Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Blog - glavca, zanimivo, dih, novice, pride

glavca lgbt blog dih

73 odgovorov v tej temi

#26 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 19:31

^ In kaj je tvoj prispevek drugega kot ravno to, kar si napisala? Ego zapis, ki kao očrni druge in si ti zdej huda, ker si nam povedala, da smo egoti. Ja, človek ima ego in debatiranje pripomore k razmišljanju in oblikovanju mnenja. Članek je v odprti temi in ljudje izražajo svoja mnenja.  

Opazila sem trend, da nam je ene par ljudi povedalo kaj si mislijo o naših karakterjih, nihče se pa ni lotil demantiranja povedanega ali zakaj se motimo, razen moj ljubi BBB, ki vsaj poskuša.

Lej, ti bom olajšala, sem narcisoidna krava, ki misli, da je najpametnejša na svetu. Zdej se pa spravi na moje mnenje in razbij to. 

Snežinkica je pa tole.

Prispevek uredil/a: Alix, 03 januar 2018 - 19:32.

#27 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 21:36

Ok, najprej bi povedal, da malce obžalujem nesramen komentar. Bi ga spremenil, če bi forum to dovoljeval.

Sicer pa, besedilo zapisa na blogu je strukturirano zelo nerodno - kao simpatičen del pride v zadnjem odstavku, pred tem pa se mora bralec prebiti skozi schnellkurs intersekcionalizma, skozi avtorjevo neodobravanje(?) "monogamnih okov osvobojenih mladih gejev", skozi prežvečene slamnate argumente,... Naslov članka je Samosvoj gej par, a napisano me ni prepričalo v samosvojost avtorja, kvečjemu nasprotno.

Prispevek uredil/a: Crane, 03 januar 2018 - 21:37.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#28 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 21:55

..ne da bi se zavedali, kakšna diskriminacija se še danes dogaja predvsem mladim in socialno šibkim LGBTIQ+ osebam v šolstvu, zdravstvu, na upravnih enotah …

Mene bi dejansko zelo zanimalo, kakšne so te zgodbe diskriminacije, ki jih doživljajo Slovenci v storitvah javnega sektorja? To bi bila dobra ideja za naslenji prispevek na blogu: Resnična izkušnja diskriminacije v eni izmed zgoraj navedenih institucij?

Ali pa, še huje, v uho ti jih “dobronamerno” zašepeta od monogamnih okov “osvobojen” mlad gej.

Aja, saj res, ob vsem tem zatiranju in neodobravanju s strani splošne družbe je še najhuje, da obstajajo geji, ki se jim ne da 24 ur na dan ukvarjat s tem, kako so ponosni nase, ki si morda želijo malo manj tradicionalnega privatnega življenja, ali pa se jim v določenih situacijah enostavno ne ljubi ukvarjati z vsem tem.

Prispevek uredil/a: Crane, 03 januar 2018 - 21:56.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#29 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 01:41

Kako naj se zdaj jaz obnašam kot totalen kreten, če mi tuki neki z napol spravljivimi toni? Hmmm!? Še MF ni več kar je bil... *odkima z glavo*

Ja, okej, s sledečim se lahko strinjam:

- vsak človek je drugačen, ni vse posledica dejstva, da je nekdo gej;

- seveda zgražanje nad zalizovanjem strejt najstnikov ni heterofobija (Je pa problem zgražanje nad katerimkoli zalizovanjem. Naj si ljudje moralo in kar se spodobi lepo nekam vtaknejo. Naj se folk zalizuje, če se če, đizs krajst);

- prispevek je res strukturiran nerodno, določenih stvari niti sam nisem dojel (npr. kva je res intersekcionalno? A to ima kej veze s cestno-prometnimi predpisi?).

Z marsičem se pa ne morem strinjat, namreč Alexa in Nejca vsaj bežno poznam in nikoli mi nista oddajala vibracij hitro užaljenih snežinkic, ki sta tudi hkrati smotani attention whore tetki, prej obratno: ravno tako kot jaz in vidva (beri: Alix in Crane) uživata v politično nekorektnih zajebancijah, zagotvo pa veliko manj - kot na primer jaz - drugim vsiljujeta svoje mnenje. In zato, ker si domišljam, da vem, v kakšnem tonu je pisan prispevek, ga berem veliko manj kritično in dajem poudarke na totalno različne dele besedila. Npr.:

- "Takih odzivov sva že vajena" ne dojemam kot izjavo "woe is me", ampak kot "it's getting old". Ker, prosim lepo, retardirane izjave tipa huurr durr "zakaj pa nimamo heteroti parade", "nej živijo za štirimi stenami pa se jebejo v rit cel dan, me ne zanima, samo a je treba objavljat članke o _____" in podobni psevdo-logični one-linerji se pojavljajo pod vsako drugo novico, v nemalokateri bifejski debati, včasih pa jih povzamejo tudi kakšni od SDS neodvisni (to je treba povedat!) inštituti, in to se dogaja še ene 10x bolj pogosto kot pojavnost takih članek.

- "Diskriminacija se še danes dogaja predvsem mladim in socialno šibkim LGBTIQ+ osebam v šolstvu, zdravstvu, na upravnih enotah", "na žalost je še vedno tako, da je biti LGBTIQ+ oseba dodatna ovira na poti, saj začneš stopničko nižje od ostalih. [... da malo skrajšam ...] V luči tega je povsem razumljivo, da z razkritjem sebe kot LGBTIQ+ osebe lahko sami sebi znižamo izhodišče pri iskanju službe in stanovanja ali pri udejstvovanju v lokalni skupnosti". Mislim... to je vse objektivno res. Se dogaja. Ne vedno, se pa dogaja. Ja, včasih te ljudje slabo obravnavajo zaradi neke x stvari, včasih pa izključno zaradi tega, ker si gej/lezba. Laughable je tudi trditev, da se to ne dogaja.

Omenjene dele dojemam kot most do zaključka, ki pravi, naj to nikogar ne ustavi, ker sta na lastni koži izkusila, da sem pa tja kakšna negativna reakcija ne prevlada nad sicer enostavnim in prijetnim odkritim življenjem gej para. To sporočilo meni rezonira, ker tako zadevo vidim tudi sam. Če pa to ne bi bil nek nepomemben prispevek na nekem blogu, primarno namenjenem circlejerku v LGBT krogu, ampak recimo primer javne kampanje, potem sem pa prvi, ki bi se priključil kritiki, ker je neefektivno, da na enak način nagovarjaš ljudi, ki se s tabo vsaj v grobem že strinjajo in ljudi, ki se s tabo ne strinjajo. 

Naj imajo/mo ljudje svoje circlejerke, prosim. Če jih lahko ima nora24, naj jih ima tudi MF. Be more fabolous. MORE GAY!

Asshole popravek: TL;DR?

Prispevek uredil/a: BBB, 04 januar 2018 - 01:44.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#30 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 01:48

2238kd.jpg

*bolj pogosto kot pojavnost takih člankov.

#31 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 01:52

Aja, če kdo hoče res primer prispevka, ki gre čez vse možne meje okusnega, priporočam v branje tole mojstrovino

#32 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 02:24

I did read it, twice. :D 

Najprej, sori Alex in Nejc, ju ne poznam, pa ne bi smela delat predpostavk, ampak res toliko teh člankov istih sem prebrala, da je bilo težko verjet, da sta resnični osebi. 

Da razložim kaj je moj glavni problem s tem, sploh če sta Nejc in Alex kul osebi. Da se diskriminacijo in zgodbe o tem monetizira. *Alix zafrustrirano zakriči DRŽAVNA JOŠKA* Diskriminacija je resna stvar in ni mi kul, da se to daje pod okrilje inštitucij, ki se ne trudijo zares, da bi diskriminacijo odpravljale, ampak jo izrabljajo za svojo korist, pretiravajo in dolgoročno delajo škodo. Tako razburjena sem, ker sem bila notri nekaj časa s svojim projektom in projektom od prijatelja, ki ga je dotična inštitucija dobesedno poje*ala v rit. In ta izkušnja spremljanja stvari od znotraj me bo do konca življenja naredila zagovornico organskega druženja, ki nima nobene povezave z organizacijami, ki bodo druženja pripela pod svojo streho. Ti članki so prežvečena 20 let stara propaganda, skrivljena slika realnosti, ki nam škodi. Ker imajo ljudje dovolj tega jamrjanja.

Homofobija obstaja in nikjer nisem rekla, da ne. Sem jo izkusila tudi sama, seveda je problem. Veš kaj me spravlja ob živce... dogodek sponzorira ŽNJX Če bi tole zgodbo Nejc in Alex napisala na MF pod eno temo bi bilo malo drugače, tako pa se toliko gejev in lezbijk ujame na foro (pa ne pravim, da sta se onadva), da bodo doživeli 5 minutk slave z enim člankom ali blogom in bili kao prepoznavni in kul. In lepo dobi organizacija svoj material, da se naprej drži državne jošššškeeee.

Kje so časi, ko se nas je 30 ljudi nabasalo v Lana in smo se dobili in družili in zafrkavali, pa ni izza vogala prilezla ena SJW, ki je zgrešila faks in si mora ustvarit job z SJW pretiravanjem in 70% pretirano diskriminacijo česarkoli že. Gremo biseksualci delat čestitke za novo leto pod okriljem ene organizacije, ker smo "najbolj diskriminirana vrsta homičev". To me razbesni. 

Dobra ideja se mi zdi opis resnične diskriminacije, ker ja, ta članek se enostavno lahko povzame kot... bedni ste, ker vam to ni normalno, mi smo ful bogi, ampak Lj je kul. To je to kar dobiš od članka, prazno slamo. In če potem priključiš zraven to, da iz moje perspektivne mlatijo to slamo že predolgo in da je edini namen tega - say it with me - državna joška. Potem je pa vse skupaj samo right back at cha darling, it's getting fucking old.

ps.: prosim ne postaj več člankov mentalno bolanih ljudi, I'm traumatised, hvala lepa.

Prispevek uredil/a: Alix, 04 januar 2018 - 02:25.

#33 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 02:30

pss.: Veliko BOLJ sprejemljivo bi bilo, če bi bila za ta članek plačana. Ker nekdo je. Now think about that.

#34 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 03:21

Gremo biseksualci delat čestitke za novo leto pod okriljem ene organizacije, ker smo "najbolj diskriminirana vrsta homičev". To me razbesni. 

Haha, joj. To me spomne na nekoga :) Meni so komični :D

[Ljudje, ki ne visite preveč na družbenih omrežjih, ne berite, ker vam itak nau jasn kva nabijam]

Kakorkoli, to so vse legitimne kritike, itak. Ampak zdaj smo v situaciji, ki je že napredovala. Smo že čez to. Včasih je veljalo (če ni to samo idealizirana predstava preteklosti?), da si imel večino ljudi, ki se želijo brigati zase, nekaj looney konzervativcev in par liberalnih mislecev. Boom, madafaka, na sceno iz ne vem kje uletijo SJW karikature, ki povsod vidijo opresijo in nabirajo točke žrtve. Bolj kot si bogi, več veljaš. Do sedaj je še večina folka neangažirana. Počasi se pojavijo legit kritiki borcev za družbeno pravico (edini zveličavni TJ Kirk, za moje pojme), jih analitično razčlenijo, skritizirajo, zraven pa to naredijo še na zabaven način. Kar naenkrat se zašifta ustroj civilizacije in, lajk, vsi smo non-stop na internetu. Vsi. Non-stop. Na pametnih telefonih, pa na tablcah, pa na kompih, pa v službi, pa na sekretu, pa pred spanjem... In poglej, poglej, količina ljudi, ki se drži zase, se zdi vedno manjša in manjša, ker ima vsak kreten (myself included) možnost celemu svetu trobit kaj si misli o stvareh, ki jih bo pozabil že čez 5 minut. Ni več ljudi, ki se brigajo zase, vsi samo še kričijo in noben več ne posluša - tudi tisti, ki so bili kao včasih tell-it-like-it-is edgelordi, so zdaj žalostna karikatura prvotnih kritikov borcev za družbeno pravico in delajo, prav tako kot njihove preljube snežinkice, to za denar, na način da signalizirajo "pravilne" vrednote in kričijo nekaj o regresivnih libtardih. SJW kritika je tako popularna, da je izgubila svoj naboj, postala izkrivjena in kritizira vse, kar vsaj malo diši po liberalnem. Povsod vidijo feggete, ki želijo otrokom menjavati spol, pa spreminjati zaimke pa ne vem kaj še vse. Halo!?

Zato se jaz več ne morem priklopit k neki pavšalni kritiki najbolj diskiminiranih biseksualcev med homiči, ker ne morem več niti izpast kot nek infantilen edgelord, ker je takih že preveč. Zdaj so mi pač samo še smešni. Mi vsi smo smešni. Kle se gremo neke brez vezne vojne na področju politike identitete, namesto, da bi se pičkal čez edino, kar res determinira razmerja v tem svetu: nad ekonomsko politiko. A ne, ne ne, sej prot davčnim oazam itak nič ne mormo al pa fin. sektorju pa velikim monopolom, daj mi enega, ki kriči Hitler!, in drugega, ki kriči cuck!, pa je moj dan popoln.

[Spet relevatno za vse]

Pa da se vrnem nazaj na taktiko glede borbe proti homofobiji. Se strinjam. Zagotovo bi bilo bolj efektivno izpostavit dotične primere diskriminacije, ker bi potem ljudje rekli, ja, tega pa tudi ne podpiramo, puste jih živet!, kot pa da se samo medlo omenja, da diskriminacija nekje v zraku obstaja. Jaz nikogar ne diskriminiram, kaj se pa grejo! Jasno kot beli, da je to bolj efikasno.

#35 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 03:48

Zato se jaz več ne morem priklopit k neki pavšalni kritiki najbolj diskiminiranih biseksualcev med homiči, ker ne morem več niti izpast kot nek infantilen edgelord, ker je takih že preveč. Zdaj so mi pač samo še smešni. Mi vsi smo smešni. Kle se gremo neke brez vezne vojne na področju politike identitete, namesto, da bi se pičkal čez edino, kar res determinira razmerja v tem svetu: nad ekonomsko politiko. A ne, ne ne, sej prot davčnim oazam itak nič ne mormo al pa fin. sektorju pa velikim monopolom, daj mi enega, ki kriči Hitler!, in drugega, ki kriči cuck!, pa je moj dan popoln.

Kaj pa to... Da ti opišem mojo izkušnjo. Leta 2013 je šla moja profesorica v penzijo. Imela sem izpit pri njej. Govorimo o predmetu, ki se dotika zgodovine literature angleščine v določenem obdobju. Na angleščini, filofaks. Ok. Nova profesorica na govorilnih, ko sem prišla vprašat kakšen bo izpit, niti ni ponudila možnosti, da lahko izpit opravljam po snovi, ki sem jo imela pri prejšnji profesorici. Naivno sem bila mnenja, da pri istem predmetu ne more biti blazna razlika, like, zgodovina se ne spreminja ane? Here's where you're wrong, kiddo. Zahtevala je, da na predavanja hodim še enkrat, ker ne morem zamudit tega, kar ima ona za povedat. Ok. Am... mal nepriročno, ampak dejmo. En semester sem morala poslušat o patriarhiji in o tem kako Disney filmi spreminjajo zgodovino sistematičnega zatiranja žensk. Literatura, ki je bila omenjena leto poprej, je bila samo bežno predstavljena, VSE se je vrtelo okoli totalnih sjw stvari. Predmet sem komaj naredila in zaradi stresa sem doživljala precej veliko stisko. A se ti zdaj še zdi, da je to smešno? Zato sem tako ognjena, ko pride do te teme. To je samo češnjica na vrhu sadne kupe. Ena profesorica, se je odločila, da bo predmet ala britanska kultura spremenila v lgbt gender studies. Js sem gej, pa sem skoraj nekaj vrgla vanjo, ko je prinesla že stoti članek na to temo v učilnico. Da ne omenjam koliko stresa sem doživljala, ker mi ni bilo dovoljeno imeti razmišljanja sredinske pi*de, če sem želela dobiti dobro oceno pri večini predmetov.

Kako naj se študentje ukvarjajo z resničnimi ekonomskimi problemi, če je stanje naših univerz takšno? Če se ne kultivira kritično razmišljanje? Tu so SJW nevarni. Večina se jih nahaja na univerzah in v drugih izobraževalnih ustanovah, ki imajo moč oblikovati mlade ume. Nespametno jih je podcenjevati. Zelo nespametno. Najprej je potrebno najti način, kako jih zares ustaviti in izkoreniniti tole, spraviti univerze nazaj v normalno stanje, naprimer kritična misel je dovoljena predvsem na oddelku za filozofijo, edini prostor na celem faksu, kjer sem se počutila sprejeto in mi je bilo dovoljeno imeti osebnost, dvom, skepticizem. Ostalo je .... ma boh pomagi no. Kriza. Predvidevam, da si študiral nekaj na področju ekonomije, to je glede na študije še področje, kjer imajo sjw najmanj vpliva, zato me ne preseneča, da si pod vtisom, da stanje ni tako grozno. Pa je katastrofalno. Doxing, odpuščanje ljudi, ki so se hecali glede nečesa, ene univerze v ZDA imajo Orwellian type sistem poročanja neprimernih šal.

Moj idol na področju odpravljanja tega sranja je Jonathan Haidt, ki zadnji dve leti aktivno dela študije na to temo, ki jih z veseljem spremljam. En link, komur se da.

Resnično razmišljanje z lastno glavo izumira, če želimo ljudi spraviti nazaj k temu, je potrebno rešiti univerze, ki so infected with sjws. Still. In tako bomo prišli do resničnega reševanja resničnih problemov. Upam, da se vsaj tu lahko strinjava, ker mene ekonomija veliko bolj skrbi, kot pa katerega spola je kak apače helikopter. Glede tega sva na povsem na"same page".

Prispevek uredil/a: Alix, 04 januar 2018 - 03:50.

#36 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 259 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 10:55

@bbb: Članek je debilen prvo zaradi tega, ker se spotikata ob to da nikogar ne briga kaj počneta v postelji in da je point da se lahko držita za rokice a na vrhu bloga je slika dveh tipov, ki se žvalita.

Kot drugo, kot primer sem omenila dva gej kolega na vasi, sama tudi živim na vasi kjer v radiju cca 5km živita še vsaj 2 lezbo para za katera vem jaz. In to v nekih vujojebinah, do katerih rabiš 4x4 da prideš gor do nas. Čisto normalen lajf. Vsi. In potem naj bi mi vsi dol padli ob zaključku teh dveh kekcov ki kot ugotovitev za konec članka da je vse kul če se dva geja držita za roke sredi ljubljane. Bejš no! Pač, dva geja, ki hočeta bit snežinkici. Ker nas je miljaužent, ki živimo odkrito in se sprehajamo in držimo za rokice in ni nobenega smisla ali potrebe da to na veliko razglašamo.

Prispevek uredil/a: idoru, 04 januar 2018 - 10:55.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#37 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 14:58

@idoru: Okej, prav, članek je debilen. Meni se je še zmeraj dopadel (včasih se ti lahko dopadejo tudi debilne stvari).

@Alix: Kaj ima patriarhija z angleščino, res ne vem. Na EF sem doživel podoben, a obraten problem. Prav tako je bil zelo močno zastopan ortodoksni pogled na svet, z zelo malo polemik, le pri enem predmetu (pa še to v zadnjem letniku) se je asistent potrudil, da nam je predstavil malo heterodoksne ekonomske misli - to v praksi pomeni, da so 50+% snovi predstavljali neoliberalni modeli z nerealnimi predpostavkami, ki mnogokrat niti teoretično ne zdržijo, kaj šele empirično. Mnjah, okej, se sprijazniš, prfoksu recikliraš tist bullshit, ki ga hoče slišat, in greš naprej.

Jaz pomanjkanje kritične misli v izobraževalnem sistemu (od OŠ naprej) ne pripisujem nezdravim političnim premikom (zato se mi ne dopade teza Jonathana Haidta, ker kaj, potem naj bo vpis/predavateljstvo povezan z afiliacijo strank?), ampak dejstvu, da se šola skoraj 100% populacije. Ne gre drugače, kot da kvaliteta posledično trpi. Včasih je imelo višjo izobrazbo 10% populacije, tja so šli skoraj izključno nadpovprečno inteligentni, danes pa gre na univerzo dejansko vsak tadrug, pameten ali neumen, kar predstavlja problem že zaradi številčnosti, saj vse postane bolj tovarniško, da ne omenjamo, da delež ljudi znotraj univerz, ki imajo malo več mentalnih kapacitet, že po naravnih zakonih pade, ker jih zadosten procent v širši populaciji sploh ni.

Make universities grat again, je nedosegljiv ideal že vnaprej, razen, če smo pripravljeni krčit vpis, kar pa zelo močno dvomim, da bi se na dolgi rok obrestovalo (vseeno ni vsak faks filofax :)). Seveda ne zagovarjam teze, naj ne bo na univerzah nikakršnih profesionalnih standardov, samo želja preobraziti univerze v kalilnice kritičnih mislecev, se mi zdi pa že vnaprej obsojena na propad. Ne, v večini gre za reciklažo starega (ne)znanja, le majhen delež ljudi tam izumlja nekaj novega. Nekateri sicer pravijo, da bi v (višjem) šolstvu moralo biti več poudarka na naravoslovju, ker matematiko težko spolitiziraš, tam velja le logika in čeprav se v grobem strinjam, da je razmerje med družboslovci in naravoslovci porušeno, matematizacija kurikulumov sama po sebi še ne odpravlja problemov, ker je ravno na primeru ekonomije vidno, da imaš potem četo ozko specializiranih fahidiotov, ki so ravno tako zabiti, samo na malo bolj "strokoven način".

Če se vrnem nazaj na polje teorij zarot (*puts on tinfoil hat*) takšno stanje ustreza predvsem ekonomski eliti. Samo njim je resnično v interesu, da se ljudje med seboj koljejo zaradi LGBT in ostalih družbenih polemik, ker tako ekonomske reforme pristanejo na enem 105. mestu. Npr. Trumpova davčna reforma bo bogatim na srednji rok dala milijarde in bilijone, toliko kot vsi v Sloveniji ustvarimo v 100+ letih. To so nepredstavljive cifre. Skoraj nič od tega ne bo šlo v ustvarjanje novih delovnih mest in podobne laissez-faire pravljice, ampak lepo v privatne žepe. Kaj je potem velikim korporacijam problem dat desetinko procenta od tega raznim univerzam, skladom, medijem, nevladnim organizacijam - seveda vseh političnih prepričanj -, da mešajo drek na družbenem področju? Nič, to je sound investment. Govor o bolj progresivnem obdavčenju, helikopterskem denarju, UTD, minimalni plači, ki doseže vsaj prag revščine, reformi monetarnega sistema ipd. je takoj označen za nek krejzi neosocialistični it-will-never-work larifari in to že v štartu od vseh "uglednih" medijskih hiš, ki so tudi same en velik megabiznis. Proti SJW bullshitu se lahko boriš izključno s spremembo ekonomskih politik, ker ga trenutno ekonomsko stanje tudi ustvarja. Edini problem je, da gre za povratno zanko: bolj kot ekonomska elita bogati, bolj sponzorira "podčrtaje" (ali pa vojne na Bližnjem vzhodu in migracije, če hočete), manj se govori o ekonomski politiki, bolj se ekonomska elita bogati, ...

Prispevek uredil/a: BBB, 04 januar 2018 - 15:00.

#38 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 16:45

Meni bi bilo dovolj, če bi že spet postalo težko prit na univerzo, se strinjam s tabo, v bistvu. Sem dala skozi pol študija po starem sistemu in pol po bolonjcu in razlika je OGROMNA. Študira danes res vsak idiot lahko in ta idiot in to kot si rekel:

"Če se vrnem nazaj na polje teorij zarot (*puts on tinfoil hat*) takšno stanje ustreza predvsem ekonomski eliti. Samo njim je resnično v interesu, da se ljudje med seboj koljejo zaradi LGBT in ostalih družbenih polemik, ker tako ekonomske reforme pristanejo na enem 105. mestu."

TO. O wedge issues trobim že 5 let. Če bi gej folk samo to dojel, lahko umrem srečna. Kar se pa tiče ekonomije, pa nevem dovolj dobro kaj kam paše, da bi lahko replicirala na zadnji odstavek v celoti, čeprav bi rada. Not today.

#39 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2018 - 19:38

Jaz pa vseeno podpiram LGBT organizacije, ker je zelo pomembno, da imamo tako podporo, ko je nekdo v stiski. Te razni dogodki, ki jih organizirajo, so pomembni za širjenje prepoznavnosti in niso nujno vse, kar ponujajo. Strinjam se, da lahko zgledajo "brezveze", ampak vsak se lahko svobodno neudeležuje. ;) Tudi ni vse, kar delajo, dajanje izjav v medijih ali "ambasadorstvo". Ampak pustimo to, ker je offtopic.

V letih 2009, 2010 sem prebiral blog Glavca, ne spomnim se vsega, ampak takrat so bili prispevki raznovrstni, od osebne izkušnje okuženega s HIVom, do erotičnih zgodb. Nobenih intersekcionalističnih for ni bilo vmes - upam, da ta blog ne bo padel tako nizko kot blog revije Narobe v zadnjih letih. Sem večkrat poskusil brat tisto, ampak je bilo povsod polno slovničnih in logičnih napak.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#40 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2018 - 17:45

Nov Nejčev prispevek :juhej:

Sam(o)svoj gej par: Plesne vaje: ... Včasih se prilagodiva; pri valčku vodim jaz, pri rumbi pa ima glavno besedo Alexander. Ko sva prišla s plesnega večera domov, mi je rekel: »Veš, zelo sva pogumna.« Strinjal sem se ... http://www.dih.si/zanimivo/2018/samosvoj-gej-par-plesne-vaje

Društvo DIH - Enakopravni pod mavrico
http://www.dih.si

#41 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2018 - 16:12

POVABILO K SODELOVANJU  :juhej: 

Besede imajo neverjetno moč; lahko so vznemirljive, užaloščene, ganljive, nadobudne, razveseljive. Nekateri svoje intimne misli tiho premlevajo v sebi, drugi pa dopuščajo najglobjim občutkom, da privrejo na dan. 

V društvu DIH – Enakopravni pod mavrico začenjamo akcijo Dihtivo 2018, s katero vabimo vse ustvarjalce_ke pesmi ali kratkih zgodb, da svoje izpovedi delite z našimi bralkami_ci (pošljite na info@dih.si). Za začetek objavljamo prvi sveženj pesmi Toma Vebra.

Podrobneje: http://www.dih.si/di...tivo-2018-prvic

#42 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2018 - 12:24

Tudi geji smo lahko dobri starši piše #Levjesrčni  :ponos:

Ko pride do spolne usmerjenosti, se nam Slovencem rado zatakne v grlu. S sosedom Danielom in njegovim fantom Luko nimamo problemov, še več, obožujemo ju, a otrok jima pa ne bomo dopustili vzgajati, ker to pač "ne gre" ... http://www.dih.si/za...ko-dobri-starsi

#43 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2018 - 18:38

Objavljamo tri izpovedne pesmi študenta psihologije  :opala: 

»V pesmih se najpogosteje dotaknem bivanjskih, osebnih in ljubezenskih tematik. Sledim idejam impresionizma in simbolizma; orisujem trenutke, občutja in doživljanja, ki jih predstavljam preko raznoraznih simbolov«. http://www.dih.si/di...ivo-2018-drugic

Akcija Dihtivo 2018, s katero vabimo k sodelovanju vse ustvarjalke_ce pesmi ali kratkih zgodb, je presegla prvotna pričakovanja. Na naslov info@dih.si smo prejeli številne pesmi različnih avtorjev, ki jih bomo v prihodnjih tednih z veseljem objavili na naši spletni strani. 

#44 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2018 - 19:13

Raznolikost spolnih identitet skozi čas  :ponos:  

S februarjem se začenja mesec zgodovine LGBTIQ+ , ki ponuja priložnost za raziskovanje zgodovine, življenja in kulture v lezbičnem, gejevskem, biseksualnem, transspolnem, interspolnem in queer kontekstu. V organizaciji The Proud Trust, ki se posveča mladi LGBTIQ-populaciji, so raziskali raznolikost spolnih identitet skozi čas in v številnih kulturah po svetu našli zanimiva odkritja  :lalala: http://www.dih.si/za...titet-skozi-cas

Prispevek uredil/a: DIH, 31 januar 2018 - 19:13.

#45 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2018 - 11:58

Sam(o)svoj gej par: Sivi Dunaj  :eu: 

Alexander je Avstrijec. Srečnež ve iz prve roke, kako je Slovenija neprimerno bolj bedna  :misli: Tako sem si mislil. Na Dunaju se mesto prebudi pod mavrično zarjo in na plano pokukajo geji cele Tirolske, Koroške, Štajerske in Gradiščanske, da se svobodno poljubljajo pod bleskom uličnih svetilk, brlečih v mraku sivega jutra ...  http://www.dih.si/no...-par-sivi-dunaj

Prispevek uredil/a: DIH, 03 februar 2018 - 11:59.

#46 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 352 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2018 - 12:20

^ :navijacica:  Ta je pa za pohvalit. 

#47 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2018 - 13:29

Maybe, just maybe, število moških parov, ki se držijo za roke v javnosti ni merilo za "razvitost" ali "homofobnost". 

Naivno je misliti, da so drugi ljudje tisti, ki te morajo sprejeti, da je mesto tisto, ki mora biti prijazno, da je državna politika in zakonodaja tista, ki nam omogoča življenje. Vse našteto res vpliva na življenje LGBTIQ+ oseb v družbi, vendar bo šlo življenje hitro mimo, če bomo le čakali na perfektno družbo. Veliko lahko naredi vsak zase, in to zdaj! Kdor nosi svojo »šibkost« vsem na očeh kot plaketo, nosi teflonski ščit, odporen na poniževanja in žalitve. Mesto smo ljudje in mesto spremenimo tako, da spremenimo sami sebe, korak za korakom!

:gogo:

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#48 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2018 - 14:07

Se strinjam, se strinjam.

Kar pogrešam v Ljubljani in še kje, pa na Dunaju je - zelo dobro založena LGBT+ knjigarna  :berem:  leposlovje, stroka, stripi, revije, pop ... praznujejo pa 25. rojstni dan https://www.loewenherz.at/

(pa najmanj en zanimiv seks kino in še en zanimiv seks klub  :poreden: )

#49 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2018 - 12:58

V rubriki Dihtivo tokrat objavljamo pesem študentke Maše Jerićević

Zimske dneve preživlja v družbi nastajajoče magistrske naloge, zato so njene misli – še bolj kot ponavadi – zapolnjene z idejami o enakopravnosti in bojem za človekove pravice. »Kadar pa, pogosto sredi noči, umaknem pogled z ekrana ter se zavem sveta onkraj konvencij in sodb, si ne morem kaj, da ne bi vsaj delček tega, kar čutim, zapisala v mali rdeči zvešček, ki je vedno pri roki.« 

In njena pesem  :poljubpunce: http://www.dih.si/di...vo-2018-tretjic 

#50 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 166 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2018 - 17:49

Miha živi in dela v Berlinu. Tam nastajajo tudi njegove zgodbe, ki jih črpa iz resničnih situacij.

SVOBODA

V nekem trenutku mu je postalo prevroče in slekel si je majico.  :nerodno: Bil je z nekaj prijatelji, nasmejan. Uspelo mi je, zelo nerodno, priplesati nekoliko bližje in ujeti njegovo pozornost ter ga odtrgati od skupine, da sva plesala skupaj. Tesno objeta. Pot svojega telesa si je brisal v mojo majico, tako da sem že čez nekaj trenutkov lahko občutil mokroto in naježila se mi je koža ... http://www.dih.si/di...vo-2018-cetrtic

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: glavca, lgbt, blog, dih

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov