Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Straight ali bisexual?

27 odgovorov v tej temi

#26 Radu

Radu

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2018 - 12:52

Moram prav pripomnit, da mi je izredno zanimivo brat tole temo, sam sem sicer mnenja, da je strejt/gej/bi zgolj nalepka, da si ljudje lažje razlagamo situacijo in smo hkrati izredno zadovoljni, če je nekaj pravilno “popredalčkano”. Osebno mislim, da imamo spolne od odnose z osebo in ne s “spolom”. Po mojem bi lahko vsak zagrižen strejt ali gej/lezbijka imel/a spolni odnos s fantom ali punco v kolikor bi mi oseba resnicno “zadogajala”. Dvomim, da se bo veliko ljudi strinjalo z mano, ampak po mojem bi pomagalo, da se samo malenkost manj obremenjujemo z lepljenjem nalepk na vse kar delamo ...

Zgolj moje mnenje... Ljudje si ustvarjamo "predalčke", kot praviš - kategorije za vse možne stvari - da bi si lahko bolj razložili svet v katerem živimo. Na koncu dneva, moraš nekaj bit. Tudi če zase rečeš "sem neopredeljen" ali "nočem, da se me uvršča v določeno kategorijo", je tudi to "predalček", a ne? :) Torej lepimo nalepke nase in na vse okrog sebe, da bi si lahko razložili pomen stvari. Bi rekel da je to v človeški naravi, se pa vsi menda strinjamo da ni idealna :)

Glede spolnih odnosov pa, mislim da je to, kdo nam bo "zadogajal" določeno s položajem na lestvici g. Kinseyja :mrgreen:  čeprav verjamem, da je tudi to fleksibilno.

#27 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2018 - 10:28

Delila bi še en bisexual "hack". Če je dilema ona/on si oba predstavljajte istega spola - ženskega in moškega. Tako dobiš ven potencialno seksistične fore enega in drugega precej bolj jasno in odstrani se faktor - nasprotni spol = več udobja. To deluje predvsem, če ti je osebnost na človeku najpomembnejša in ti seksualno odgovarjata oba spola. Vedno, ko to storim mi je zelo očitno kdo je "bolj zame." 

Prispevek uredil/a: Alix, 23 avgust 2018 - 10:29.

Quand le hibou chante, la nuit est silence.

#28 sonkei

sonkei

piščan'c

• Člani
  • 112 prispevkov

Objavljeno 04 november 2018 - 00:19

zanimivo: https://www.psycholo...desire-in-women

You can never start a new beginning, but you can always make a new ending!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov