Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Pansexualnost in problemi privlačnosti

16 odgovorov v tej temi

#1 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2018 - 22:09

Hmm, kot 25 pansexualec, že cel čas samski, se sprašujem, ce ni dejansko to slaba stvar, da sem pan. Nisem omejen na spol, da me privlaci nekdo, ampak osebnost. Samo v mojem primeru, problem nastane, ker me vecinoma privlačijo, in ob katerih se pocutim najbolj sproscen in varen, so tomboy in butch dekleta, kar je pa problem ker vecinoma pomeni, da so te osebe istospolno usmerjene.
Tezko je pa iti na pijaco s kako osebo ki si jo spoznal, in ves da te ta oseba ne privlači, še vseeno pa vstrajaš ter se poskusiš prepricati, da bo delovalo, kar vecinoma ne.

Kako se preostali clani/ce, ni vazno da ravno pan, spopadate s ten, ko vas privlači nekdo, katerega nikoli ne boste mogli dobiti?

#2 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2018 - 00:08

Kako si ti sploh predstavljaš panseksualnost?

Drugače pa tako kot pri vsaki zadevi realiziraj želje in dosegljivost ter ostale parametre povezane z omenjenim.

#3 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2018 - 15:49

Ja pac, da mi je osebnost osebe bolj pomembna kot spol ali usmerjenost. Samo to ne pomeni, da vseeno nimam dolocenih omejitev, kaksna oseba me privlaci, ampak so dolocene osebnostne lastnosti, pri katerih se pocutim sproscen.

#4 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2018 - 15:51

Aha, razumem.

Kdaj si pa dojel omenjeno usmerjenost, če ni skrivnost?

#5 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 533 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2018 - 17:21

Všeč so ti... tomboy in butch dekleta po osebnosti? Ali po... hmmm, videzu?

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#6 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2018 - 17:28

Dejansko both, pač, videz je čist awesome, tko, stil pa to, ampak osebnost je tista ki me pritegne. XD hard to explain pač.

#7 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2018 - 01:04

Tole je Dylan C, ženska, ki je spolno nevtralna oz. ne-ženstvena oz "fantovska", karkoli že, pa ima moškega partnerja:

Mislim da obstaja več žensk, za katere tudi ljudje predvidevajo da so lezbijke, pa niso.

#8 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 688 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 12:22

Priznam, da o panseksualnosti ne vem kaj dosti, razen, da sem slišala zanjo. Da mi ne bi bilo treba v kakšno hudo raziskovanje, a mi lahko kdo od tu na kratko razloži kaj več o panseksualnosti? Kakšna je razlika med biseksualci in panseksualci? :?:

Ljubezen je večna, dokler traja.

#9 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 12:38

Ja osebno panseksualnost smatram tako: pomeni, da te pri človeku privlači njihova osebnost, in ne spol ali usmerjenost. Bisexualnost je pa vecinoma osredotocena na privlacnost moskih in zensk. Ceprav nekatere osebe tudi to ne jemljejo vec tako osnovno, se mi zdi.

#10 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 688 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 12:52

Saj najbrž tudi biseksualce privlačijo ljudje kot osebnosti. Mar ne? (naj pove kdo, ki je biseksualen)

Hkrati pa ne moremo reči, da panseksualca privlači kdorkoli drug kot moški in/ali ženska. Mogoče se motim... me bo že kdo popravil. :mrgreen: 

Ljubezen je večna, dokler traja.

#11 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 12:55

Ma sej še jest sam ne vem točno, haha, vem samo da me od 13ega leta pac zanimajo in privlacijo cist razlicni ljudje, kar mislim da je zanimivo, ker tko, spoznas toliko različnih osebnosti in karakterjev

#12 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 18:40

Jaz tudi nekako ne ločim med biseksualnostjo in panseksualnostjo :? Ideja, da te privlači osebnost, zame ni ravno kriterij... to velja za vse seksualnosti, mar ne? Strejte ne privlačijo vse osebe nasprotnega spola, geje ne privlačijo vse osebe istega spola, biseksualce pa ne kar vsi po vrsti. 

Pogojno bi lahko bili panseksualci podmnožica biseksualcev - za razliko od drugih bisex, so morda malo manj plehki in ne dajo vse na videz? Samo čemu potem nova kategorija? Neplehki strejti tudi niso svoja kategorija ipd.  :misli:

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#13 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 20:41

Jaz sem "recimo da, ne maram oznak, nevem, blabla" biseksualna. Pa mi ni blizu ta ideja, da "smo vsi ljudje" in da je vseeno, katerega spola je nekdo. Je res, da imam precej preferenco za ž, ampak zelo dobro ločim kdo je moški in ženska.

Mislim da ni point v temu, da te ne privlačijo telesa ljudi ampak samo osebnost, tistemu bi jaz rekla bolj aseksualnost. Mene osebno privlači celostna oseba in osebnost lahko privlačnost zelo poveča ali pa tudi izniči.

Moja predstava o panseksualnosti pa je, da te privlačijo tudi osebe z androgino pojavo, osebe, ki se ne predstavljajo kot nobeden od binarnih spolov oz. kakršnakoli oseba (ampak ne zdaj vsi ljudje).

Za ljudi, ki ne priznavajo samo dveh spolov, pa itak biseksualnost ne obstaja.

#14 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 20:46

Smrekica, ja,ravno to je moj pogled na pansexualnost, ker me privlačijo tudi osebe, ki se ne opredeljujejo za dolocen spol.
Nekateri ljudje mislijo da je to fetish, sem dobil par sporocil ze glede tega, sam to mislim da pise folk ki ne pozna rszlike med privlacnostjo in fetišem..

#15 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2018 - 21:32

Who fucking cares kako se rece temu! Privlacijo te dolocene osebe, take in drugacne, to je to. Rabis to oznako pan, bi, whatever? Sploh pa govoris o panseksualnosti, privlaci me osebnost, potem pa pises o nedefiniranem spolu, torej izgledu. Ne rabis oznake, sa najmanj pan. Have fun pa nehi razmisljat.

#16 PanRocker

PanRocker

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2018 - 00:11

Ja, i tend to overthink stuff

#17 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2018 - 00:13

Dokler bo potreba po tem, da se homo loči od hereo, ker želijo biti bolj vidni, ali karkoli drugega, se bomo tudi mi drugi ločevali s svojimi oznakami. DEAL WITH IT. 

Sicer pa, kar se tiče definicij oziroma obrazložitev. Hetero- razno, homo- isto, bi- dva/dvoje, pan- več, a- nič/kontra. Ponavadi je najbolj simpel najlažje za razumet. Čeprav jaz sem pokapirala šele po tem, ko mi je postalo jasno, da obstaja več kot samo 'moški' in 'ženske'. Tako da ne znam razložiti bolje. Pač niso samo moški in ženske, ampak še vsi umes, zgoraj, spodaj ali izven celotnega polja, in potem tu notri iščeš folk s karakteristikami, ki ti ustrezajo. 

But wait, that's no all.  :zvecilka:

"Omnisexual and Pansexual are REALLY similar, almost the same. But there is a difference: Pansexuals can be called "gender-blind", they do not see or think about gender, they only are attracted to the person. Omnisexuals, however, notice the person's gender, they recognise it and are attracted to ALL genders."  (Urban Dictionary)

Globje raje ne bom šla. :D Ker, če vam do sedaj ni pokapiralo, da se ne rabite počutit ogrožene ob prvi stvari, ki vam ni čisto jasna, vam ni pomoči. 

Ideja, da te privlači osebnost, zame ni ravno kriterij... to velja za vse seksualnosti, mar ne? Strejte ne privlačijo vse osebe nasprotnega spola, geje ne privlačijo vse osebe istega spola, biseksualce pa ne kar vsi po vrsti. 

Pogojno bi lahko bili panseksualci podmnožica biseksualcev - za razliko od drugih bisex, so morda malo manj plehki in ne dajo vse na videz? Samo čemu potem nova kategorija? Neplehki strejti tudi niso svoja kategorija ipd.  :misli:

Ja. Velja to za vse osebnosti, da jih privlači tudi osebnost. 

Ja, lahko bi bil bi. nek umbrella izraz, ki se naprej specificira. Meni je tako najlažje razumet. 

Ne niso pan- manj plehki. To si samo folk pravi, da se bolj počutijo. Gre se samo za to, da se v enačbo vzame več spolov, kar pri izrazu bi, ker je povdarke na dva, ni mišljeno.

Moja predstava o panseksualnosti pa je, da te privlačijo tudi osebe z androgino pojavo, osebe, ki se ne predstavljajo kot nobeden od binarnih spolov oz. kakršnakoli oseba (ampak ne zdaj vsi ljudje).

Tako nekako, ja. 

Zdaj pa nazaj na temo, kar se tiče 'sprijaznit se, da te privlači neka katakteristika, ki velikokrat pripada skupini ljudi, ki je ti ne preivlačiš', še ne pomeni, da obupaš. Sigurne se najde en kup nehomo tomboy-ov. Veliko sreče, ostale pa kar v mojo smer pošlji.  :mezik:

I’m not really funny. I’m just incredibly mean and everyone thinks I’m joking.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov