Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Blog - glavca, zanimivo, dih, novice, pride

glavca lgbt blog dih

69 odgovorov v tej temi

#1 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 29 december 2017 - 16:36

Obujamo Glavco  :juhej: 

SAM(O)SVOJ GEJ PAR: Intimna zadeva ... Po letu in pol romantičnosti, ki si jih dnevno izkazujeva, ugotavljam, da je živeti odkrito kot gej par v prestolnici ne samo mogoče, ampak zelo enostavno. Naivno bi bilo trditi, da ni nobenih negativnih odzivov in da je vse v najlepšem redu. Še bolj naivno pa bi bilo samega sebe prikrajšati za nekaj tako lepega, kot je sprehod ob Ljubljanici s svojim najdražjim ... http://www.dih.si/za...intimna-zadeva 

Društvo DIH - Enakopravni pod mavrico
http://www.dih.si

#2 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 30 december 2017 - 01:53

»Mene ne zanima, kaj počneta v postelji.«

In zakaj bi te? Držati za roke svojega partnerja na sprehodu po mestu imam, kot državljan zahodne demokracije, za nekaj samoumevnega. To ni vprašanje spolnih odnosov, temveč socializiranega življenja v dvoje, ne glede na spol partnerk_jev. Kot gre raznospolni par v mesto in si (po želji) seže z dlanjo v dlan, tako bom tudi jaz. Kdor vidi v mestu dva zaljubljenca in razmišlja zgolj o podrobnostih njunega posteljnega življenja, pove le veliko o sebi.

:plosk: Bravo pubeca!  :plosk:

Da homoseksualnost v širši družbi še ni sprejeta kot nekaj čisto normalnega, je razvidno ravno iz takih opazk, da niti ne omenjam, da ga ni politika v Sloveniji, ki bi bil javno razkrit kot gej. Gotovo jih je najmanj 10 v omari. Še Damjan Murko ima uradno ženo, no! Razen aktivistov in Maria v Sloveniji gejev očitno sploh ni. Če si oni ne upajo, bomo pa mi, navadni državljani, orali ledino! 

Bravo še enkrat, vse pohvale tudi društvu DIH - le malo se umirite s podčrtaji. Če mi ne želimo, da drugi nam vsiljujejo svoja načela, moralo in poglede, se tudi mi izognimo licemerstvu ter se vsaj v javnih občilih držimo slovenskega pravopisa.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#3 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 533 prispevkov

Objavljeno 30 december 2017 - 14:50

Ubogi snežinkici. Srat me prime ob takih moralističnih prispevkih.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#4 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 31 december 2017 - 12:49

Zadnje čase ravno ne sledim kaj se dogaja v krogih klasičnih liberalcev, kritičnih logičnih mislecev in svobodoljubcev, me pa zanima, od kdaj je človek moralistična snežinkica, če ne želi slišati groženj s fizičnim nasiljem samo zato, ker se z nekom drži za roke?

#5 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 533 prispevkov

Objavljeno 31 december 2017 - 12:59

S klišejskim pristopom proti klišejskim izjavam. Izredno zanimivo in progresivno. (yawn)

A je tako težko napisati kaj bolj osebnega? Čemu torej blog?

Prispevek uredil/a: Crane, 31 december 2017 - 13:01.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#6 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 31 december 2017 - 15:13

Ne bom rekel, da je bil prispevek presežek v čemer koli, samo kaj bi pa na to tematiko človek še lahko pričakoval? Sočen avdio-video posnetek, na katerem imaš priliko videt, kako jima nekdo teži, da tebi ne bo preveč dolgčas? Morda še 5 selfijev sebkov ali pa uzput še en recept za dober novoletni punč, da ne bo tako jamraško?

Toliko klišejev na enem mestu najdemo tudi zato, ker se celo nekaterim gejem zdi brez veze izrazit podporo paru, ki po slovenskih vaseh in mestih hodi vsem na očeh z roko v roki, v upanju, da bo to nekoč postal prizor, ki ne bo izzval zgražanja. Samo zato ker gredo nekateri aktivisti v svojem signaliziranju vrednot predaleč, še nisi potem človek z 'zdravo kmečko pametjo', če se sam nekritično priključiš nasprotnemu taboru in v en glas z drugimi kričiš 'snežinkica'. Bravo, postal si to, kar sovražiš: posebnež, ki to ni, katerega zmotijo mikro-agresije in nato ljudem daje etikete, da bi jih očrnil.

Nekoč boš morda tudi sam imel željo sprehajati se v javnem prostoru s kakšnim fantom z roko v roki, pa te bo odvrnila možnost, da bi ti kdo začel kričati lepe stvari o pedrih. Spomni se takrat na svoj odziv do tistih, ki to celo počenjo in razbijajo tabuje**.

** Pa ni to zdaj neko prazno hipotetiziranje in pretiravanje: tudi sam sem že doživel čudne poglede, psovke, kričanje, pljunke, samo zato, ker sem fantu naklonil takšno mero pozornosti, kot si jo naklanjajo strejt pari.

#7 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 31 december 2017 - 18:50

Ne bom rekel, da je bil prispevek presežek v čemer koli.

There, I fixed your post for you.

V teh vodah (lgbt) plavam že 15 let, vmes se je svet radikalno spremenil, pa že takrat ni bilo bed, oni pa še vedno šopajo ene in iste ven. 

Hvalit tole pa res ni treba.

Pa ne vsega valit na to da si gej, ljudi zafrkavajo zaradi vsega možnega, to ni mikroagresija, to so pač idioti a.k.a. ljudje in general. Ko imam gor usnjeno jakno folk skenira moje bankovce, ko plačujem, ko imam gor plašč, se mi pa smehljajo.  Tak je lajf.

Men ta članek zveni izmišljen, da se ustvarja naprej neka ideja homofobije (pretirane), da se lgbt organizacije lahko uspešno naprej hranijo z državne joške. Nejc najbrž ne obstaja. 

Tale zadeva z držanjem za roke vsake tolko zacikla v te "dobronamerne" članke.

Če vas prizadane, da vas kdo zmerja, kaže za vami s prstom ali celo pljuva, ker ste gej, loh povem že vnaprej, da bo to najmanjši problem, k ga boste mel v lajfu. Ljudi moti drugačnost, sama sem drugačna zaradi mnogo stvari in zaradi tega, ker sem lgbt, sem doživela še najmanj zafrkavanja. 

#8 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 398 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2018 - 10:03

Men ta članek zveni izmišljen, da se ustvarja naprej neka ideja homofobije (pretirane), da se lgbt organizacije lahko uspešno naprej hranijo z državne joške. Nejc najbrž ne obstaja. 

Tvoja trditev ne drži, pisec se je podpisal s pravim imenom. 

Prispevek uredil/a: apolon, 01 januar 2018 - 10:04.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#9 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2018 - 11:18

Potem je pa Nejc samo zelo generično bitje, ki zveni, kot da si ga je nekdo izmislil.

Moj namen ni bil diskreditirati namena, dobrega v osnovi, samo izrazit, da se pač kr ene stvari mečejo sem in tja že leta in leta in leta iste in da to ni vredno omembe, niti nekomu, ki je ravnokar prispel na "sceno".

Pravzaprav sem razmišljala kaj je s tem "držanjem za roke" in ugotovila, da je to boj z mlini na veter in da je zato najbrž tako priljubljena tema za te članke. Zelo enostavno je trdit, da se na to opozarja, da kao ne bo vir zgražanja in postalo nekaj običajnega, pa vsi vemo, da se to ne bo zgodilo in v 80% ne zaradi tega, ker je to gej zadeva, ampak ker je na vasi/manjših mestih vir zgražanja drugačnost vseh vrst. Ker je povprečni človek takšen. In potem se lahko novodobni liberalneži trepljajo po ramah, glej kok so zaplankani povrečni ljudeki. In res so. Samo ne mi rečt, da to tolk boli, da si en povprečnež misli stvari o tvojem držanju za roke. Ne mi, no. Ker ne verjamem. Ni pa to prav in ni kul! Ni pa konec sveta. Resno.

#10 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 134 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2018 - 11:56

Huh, koliko nastrojenosti zaradi enega zapisa. :-/ in pretiravanja...

Meni je bilo prebrano všeč, ker je zapisano pristno, kot vidik enega para na del vsakdana. (Ker pač vidim vzporednice v lastnem razmerju.) Na zapis gledam kako se svet zrcali skozi njune oči in kaj sama doprineseta LGBT skupnosti. Ne rabi biti nič izjemnega ali radikalnega, v bistvu sem prej nasprotnik takšnim agresivnim ali vsiljivim (in your face) pristopom. V bistvu bomo morali tudi sami sprejeti (in spoštovati!), da imamo v naši mavrični skupnosti različne poglede in izkušnje kako se lotevat LGBT tem ter kako jih izpostaviti v javnosti. Zgoraj omenjena zgodba je le ena izmed takšnih zgodb. Predvidevam, da lahko vsak izmed nas zapiše in objavi svojo - izjemno, udarno, radikalno... Kakršnokoli kdo želi. Zase lahko rečem, da jo bom z veseljem prebral.
Be smart! Think before you speak!

#11 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2018 - 12:37

Meni se zdi, da ce zivis kot normalen clovek in te ljudje (tudi na vasi) spoznajo in prezivijo s tabo nekaj casa, da se neha zgrazanje. Mogoce je cas, da se sprejme, da nas ne bo sprejel kar vsak tujec, ampak bodo ljudje potrebovali malo casa. Ker smo manjsina in ne nekaj vsakdanjega za vecino ljudi.

Ce se gre ze to, da naprimer ocita avtor zapisa ljudem, da se ukvarjajo z njim, ko si izkazuje naklonjenost... js ne vem za vas, ampak ko sem se kljunckala s kako bejbo v javnosti, ali drzala za roke, nisem opazila ljudi okoli sebe, niti jih gledala. Ce se je kdo zadrl ali kaj rekel, pa je. No, tako zgodbo bi bilo enkrat fino prebral. V stilu, tok sem happy, da ne opazim kdo okoli mene se vtika vame, ker ima probleme s sabo, ne pa vedno nonstop ustvarjanje atmosfere igranje zrtve in zahtevanja, da se spremeni druzba. Kaj pa ce bi spremenil mi odnos do tega, se nehal ukvarjat s takimi malenkosti (ja, kdo te lahko pretepe itd, ampak to je nevarnost zivljenja nasploh) in mal visje dvignil glave?

Moja zgodba. Enkrat sem se sprehajala z roko v roki s punco, nek idiot se je del stvari za nama. Punco sem vprasala "a si slisala kaj je rekel?" ona je rekla "ne" , se zasmejala in me stisnla k seb in poljubila. Z roko v roki sva sli naprej. The end.

Prispevek uredil/a: Alix, 01 januar 2018 - 12:40.

#12 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 134 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2018 - 21:26

:) No, tvoja zgodba govori o hudomušnem odzivu na komentar iz okolja. In prav je, da se sami ne omejujemo v izkazovanjem čustev do ljubljene osebe zaradi strahu pred reakcijami drugih - ker se lahko zmeraj pojavi kakšen komentar. In enako sporočilo sem prebral v blogu, ki je tema te razprave. In tega ne dojemam kot da si izbereš in igraš vlogo žrtve.

S partnerjem že dolgo ne polagava posebne pozornosti na okolico. Če nama je, se drživa za roke, objameva ali si dava "poljubček". Včasih verjetno res kdo opazi, se mi pa zdi, da v večini primerov pa nihče. Imava različne izkušnje, ampak nobene take, da bi zaradi tega skrivala najino naklonjenost drug do drugega.
Be smart! Think before you speak!

#13 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2018 - 14:56

K zgornji debati dodajam, da sta Nejc in Alexander resnična, njuna zgodba je njuna in resnična, tudi fotka je njuna in resnična. In še glede homofobije - leta 2016 za svojega soseda še vedno ne bi želelo imeti homoseksualne osebe kar 28% prebivalk in prebivalcev Slovenije (Vir: Slovensko javno mnenje 2016). Lp, Iztok

Na blogu pa že nov prispevek - obračun z letom 2017  :juhej: 

Kot se spodobi, se tudi na DIH-u spominjamo preteklih 365 dni. Leto 2017 je bilo pester čas vzponov in padcev, kar nekaj prelomnih dogodkov pa se zgodilo tudi na LGBT-sceni. 

Donald, Čečenija, Film, TV ... http://www.dih.si/no...gled-leta-2017 

Društvo DIH - Enakopravni pod mavrico
http://www.dih.si

#14 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 533 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2018 - 15:25

Samo 28%? Najs ;)

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#15 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2018 - 17:42

S partnerjem že dolgo ne polagava posebne pozornosti na okolico. Če nama je, se drživa za roke, objameva ali si dava "poljubček". Včasih verjetno res kdo opazi, se mi pa zdi, da v večini primerov pa nihče.

No saj to je bil nekako moj point, v večini primerov pa nihče.

Originalno sem iz vasi, ki šteje cirka 800 ljudi in ko pride obisk soseda izvem vse o love lajfu cele vasi in kdo je koga prevaral in kdo se ločuje in katera je imela gor grde cunje pri maši in kaj je kdo kupil v trgovini in kdo ima nezakonskega otroka na poti. Ljudje na vasi ŽIVIJO za to, da grejo lahko opravljat k sosedu in mi je prikupno, da se gremo odpravljat zgražanje nad tem, ko je hobi starih mam zgražanje nad vsem kar leze. Pa če so to rože na balkonu Francke. :D Just chill people.

#16 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 249 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2018 - 23:22

K zgornji debati dodajam, da sta Nejc in Alexander resnična, njuna zgodba je njuna in resnična, tudi fotka je njuna in resnična. In še glede homofobije - leta 2016 za svojega soseda še vedno ne bi želelo imeti homoseksualne osebe kar 28% prebivalk in prebivalcev Slovenije (Vir: Slovensko javno mnenje 2016). Lp, Iztok

Silvestrovala sem pri dveh gejih, k njima pa je prišlo še pol vasi. Gre za odročno vasico na dolenjskem, v kateri živi cca 100 ljudi. Sta običajna člana skupnosti, če bi se pa obnašala kot modela, ki pišeta ta blog bi ju pa sigurno sežgali na grmadi.

K sprejemanju največ pripomoremo tako, da se obnašamo kot običajni ljudje. In glej ga zlomka, tako najlažje pridemo do statusa 'pa saj niso nič drugačni od nas.' Se popolnoma stinjam s prvim prispevkom od Crana. Srat me prime ko berem take bedarije.

Prispevek uredil/a: idoru, 02 januar 2018 - 23:22.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#17 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 01:19

Silvestrovala sem pri dveh gejih, k njima pa je prišlo še pol vasi. Gre za odročno vasico na dolenjskem, v kateri živi cca 100 ljudi. Sta običajna člana skupnosti, če bi se pa obnašala kot modela, ki pišeta ta blog bi ju pa sigurno sežgali na grmadi.

Joj, tole pa tolk zraven paše => Kmetavzerski aksiom št. 1: Ne moreš biti homofob, če imaš za prijatelja geja  :D

YIHAAAW!

#18 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 249 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 09:02

Aha ker vidim da bralno razumevanje dela težave bom citirala še enkrat. Še odebelila bom da bo jasno tudi snežinkicam, ki namesto da bi se naučili brat da bi razumeli nabijajo nerelevantne filmčke iz youtuba kot repliko. Ker nikjer ne govorim o ljudeh, ki imajo prijatelje za geje ampak o gejih, ki se obnašajo kot normalen folk in jih družba kot take tudi sprejme. IDK zakaj je to tako težak koncept za razumet.

K sprejemanju največ pripomoremo tako, da se obnašamo kot običajni ljudje. In glej ga zlomka, tako najlažje pridemo do statusa 'pa saj niso nič drugačni od nas.'

Prispevek uredil/a: idoru, 03 januar 2018 - 09:02.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#19 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 551 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 11:02

Okej, prav, pa se dajmo vsi naučit brati in preidimo od pavšalnih obtožb k bistvu. Kje točno je problem članka (razen v podčrtaju)? Da je nekdo snežinkica je arbitraren neargument. Kakšen človek je običajen človek in kakšno obnašanje je normalno obnašanje?

Ne gre za kampanjo, ki se vrti po RTV 5x na dan in ki bi bila plačana iz davkoplačevalskega denarja, ampak za nek obskuren članek, ki sta ga napisala dva modela brez protiplačila, v katerem dobesedno pišeta o tem, da je "biti gej par v Ljubljani pravzaprav zelo prijetno. Po letu in pol romantičnosti, ki si jih dnevno izkazujeva, ugotavljam, da je živeti odkrito kot gej par v prestolnici ne samo mogoče, ampak zelo enostavno".

Kje vi vidite zahteve po posebnih obravnavah, delanje žrtev, neobičajno obnašanje? Bistvo članka je ravno v tem, da se kot gej da živeti normalno življenje - ja, sem pa tja so izpadi homofobije, ampak naj nas to ne ustavi. Uau, snežinkice! Kako radikalno regresivno!

Prispevek uredil/a: BBB, 03 januar 2018 - 11:02.

#20 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 13:15

Kaj je to "snežinkica"? :S

¿Qué he hecho yo para merecer esto?

#21 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 13:23

Mene pa motijo ti nepotrebno agresivni odzivi na neko benigno osebno mnenje/prispevek.... Katastrofa, kako brez občutka in nevzgojeni so ljudje po forumih. Enega "prime srat" ob takih moraliziranjih, druga misli, da ni tako slabo, in ona ima seveda prav, etc. :obup:

Če sem že pri tem, kaj me moti, me moti tudi, da v rubriki "Članki o nas" navajajo članke iz homofobičnega tendencioznega desničarskega propagandnega tiska.

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 03 januar 2018 - 13:26.

¿Qué he hecho yo para merecer esto?

#22 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 13:34

Tebe motijo stvari iz desnicarskega propagandnega tiska, mene pa tudi iz levicarskega propagandnega tiska. Beri: ti butasti clanki. :P

#23 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 309 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 16:43

Okej, prav, pa se dajmo vsi naučit brati in preidimo od pavšalnih obtožb k bistvu. Kje točno je problem članka (razen v podčrtaju)? Da je nekdo snežinkica je arbitraren neargument. Kakšen človek je običajen človek in kakšno obnašanje je normalno obnašanje?

Ne gre za kampanjo, ki se vrti po RTV 5x na dan in ki bi bila plačana iz davkoplačevalskega denarja, ampak za nek obskuren članek, ki sta ga napisala dva modela brez protiplačila, v katerem dobesedno pišeta o tem, da je "biti gej par v Ljubljani pravzaprav zelo prijetno. Po letu in pol romantičnosti, ki si jih dnevno izkazujeva, ugotavljam, da je živeti odkrito kot gej par v prestolnici ne samo mogoče, ampak zelo enostavno".

Normalno obnašanje = razumevanje, da se ti svet ne bo prilagajal in da je vsak človek drugačen na svoj način, da to da se kdo zgraža nad tabo mogoče ni posledica tega, da si gej, ampak drugih vidikov tvojega obnašanja. Ljudje se bodo zgražali tudi nad dvema strejtoma, ki si bosta jedla obraze (intenzivno kljunčkala) sredi prešerca. Je to potem heterofobija? Zagovarjam tezo, da je to, ali je bila prisotna homofobija odvisno od vskega specifičnega primera. ta dva človeka sta lahko dve smotani attention whore tetki, ki samo čakata kdo bo nanju pokazal s prstom. 

Citiral si zadnji stavek članka, in to, da kao "ne vidiš kje se grejo delat žrtev" mi je pa laughable. Citiram:

"Takih odzivov sva že vajena. Po navadi se sicer pojavijo v spletnih komentarjih, ljudje jih pišejo, ne da bi se zavedali, kakšna diskriminacija se še danes dogaja predvsem mladim in socialno šibkim LGBTIQ+ osebam v šolstvu, zdravstvu, na upravnih enotah …"

"Ljudje se rodimo v različne situacije, nekaterim je sreča naklonjena, nekaterim ne. Na žalost je še vedno tako, da je biti LGBTIQ+ oseba dodatna ovira na poti, saj začneš stopničko nižje od ostalih. Neenake možnosti se intersekcionalno še pomnožijo. Recimo, biti ženska, lezbijka, rojena v ruralni regiji, pomeni začeti tri stopničke nižje. "

"V luči tega je povsem razumljivo, da z razkritjem sebe kot LGBTIQ+ osebe lahko sami sebi znižamo izhodišče pri iskanju službe in stanovanja ali pri udejstvovanju v lokalni skupnosti."

Bitch, please no. Bolj smilit sam sebi se skoraj ne moreš.

#24 želva

želva

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 17:13

Kot zanimivost:

Što je pokazalo istraživanje o životu gejeva i lezbijki u manjim sredinama u Hrvatskoj?

#25 ametist

ametist

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2018 - 18:54

Tudi jaz se sprašujem kaj pomeni snežinkica :? ? :S

Je pa veliko prepucavanja tu na forumu, kdo bo koga i ko je jači ...EGO na pohodu :zvecilka:

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: glavca, lgbt, blog, dih

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov