Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hišni ljubljenčki

437 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 02:22

Za izhodišče teme si bom sposodil ganljive besede našega Bojčija, ki pravi:

:cry: :cry: :cry: Prišel domov z vaj in pred vrati našel luškanega mastifa, ki se že nekaj dni klati po vasi. Kako so ljudje lahko take SVINJE (se opravičujem za izraz, ampak ne najdem milejšega), da kužka kar tako zavržejo? :?: Tega nikoli ne bom razumel. :( Tako bi ga vzel k sebi, ampak kaj, ko imam že svojega Rinoja. :?:
VSI, KI NISTE 100% PREPRIČANI V NAKUP ŽIVALI, JE ODGOVOR VEDNO: NE KUPITE JE !!!

Zanima me vaš odnos do psov, vaša opažanja glede psov in njihovih lastnikov. Pravijo, da je pes človekov najboljši prijatelj. Pa bi lahko trdili tudi obratno, da je človek tudi najboljši prijatelj psa? :?

Imate psa, ste ga imeli, ga boste imeli ... ali pa bi ga imeli in ga iz določenih razlogov ne boste oziroma ne morete imeti? Zakaj eno ali drugo? :?: Se morda bojite psov in vam je zelo neprijetno, če kakšnega srečate na ulici? :evil: Morda obožujete pse? Zakaj prvo, zakaj drugo? Nam morda lahko zaupate kakšno zelo prijetno ali pa morda neprijetno izkušnjo s psi? :?

Tisti, ki imate psa: kako skrbite zanj, ga redno peljete na sprehod, ga zavarujete med prazniki, ko pokajo petarde, se vaš pes prosto giblje okoli npr. vaše hiše ... ali pa je prisiljen biti na verigi? :o Kaj pa vzgoja psa: kako poskrbite za to? Se strinjate, da je nevzgojen pes podobno kot otrok zgolj ogledalo lastnika (oziroma staršev pri otrocih)? :evil:

Ali menite, da je pes lastnina, s katero lahko lastnik naredi, kar hoče? :roll: Kaj bi družba morala po vašem storiti, da bi bil svet prijaznejši do psov? :?:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 03:06

Pse in na splošno živali imam zelo rada. (razen komarjev in podobnih pikajočih insektov :? )

Če je človekov najboljši prijatelj pes ali ni, je odvisno predvsem od človeka in njegovega odnosa do psa. Pravzaprav velja to pravilo odnosa človeka za vse živali...

Pri nas smo imeli več psov in vsem se je zelo dobro godilo, enkrat je moja pokojna stara teta rekla: "Jaz bi pa k vam prišla za kuzlo!" (se oproščam :oops:, ampak tako je rekla)

Sicer pa z živalmi nimam problemov, s psi pa sploh ne. Ne bojim se jih in še tako neprijaznega psa v relativno kratkem času spravim v dobro voljo in mahanje z repom. Pomemben je pristop in medsebojno zaupanje, on mora vedeti, da mu jaz ne bom naredila nič, jaz pa itak vem, da tudi on meni ne bo, ker mi še nikoli nobeden ni. Skoraj vsakega psa na cesti ali kjerkoli drugje "oblajam", mu najprej ponudim roko (nikoli dlan), da me povoha in običajno je tako led prebit.
Paničen strah pred psi je zame večna uganka, ker vem, da noben pes, razen če je bolan, podivjan ali celo vzgojen, da napade človeka, meni ne bo nič storil.
Vzgoja psa je zato zelo pomembna in običajno drži, pes je takšen kot je lastnik. Z leti imata še faco podobno! :mrgreen:

Jaz vedno pravim, da pes ni igrača, ki jo kupujemo otrokom ali tistim, ki psa pravzaprav niti ne želijo. Pes je kot otrok in potrebuje ogromno pozornosti in našega časa, zato ga jaz trenutno tudi nimam.

Sicer pa zame brezpogojno velja pravilo: kdor ne mara živali, ne mara ljudi. Jaz imam rada oboje! :evil:

Pa še to, pes NI lastnina, pes JE ŽIVO BITJE! :|

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#3 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 11:57

Hello,

že od malega sem ljubiteljica (skoraj) vseh živali. Kakšnih komarjev, pajkov, plazilcev ali podobnih bitij ne štejem zraven. :bruh: Vedno smo imeli kuže, zadnjega, ki je bil star 15 let in zelo bolan, smo dali uspavati pred par leti in od takrat naprej kužov nimam. Tudi meni se zdi odnos nekaterih ljudi do živali naravnost grozen! :o Kdor kupi ali dobi žival, naj zanjo tudi skrbi. Veliko ljudi se ne zaveda, da je to (poleg vsega lepega, kar ti da žival) tudi večletna obveznost. Kuža ni plišasta igrača, ki jo odvržeš, ko se je naveličaš! :( Midve z mamo sva za živali vedno lepo skrbeli, tako da je tudi nama marsikdo rekel, da bi rade volje prišel k nama za psa ali mačko. :D

Na pse (pa tudi mačke) ne gledam kot na lastnino, s katero lahko počneš, kar te je volja. Najbrž pa dosti ljudi gleda tako na živali. Na žalost. Moje mnenje je, da bi morali starši že od majhni nog otroke vzgajati v nekem spoštovanju, ljubezni in pravilnem odnosu do živali, da kasneje ne bi prišlo do neljubih dogodkov (mučenja živali!). Da je pes človekov najboljši prijatelj, se strinjam, dostikrat pa ne velja tudi obratno. Psov se ne bojim, tudi tistih velikih, ki jih srečujem na cesti, ne. Če psa vzgaja razsoden in psihično zdrav lastnik, potem ponavadi s psom ne bi smelo biti kaj narobe. Seveda je pa na svetu tudi dosti norcev, ki "pumpajo" svoj ego s kakšnim pitbulom ali rotvajlerjem in ga vzgojijo in zdresirajo v napadalnega psa.

Čeprav zaenkrat z ženko kužka nimava, pa ga bova nekega dne zagotovo (spet) imeli. :) Pa še malenkost: kuže imam sicer rada, jih tudi crkljam, ampak moje brezpogojno OBOŽEVANJE pa pripada samo njihovim "prijateljicam" - mačkam. :love: :love:

LP vsem ljubiteljem živalic! :)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 14:18

Psa nimam zaradi fotra, ker ga noče.
Ko bom živel na svojem, ga bom imel z veseljem ter z veseljem za njega skrbel. Zame je vsaka žival nekaj posebnega, pes pa je res človeški prijatelj :) Obsojam vsakršno maltretiranje živali, toda temu se na žalost ne da izogniti. Psa se ne bojim, razen tistega k mu iz ust slina teče :mrgreen: :shock:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 17:26

Paničen strah pred psi je zame večna uganka, ker vem, da noben pes, razen če je bolan, podivjan ali celo vzgojen, da napade človeka, meni ne bo nič storil.

Malo patosa za uvod, da ti razložim enega možnih povodov za paničen strah pred psi ;) ...
Leto in pol ali slabi dve leti sem bila stara, ko me je en precej velik nekakšen ovčar bratu iztrgal iz naročja. Zgrabil me je za vrat, pa je bila sreča v nesreči, da je bila takrat zima in sem bila kar debelo oblečena. Tisti pes me je potem bojda vlekel malo po ulici, renčal in opletal z mano, dokler niso pritekli odrasli in ga odgnali. Dogodka samega se ne spominjam, spominjam pa se, da sem do pb. devetega leta otrpnila od strahu - groze - notranje panike, vsakič ko sem zagledala psa, ali pa sem naredila kako veliko neumnost. Enkrat še v vrtcu sem se izognila srečanju psa, ki nam je prihajal nasproti tako, da sem stekla čez cesto pred tovornjak. :?:

No ja, minilo je, ko sta mama in brat eno jesen pripeljala domov psička mešančka. Pa še tiste male polkilske kepice sem se najprej bala LOL... Z leti sva pa s Flipom postala najboljša prijatla. Bila sem edina, ki sem ga lahko na sprehod peljala spuščenega, pa ne zato ker bi ga tako dobro vzgojila. Sploh se mi je zdel velik frajer. Bil je napol hišni in napol potepuški pes, ker je kar dostikrat odšel po svoje in se vrnil čez tri dni in bil je šef krajevnih potepuških psov :evil: . Res, brez heca. Čeprav so se mnogi zgražali, da nimamo kontrole nad njim, se je meni zdelo kul, da ima svobodo. On je preprosto moral na potep, tako kot jaz. ;) Pred petimi leti je izginil v neznano, star 16 let.

Zdaj imamo drugega psa. V bistvu sta ga dobila starša, ko sem bila jaz v "tujini". Mogoče je ful grdo od mene, ampak Vala pa nikoli nisem tako sprejela kot Flipa. Drugačen je že po karakterju. Večji je in nekako štorast, pa me v igri vedno pošteno okrampa, niti nima občutka in lahko premočno stisne zobe... No ja, vseeno greva na sprehod, pa vseeno ne morem da ga ne bi spustila zletat se, ker to rabi.

O živalih nasploh, ja jih imam rada in ja, me zgrabi jeza, če vidim žival, ki trpi zaradi človeške malomarnosti ali celo objestnosti. Boli me pogled na psa na verigi, na mrazu, v premajhnem pesjaku... Ni čudno, da se takim psom "utrga". Oba pri nas sta postala del družine, s svojim prostorom v dnevni sobi itd in s svojo dnevno potrebo po sprehodih, ki so zdaj ko sta oba starša upokojena vedno daljši LOL.... Dlake v stanovanju so nebistvene napram osameljenosti, ki jo pes lahko čuti. Sprehod pa, pes samo ponudi povod, da zbezamo svoje "lene riti" na plano, potem pa druženje v naravi postane en velikanski obojestranski užitek. :)
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#6 vpurna

vpurna

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 21:22

Da, pes sicer ne more nadomestiti prijatelja - človeka, je pa edini, ki se te vedno razveseli, ko prideš domov.
Po 19 mesecih skupnega življenja se sedaj že dokaj dobro sporazumevava. Jaz sem si kupila knjigo "Govorite po pasje", ona pa sledi mojo mimiko in gibe.
Za začetek sva bili v mali šoli, sedaj pa se sami navajava na gibanje med ljudmi in drugimi psi - socializacija.
Od 7 zjutraj do 21 zvečer smo skupaj (v stanovanju, zunaj, na dvorišču..)., spi pa v svoji koči. Ob vsakem vremenu greva na 2 - 3 urni sprehod, enkrat tedensko pa 3 - 4 urnega. je zlata prinašalka in potrebuje veliko gibanja.
Ne hodim več v službo, zato imamo lahko zelo polno življenje.
femi

#7 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 23:07

nekaj kar mi je ostalo od bivse: vedno, ko sedaj vidim psa, se skoraj zaderem 'vav vav'. kot da to ne bi bilo dovolj, je tudi moj zvok za msge. zdaj pa naj se kdo rece, da nimam rada psov! :))

em, tu na portugalu so pa vsi tako extremno brezvezni (beri: barabe!) do psov. sicer jih imajo, ampak ne kot domaco zival. in tudi ne kot varuha. imajo ga pac. na verigi, nekje za hiso, po domace 'ko jih je*e'.... :((
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#8 bolhca

bolhca

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 28 december 2004 - 00:07

Saj sem že nekajkrat napisala, da si stanovanje delim z enim starejšim gospodom, ne? 8) Se mi zdi, da se imava kar fino, Sploh zato, ker mi je pomagal odraščati in sem velikokrat imela izgovor, da sem odtavala za nekaj ur na dan nekam v naravo... ;)

Še zdaj si ga ne predstavljam kot domačo žival, ampak kot svojega cimra. Je pa pač že močno v letih, kar se mu pozna, tako da na nekajurne sprehode odhajam sama, skupaj pa greva ven za največ 2 uri. :( Večino časa prespi, razburja se samo še takrat, ko se mu zdi, da ima premalo prostora na postelji. :? V mlajših letih je bil pa precej glasen. :P

Vsekakor pa bo moja naslednja žival mačka, saj mi je karakterno bliže, bom pa šla ponjo v zavetišče, največji nesmisel se mi namreč zdi metati ogromne vsote denarja za pasemsko žival, ki je po vrhu vsega še razvajena, ko pa je toliko kužkov in muc, ki si želijo le malo pozornosti in varnosti :?:
A jaz odgovarjam:
V svetu idej ni zmage in ne poraza, živeti je le ekstaza. Bratje borilci z mano naprej! (S. Kosovel)

#9 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 29 december 2004 - 18:41

Kot ste najbrž že sami ugotovili, imam rad živali, še posebej pa pse. :)
Moj leonberžan Rino je moj drugi kuža, pred njim smo imeli bernardinca, ki pa je pred leti zaradi starosti na žalost poginil. :(
Pes je tak kot otrok. Neprestano je treba biti ob njem, skrbeti zanj, ga voditi na sprehod, učiti ... Napačna vzgoja mladega psa lahko nosi velike posledice v poznejšem obdobju, recimo napadalnost.
Tisti, ki se odloči za psa, mora pred tem prebrati kako dobro literatuo, izbrati pasmo, katere značaj in zahteve mu bodo najbolj ustrezale. Moj oče si je zmeraj želel velikega psa in zato se vedno odločimo za velike pasme. To nam dopušča tudi veliko dvorišče, kjer se pes lahko mirno giblje. Če bi stanovali v bloku, bi najbrž imeli manjšega psa, ali pa sploh ne, saj menim, da psi niso za v blok. :?:
In ko končno kupimo psa, se začne tisto prijateljstvo med psom in človekom. Psi se hitro navežejo na lastnika in mu ostanejo zvesti do konca. Seveda, če z njimi lepo ravnamo. In mislim, da ni pes človekov najboljši prijatelj, saj imamo ljudje druge najboljše prijatelje. Človek je pa definitivno najboljši prijatelj psa. Vsaj moral bi biti. :?:
Pes nikakor ni lastnina. Psa je treba jemati kot družinskega člana in z njim tudi tako ravnati.
Kar se tiče verig in grdega ravnanja s psi, o tem raje ne bom govoril, saj moje mnenje izraža citat v uvodnem postu, pa tudi drugače ne najdem primernih besed za taka nečloveška dejanja. :?: :(
Kaj bi morala narediti družba za psom prijazno življenje? Kot prvo naj ljudje premislijo pred nakupom psa in naj ga ne kupujejo nekomu kot darilo. :?: Poleg tega mislim, da bi morale biti strožje kazni za mučenje živali, pa tudi čipe bi morali uvesti, ki se vsadijo mlademu psu in jih tako lahko s pomočjo posebnega čitalca prepoznamo, če se izgubijo. Mislim, da ima veliko držav te zadeve že urejeno. :?: ne vem, zakaj bi naša morala biti izjema.
Po mojem je teh nekaj stvari dovolj velik korak za izboljšanje življenja psov.

Bojči Slika objavljena
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#10 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 december 2004 - 19:39

Sama nimam ničesar proti psom, vendar ga nikoli ne bi imela....sem pač bolj človek za mačke. Ni mi všeč tista pretirana navezanost na človeka, tiste velike zveste oči....To ni zame, nimam časa biti posvečena psu 100%...bolj všeč so mi mačke, ki so lahko dokaj neodvisne od človeka in imajo svoj šarm. Psi mi gredo na živce s tistim lajanjem, slinjenjem, poleg tega jih je pa še kopat treba, uglavnem tako je pač moje mnenje, ni nam vsem všeč isto ane? ;)

#11 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 30 december 2004 - 12:17

NAPIS NA SPOMENIKU NOVOFUNDLANSKEGA PSA

Kadar se v prah povrne kak zemljan,
ne po zaslugah – le po rodu znan,
takrat na moc potrudi se kipar,
da slava mrtvega blesti se z zar,
da sploh ne bereš v glosi slikoviti
kaj bil je – temvec – kaj bi moral biti.
A bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pricaka, prvi brani,
ki v svojem srcu tvoje ima srce,
ki srecen je, le zate v ogenj sme –
ta gre v pozabo, ker mu ne prizna
Bog duše, ki na svetu jo ima;
medtem ko clovek, ta mrces mrcesa,
lahko s kesanjem upa na nebesa.
O, clovek, bedna, enodnevna muha,
ti hlapcevsko nice, ti cvet napuha!

Kdor te spozna, te s studom zapusti,
ti grudica izprijene prsti.
Prijateljstvo ti je le goljufija,
ljubezen – strast, smehljaj – hipokrizija!
Ce na dve nogi vstala bi zival,
bi se lahko v dno duše sramoval! –
Kdor pred to zaro si postal – odidi!
ni vredna, da ti jo oko sploh vidi:
prijatelju v spomin ta grob stoji;
le enega imel sem – tu lezi.

Newstead Abbey, 30. novembra 1808
_____
Odgovor provokatorke: bio 2, pesem je napisal George Noel Gordon, Lord Byron. Je eden mojih najljubših pesnikov!!!

Uredil: Ganimed

#12 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 30 december 2004 - 12:29

Nic nimam proti kuzekom ... dokler ne rencijo, lajajo ali grizejo :mrgreen:
Strah me je tistih rahlo vecjih, ker me je ko sem bil znatno mlajsi en nemski ovcar napadel :o
Z veseljem bi mel kakega kuzeka ampak zarad alergije ne morem :?:

#13 bugsy

bugsy

piščan'c

• Člani
  • 99 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2005 - 20:41

I LOVE DOGS :pepper:
Ušeč so mi večje pasme. Res da je z njimi tudi več stroškov,ampak vse in še več ti povrnejo z brezpogojno zvestobo in udanostjo do smrti.
Že od mojega rojstva smo vedno imeli kosmatince.Vsi večjih pasem in lepo vzgojeni :)
Vsi psi,mali ali veliki bi morali narediti vsaj tečaj osnovne poslušnosti!
Kar velik del otroštva me je spremljal doberman,ki naj bi med drugim tudi bil čuvaj.A to je njega še najmanj zanimalo. Dovolj je blo že,da so ga ljudje sam vidl,pa ni noben upal blizu :mrgreen: .Po presenetljivih 13ih letih smo ga s teškim srcem dali uspavat,ker je bil zelo bolan :( .
Pes,ki ti je brezpogojno zvest in udan, si zasluži,da mu ob koncu življenja ne povzročaš nepotrebnega trpljenja!
Ko je bil doberman že kar star,smo kupili še eno zverinco (tut veliko) ,in tako še dobre pol leta imeli dva psa hkrati.Razumela sta se super,čeprav je starejši imel privilegije :) .Vmes se je zgodilo marsikaj, in naneslo je,da smo se morali preseliti nazaj v blok.Seveda sm jaz uztrajala,da gre pes zraven in sm ga tudi začela navajati na bivanje notri.A kaj kmalu sm z žalostjo ugotovila,da to ne bo šlo.Na svojo veliko žalost,a u njegovo dobro sm se odločila,da psa oddam :cry: . Verjemte,da je bla to moja zadnja možnost.Jokala sm še cel teden,normalno spat pa nism mogla še par mescev. No moj Maxi je dobil lep dom in lastnike,ki mu lahko nudijo kar potrebuje.
Ta pes je bil res moj najbolši prijatelj,ki mi je stal ob strani v najhujših trenutkih in je točno vedel kdaj je kaj narobe z mano.Od takrat nimam nobenga psa,ker zanj nimam dovolj časa.Bom pa enkrat,ko bodo razmere primerne,zopet mela kako pasjo zverinico :)

Menim,da človek je psu najbolši prijatelj,ker je pes od njega odvisen,in je človek s tem ko psa kupi,obvezan da zanj tudi skrbi tako kot je treba.
In pes absolutno ni lastnina,s katero lahko lastnik počne kar hoče !! Take,ki se fizično znašajo nad psmi,bi js ornk :grrr: :grrr:
LP ;)
Live with no regrets. Dream, dare, do . Everything is good for something.

#14 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 20:38

Torej, koliko, katere in zakaj jih imate (ali nimate), ali bi jih imeli? Kaj vam pomenijo ter zakaj?

Prijetne izkušnje, slabe izkušnje...
Njihove slike..
Skratka vse kar spada zraven! :sprehod:

Vedno sem bil ljubitelj živali, tako kot vsi v družini. Ko sem bil mlajši smo imeli mačka murija, ki pa je nažalost poginil zaradi zastrupitve (jedel je strup za polže):cry: . Oče, si je takrat prisegel, da ne bomo imeli nobene živali več.. Pa ni minilo niti pol leta ko smo dobili psičko Patty (do nadavnega nisem vedel, da to v angleškem jeziku pomeni paštetka) :o Pasme pritlikavi šnavcer. Imamo jo že 13 let, malo jo daje zdravje (Siva mrena, zobje), ampak se drži. :)

PATTY 1
PATTY 2

Imam tudi 2 želvici, Janka in Metko, stare kakih 6 let. Točno ne vem. Niso to ne vem kako hvaležne živali.. Samo ok, so kjut.

So pa zame psi ali mačke definitivno del družine. Ko bom na svojem, bom po moje imel psa. Najraje nemškega boxerja.

No, ljubitelji živali, veselo na delo! ;)

#15 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 20:45

do sedaj sem mela samo zajcka :mrgreen: bi pa rada mela tudi amerisko pitbulko, vendar mati pravijo, da je nimamo kam dat....vrjetno si jo bom kupila....ko bom velika :)

#16 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 21:07

Ja. mi smo vedno mel mačke pri hiši, ampak vedno le take, ki so bili vsi imenovani muc in niso bili hišni. Ko sm bla stara ene 15, sm se pa odločla, da bomo enga mačka končno pošteno razvadl. In smo dobil muceka, po imenu Ajšo. na žalost je čez dve leti preminul, ker je bolehal za stmo in so mu počla pljučka. :cry: Je bil izredno dolg in suh maček, res doooooolg... tak eleganten. :D

Ena slikca od njega:
Slika objavljena

Zdej mamo, pa še trikrat bolj razvajeno mačkonko po imenu Miša. Mam njene slike sicer ampak nobene novejše, ker je že petkrat bolj debela, kot je bla prej. :D Je pa posebnost naše ulice, ker ima rumeno ovratnico z neti in zgleda kot mali buldog. je v ibr razvajena in temu primerno obilna :D Bom postala kšno slikco, ko jo mal pofotkam :D

#17 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 21:11

Imamo eno kuzlo. Mešanka med nemškim in škotskim ovčarjem. Sliši (ali pa tudi ne) na ime Kaja.

Imamo dva mačeta. Eno muco, črno ko tajfel z belo liso na prsih, in mačkona, dolgodlakega, belo-sivo listastega. Ona je Murka (ker je črna in ker se vedno odzove, če jo ogovoriš, z "mrrrr..."), on pa Cufi (ker je pač cufast).

http://i45.photobuck...eak20/Cufi2.jpg

http://i45.photobuck...eak20/Cufi4.jpg

http://i45.photobuck...eak20/Cufi3.jpg

http://i45.photobuck...ak20/Murka3.jpg

http://i45.photobuck...ufiinMurka5.jpg

Potem imamo pa še činčilo. Miško aka Pižmar. Totalno odpuljena žival. Mama se zafrkava, da ga bo predelala v mantel, ko bo dovolj zrasel. Pa se ni za bat - ne raste več, pa ga je še za kučmo premalo skup. :mrgreen:

No, potem so pa še kure pa zajci. Ampak tiste vidim samo na krožniku.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#18 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 11:38

ko sem se rodila, smo istočasno z mojim rojstvom dobili v hišo mladička nemškega ovčarja. ker je odraščal hkrati z mano, je do mene razvil čisto poseben odnos, bil je super kot varuh hiše, ampak do mene je bil nežen, kot da bi delal s steklom. bla sva zelo navezana en na drugega, čeprav je bil od strica, in ko so ga pri 11 letih nesli ubit, si še dolgo nisem opomogla in nisem marala njegovih novih psov. pol sem se pa sprijaznila..
pri petih letih pa smo dobili še mačka, ki ga obožujem :love: zdej ima 13 let in se odlično drži - vse naše mačke steriliziramo oz. kastriramo. moj muc ma tako krasno dlako, 8 kil, cele dneve samo spi in se carta in je - kot je za mačke tipično - vrhunski zdravilec, ko je kdo v družini bolan.
ostale mačke, ki jih dobivamo, so pa vse zabite - dobesedno.. prva ni dojemala nobene stvari, po mojem je bla slepa in gluha, nič ni razumela, muc je mogu skrbet za njo, da je sploh znala jest :?: ko smo jo nesli k zdravniku, ji je dal inekcijo (pri 3 letih!!), ker res ni bla nič sposobna... ta druga je pa nema, v dveh letih je še nisem slišala ne zamjavkat ne zaprest. nemogoče jo je ujet, ker se boji ljudi... po drugi strani je pa bla 95% prostitutka v prejšnjem življenju. čim vidi kakšnega mačka (pa čeprav je to moj kastrirani muc, za katerega bi že lahko poštekala, da ne bo nič), dvigne rep in tako zapeljivo miga z ritjo in se ponuja, da je mogla bit res ena uspešna poslovna ženska... :P

#19 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 14:29

Eh ma mam precej rad živali, če bi lahko imel kaj bi verjetno mel kako muco. Pa ne morem. Zarad alergije :? sem alergičen na vse kosmatuljece :(

#20 letmebeme

letmebeme

biskvitek

• Člani
  • 32 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 15:44

živimo v stanovanju in nimamo nč in mi je tko kr ok
ajd in letmebeme

#21 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 15:59

Meu Puck0 pravi mali živalski vrt, ko sm biu še manjši:
- zlate ribice (kateri otrok jih pa nima ;) )
- dve želvice, rdečevratke (Jaka&Jakica)
- hrček (Franci)
- 2 ježka (nudil samo azil za nekaj tednov)

Zdej smo pa kr brez živali, ker je mojo mutty še usakič prizadela smrt teh hišnih ljubljenčkov in še ene smrti po moje ne bi preživela :D
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#22 kiki

kiki

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 18:35

Imamo kuzata Charlija (pinc)k je razvajen in scrklan da bolj nebi mogel bit.
Sej je fajn met kaksnega kuzata k te pomiri ce si slabe volje...,pa ce ga mal kregas ti nc nazaj ne rece pa se odgovarja ti ne :lool:
Sam problem je v tem k se clovek prevec naveze na psa,in ce se kuzatu kaj naredi je pol prevec bolece :(

#23 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 20:55

Js mam trenutno doma tud sam kužata. Neki mešanček (kdo ve med čem :D ), pa prej sm mela tud psa, sam je umrl pred pol leta :( Ko pa sem bla mala, sem mela pa zlate ribice af kors pa zajčka tud, dokler nismo ugotovil, da mam alergijo na njega :? Ampak vedno smo pa mogl neki met. Nism bla zdrava, če ni blo vsaj ene živali doma. Hotla sm met pa že miške tud, sam je bla mama ful proti, tko da je prevladala njena beseda :D
individuality - have courage and follow your own path

#24 urko

urko

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 21:24

Tako kot _lynx_* imava tudi midva z možekom pritlikavo šnavcerko:
http://img.photobuck.../urko77/aya.jpg -> Aya

pa barabanda:
http://img.photobuck...77/HPIM0387.jpg -> Coco

pa en kup ribic:
http://img.photobuck...77/HPIM0042.jpg -> No name :)

bi pa mel enkrat rad sivega žakoja:
http://bigparrots.ru...00x600/jako.jpg
Sanje so skoki od tal.

#25 FDM

FDM

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2006 - 09:52

Mi imamo 2 mačka, Miko in Đokota (najbol butast ime za mačka kar sem jih slišala). Obe z mamo obožujeva mačke, fotr je proti, sam kaj pa more proti dvema ženskama :P Oba sta pa že ful razvajena tko da večino dneva prespita na kavču.

http://i36.photobuck..._FDM_/Joks1.jpg
http://i36.photobuck..._FDM_/Joks2.jpg
http://i36.photobuck.../_FDM_/Mika.jpg
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it;)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov