Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Razmerje dveh aktivcev?

23 odgovorov v tej temi

#1 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2017 - 22:20

Eden od mnogih vprašanj, ki se ponavadi pojavi med dvema gej fantoma, je tudi tipično vprašanje: "Si top ali bottom, aktiven ali pasiven?" S prijateljem sva si postavila vprašanje in nekako nisva prišla do pravega odgovora. Zanima me, kaj vi menite? Se je kdo že znašel v tej situaciji? Je kdo v takšnem razmerju?

Lp ;)

my name is Reiner

#2 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2017 - 22:26

Glede na veliko pomembnost sexa v vezi (mislim, da lahko govorim kar za večino) dvomim, da je to možno. Vsaj ne v monogamni vezi. V odprti vezi se pa najbrž kar hitro reši problem.

#3 Scorpijo

Scorpijo

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2017 - 22:40

Jaz kot večni romantik mislim, da je čisto mogoče da sta skupaj in srečna 2 top ali 2 bottom tipa. Meni je dejstvo imeti rad več kot sam sex.Sploh pa so možnosti zabave v postelji z malo domišlije neskončne :)

#4 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2017 - 22:45

No ja, saj v bistvu se na koncu koncev lahko vprašamo, kako pa živijo skupaj pari, ki imajo takšno ali drugačno disfunkcijo ane. Al pa pari, ki sploh ne seksajo. Al pa tisti, ki so z leti postali "neuporabni". Res je vprašanje, kakšno pomembnost se daje seksu oziroma kako se poistovetimo s posteljnimi užitki. Precej polemično vprašanje.

my name is Reiner

#5 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2017 - 22:51

Mogoče bi dodal še: Odvisno, kaj je cilj zveze. Užitek? Sobivanje? Varnost? Gradnja?

Jaz mislim, da čisto vsega ne moremo imet v zvezi. Več pa ne vem :?:

my name is Reiner

#6 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 11:03

Vsega res ne moremo imeti, lahko pa si naredimo tako, da imamo večino ... :)

Jaz sem se v vezi iz izključno top prelevil v nekaj letih v skoraj izključno bottom. Obratno pot je naredil moj dragi. :) 

Kaj pa vem, mogoče je spet čas da obrneva? :)

"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#7 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 15:18

Dejstvo je, da je seks del našega življenja in da igra pomembno vlogo. Od vsakega posameznika (in s tem ne mislim zgolj moških predstavnikov) pa je odvisno koliko mu je spolna potešitev pomembna. Ne gre zgolj za preference glede načina zadovoljitve, ampak tudi za pogostost, intenzivnost... itd. In za "srečen zakon" morajo biti tudi te potrebe zadovoljene.

Glede na vprašanje o razmerju dveh "aktivcev" (ali "pasivcev"), sem prepričan, da bosta partnerja "manjkajoči del" v seksu nekako morala zapolniti in da dolgoročno to verjetno pomeni "ne-monogamno vezo". Nepotešenost je strup za razmerje, ker se prenaša na druga področja. Kakorkoli: ne poznam para, kjer sta oba aktivna, pa da ne bi občasno seksala z drugimi.

In ja, seveda, kot je navedel primer @Skuliran, da se ljudje spreminjamo: če sta npr. oba začela skupno razmerje kot aktivca, ni nujno, da bosta isto "vlogo" obdržala ves čas razmerja. ;-)

Be smart! Think before you speak!

#8 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 15:30

Mnjah, sej nisem dost pameten, ampak po moje je veliko odvisno od "stopnje" aktivnosti, ki se kaze tudi pri drugih karakternih lastnostih. Z vidika dominance v odnosu ipd. Ne vem, jaz to povezujem s tem. Tko da je potem vprasanje prilagodljivosti. :)
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#9 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 11:04

Se strinjam z Blonti.

Poznam par kjer sta oba aktivna in sta "ne - monogama" in sta oba s tem OK. Poznam pa nekaj parov kjer sta oba bolj pasivna in so tudi "ne - monogoami" ampak za svojo "ne - monogamost" ne vedo :D

Vsekakor mislim da veza kjer sta oba aktivna ali oba pasivna ne more obstajati kot monogama na dolgi rok. Govorim iz izkušenj drugih in sebe ... 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#10 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 11:30

Se strinjam z Blonti.

Poznam par kjer sta oba aktivna in sta "ne - monogama" in sta oba s tem OK. Poznam pa nekaj parov kjer sta oba bolj pasivna in so tudi "ne - monogoami" ampak za svojo "ne - monogamost" ne vedo :D

Vsekakor mislim da veza kjer sta oba aktivna ali oba pasivna ne more obstajati kot monogama na dolgi rok. Govorim iz izkušenj drugih in sebe ... 

... potem zveza bazira samo na spolnosti in dolgega roka tako in tako ne pozna ...

#11 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 529 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 14:46

Zakaj tako menis Skuliran? Mislim, ne leti to nate direktno, ampak zakaj bi bila spolnost tako nezanemarljiv vidik ljubezenskega odnosa? Veliko poguma je potrebnega, da si dva zaupata vse svoje spolne potrebe, ker jih cisto vsi imamo in nikoli niso vezane zgolj na partnerja. Kdor pravi drugace, laze. Je pa osebna odlocitev, ce tem impulzom sledis. In malce zaljivo je veze, ki so taksno odlocitev sprejele, oznaciti za manj ljubece. Sem pa enakega mnenja kot blonti in f_4u. Na dolgi rok tezko.

#12 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 16:21

:offtopic: Ne vem, v svojih xy letih sem spoznal veliko tarnajočih samskih moških, ki si obupno želijo zveze, ker bi se tako radi zvečer stisnili k nekomu. Da je nekaj več kot samo avantura. A hkrati so mi potem ti ljudje dopovedovali, da jih zveza duši in omejuje in da ne bodo zdržali, ker pa je sosedova trava le bolj zelena.

Kaj je bilo vodilo? Sex. Iz zveze v zvezo, vmes tarnanje, kako si želijo človeka in da avanture niso zanje, potem pa spet isto. Začaran krog. Zavedam se, spolni nagon je pri moških zelo močan. Tudi pri meni.

Ne razumem pa tega, zakaj bi se morala zveza pri gejih začet in končat okoli pasu. Kaj pa človek? Oseba, tista, s katero se lahko pogovarjaš in ji zaupaš vse svoje težave, deliš z njo veselje, se z njo celo sporečeš? Ja, ljudje smo si različni in še dobro da je tako. Lahko vsaj debatiramo, kot tule.

Da, absolutno podpišem - stvar odločitve in prioritet.

Kaj v resnici potrebujemo? Ljubiti in biti ljubljen... pa kakorkoli že - homo, hetero, str8, bi, cis, des ... :letim: 

Mejte se radi. In prosim brez vojn. :deda:  :ponos:  

#13 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 529 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 17:31

Ampak to sta spet dva ekstrema, ali si totalna cipa, ali pa romanticna dusa. Siva obmocja, ljudje. Mozne so veze, kjer ni toliko romantike in mozne so avanture, kjer se ljudje po seksu stiskajo. Zdi se mi pa, da gre tukaj za problem, ki ni enostavno resljiv s tem, da se imas dovolj rad in spolna preferenca izbire polozaja aktivca ali pasivca magicno izgine. :)

#14 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 18:34

@Skuliran, zelo dober komentar si dal, mi bereš misli. Oziroma jaz tebi, ker si bil tu pred mano :) Nekako sem našel vzporednico s člankom o naši generaciji, ki sem ga danes prebral. Vedno sebe postavljamo na prvo mesto, stremimo k osebnemu in kariernemu razvoju, hočemo hitro srečo, zadovoljstvo, veliko avtonomnosti, samostojnosti in izkušenj.

Kako lahko potem v ta model umestiš dolgotrajno zvezo? Ne moreš je.

Razen če upoštevaš dejstvo, da dolgotrajna zveza sicer pozna majhne srečne trenutke, ampak temelji predvsem na drugih stvareh - prilagajanju, potrpežljivosti, lahko bi se celo reklo nesamostojnosti. Vsega ne moremo imeti, spet besede Skuliranega.

Nekako bi sam pri sebi zaključil s tem, da je bolj pomemben cilj. Kaj ta dva človeka želita skupaj doseči in kaj je njun namen? Varnost, naklonjenost, skrb za hišo, družino ... ? To bi lahko bil odgovor. Ampak odgovorov je vedno več ;) In spet je odvisno od lastnega egoizma in hrepenenja po popolnosti in sreči. Ta lahko traja neskončno dolgo, postane navada in se ne konča :kitara:

my name is Reiner

#15 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 328 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 19:01

+1 na to kar je rekla Alix. Jaz se tudi štejem pod romantike ampak rabim pa tudi konkreten sex. Osebno mi sex ni na vrhu prioritet, dvomim pa, da bi kdaj vztrajala v vezi, kjer bi bil sex svoh. Imela sem tudi ze avanturo, ki je trajala dve leti, pa dalec od tega, da bi slo samo za sex.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#16 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 712 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 20:18

Če se navežem na prvi prispevek. V vprašanju "si aktiven ali pasiven?" manjka del "ali versatilen". Veliko je gejev, ki začnejo kot aktivci in končajo kot pasivci ali obratno, se pravi da pravzaprav nikoli niso bili zares izključno aktivni in nikoli izključno pasivni. Takih je najbrž zelo malo.

Kar se tiče pa anale... Ja madona, no, saj obstajajo tudi pari, ki anale sploh ne prakticirajo. S tičom se da početi še vse kaj drugega. Zagotovo imamo lahko dva aktivca, ki sta monogamna, samo to nima veze z njuno aktivnostjo oz. pasivnostjo, ampak z njuno (ne)zvestobo.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#17 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 20:20

164686761893181694251682.png

P.S.: Objavljam, ker čutim, da je nekdo želel biti slišan, pa se ni želel izpostavljati.

my name is Reiner

#18 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 21:33

Da da da. :ponos:

Podpišem in o tem pišem. Hipno zadovoljevanje potreb - idealen potrošnik. A se je to zažrlo tudi v naša življenja.

Ljubezen je vse kaj drugega kot biti aktiven ali pasiven. Ljubezen je dajati sebe in sprejemati drugega, sklepati kompromise ...

Sem vesel, da se še najdemo oldskul razmišljujoči. :zate:  :objemfanta:

Moj fotr zmer reče: "A za tist kos poscanga mesa je vredno dat vse na kocko...?" 

PS: kdorkoli si ti anonimen, vesel sem, da si se oglasil. Mogoče moramo mi postati glasnejši, pa bo kak referendum za nas pozitiven.

#19 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2017 - 21:50

Hehe, Skuliran a veš da sem anonimnemu tudi sam odpisal podobno glede potrošnika :) V enih stvareh sva na podobni frekvenci zgleda.

"Smo pa potrošniška generacija ane - vse hočemo takoj, vse mora bit popolno, odstopanj ne sme bit in jih niti ne razumemo ali nočemo razumet. Sreča za vsako ceno?"

my name is Reiner

#20 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2017 - 00:12

Uf, k prvotnemu vprašanju pa se je hitro pomešalo marsikaj drugega. :S Od (ob)sodbe da veza bazira na spolnosti, kako dolgotrajna bo, do (prave) ljubezni, zvestobe in potrošniške generacije.

Ne biti površen in mešati vsega skupaj. :roll: Stvari so sicer povezane, vendar je potrebno razlikovati med npr. ljubeznijo in spolnostjo. Kdor tega ne razlikuje, ne bo srečen v partnerskem razmerju. (in beseda "razlikovanje" ne pomeni "ločevanje", ampak nekaj drugega; zgolj v pojasnilo za bolj površne bralce). Lahko se zgodi, da skupaj s partnerjem ne pride v paketu hkrati tudi "prava ljubezen" in "fenomenalen seks". Če se zgodi, da je vse "v paketu" - hura! Ja, včasih pa se žal ne.

Če se imata dva blazno rada, ni nobenega jamstva, da bosta imela fantastičen seks. Lahko se ljubita in vse kar sodi zraven, ampak v postelji (ali kjerkoli pač) jima lahko zadeve "škripljejo". Nista kompatibilna. Se zgodi! To je življenje! (Pa da mi ne bo kdo zdaj začel filozofirati s staro modrostjo, da meso in meso vedno paše skupaj, ker se to lahko prilagaja. :blabla: :grrr:  ) Če kdo misli, da je "prava ljubezen" dovolj, da lahko premaga takšno "škripanje" v seksu, je - žal - zelo naiven. Ker bo manjkajoči del ostal nepotešen/nezadovoljen/prazen. To še ne pomeni, da bo veza zaradi tega razpadla. Tisto kar manjka, se nadomesti kako drugače. In lahko je takšna veza kljub temu sinonim za dolgotrajno predanost dveh ljubečih partnerjev. Ne vzeti tega zdaj preveč ozko, kakor da sta glavni sili v razmerju seks in ljubezen. Da bo veza "uspela" na dolgi rok, je potrebno še marsikaj drugega, kot se imeti vzajemno rad in si podarjati orgazme pri seksu!

Ampak nekateri tukaj, po komentarjih sodeč, vidite le zgolj en (in edini pravi!) model partnerskega razmerja (kao odlskul model). :zmesan:  In to se idealizira, kot edino pravilno, edino najlepše, ljubezen kot prava vrednota, romantična povezanost dveh src, duš... Realnost pač ni takšna. Če sta dva, ki sta v razmerju srečna, potem ni nihče izmed nas poklican, da bo sodil o "pravilih igre", ki sta si jih določila ta dva, ki sta v razmerju.

Konkretno (izhajam iz topica): dva tipa sta se spoznala. Ne samo, da sta si vizualno všeč, ugotovita tudi, da sta na isti valovni dolžini, imata enake/podobne vrednote in prioritete v življenju. Drug drugega dopolnjujeta in osrečujeta. Še s tastom in taščo se vsak od njiju odlično razume. Vse "super duper"! No, skoraj vse: oba sta "aktivca" in si želita (občasno) imeti tudi analne spolne odnose. Šment! Kaj pa zdaj!?
- Metanje kocke kateri bo nastavil!?
- It po botoks za v ritko!?
- Se specializirati v felaciji in kompenzirati!?
- Preizkusiti vse iz "gej kama sutre" brez anale!?
- Nabaviti fleshlight za oba!?
- Ali naj kar končata razmerje?!? :misli:

Verjetno bosta marsikaj pretehtala in to seveda nima nobene povezave s "potrošniško" generacijo ter iskanjem hipne potešitve! Karkoli bosta izbrala - to bo njuna odločitev! In če se bosta odločila, da bosta za seks kdaj poiskala "pasivca" - pa kaj potem! Se imata zato kaj manj rada? Je to varanje? To lahko reče samo nekdo, ki zelo površno (ali črno-belo) gleda na partnersko razmerje. Pa kot sem že povedal: njuno razmerje - njuna pravila! Dokler pravila spoštujeta, sta s tem zvesta drug drugemu (Mimogrede: :pst: do nezvestobe ne prihaja zgolj pri seksu).

No, takšen par (oba aktivca) osebno poznam. In skupaj sta precej, precej časa. :deda:  Življenje sta si uredila tako, da sta oba srečna in zadovoljna ter zadovoljena. In če ju kdo kdaj vidi, bo lahko ujel tudi zaljubljene poglede, ki si jih namenjata; držanje za roko; objeme in poljube ter vse ostale romantične stvari... Meni delujeta srečna - in to je (zame) dovolj. Ne bom pa takoj mahal z obsodbo, da to ni prava ljubezen ali celo da njuno razmerje nima prihodnosti ali pa da temelji na spolnosti, ker seksata z drugimi.

V nasprotju z njima midva s partnerjem pač nimava, niti ne želiva imeti tako "urejene" veze. Ampak to sva midva: najino razmerje - najina "pravila igre". (Pa tudi nisva v situaciji, ko bi bila oba "aktivca".) :gejljubezen:

Be smart! Think before you speak!

#21 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2017 - 08:51

Mejte se radi.  :priden:  Kakorkoli že.

#22 Mihael

Mihael

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2017 - 18:39

ne predstavljam si popolnoma aktivne/pasivne osebe, zaradi upoštevanja časa: čisti "aktivec" verjetno precej hrepeni po pasivnosti, pa morda ne ve, kako bi se tega lotil, saj trpi ego; pasivca morda tudi kaj zadržuje... se pa razvije v vezi, kar je že zgoraj omenjeno.

kaj pa si, če oboje?

#23 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2017 - 20:40

Versatile ali vsestranski.

Prispevek uredil/a: rotterdam, 02 februar 2017 - 20:41.

my name is Reiner

#24 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2017 - 19:31

Spomnila sem se na prijatelja (geja), ki sem ga že uhuhu mnogo let nazaj vprašala, če je aktiven ali pasiven. Odgovoril mi je: "Obvladam oboje."

Mogoče pa takih, ki so lahko pasivni in aktivni, ni tako malo? OK, vi fantje boste že bolj vedeli. :mrgreen:

Ljubezen je večna, dokler traja.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov