Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali se to šteje za...nekaj čudnega?

7 odgovorov v tej temi

#1 exploring

exploring

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 28 december 2018 - 20:06

Morda ni najboljši forum za kaj takšnega, a moram vprašati.

Pred nedavnim sem šele začel(zaradi nekih drugih razlogov šele zdaj) razmišljati o nečim, kar se mi je zgodilo pred dosti dosti leti. Ko sem imel nekje med 8 - 14 leti, me je pogosto mama poklicala iz sobe, da sem jo prišel zmasirati. Ampak tukaj še ni kaj narobe. Običajno zgolj po hrbtu in nogah (vedno se je vedno vlegla na trebuh ter gledala TV), medtem ko je ležala v majici ter najlonkah. Zmasirati sem ji moral stegna, meča, stopala ter hrbet, ampak kar mi dejansko daje še najbolj misliti je to, da mi je na koncu skoraj vedno rekla, da se moram uleči nanjo, medtem ko je ona še naprej ležala na trebuhu.

Čez čas je rekla, da je "zadosti" in se mi zahvalila za masažo (ali "masažo").

Nevem koliko ima veze, ampak to se je vedno dogajalo, ko sva bila doma sama.

Po vsem tem nevem kaj si misliti, morda je nekaj narobe 'le' v moji glavi. Nevem a je to nekaj normalnega ali...pač ne...?

Vesel bi bil vsakega komentarja na to, ne glede na to, kakšen bo, saj mi bo pomagal odgovoriti na VELIKO vprašanj, ki sem si jih postavil.

Seveda pa tudi odgovorim na še kakšno vprašanje komu, če mu to koristi pri odgovarjanju.

Hvala.

#2 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 615 prispevkov

Objavljeno 28 december 2018 - 20:51

Čakaj malo, si takrat mislil, da je kaj narobe, ali si to "ugotovil" šele zdaj? Zakaj misliš, da je bilo kaj narobe?

be a slut, do what ever you want

#3 exploring

exploring

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 28 december 2018 - 22:15

Takrat nisem nič mislil, sanjalo se mi ni. Jemal sem kot nekaj normalnega.

Nevem, resnično nisem siguren. Zato pa sprašujem zdaj - morda ni najbolj "naravno" ali nekaj..se ulečti na lastno mater?

Ona je ležala vedno na trebuhu jaz pa na njenem hrtbu s svojim trebuhom morda je rahlo..neprimerno?

#4 geek

geek

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 30 december 2018 - 00:17

OBVEZNO preberi knjigo Strupeni starši, opisuje ogromno primerov kot je tvoj, ter kakšne posledice pusti takšno obnašanje starša do otroka. Kot otrok ne misliš da je kaj narobe, ker je to pač tvoj starš, že ve kaj je prav. Kot odrasli pa dojamemo, da takega obnašanja in takih prošenj ni bilo v drugih družinah. 

Odnos med staršem in otrokom ne rabi biti seksualen, da je na meji zlorabe. In to nezavedne, starš se velikokrat ne zaveda, da take mini usluge, za katere prosi, niso primerne za otroka. V knjigi sem prebrala da so preko psihiatra šele veliko kasneje ugotovili, s kje izvirajo problemi v ljubezenskem življenju tega zdaj odraslega otroka. Ni nujno problem v ljubezni, tudi v odnosih z ljudmi in najrazličnejše travme.

Res priporočam to knjigo, ko boš prebral do konca boš razumel, poleg tega pa ti bo odleglo, ker so taki dogodki v družinah bolj pogosti, kot se zdi navzven. Ne da bi sploh kdo vedel, da dela kaj narobe.

#5 exploring

exploring

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 30 december 2018 - 11:26

geek,

hvala. Sicer mi je nekoliko odleglo ampak ni mi še čisto vse ok. Bom se v priliki ustavil v knjižnjici.

#6 geek

geek

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 30 december 2018 - 11:58

knjiga ti bo res pomagala. veliko podobnih primerov je notri, od ljudi s podobnimi vprašanji :)

#7 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2019 - 19:39

pozdravljen, exploring!

moje neprofesionalno mnenje. lahko se motim, upam, da ne škodim.

nisi napisal, v kakšni družini si živel (živiš?), predvidevam, da mati ni bila samohranilka, če praviš, da te je prosila za masažo le ko sta bila sama doma.

kako se dojama telesni dotik je odvisno od kuture in navad. v nekaterih družinah hodilo nagi v stanovanju, v drugih je to popolnoma neprimerno, in nekateri nikoli niso videli svojih staršev brez obleke.

v nekaterih družinah se veliko objemajo in poljubljajo, v drugih skoraj ni telesnega stika.

masaža je po mojem nekaj precej intimnega. koga bi ti prosil za masažo, če bi si je zaželel? verjetno svojega partnerja na prvem mestu, le v izjemnih primerih svoje starše ali otroke ali sorodnike.

ali je mati kdaj zaprosila za masažo drugega družinskega člana (partnerja, sorojenca)? če ni, in je to storila samo s tabo, potem je po mojem prekoračila mejo starš/otrok. ali bi zaprosila za masažo tudi v prisotnosti tretje osebe? morda se je zavedala, da je tako vedenje nenavadno?

matere si včasih, ko so brez partnerjev, uzurpirajo svoje otroke za emocionalno podporo ipd., in se vloge včasih celo obrnejo. v tvojem primeru, ko si imel samo okoli 10 let, se meni zdi to načeloma neprimerno.

zaupaj sam sebi in svojim odgovorom, po mojem ne rabiš spraševati drugih ljudi, situacijo in svojo mati najbolje poznaš! če se ti zdi, da te je zllorabila, potem te verjetno je.

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 03 januar 2019 - 19:40.

Un novio no, pero un ex es para toda la vida.

#8 Vojka

Vojka

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2019 - 15:49

Glede na to, da so se ti začela postavljati vprašanja in oglašati neki notranji občutki, je edino prav, da stvar raziščeš. Izhajaj iz sebe, opazuj sebe, svoje občutke in reakcije. Ko boš pa že v knjižnici, pa priporočam knjigo Potihem zapeljani. Vse dobro ti želim.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov