Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Začetek plešavosti

9 odgovorov v tej temi

#1 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2018 - 14:20

Zadnjič mi je frizer na koncu striženja z ogledalom zaokrožil okoli glave, da sem si lahko ogledal rezultat, in me ja kar presunilo, da je redčenje las krožno na vrhu glave že kar lepo vidno. Opažam že kakšno leto, ampak se mi zdi, da je v zadnjih nekaj mesecih izdatneje napredovalo. Sicer imam drugačno strukturo in barvo las kot moj oče, ampak tudi on ima redkejše lase na vrhu glave, torej je morda genetsko pogojeno.

Sedaj imam dve možnosti, a) sprejmem navedeno kot neizogiben znak staranja, ali b) se zapodim v neskončen vrtiljak forumov, lekarn, prehranskih dodatkov, vodic za vtiranje... in poskusim vsaj upočasniti napredovanje plešavosti.

Za začetek bi vprašal, če ima kdo iz lastnih izkušenj kakšno koristno priporočilo, če kaj res deluje, mislim na kakšen preparat, ki ga je mogoče dobiti pri nas, je enostaven za aplikacijo in ni predrag (ne zanimajo pa me medicinski posegi, kot npr. presajanje las) - ali pa naj se sprijaznim...

Hvala!

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 07 avgust 2018 - 14:21.

Un novio no, pero un ex es para toda la vida.

#2 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2018 - 14:48

Dobrodošel :D

Tudi sam opažam redkejše lase po vrhu glave. Prej sem imel namreč zelo goste lase in je razlika kar očitna. Na začetku sem se morda malo sekiral, sedaj mi je praktično vseeno.

Sem pa tri mesece uporabljal Minoxidil, potem pa sem nehal zaradi izbruha groznega prhljaja in še srbečega lasišča. Rezultatov ni bilo nobenih, ker ga je potrebno uporabljati vsaj 6 mesecev.

Svetujem ti da se sprijazniš in sprejmeš plešavost kot taprav moški :D Si se probal čisto pobrit po glavi? Če se še nisi, potem priporočam. Morda boš pozitivno presenečen in videl da dobro izgledaš tudi če si pobrit. 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#3 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2018 - 15:30

Jp. Tale prvi odgovor je kr taprav nasvet :)
Jaz se sedaj 5 let ze brijem po glavi, pa mi je neskoncno prakticno, ceprav sem vcasih kar nekaj dal na frizuro. Ampak - na dolgi rok zagotovo nimas s cim pomagat, ce ti je genetika to namenila :)
Plesavost je itak znak povisanih vrednosti testosterona in prava moska lastnost :)
Haha ;)
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#4 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2018 - 16:03

Hvala obema za odgovor! Slišal sem že za učinkovino minoksidil, ampak sem imel na sumu, da je učinkovitost vprašljiva ... Mora pa biti nek strup, saj povsod piše, da si je treba skrbno umiti roke po nanašanju in paziti, da ne zaide v oči. Glave si še nisem nikoli pobril, mislim, da pobrita glava ne pristoji moji konstituciji. Sem suhe postave. Mi je pa to všeč na drugih moških...

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 07 avgust 2018 - 16:05.

#5 Jacques

Jacques

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2018 - 20:59

Hej, minoksidil se dobi v lekarnah pod imenom Regaine, je pa treba peno 2x na dan vtret v lasišče. 1 tuba je okrog 50€ pa za en mesec imaš, nekateri imajo mastne laste po temu. Res je menda, da je učinek šele po par  mesecih. Menda moraš rokavice nosit med uporabo, da ti potem dlake na prstih/rokah potem ne preveč rastejo. 

Drugače obstaja še zdravilo Propecia (na bel recept, učinkovina je finasterid, ista zadeva je v večjih količinah v zdravilih Finpros, Prostide, ki se pa uporablja za benigno hiperplazijo prostate vendar v večjih odmerkih ) za androgeno plešavost, vendar pri nekem manjšem deležu uporabnikov lahko povzroči zmanjšanje libida. 

Lahko pa tudi probaš kake naravne izvlečke, recimo izvleček iz brezovega lubja, zelenega čaja, koprive ... daješ na lasišče in ti povečajo prekrvavitev lasnih mešičkov, kar jih posledično okrepi. Je pa učinkovitost manjša.

Če ti kaj pomaga. Sekiranje vsekako ne  :mezik:

Hominem quaero

#6 nima1

nima1

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2018 - 17:38

Zivjo fantje. Upam da ne bom koga užalila ampak iz mojih izkušenj so fantje s plešo precej spolno ne izživeti ali pa se na splošno v življenju počutijo manj vredne.
Primer fanta, ki ga poznam... Je sicer direktor, ampak ga energetsko vsi dominirajo, ima punco ki je strasno dominantna. In ima plešo. Ampak, ko je zanosila in ni bila sposobna dominirat, on je moral prevzet njeno vlogo, so mu ful začel rast lasje.. Se pravi prišli so z občutkom pomembnosti.
Potem pa se en obraten primer ko je en frend imel ful goste lase in tut uredu punce, ampak ko se je zapletel z žensko, ki ga je energijsko totalno dominirala in se je on podredil zaradi manjše samozavesti tudi drugje je iz nerealno gostih kodrastih las postal plešast.
Tut tko ko opazujem neznanec se mi zdi da so dejansko te vzorci prisotni.

#7 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2018 - 19:49

Hvala vsem za informacije. Preveril sem vse predloge:

- Ugotovil sem, da je mišljeno da minoksidil uporabljaš stalno. Torej plačaš 600 € letno, si nanašaš to na glavo z rokavicami, z možnostjo stranskih učinkov in negovorim rezultatom. Če prenehaš z uporabo pride pleša nazaj. Odpade.

- Zdravilo Propecia (učinkovina finasterid), možni so hudi stranski učinki. Ni govora. Odpade.

- postani (bolj) energetsko dominanten. Hm. Poskusiti ni greh... :mezik:

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 08 avgust 2018 - 19:51.

#8 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2018 - 19:57

PS: aja, in

- naravni izvlečki (izvleček iz brezovega lubja, zelenega čaja, koprive) - to mi je všeč! Ampak ali deluje?  Je kdo poskusil? Kje dobiš te izvlečke?

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 08 avgust 2018 - 19:59.

#9 ametist

ametist

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2018 - 17:42

Če želiš mi lahko pišeš na osebno stran dobiš me na ime ametist.Imam zelo dobro frizerko, ki se na te stvari spozna v nulo ,lahko jo pokličeš in vprašaš.

Telefonsko ti napišem na zasebno pošto.

#10 ccaterpillar

ccaterpillar

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 13 april 2019 - 09:43

Ako nekog zanima proscar ili avodart protiv moške plešavosti, može da mi se javi

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov