Torej volilna udeležba 52%, skoraj uradni rezultati pa sledeči: SDS 25, LMŠ 13, SD 10, SMC 10, Levica 9, NSi 7, SAB 5, DeSUS 5 in SNS 4 poslancev. Kako ste kaj zadovoljni?
Sam sem relativno kar zadovoljen

Zadovoljen, da je "prazna" LMŠ dobila manj, kot je sprva kazalo, zadovoljen, da Levica počasi, a vztrajno prevzema primat edine prave leve stranke v slovenskem političnem prostoru (pfuj SD), zadovoljen, da so volilci kaznovali NSi za menjavo Ljudmile s Toninom ter zelo zadovoljen, da je cehovska stranka DeSUS skoraj ostala pred pragom parlamenta. Takole, ko človek pogleda z malo distance, bi se lahko skoraj ocenilo, da slo. volilno telo postajo malo bolj zrelo

Vse našteto nakazuje, da volilci na tokratnih volitvah niso volili tistega, ki bi bil najlepši zet/človek s katerim bi šel na pivo/je simpatičen starim mamcam, ampak, da je tokrat slo. volilno telo volilo nekoliko bolj ideološko. Kar je super! Čeprav smo bili spet priča medijskemu spinu pro-/anti-Janša, še zdaleč ni prišlo do polarizacije, ampak nasprotno, do totalne idejne fragmentacije. Tokrat smo res vsi imeli izbiro in smo lahko volili bodisi za liberalce, social-demokrate, socialiste, neoliberalce, zelene, nacionaliste in še kaj (vse v blagi obliki, seveda). Kar pa bi moralo vsakemu političnemu človeku od veselja orositi oči, saj je to znak, da (spet) volimo programsko, ne pa da fanatično gradimo kult nezmotljive osebnosti enega človeka (z izjemo ene stranke, s katero pa itak nihče noče sodelovati, zaradi njihovih stalinističnih prijemov).
Kako drugače bi si lahko razložili, da se fenomen novih obrazov brez pravih programov počasi izpeva?
Kako drugače bi si lahko razložili, da dobra vlada, ki prej ni imela razvejane infrastrukture, ni bila močno kaznovana (10 sedežev se mi zdi dober temelj)?
Kako drugače bi si lahko razložili, da neki neki pokojnine več ne pali?
Kako drugače bi si razložili, da fejk etiketa socialni-demokrat ne prinaša več glasov kar tako počez in da očitno ljudje prepoznajo kdo samo pridiga ter kdo besede tudi udejanja? Niti 100 obiskov spominskih slovesnosti dražgoških bitk in podobnega sranja lopovskemu establišmentu kmalu ne bo več pomagalo.
In najpomembneje, kako drugače bi si razložili fiasko krivozobega Tonina, če ne s tem, da politične identitete ljudi očitno le niso tako plehke. Kaj je razlikovalo NSi od SDS? Ja, v imenu imajo - bili so krščanski demokrati.
Za časa Ljudmile je bila v NSi vsaj trohica žlahtno krščanskega. Zmerne verske zablode pomešane z minimalno socialno čuječnostjo in politično kulturo. In če v slovenskem prostoru zmerne verske zablode še padejo kod seme na gnoj, odmik od sociale k anglosaškemu prosto-tržnemu barbarizmu nikakor! Kaj ti pomaga, da mediji že 10. let nabijajo, da ima NSi najboljši gospodarski program, ko pa v hipu novi predsednik stranke nespretno ta mit razbije in pokaže, da se njihov program zgleduje po gospodarski ureditvi Savdove Arabije ("Splav bi otežil in ne bi ga financiral iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja.”). Kaj ti pomaga, da najbolj gledana privatna televizija že 20 let pljuva po vsem javnem in hvali vse zasebno, v glavno predvolilno soočenje vabi podjetnike ter zastavi celotno oddajo tako, da morajo vsi politiki lizat podplate "gospodarstvenikom, ki edini ustvarjajo dodano vrednost", če pa potem nek ekonomski analfabet kot glavno točko svojega sijajnega programa izpostavlja privatizacijo zavarovalnic. Jao, bože, toliko drugih neoliberalnih floskul je, ki bolj palijo, on pa izbere to, ki ni niti lažno intuitivna. Če v slovenski podzavesti ni zgodovinske podlage za sprejemanje raznoraznih spolnih, rasnih in verskih manjšin in bi lahko tukaj suvereno mahal s svojo krščansko tradicijo, pa je nasprotno spoštovanje žensk močno zakoreninjeno, da ne omenjam, da je nekaj, če Slovencem pihaš na dušo o njihovi pridnosti preko poudarjanja podpore majhnim in srednjim podjetjem, nekaj čisto drugega pa, če ližeš rit velikemu kapitalu. Tonin bo prej kot v enem letu uničil vse, kar je Novakova gradila dva mandata.
Morda se komu zdi izid slab, a pogled iz distance pokaže, da je pragmatično-birokratska sredina dobila procent, ki ji pripada, da je desnica idejno votla, okol' je pa nič ni (kaj bo po Janši sploh še ostalo na desnici? Jelinčič?

), levica pa se počasi, a gotovo, programsko osmisljuje, navkljub javni debati, ki je zastavljena tako, kot da je dobiček peščice edina svetinja tega sveta. Dobre volitve, prmejduš!