Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dominanca in submisivnost

26 odgovorov v tej temi

#1 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 01 november 2016 - 17:59

Da ne bomo samo na splošno govorili o fetiših in naštevali kaj sede.

Odpiram temo na temo dominance. Submisivnost pač paše zraven, ampak naj bo pridno na kolenih v kotu ;D 

Meni je dominanca neverjetno všeč. Predvsem, da lahko jaz sprejemam vse odločitve in da je moja beseda glavna. Ker ponavadi v življenju ni. Ampak, da lahko po vseh pravilih igram dominantno vlogo moram poznati telesno govorico subice zelo podrobno. Vedeti moram kaj želi, da naredim, in jo s tem presenetiti, še preden ona ve kaj si želi. Ker pod vrvmi in udarci biča je ona glavna. Igra gre po njenih pravilih in do njenih meja. Tudi ko je namen igre poiskati do kam vse segajo te meje ima zadnjo besedo subica. Po mojem mnenju je vloga domine, da izpolni svoji subici najglobje želje in fantazije. Da se lahko subica popolnoma sprosti v vlogi podrejene osebe je potrebno, da je vse tako kot ona hoče.

Neverjetn občutek je da ti nekdo do te mere zaupa. 

To je pač moj razlog. Kakšen je pa vaš? (dominantni in submisivni dobrodošli)

I’m not really funny. I’m just incredibly mean and everyone thinks I’m joking.

#2 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 02:46

Meni se pa zdi, da imam lahko z žensko bolj enakopraven odnos kot z moškim, kar mi je fino.

#3 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 08:36

^ zakaj tako misliš?
A man chooses, a slave obeys.

#4 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 13:18

Meni se pa zdi, da imam lahko z žensko bolj enakopraven odnos kot z moškim, kar mi je fino.

A to je kao povezano s to temo? :S

Da ne bomo samo na splošno govorili o fetiših in naštevali kaj sede.

Odpiram temo na temo dominance. Submisivnost pač paše zraven, ampak naj bo pridno na kolenih v kotu ;D 

Meni je dominanca neverjetno všeč. Predvsem, da lahko jaz sprejemam vse odločitve in da je moja beseda glavna. Ker ponavadi v življenju ni. Ampak, da lahko po vseh pravilih igram dominantno vlogo moram poznati telesno govorico subice zelo podrobno. Vedeti moram kaj želi, da naredim, in jo s tem presenetiti, še preden ona ve kaj si želi. Ker pod vrvmi in udarci biča je ona glavna. Igra gre po njenih pravilih in do njenih meja. Tudi ko je namen igre poiskati do kam vse segajo te meje ima zadnjo besedo subica. Po mojem mnenju je vloga domine, da izpolni svoji subici najglobje želje in fantazije. Da se lahko subica popolnoma sprosti v vlogi podrejene osebe je potrebno, da je vse tako kot ona hoče.

Neverjetn občutek je da ti nekdo do te mere zaupa. 

To je pač moj razlog. Kakšen je pa vaš? (dominantni in submisivni dobrodošli)

Mislim, da razumem, kaj želiš povedati (da vse sloni na zaupanju in komunikaciji želj in fntazij), ampak vseeno se mi zdi malo hecno, ta dva dela, ki sem ju odebelil - po eni strani naj bi domina sprejemala vse odločitve, po drugi strani pa mora biti vse tako, kot hoče subica. Hmmm.

be a slut, do what ever you want

#5 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 04 november 2016 - 20:51

^ zakaj tako misliš?

Jah take izkušnje imam :) Tipi pač pogosto na vseh področjih težijo k dominaciji (to je tendenca, da se ne bomo ubadali s tem "saj niso vsi taki"). Jaz nočem bit dominirana.

A to je kao povezano s to temo?

No mogoče res ni. Ubistvu ne vem, ali se ta tema nanaša na splošen odnos ali samo na seks? Jaz sem mislila na oboje.

#6 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 05 november 2016 - 12:12

No mogoče res ni. Ubistvu ne vem, ali se ta tema nanaša na splošen odnos ali samo na seks? Jaz sem mislila na oboje.

V bistvu se gre za malo bolj specifično področje seksa :) tisto, ki vključuje še kakšne 'faktorje' kjer se rizičnost poveča in je potrebno toliko bolj paziti. Zato je tu tudi moto 'Safe, sane and consensual'. 

Sam odnos mora biti itak baziran na enakovrednosti, pa ni važno ali se par spušča v D/s ali ne. Je pa res, da je realnost pogosto drugačna od ideala. :) 

Mislim, da razumem, kaj želiš povedati (da vse sloni na zaupanju in komunikaciji želj in fntazij), ampak vseeno se mi zdi malo hecno, ta dva dela, ki sem ju odebelil - po eni strani naj bi domina sprejemala vse odločitve, po drugi strani pa mora biti vse tako, kot hoče subica. Hmmm.

Ful nisem dobro povedala zgoraj, ampak si pa ti kar lepo povzel: "po eni strani naj bi domina sprejemala vse odločitve, po drugi strani pa mora biti vse tako, kot hoče subica. "
Torej dominantna oseba sprejema odločitve in je vsa odgovornost na njej, ampak njene odločitve so vse baziranje na žaljah in potrebah submisivne osebe, ki ima v realnosti kontrolo v situaciji. Zato je tudi safe word tako zelo pomemben. Postavljene so meje, ki so seveda tam, da malo pritisnemo nanje in če gre igra s smer, ki submisivni osebi ne odgovoarja potem ta igro ustavi. 

#7 TetaPehta

TetaPehta

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 09 november 2016 - 00:02

Am :) mislim da vem kaj hoče podganca povedat. Je stvar domine, da drži vajeti dogajanja, je pa stvar dobre domine da pozorno spremlja subico in jo v bistvu pelje po njenih mejah, ampak s svojim avtom :)

Bila sem v odnosu, kjer sva si lahko ti vlogi zelo uspešno izmenjavali. Obema sta oba položaja ustrezala, priznano pa mi je bilo, da sem kot domina neverjetna :) (res uživam v tem, da jo držim na robu norosti preden si jo dokončno vzamem). V splošnem sva si bili povsem enakovredni, mogoče so nama zato uspevali vsi ti nori scenariji :D

Strinjam se, da je potrebna velika mera zaupanja med udeleženema, in pa nek specifičen odnos do seksa (hm kako naj to razložim) ... Oz imeti izraženo seksualno bit in se je zavedati...oz da si malo freaky (hahahah).
To mislim, da je nujno. Sploh za to da se lahko podrediš. Ne vem zakaj ampak se mi zdi da bi vsi rajši/radi dominirali.

I like to own and to be owned (:
Boomchickawawa :ples:

#8 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 09 november 2016 - 20:15

... in jo v bistvu pelje po njenih mejah, ampak s svojim avtom :)

Tole ja  :zvecilka:

Ampak mi je zanimivo :D jaz imam občutek, da bi bili vsi raje submisivni, kot pa da bi bili dominantni.

#9 TetaPehta

TetaPehta

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 10 november 2016 - 02:38

Zanimivo:)
Potemtakem bi imamo sigurno kakšnega suba na mf... ;)

Kaj pa rollplay? Da/ne/vedno/optional... ?
Boomchickawawa :ples:

#10 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 10 november 2016 - 23:27

Ma seveda imamo kakšnega suba   :zvecilka:  glede na odziv na temi bi rekla, da jih je kar precej takih, ki se skrivajo in čakajo, da jih najdemo in damo čez koleno.  :mezik:

Roleplay je itak vedno opcija :D sploh če ima človek že zaradi drugih hobijev doma različne kostume.

Pa pri tebi? :mrgreen:

#11 PetraTyke

PetraTyke

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 11 november 2016 - 14:36

Meni se zdi bolj problem v temu, da je največji problem zbrat dovolj poguma in povedat. Ja kul mi je bit podrejen/a oziroma ja kul mi bit nadrejen/a. Al pa povedat, ja dej me našeški po riti. Ker to je pa ja čudno, če ti je všeč biti npr. tepen po riti al pa tepst koga o riti. ;) Veliko ljudi je strah povedat kaj bi radi, potem pa trpita obe osebi v zvezi. Za BV, sam itk bolš da si v zvezi in trpiš, k pa da zbereš pogum poveš ne glede na to kake posledice bodo.

#12 machete777

machete777

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 11 november 2016 - 16:02

Boljše, da v zvezi trpiš in ne govoriš o svojih čustvih???

Sigurno si zelo uspešna na ljubezenskem področju.

#13 PetraTyke

PetraTyke

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 11 november 2016 - 16:10

Boljše, da v zvezi trpiš in ne govoriš o svojih čustvih???

Sigurno si zelo uspešna na ljubezenskem področju.

Nikjer nisem napisala, da je meni probem povedat. ;) Al je pa samo meni jasno?

#14 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 12 november 2016 - 23:04

Meni se zdi bolj problem v temu, da je največji problem zbrat dovolj poguma in povedat. Ja kul mi je bit podrejen/a oziroma ja kul mi bit nadrejen/a. Al pa povedat, ja dej me našeški po riti. Ker to je pa ja čudno, če ti je všeč biti npr. tepen po riti al pa tepst koga o riti. ;) Veliko ljudi je strah povedat kaj bi radi, potem pa trpita obe osebi v zvezi. Za BV, sam itk bolš da si v zvezi in trpiš, k pa da zbereš pogum poveš ne glede na to kake posledice bodo.

Kar jaz poznam imajo ljudje, ki jih poznam oziroma sem kdaj klepetala z njimi, povečini kar srečo s tem. Mogoče si v tam času ljudje upajo malo več stvari poizkusiti. Ampak sem pa klepetala s tipom, ki je res trpel. Pa ni bilo tako, da se ni trudil nakazati ali začeti te teme. Samo pač dekle ni bilo za in pike. Konec debate. Samo misionarski in to je to. 

O teh stvareh se je potrebno veliko pogovarjati, ne samo da prineseš domov bič in rečeš "bend over". Že če sta oba za kakšno eksperimentiranje je toliko stvari, da sigurno dvema človekoma niso vse stvari enako kul. 

#15 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 19 november 2016 - 09:20

Ne vem, nikol nisem bil za te fore in me tud nikol ni zanimalo. Vem pa, da ima veliko ljudi željo po tem. Itak, pa če se s kom pogovarjam, pa de me vpraša, če so mi te fore všeč al pa da omeni, da je on rad podrejen, mu seveda povem, da to ni zame. Pa ne me smatrat zdej za kakega nazadnjaškega človeka, ampak, sam se ne vidim v tem - ne v dominanci ne v submisivnosti (toren ne kot master in tudi ne kot slave). 

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#16 LadyBanana

LadyBanana

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 04 december 2016 - 12:31

Hehe, enako domina tukaj. Zelo je pomembno pri vsem skupaj kakšen odnos imaš s svojo submisivno partnerko/partnerjem. Če ni zaupanja je lahko že lahek 'ugriz' problem. Je pa res, da to kljub temu, da naj bi bila družba napredna še zmeraj predstavlja neko tabu temo v smislu ti me hočeš izrabiti ali pa nasploh preveč povezujejo z nasiljem v družini. Ljudje vedno znova spuščajo dejstvo, da je ta odnos kot tak prostovljen in v njega naj ne bi bili siljeni. Itak pa stigma je naredila svoje zato kakršnakoli alternativna spolnost je gledana postrani ali enačena s psihičnimi težavami v otroštvu ipd...

Kaj je pa tudi tako, da določenih stvari z določenimi ljudmi pač ne moreš prediskutirati, ker še niso pripravljeni o tem poslušati. Pač eni rabijo čas spet drugi to lahko naredijo takoj določeni pa nikoli. Je pa vedno tako, da ko se pogovarjam jih veliko večino skrbi, kaj bodo rekli drugi. Sami sicer vedo, da jim je to ušeč sam sam komformizem ima vpliv na sprejemanje ali ne določenih stvari.
I am a dreamer

#17 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 09 april 2017 - 21:29

Submisivnost pač paše zraven, ampak naj bo pridno na kolenih v kotu ;D 

Dovolj je bilo klečanja. Se oglaša še ena nagajiva subica ;) (ki čaka na kazen)

No, vsaj večino časa sem subica, čeprav me včasih zamika tudi Dominanca.

Moji Domini povsem zaupam in se ji nimam problema predat/podredit. Ve za moje meje, ve za moje želje, me pelja kdaj do roba, ampak nikolil ne pahne čez. Sex je noro dober, ampak najboljši feelingi se pa razvijejo povsem na koncu, ko me stisne k sebi in počasi pripelje nazaj na Zemljo :) takrat se počutih tako ranljivo, a v Njenem objemu vedno najdem varnost, ki jo v tistem trenutku iščem in potrebujem. Ne vem, če bi lahko prebolela, če bi Domina po seansi samo vstala in šla. Kakor koli že ... če si smem dovoliti in biti rahlo predrzna, polagam vsem Dominam na srce, da vedno poskrbijo za aftercare.

Prispevek uredil/a: mravlja, 09 april 2017 - 21:31.

Right now, nothing can kill my vibe

#18 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 09 april 2017 - 22:49

Sami sicer vedo, da jim je to ušeč sam sam komformizem ima vpliv na sprejemanje ali ne določenih stvari.

Se strinjam s tabo ampak ali ni to popolnoma nelogično. Saj ljudi nihče ne sili, da to delajo na dvorišču pred sosedi. No nekaterim bi bilo to kul ampak o teh ta hip ni govora. Pač pa o tistih, ki se o tem bojijo pogovarjati. Kar je škoda. Tudi če človeka ne zanimajo tovrstne prakse mislim da ne bi smel imeti težav o tem diskutirati ali vsaj poslušati. 

Ah ja :) Tako pač je pri nas. Počasi gre na bolje. 

Dovolj je bilo klečanja. Se oglaša še ena nagajiva subica ;) (ki čaka na kazen)

No, vsaj večino časa sem subica, čeprav me včasih zamika tudi Dominanca.

Moji Domini povsem zaupam in se ji nimam problema predat/podredit. Ve za moje meje, ve za moje želje, me pelja kdaj do roba, ampak nikolil ne pahne čez. Sex je noro dober, ampak najboljši feelingi se pa razvijejo povsem na koncu, ko me stisne k sebi in počasi pripelje nazaj na Zemljo :) takrat se počutih tako ranljivo, a v Njenem objemu vedno najdem varnost, ki jo v tistem trenutku iščem in potrebujem. Ne vem, če bi lahko prebolela, če bi Domina po seansi samo vstala in šla. Kakor koli že ... če si smem dovoliti in biti rahlo predrzna, polagam vsem Dominam na srce, da vedno poskrbijo za aftercare.

Dobro povedano.  :mrgreen:  

Brez aftercare, ki je pač tak da najbolj odgovarja subici, bi bila stvar res na meji zlorabljanja. 

#19 K_444

K_444

piščan'c

• Člani
  • 161 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2017 - 11:54

Se ''opravičujem'', ker vdiram na ta teritorij, ampak ne morem ignorirat nekaj, kar sem videla in dobro paše v to temo, torej:

Here it is.

And now I'm off. Bye.  :adijooo:

...

#20 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2017 - 16:08

Se ''opravičujem'', ker vdiram na ta teritorij, ampak ne morem ignorirat nekaj, kar sem videla in dobro paše v to temo, torej:

Here it is.

And now I'm off. Bye.  :adijooo:

Fuuuul bi rada začela nakladati o tem kako pomembno je potem 'crkljanje' itd. Ampak ne bom :D Obljubim.

Bom samo ful vesela, da tema še ni popolnoma mrtva!  :lalala:

#21 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 490 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2017 - 22:21

Zadeva mi je všeč, seveda, v eni in drugi vlogi, ampak precej bolj subtilno. Igra, ki poteka pred aktom samim, ves čas, neizgovorjena, nepriznana. Brez igračk, priprav, oblek, pripomočkov.  Zaupanje in varnost sta zame iluzija. Biči, vrvi in ostalo so child's play proti temu kar se lahko rodi, če se tango dominance in submisivnosti (v mojem vesolju seveda) odigra kot se spodobi.

#22 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 313 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2017 - 01:54

Jaz sem tudi zgornjega mnenja. Vsakemu svoje ampak če bi pa meni katera kdaj v postlo uletela oblečena v kondom s škatlo Boschevega orodja bi me pomoje kar hitr minilo.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#23 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 02 september 2017 - 10:45

Seveda se ta igra vlog (dominantno/submisivno) odigra vsak dan v življenju in med osebami, ki niti niso povezane, kaj šele intimne. To je življenje v skupnosti aka družbi. V danem trenutku si nadanemo neko vlogo, ki jo odigramo v kontestu ostalih.

In to je čisto kul. Ko se gre za osebe, ki so si blizu in intimne se intenziteta tega še poglobi. 

Ampak v tej temi bi vseeno želela dati poudarek na tisto igro, ki zahteva pred samo akcijo; pogovor in pripravo, določitev pravil, dva (ali več) oseb, ki se strinjajo s sodelovanjem, in najpomembneje na koncu tudi aftercare.

Mogoče zanimivo za branje: Subspace, Aftercare, and Sub-drop

Da se postavi vse skupaj v perspektivo. Ne gre se samo za lateks obleke, ki spominjajo na kondome in 'škatlo Boschevega orodja'.  :mezik:  Ker če bi mene kakšna pričakala taka, brez da se prvo pomenimo, bi bila šokirana prej kot navdušena. 

V bistvu bi lahko obrnila in postavila vprašanje na temo vlog izven BDSM in v BDSM. Hmmmmm .... 

Ali so oseba, ki jim primanjkuje kontrole v življenju, res raje dominantne, da tam nadoknadijo primanjkljaj? In obratno ali osebe na položajih, ki zahteva veliko vodenja in odgovornosti, raje zavzamejo submisivno vlogo? Je ful stereotipno ampak kaj si mislite o tem tisti, ki se z BDSM niste ukvarjali nikoli in tisti ki ste se. Poskusite se malo analizirati.  :zvecilka: Mogoče se še jaz kaj razgovorim. 

#24 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 490 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2017 - 14:25

Zadnje čase opažam, da mi pri tipih ful seka ven dominanca. Ampak res tista dominanca, ko si pustim ven vse razsežnosti svoje potlačene agresije. Pri ženskah si tako daleč nikoli nisem pustila in nikoli me ni tako vzenimirilo. Govorimo o dominanci z uporabo igračk in podobno. Kar pri ženskah nisem počela že tako dolgo, da se ne spomnim, kdaj sem nazadnje seksala z žensko in pripomočkom. Se gre pa tukaj za drugačno zadevo,  se mi zdi, ker nočem, da mi podrejena oseba zaupa ali, da ji ustrežem, gre se za čistokrvno dominanco, kjer si nepredvidljiv in malce scary, tako da lahko ciljam čisto offtopic.

Prispevek uredil/a: Alix, 07 oktober 2017 - 14:26.

#25 Lara_32

Lara_32

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2018 - 22:06

Zanima me, ker vas je toliko strokovnjakov kako si razložite vzrok podrejenega odnosa enega izmed partnerjem.Sama sem sicer raziskovala v tej smeri ampak si nisem popolnoma razložila te svoje privlačnosti do odnosa v katerem sem podrejena. Prav tako me zanima v primeru dominacije in nadvladanja kje naj bi bil vzrok tega željenega ravnanja?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov