Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Spletna anketa - Prepričanja o spolnosti

10 odgovorov v tej temi

#1 elstrukel

elstrukel

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 17:54

Živijo vsem skupaj,

v sklopu magistrske naloge opravljam študijo, vezano na prepričanja o spolnosti oseb, ki se identificirajo kot istospolno usmerjene. Bolj natančno, v anketi je nekaj vprašanj vezanih na spolno prenosljive okužbe, hiv, (doživljanje istospolne usmerjenosti), počutje, ter na spolno samopodobo. Tukaj je povezava do ankete: https://www.1ka.si/a/180181

Vljudno vas naprošam za sodelovanje in se vam iskreno že v naprej zahvaljujem.

V kolikor pa imate kak komentar/pripombo/nasvet, pa le na plan s tem :)

Aja, na žalost vam ne morem ponuditi nič kaj večjega v zameno, sem pa na ŠKUC-u, Legebitri, ter na DIH-u pustila nekaj ''kondom/tampon žepkov'' v zahvalo vsem sodelujočim.

P.S. Čeprav bo anketa analizirana predvsem z vidika istospolno usmerjenih, jo lahko rešite vsi, ker sem jo priredila tako, da tisti del o doživljanju istospolne usmerjenosti prikaže le tistim, ki se tako identificirajo pri sociodemografskih vprašanjih.

Hvala, hvala, hvala!!

#2 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 19:04

Anketa se vleče kot kurja čreva in sploh nima nobene rdeče niti. Če je to anketa o SPB med pedri in lezbami naj bo to anketa o SPB med pedri in lezbami, ne pa še zraven o spolnih tehnikah, depresiji in samopodobi, ker iz takega ogromnega poola vprašanj niti pod razno z nobeno analizo ne moreš dobiti uporabne statistike. Lestvica od 1 do 7 je debilna, ne zastopim niti kje je razlika med 'delno se strinjam' in 'delno se ne strinjam'.

Brez zamere, tole ti nebi spustila naprej niti v srednji šoli pri psihologiji, kaj šele na magisteriju. 

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#3 elstrukel

elstrukel

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 19:21

Če smem pojasniti...

Lestvica 1 do 7 je bila zahtevana s strani mentorja, čeprav sem osebno želela, da bi bilo vse zapisano z besedami.

Res je tudi zelo dolga, predvsem zaradi vprašanj o hivu, pri katerih je bila spet zahteva s strani mentorja, da dam vsaj tri lestvice (ker namreč takih lestvic še ni v slovenščini).

- na tej točki pač mentorju, kot študentka, na žalost morem kontrirati :/

Depresija je zraven zato, ker je splošno znano, da se povezuje s ponotranjenjo homofobijo in s samopodobo. Z drugimi besedami, depresija je zraven za to, da imam boljšo validacijo.

Spolne tehnike in samopodoba pa v bistvu merijo isti konstrukt = spolna samopodoba.

Hvala za komentar, če ne drugega, bom to informacijo (z veseljem) posredovala mentorju pod prikritim ''i told you so''.

Aja, pa hvala, da si kljub zmešnjavi vztrajala do konca. 

#4 elstrukel

elstrukel

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 20:42

No, sem se odločila upoštevati nasvet oz. komentar (vsaj delno) in sem dodala besedno opredelitev številk od 1 do 7...več sprememb pa si na žalost ne upam narediti, saj bi šlo preveč navskriž z mentorjem :/

#5 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 20:58

Ti že veš kaj sta se z mentorjem zmenila in kakšen je feedback, jaz osebno trdno verjamem v načelo 'več ni nujno bolje' in v tem primeru bi držalo kot pribito. Pa vseeno srečno.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#6 elstrukel

elstrukel

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2018 - 21:56

ok, skratka, cenim komentar (če bi smela, bi ga resnično upoštevala več kot sem), in hvala za podporo kjub vsemu :) 

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 160 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2018 - 15:53

Rešil, čeprav sem proti koncu že hotel prekiniti. :S Predolga anketa. Veliko sreče.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#8 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 549 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2018 - 16:36

Anketa se vleče kot kurja čreva in sploh nima nobene rdeče niti. Če je to anketa o SPB med pedri in lezbami naj bo to anketa o SPB med pedri in lezbami, ne pa še zraven o spolnih tehnikah, depresiji in samopodobi, ker iz takega ogromnega poola vprašanj niti pod razno z nobeno analizo ne moreš dobiti uporabne statistike.

Nisem še odprl ankete, ampak načeloma se mi zdi zanimivo imeti čim bolj širok nabor vprašanj.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#9 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 326 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2018 - 20:56

Osebe, ki imajo hiv, skrivajo svoj status pred drugimi.

Hiv pozitivne osebe se zelo trudijo, da njihov status ostane skrivnost.

Mi lahko kdo razloži, v čem je razlika med tema dvema trditvama? In ali ni HIV kratica, ali pa imamo kakšno novo slovenjenje? Lektor vsekakor ne bi škodoval. Pravzaprav se mi zdi kriminal že to, da so strokovna dela lahko nelektorirana. In zakaj se nekatera vprašanja podvajajo?

Že mogoče, da nekaterih mentorjevih zahtev ne gre zaobiti. A šlamparija študenta pač ni mentorjeva krivda. Če se bom nanj spomnila, bom vsekakor prebrala delo, ko bo gotovo. Me res zanima statistična obdelava. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#10 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 434 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2018 - 10:03

Sem reševala že daljše, slovnično katastrofalnejše in slabše strukturirane ankete. Redko ankete ne rešim do konca, zato sem se tudi pri tvoji potrudila in jo v celoti rešila. 

Moj nasveti glede anket, če jih boš še kdaj sestavljala:

- izogibaj se dvojnemu negiranju-ljudje se dostikrat zmedejo ob tem. Mislim, da je bila trditev v anketi nekaj v tem smislu: V lokalih, kjer se zadržujejo istospolno usmerjene osebe, mi ni nič neprijetno

- izogibaj se izrazom, kot je npr. neprimeren ,oz. jih zamenjaj s konkretnejšimi. Kar je neprimerno zate, ni nujno, da je neprimerno zame ali za koga drugega. Primer iz ankete: istospolne osebe ponavadi nimajo težav z neprimernim izkazovanjem svoje spolne usmerjenosti. Kaj je neprimerno? Za homofoba bo že držanje lezb/gejev za roke v javnosti neprimerno, medtem ko bo za nekoga drugega to nekaj, na kar sploh ne trzne ...

- vsekakor sem pristašica lektorjev, če ne drugega že iz spoštovanja do bralca

Verjamem in vem, da so mentorji pogosto tisti, ki narekujejo izgled in vsebino ankete, kljub vsemu lahko marsikaj sami naredimo za njeno kvaliteto. Upam, da pri anketi prideš do kakšnih uporabnih in zanimivih zaključkov. Želim ti vso srečo z magistrsko :)

Right now, nothing can kill my vibe

#11 Sensation

Sensation

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2018 - 10:43

Rešila :). Se pa strinjam z vsem zgoraj napisanim.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov