Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sam sebi zadosten

2 odgovorov v tej temi

#1 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 03 april 2019 - 22:55

Moje mnenje je, da je človek resnično srečen, ko postane sam sebi zadosten.

( najbrž je vprašanje za kakšen bolj filozofski kotiček, pa vseeno me zanima vaše mnenje...)

dean

#2 trendline28

trendline28

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 04 april 2019 - 18:52

Ko si sam s seboj cool, ne iščeš sreče v zunanjih faktorjih. Kakršna koli vezanost zavezanost je lahko uničujoča, ko dopuščaš, da večne zabetonirane stvari lahko samo so, brez pričakovanj in datuma, je lajf lepši.

#3 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 207 prispevkov

Objavljeno 18 april 2019 - 17:17

Moje mnenje je, da v tem primeru človek nikoli ne bi bil resnično srečen. Zame so sreča trenutki. Tako recimo tisti, ko sem sama s sabo v naravi (pa že tu se sreča kar malo poveča, kadar je z menoj tudi moja psička) in se napolnim z energijo za katero vem, da jo bom lahko delila z drugimi, kot tudi tisti, ki jih preživim z mojimi bližnjimi ali pa meni manj znanimi ljudmi, ki premorejo toplino, so zabavni, jim je mar, imajo podobne interese ...

Mislim, da razumem, kaj želiš povedati. Da je človek srečen, ko je zadovoljen sam s sabo, ko se ne obeša na druge, ko najde mir v sebi, se ima rad, ne živi za potrditev drugih, zna biti sam in v tem uživati ipd.? Vendar menim, da tudi, če vse to doseže, človek ne more biti popolnoma sam sebi zadosten in tudi, da mu to ne bi prineslo resnične sreče, ker je sreča v sodelovanju, dopolnjevanju drug drugega, deljenju, dajanju in prejemanju, učenju drug od drugega. In če sprejmem to, da še potrebujem določene lekcije, določene učitelje, odnose, ljudi in živali za svoje poslanstvo, potem sprejmem, da popolnoma samozadostna pa nisem in ne bom? Zgolj razmišljam, iz tvoje iztočnice. :) 

Fall seven times, stand up eight. 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov