Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Homoseksualnost in javni uslužbenci

učitelj učiteljica profesor profesorica javni uslužbenci razkritje outiranje

7 odgovorov v tej temi

#1 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 02 november 2016 - 19:35

Pozdrav,

zanima me, če ima kdo izkušnje z razkritjem svoje istospolne usmerjenosti kot javni uslužbenec, predvsem kot zaposleni v vzgoji in izobraževanju? Je tukaj kakšna učitelj/ica, profesor/ica, svetovalni delavec/ka in podobno?

S tem še nimam izkušenj ampak predvidevam, da ima lahko razkritje posledice. Ne vem pa za noben primer, ko bi koga odpustili.

Lp :)

S

#2 Šejd

Šejd

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 november 2016 - 21:01

All out, no problem. Bolj se mi zdi, da je večji problem moj feminizem kot pa to, da nisem strejt ;)

Let there be no ill will.

#3 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 03 november 2016 - 13:50

Tukaj profesor.

Brez težav, pa ne v centru Ljubljane ampak na "periferiji". Res nobenih težav, saj konec koncev to ni prioriteta tvojega dela ampak je tvoja stroka. Če si strokovno neoporečen in kot človek življenjski, potem sem mnenja, da ti nihče ne more ničesar oporekat. 

"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#4 blaze

blaze

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 02:08

Po izobrazbi sem se trenutno zdravstveni tehnik.Bil sem zaposlen v socialno varstvenem zavodu Hrastovec. Eno izmed sodelavk je zelo mantral firbec kateri spol mi je vsec (saj se nikoli nisem udelezeval njihovih prostaskih pogovorov o sexu itd.), na vsak nacin je vrtala v mene skoz, nakar sem ji pa tud povedal.
Obljubila je, da ostane med nama.
Naslednji dan sta ze vedle 2 osebi, cez tedn 6, cez mesec celi oddelek...
Malo so me po strani gledali( vsi sodelavci so bili iz bliznje okolice Hrastovca, bolj kmecki narod, jaz edini iz sredisca Maribora..)
V glavnem,tik pred iztekom pogodbe(bil 100% da bodo podaljsali nam vsem novim, saj je bilo tudi o tem govora, da bodo..) so mi sred dopusta poslali domov kuverto, da me vec ne rabijo. Ostalim 6im so seveda podaljsali...
Naslednji dan so pa objavili, da potrebujejo enega zdr tehnika.(da nasledi moje mesto) :)

Ker sem pa jaz,jaz in mi to ni dalo miru( zakaj mi niso podaljsali, ce so vsem drugim lahko, pa nisem naredil niti ene napake v okviru svojega dela) sem po vezah(zal) odkril,da je pac prislo do uprave kaj sem. Da sem gej.

Sem pac malo prej zakljucil tam in nato cez par tednov zacel na drugem delovnem mestu znotraj Ukc-ja. :)) ( mi je pa definitivno boljse tukaj, kot pa v tistem "zagacenem selu" kjer se sodelavke niso znale menit o nicemer drugem kot o svojih pridnih delovnih mozeh,okopavanju na vrtu in molzenju krav.)Horror.

Ne mi zamerit pravopisnih napak,ura je ze cas,da se odpravim pod odejo :)
Night all :))

#5 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 18:27

Uau, hvala za zanimive odgovore.

Tudi jaz sem feministka, to je res totalno nepopularno :D Katastrofa.

Jaz (še) ne delam v tej sferi. Za zdravstvo ne vem, ampak za pedagoško stroko pa imam občutek, da je precej konzervativna. Verjetno pa je res dosti odvisno od lokacije.

#6 Tejko

Tejko

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 20:11

se bojim, da bi znal biti v pedagoški stroki večji problem ... če so starši preveč konzervativni in si ne upajo zaupati svojih otrok glbt kadru.

V zdravstvu je to manjši problem. Osebno se nisem razkril javno, je pa nekaj sodelavk, ki to vedo.

Pri nas je bolj to, da vsi "vedo", vsi govorijo, nihče (oz. le 3 posamezniki do sedaj) pa so si upali vprašat. Je pa definitivno spolna usmerjenost stvar, ki je ne greš ravno obešat na veliki zvon če si javni uslužbenec. Žal. Nikoi ne veš, kdaj in kdo se bo vtaknil v to 

#7 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 215 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 16:41

Morate seksati. Če ne seksate, škodujete lastnemu zdravju.

#8 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 06 november 2016 - 20:11

Poudarjam - prfox na periferiji, razrednik, stik s starši ni nikoli bil problematičen, tudi če sem komu kdaj extra zatežil ali dal popravca... :nerodno:

Če se ne oddaljuješ od stroke in ne zganjaš nekega aktivizma, ti nihče ne bo težil.

Vsekakor moraš imeti svoja stališča in jih zagovarjati, tudi če pride do neprijetnih vprašanj. Suvereno in s polno paro naprej! :lalala:

"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: učitelj, učiteljica, profesor, profesorica, javni uslužbenci, razkritje, outiranje

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov