Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kam študirati

socialnost šolanje odprtost

4 odgovorov v tej temi

#1 Littlehiro

Littlehiro

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 29 december 2016 - 23:00

Hejla!

Tako je mene zanima:

Kje ste študirali ali ste bili v času študija outirani?

Če ja kam ste šli študirat ali kje ste študirali? (Jaz ciljam ali lj ali Zagreb odvisno kam me sprejmejo)

Priporočate stanovanje ali študenta?

Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala za odgovore in nasvete.

Love and hugs <3 

XOXO Evie  :vrtnica:

#2 thinkingTom

thinkingTom

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 30 december 2016 - 22:30

Imam srednješolske izkušnje s študijem v LJ, ki je pa vsekakor ne priporočam v povezavi z LGBT. Je pa to bilo že nekaj let nazaj in je možno, da se je kaj spremenilo, pa tudi možno, da je to odvisno od izbranega študija in stopnje. Lahko rečem, da sem v LJ doživel najslabše izkušnje kar se tiče LGBT in outiranja. V času študija nisem bil outiran.

Če si bolj družabnega tipa je pa možno, da boš doživel ravno obratno...

Sem pa posredno slišal tudi, da tudi LGBT življenje na Hrvaškem ni nič boljše od Slovenije.

Kar se tiče stanovanja ali študenta, pa menim, da s študentom finančno bolje prideš skozi, pa tudi na voljo imaš družbo. Če pa si bolj samotarskega tipa, miren in si rad neodvisen, pa vzemi stanovanje in v kolikor ne veš, če/in s kom si boš delil stanovanje se pozanimaj, kdo bi to bil in kakšne so njegove/ njene navade. Ko izbiraš študenca, se pozanimaj o detajlih: kakšno internet povezavo ti garantirajo (to nujno, ker pogosto ti garantirajo, pa na koncu še googla ne moreš odpret), kako je z mirom, varnostjo (kolesa,...) ipd. V kolikor je študenc dober, bodo vprašanj vsekakor veseli, in pa pazi, da ne ovinkarijo z odgovori (zato tudi premisli, da podaš vprašanje jasno, točno in jedrnato).

#3 funcat

funcat

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 31 december 2016 - 01:11

-študiram v Ljubljani, in sem "outiran" al kar koli. Nisem še imel slabe izkušnje, oz. se na to ne oziram kaj preveč...

-sicer vredu, da razmišljaš o tujini, ampak so tudi slovenske univerze (Lj) zelo dobre. Kokr razmišljamo s svojimi sošolci se mogoče bolj splača jit delat 2. stopnjo v tujino, ali doktorat.

-drugače pa jst mam zelo vredu izkušnje z Lj. Sicer večino časa delam itd., toraj nimam veliko časa za okusiti neko "študentsko življenje", ampak vseeno je super :)

-bodi družaben! :)

#4 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2017 - 23:18

Jaz sem študiral v Mariboru. To je bil tudi čas, ko sem se outiral. Začel sem s prijatelji iz faksa, pozneje tudi z drugimi. Pri nikomer nisem naletel na negativen odziv. Se mi pa še vedno zdi, da ni preveč pametno v javnosti početi karkoli (sem pa že videl nekaj parov, ki so se v mestu držali za roke). Živel sem v študentskem domu in mi ni niti malo žal. Spoznaš kar nekaj ljudi :) 

Je pa dosti odvisno od tega kaj študiraš in nameravaš delat. Zaradi enih poklicev je boljše ostati v Sloveniji, kljub temu, da so v marsikateri državi višje plače. Nihče pa ne komentira na račun česa. 

If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#5 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2017 - 10:55

Tudi jaz sem zacel z outiranjem oz še prej z raziskovanjem samega sebe na faksu, ker sem sam živel in sem imel zasebnost na višku.
No jaz ne študeram ne v Lj ne v Mb, tako, da nevem kako je tam.
Imam pa možnost študija ali prakse v tujini, ampak je to kar dvorezni meč. Ker smisel prakse je da dobiš praktično znanje, kar je super, da vidiš delovanje podjetij v tujini, ampam praksa pomeni tudi možnosti za nadalnje sodelovanje s podjetjem oz zaposlitev. To bi pa raje imel v Sloveniji.
Je pa definitivno študentsko življenje top. :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov