom. S to telovadbo ni nič narobe, dokler z njo ne skušaš ovreči splošno veljavnih in empirično podprtih aksiomov. 

Pol svojega življenja sem posvetila borilnim veščinam, največ shotokanu, poleg budokaia in arnisa. Poznavanje razlik med najbolj popularnimi veščinami je zame stvar splošne izobrazbe. Govorim iz izkušnje, da smo ženske šibkejše, kar se fizične moči tiče, zato kompenziramo s hitrostjo, koordinacijo telesa v prostoru, agilnostjo ter tehniko. Včasih se izide, včasih ne. Daleč največ pa šteje to, da znaš v kritičnem trenutku ostati priseben in pravilno odreagirati. Ob dolgotrajnem, sistematičnem in resnem treningu je to mogoče. In ženska tako lahko sesuje tudi težjega, višjega in močnejšega moškega. Bilo je prav poučno videti reakcijo sparing partnerja, ko je po nesreči dobil polno brco naravnost v mednožne dragulje. Če karateistka seveda pravočasno odreagira in ustvari med seboj in nasprotnikom dovolj prostora, da zada udarec z distance, kajti če jo surovež prej stisne v klinč, kot ga ona mahne, ji tudi črn pas v karateju ne pomaga kaj dosti. Spet govorim iz izkušnje. Teorije vseh sort tu pogorijo na celi črti. Praksa je dovolj zgovorna. 

Se oproščam vsem za off topic ampak včasih res ne morem ostati tiho.  :zvecilka:

#8 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2019 - 22:05

P.S. Ni ga junaka, ki bi ostal pokonci, če ga brcneš v koleno, najraje od strani.  :vrag:

#9 Rahat_Lokum

Rahat_Lokum

biskvitek

• Člani
  • 34 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2019 - 17:37

Draga lojtra, 

super tema in vsekakor zanimiva iztočnica za širšo debato.  8) 

Za zdaj bom rekla takole: po mojih izkušnjah je strpnosti na "sceni" v splošnem dokaj malo, v določenih pogledih pa celo manj kot v kakšnih drugih človeških habitatih. Načeloma so ljudje na "sceni" res bolj strpni do spolne usmerjenosti (če je »prava«, se ve ;)), medtem ko so lahko manj sprejemajoči do kakšnih drugih parametrov. "Scena" naj bi bila najbrž prostor, ki združuje, ne pa ločuje, ampak po mojih opažanjih je (sploh na ženskem oddelku) v veljavi prej načelo "Človek človeku volk.« (oziroma »Kdo bo koga?«)  kot pa kaj drugega.

Mar bi nas to moralo čuditi, glede na to, da je zgodovina človeštva dokaj bratomorna reč? Kajn in Abel, frenda.

Jaz osebno lahko rečem, da večinoma najdem več skupnih točk (vrednote, človečnost, razgledanost) z ljudmi, ki nas druži šport (ter zdrav športni duh) in pa nekaterimi iz mojega foha ter iz drugih bolj humanitarno naravnanih okolij kot pa z zaprtimi krogi t.i. ljubljanske »scene«. Zato se mi zdi še toliko bolj dobrodošlo, da obstaja ta forum, na katerem se lahko povežemo takšni oziroma takšne, ki nas druži več kot le ena ploskev.

S spoštovanjem,

Rahat Lokum

Prispevek uredil/a: glorious, 01 junij 2019 - 14:54.
Morebitne pritožbe prosim naslovi na uredništvo.

Rokenrol. 

#10 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 260 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2019 - 14:12

Jaz nisem opazil kakšne resne stopnje izključevanja na podlagi spola ali tabora znotraj LGBT. Edino, kar je mogoče opaziti zadnje čase, je debata o interseksualnosti. Meni ni noben problem uporabljati nove zaimke v primeru, če me interseksualna oseba, katero poznam in imava okej odnos, za to prosi in gledati podčrtaje na kakšni obskurni FB strani. Težava je ko ta del trans tabora začne z idejami, da bi se otroke moralo poučevati o interseksualnosti in jim ne govoriti o svetu v moško-ženski obliki ter da bi javni uslužbenci morali paziti na uporabo zaimkov. To je trapasto. Zgodba o transženski na belem konju, ki osvobodi princa_so pred hudobno zmajevko je fenomenalna, sem za, ampak dajmo ne izpodrivati tiste bolj arhetipske verzije te zgodbe. LGBT zastava nosi zelo jasno sporočilo.

#11 GAga

GAga

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2019 - 20:49

Ker sem še na pol poti do kluba 50+, se ne ukvarjam preveč s tem, kako bo takrat. Gotovo mi bo lažje, če bom v dolgotrajnem razmerju s partnerjem in ne bom odvisen od "scene". No, saj je že zdaj tako, da se skoraj nikoli ne pojavim nikjer.

Rad imam gej kulturo, veliko prostega časa namenim za homoseksulano umetnost in zgodovino, ne maram pa ničesar v povezavi s trenutno obsesijo z NEUMNIMI "identitetetami" v stilu Pokemona. To je zame smetenje, kolektivna materialistična zabloda, anti-kultura. Pač, niti ene pozitivne stvari ne vidim v tem in mi je vseeno, če zaradi tega izpadem nestrpen ali pa "-fob".

Pozdrav.

Briljanten primer, zakaj imamo znotraj LGBT+ populacije toliko diskriminacije, ki pa ji nihce ne more do dna...

Tipicen primer izgovorov "Proti gejem nimam nic, trans je pa ze prevec." oz. "Trans je OK, ampak spolno nevtralni so pa ze cudni.", ki jih brez premisleka izustijo samooklicani odprti in sprejemajoci ljudje, katerih hobi je diskreditiranje osebnih izkusenj posameznikov z raznimi identifikacijami, katerih namen je najti mesto v tem norem svetu in druzbi. Osebno pa me bolj kot namen teh identifikacij (tako imenovanih 'v stilu Pokemona' s strani soclana foruma) zanima razlog za potrebo po opredeljevanju le-teh kot 'neumnih'. Zdi se namrec, podobno kot pri 'internalized homophobia', da je koren vtisnjen v ignorantskem posamezniku.

Poleg tega zgoraj omenjena 'obsesija' ni trenutna in zagotovo ne plod sodobne potrebe po izstopanju. Razlicne spolne identitete (kot na primer 'two spirits' pri ameriskih staroselcih, 'hijras' v Indiji, itd.) obstajajo ze stoletja. Zahodna civilizacija je ocitno sele pred kratkim razvojno zacela zoreti kot primerna za razlicna poimenovanja spolnih identitet in spolnih usmerjenosti (trans skupnost je na primer obsirno delovala ze pred drugo svetovno vojno, zaradi katere pa se je za njo izgubila skoraj vsaka sled, saj je bil namen takratnih voditeljev iztrebiti LGBT+ populacijo).

Zatorej se prosim naslednjic prej zamislimo, preden z nepremisljenimi izjavami nezavedno skodujemo lastni skupnosti. Tudi tvoja identiteta Crane, je nekoc predstavljala bizarno in obskurno, vredno izbrisa z oblicja Zemlje.

V primeru, da pa niti to ne privede posameznikov do dvomljenja o lastnih prepricanjih, ki ne temeljijo na nicemer drugem, kot egoisticnem ignorantstvu, pa vzemite kot razlago vseh teh 'novih' poimenovanj kot bogatitev druzbe, posebej LGBT+. Vsekakor pa si ne razlagajte tega kot napad na kulturo, ki je nihce ne namerava nikomur vzeti, ceprav niti ne pripada samo eni crki v sestavku LGBTQIA+, ampak tudi vsem ostalim 'Pokemonom', in jo imamo zato vsi tudi pravico graditi in bogatiti vzporedno z vsemi LGBT+ osebami.

Pa vesel 'Pride' mesec  :ponos: vsem clanom_icam nase skupnosti!

#12 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2019 - 23:04

Bla bla bla, kako dolgočasno, podlo podtikanje. Nihče me ne more prisiliti v drugačno mnenje. Moj prispevek ničesar zares ne "dokazuje", ker itak nisem del scene.

Veliko sreče pri oznanjevanju evangelija še naprej! :ponos:

#13 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 484 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 10:24

Meni je to, da je LGBT "skupnost" isto nestrpna kot splosna populacija pomirjajoce. Se clovek ne oklepa tega prevec in se spopade z realnostjo.

Moj predlog ne bi bil iskati zaveznistev med "svojimi" ampak ziveti bolj odprto in samozavestno.

Neke vrste kultura obstaja znotraj spolne usmerjenosti, ampak to je kot okus za karkoli. Nekateri imajo bolj... prefinjenega.

Elitizem je realnost. Edini boj proti njemu je fasizem ali oblikovanje boljsega elitizma.

Ne maram fasizma.

Nikoli nisem razumela kaj tocno je narobe s tem, da se ti jebe kaj si mislijo drugi in da imas svoj prav, dokler druge pustis na miru in zivis po svoje. To je definicija strpnosti. Zelim si, da bi jo razumelo vec ljudi. Sprejeti nekoga ali nekaj ne pomeni nujno, da se z zadevo strinjas ali jo odobravas.

Live and let live. Pa ne jemat stvari osebno, ce kdo uporabi slikovito metaforo za opis vasega "stanja." Ce ni nobene nesigurnosti glede tega kdo si, nobena "zaljivka" ne boli in ni potrebe po nobenem sprejemanju od zunaj, use pride od noter. Razsojat kdo je "dober" clan case "skupnosti" in kdo ne, ni v nikogarjsni pristojnosti, ne moji, ne tvoji. One strani morata sprejet, da tako pac je in furat svoj stuff naprej.

Strinjanje je utopija. Strpnost pa ne. Nehajte mesat to dvoje.

Pa glede "zaljivk" - mater, learn how to take some. If you can take it up the ass, you can live with somebody calling you a Pokemon.

Prispevek uredil/a: Alix, 03 junij 2019 - 10:26.

#14 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 11:03

Nihče te ne more prisiliti v drugačno mnenje, drži,in te niti ne poskuša, lahko pa ti sam sebe prisiliš v malo bolj priljuden in manj zajedljiv odziv, tudi kadar se kdo ne strinja s tabo. Te bo kaj stalo? Tudi če nisi del scene?

@GAga, priznam, da me določene oznake tretjega, četrtega , cis-,trans- in vseh možnih pripon in predpon na področju spolne diferenciacije v glavnem bolj begajo kot ne. Moje osebno mnenje je sicer še vedno, da ne glede na podane primere  iz drugih svetovnih kultur sedanja včasih prenapeta diferenciranost mlajše generacije pri utrjevanju (spolne) identitete sovpada tudi z duhom časa, v katerem živimo. Vsaj pretežno. Mislim da je o nečem podobnem pisal že BBB v neki drugi temi. Res pa je, da moja lastna identiteta zaradi tega ne trpi in ni nič na slabšem, pa če se mi zdi vse skupaj včasih še tako bizarno. Saj mi ti ljudje nič nočejo, obenem pa je ta proces zanje enako pomemben, kot je bil proces razčiščevanja moje spolne usmerjenosti pomemben zame. In to nima veze s težkim ali zoprnim karakterjem posameznika, ki skozi ta proces trenutno gre. Ali pa? 

morda off topic vprašanje za vse: na propagandnih plakatih DOM-a, ko smo že pri kraticah: kaj pomeni črka P na LGBT+P? 

Živi in pusti živeti - my 2 cents k evangelizaciji. Ne uspe mi vedno, a se trudim.  :ponos:

#15 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 484 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 11:05

Pa prosim ne zadnjega odstavka vzet, kot da jaz koga zalim, pravzaprav predpostavljam, da je odrasla oseba sposobna se vcasih malo nasmejat na svoj racun.

Taking it up the ass je prav prijetna aktivnost, da ne bo kdo vzel narobe. Zahteva pa malce poguma, in to je moje sporocilo. Vec poguma, manj sekirancije.

#16 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 11:10

Taking it up the ass je prav prijetna aktivnost, da ne bo kdo vzel narobe. 

Zelo slikovite podobe se človeku pred očmi porajajo. Made my late morning.  :lool:

#17 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 484 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 11:36

E to, vidis. Mal smeha.

(;

Kratica P je pa meja, kjer se moja strpnost preneha in vse kar je narobe s strpnostjo brez razmisleka.

Vceraj sem ravno brala spet Zarathustro od Nietscheja in mi je en citat ostal v mislih, ki se aplicira na razmisljanje sploh;

"I cook every chance in my pot. And only when it has been quite cooked do I welcome it as my food."

Strpnost za vsako ceno in toleranca vsega drugacnega, zato, ker si drugacen sam - nista vec strpnost oz toleranca.

Ceprav ta P je najbrz panseksualnost? Upam.

#18 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 402 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 12:37

Sem našla razlago tukaj. Najprej poliamorija, potem pa pedofilija in pedoseksualnost. Res me prime, da bi določenim v tistem DOM-u nekam nabila njihovo zagovednost, zaplankanost in zlobo. Sploh ker so to po vseh logikah največkrat sami prikriti homoseksualci z neizživetimi željami.  

https://legebitra.si...o-in-predsodke/

#19 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2019 - 16:16

Živi in pusti živeti je tudi moje načelo. Zato se pač odmaknem od določenih gibanj in skupnosti. Noben semi-aromantičen demiboi se zaradi mene ne počuti manj sprejeto v svoji skupnosti.

Prispevek uredil/a: Crane, 03 junij 2019 - 16:17.

#20 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 673 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2019 - 09:59

Oh, koliko zanimivih prispevkov je v tej temi! :)

Nikoli nisem razumela kaj tocno je narobe s tem, da se ti jebe kaj si mislijo drugi in da imas svoj prav, dokler druge pustis na miru in zivis po svoje. To je definicija strpnosti. Zelim si, da bi jo razumelo vec ljudi. Sprejeti nekoga ali nekaj ne pomeni nujno, da se z zadevo strinjas ali jo odobravas. [...] Strinjanje je utopija. Strpnost pa ne. Nehajte mesat to dvoje.

Nihče te ne more prisiliti v drugačno mnenje, drži,in te niti ne poskuša, lahko pa ti sam sebe prisiliš v malo bolj priljuden in manj zajedljiv odziv, tudi kadar se kdo ne strinja s tabo. Te bo kaj stalo? Tudi če nisi del scene?

Slovarska definicija strpnosti je: dejstvo, da se dopušča o določeni stvari drugačno, nasprotno mnenje, nazor.

Zgornja dva citata zame zajameta bistvo vse polemike: se strinjati in nestrinjati na čim bolj vljuden način in dopustiti, da imajo ljudje pravico do svojega pogleda, mejo pri razlikah pa seveda postavimo pri stvarnih pravicah. 

Ker je tema zavila tudi na polje nenormativnosti, pa prilagam še en video, ki sem ga sicer želel pripopati v temo Smešne in zanimive zadeve, a sedaj bolj paše sem :)

100 Ways To Try And Please Non-Binary People

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#21 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2019 - 16:05

Ker je tema zavila tudi na polje nenormativnosti, pa prilagam še en video, ki sem ga sicer želel pripopati v temo Smešne in zanimive zadeve, a sedaj bolj paše sem :)

100 Ways To Try And Please Non-Binary People

Pravilno, ker ta video ni ne smešen, ne zanimiv.

#22 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 673 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2019 - 16:16

Oh, Crane, kisel kot vedno :)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#23 Matej2

Matej2

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2019 - 21:32

Pred leti, v najstniških letih, sem naivno mislil da se pojem gejevski krog more enačiti s strpnostjo. Kako sem se motil.

Toliko nestrpnosti, čiste faušarije (ko sem bil s fantom) in polen pod noge nisem bil deležen nikoli prej in nikoli kasneje. Že samo dejstvo da sem bil z nekom - da se je nekdo odločil zame in jaz zanj - je bilo za nekatere nevpletene preprosto preveč. Predvsem za številne samske, samske z razlogom.

Tudi strpnosti do drugače mislečih nasploh je bolj za vzorec, kar opažam tudi na tem forumu.

No, danes sem že leta oddaljen od scene v kakršnemkoli smislu besede, zadovoljen s strpnostjo ki jo imam in dobim - v kakšnemkoli smislu, ponovno. ;) 

Pravilno, ker ta video ni ne smešen, ne zanimiv.

Res ni zanimiv (tematsko), je pa smešen.

#24 SuperFemme

SuperFemme

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2019 - 16:26

Jaz vidim zadnje čase predvsem veliko scen in bolj malo scene.  :vrag:

Res ne vem, komu se zdi, da lahko LGBTQIA..do..Ž predstavlja skupnost med sabo podobnih in enakih. Gre za zatočišče raznolikih identitet (o, šit!), različnih od cis-spolnega in hetero-seksualnega, ki pridejo skupaj večinoma enkrat letno - na paradi ponosa. No, morda večkrat, če je v obravnavi ravno Družinski zakonik.  :tus:

Vaša femmica od glave do petk. :domina:

Prispevek uredil/a: SuperFemme, 16 junij 2019 - 16:29.

Najbolj opasna femmica v mestu. 

#25 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2019 - 13:39

Že samo dejstvo da sem bil z nekom - da se je nekdo odločil zame in jaz zanj - je bilo za nekatere nevpletene preprosto preveč. Predvsem za številne samske, samske z razlogom.

Jap... "samski z razlogom" so zelo radi zakonski svetovalci....

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 17 junij 2019 - 13:40.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov