Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ameriška politika

388 odgovorov v tej temi

#376 mistika

mistika

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2019 - 15:19

Šokiran je bil tudi Trump sam.
Ampak to je Amerika.

Da bo 2020 zmagal, ni samo verjetno, je kar zelo verjetno.
Zato, ker je kot aktualni predsednik dnevno prisoten v javnosti in skoraj ne potrebuje kampanije in soočenj kot ostali.
In tudi zato, ker se američani ne sprašujejo kdo jih vodi, ampak kako živijo; in kot zgoraj omenjeno, ja, živijo dobro ali bolje. Torej, zakaj menjati voditelja?

Življenje ni potica.

#377 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2019 - 13:24

Billionaires Officially Paying Lower Tax Rate Than Working People

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#378 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 03 november 2019 - 21:15

Cops Arrest Journalist After Venezuela Reporting

#379 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 669 prispevkov

Objavljeno 03 november 2019 - 23:15

Meni je težko gledati intervjuje z Elizabeth Warren. Res me je sram za njo.

i tried

#380 asix

asix

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 03 november 2019 - 23:37

rusija amerika jing jang
:)
svet je enostaven, dokler živiš le v svojem

#381 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 08 november 2019 - 19:54

Buttigieg in fourth, but a strong fourth

Haha, umru :D :D :D

#382 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 13 november 2019 - 00:00

ZDA ponovno zrušile še enega demokratično izvoljenega predsednika.

#383 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 284 prispevkov

Objavljeno 14 november 2019 - 12:13

Kakšna tipična butthurt interpretacija dogodkov kjerkoli v svetu. So ti ZDA tudi krive ker ti je zmanjkalo wc papirja? Pa seveda ne pozabit zganjat mizoginijo, ker je ženska na oblasti v Boliviji. #dontforgetmaggie

#384 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 16 november 2019 - 14:34

Skupno po volitvah ubitih že 150 ljudi

#385 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2020 - 21:26

Revolution of Values

Prispevek uredil/a: BBB, 28 januar 2020 - 21:27.

#386 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2020 - 10:23

Fak ta video je tok dober. Najljubša zadeva pri celotni kampanji mi je to, da je Bernie dejansko tako dober kandidat, s tako dobro zgodovino glasovanja, dela in načel, da mu nihče ne more do živega. Vsako blatenje ga okrepi. Iowa in New Hampshire sta že kar določena. Za naprej pa samo upam, da se ljudje prav čas obrnejo in da DNC ne bo izvajal kakih glupih potez kot pri prejšnjih volitvah. V Californiji so že težave z Independent stranko in potencialno omejitvijo dostopa do volitev dejanskim neodvisnim volivcem.

Najbolj me je v tem času razočarala Warrenova, ki se obnaša kot faking Hillary in mori z nekimi seksističnimi obtožbami, ki so seveda totalno mimo. Hillary pa tako ali tako brez besed. Da ima obraz pri takšni podpori in gibanju, ki ga ima Sanders, povedat, da ga nihče ne mara je samo podlo. Z izjemo ljube Tulsi, sem zelo razočarana nad predstavo žensk v teh kampanjah.

Na hitro to. Bo pa še zanimivo . :)

#387 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2020 - 22:24

Za naprej pa samo upam [...] da DNC ne bo izvajal kakih glupih potez kot pri prejšnjih volitvah.

Nja, ni šans, DNC je (še vedno) poln korporatistov, ljudi iz Boeinga, Blue Cross Blue Shield (zasebno zdravstvo), Goldman Sachs, Googla, vojaškega sektorja, naftne idustrije itn. ter (bivših) svetovalcev Hillary in Bidna. Bernie ima le podporo navadnih ljudi, mediji in establišment mu bodo nasprotovali do zadnjega - rahel namig kdo lahko dejansko "osuši močvaro".

Prispevek uredil/a: BBB, 29 januar 2020 - 22:24.

#388 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2020 - 21:27

Hehe Jimmy Dore, faca. Ma ja. Ampak mi je res všeč to progresivno gibanje, ki se ga DNC in še marsikdo bojijo. Najhuje je, da američani še vedno vidijo republikansko stranko kot desnico in demokrate kot levico. Demokratska stranka je dejansko desno-sredinska ali desna stranka v praktično vseh pogledih, le, da se vržejo na levo, ko pride do populističnih vprašanj. Torej se vidijo politiki, ki podpirajo vojne intervencije (okupacije), ekonomske sankcije, privatizirano zdravstvo in šolstvo kot nekaj čisto običajno levega.

Če ne bi bil njihov strankarski/volilni sistem tako neumno postavljen bi verjetno nastala kakšna nova konkurenčna stranka. Ampak dokler je tako, imajo nova gibanja več šans s poskusom reforme demokratske stranke. Tudi, če jim zdaj ne uspe se lepo vidi, da se gibanje krepi in da bo v roku 20 let ameriška politika doživela spremembe.

Mi je pa komično kako norijo v mainstream medijih ... predvsem načeloma progresivni voditelji novic - milijonarji na MSNBC, CNN ala tipa Rachel Maddow. Res ne morem verjet, da še vedno vlačijo v ospredje Bernie bros in Sandersov seksizem. XD S tem se delegitimizira izpostavitev dejanskih seksističnih izjav/dejanj in pravih feminističnih gibanj. Če je Sanders seksist, ki se je od začetka kariere boril skupaj z marginaliziranimi skupinami, kaj so potem praktično vsi drugi kandidati, ki z odločitvami in glasovanjem podpirajo krepitev revščine med najbolj ogroženimi skupinami, kjer so še posebej ogroženi otroci in ženske. Skrajno feministično. Res je ogromen problem pri gledanju širše slike. Kot sem rekla, samooklicane feministke so me pustile ravnodušno.

Ampak! Bi pa izpostavila nekaj novih obrazov na katere sem naletela ob spremljanju dogajanja. Ok Tulsi ni ravno nov obraz, me je pa izredno presenetila kako bold je ženska. Malo je zadaj kar se tiče zdravstva, kar pa nadoknadi z zunanjo politiko (ki je zame in za svet izven Amerike najbolj pomembna). Predlaga legalizacijo in ureditev trga z drogami in vloži tožbo proti Hilary zaradi blatenja in laži. Come on <3

Poleg nje je za izpostavit izjemna komentatorka Kim Iverson, ki ima res super kanal in prispevke (++ really hot). Priporočam spremljanje. Mogoče ravno prispevek, kjer govori o tožbi Tulsi proti Hilary. Tulsi Gabbard Sues Hillary Clinton. A Look At The Lawsuit. Mogoče na prvi pogled zgleda kot nepotrebna poteza, ampak je začetek nečesa povsem novega. Izpodbit in v ospredje spravit laži in debilizme zelo škodljive osebe. Upam, da se bodo tega poslužili tudi drugi.

#389 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2020 - 21:52

Aja ... ko si ravno dal video Jimmyja Dora. Meni en najbolj epic delov njegovega showa, kjer komentira Billa Maherja, ki ima kot gostjo Krystal Ball. Tudi Krystal Ball bi izpostavila kot eno boljših javnih oseb v ameriških medijih. Klik

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov