Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Še vedno devičnik?

odnosi devičnost

54 odgovorov v tej temi

#1 mon

mon

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2016 - 23:08

Star sem že skoraj 20 let še vedno pa sem devičnik oz. nisem še ničesar počel s fanti (sem gej). Pred nekaj meseci se mi ni zdelo s tem nič narobe, po nekaj pogovorih po raznih aplikacijah za dejtanje pa me je začelo skrbeti. Zdi se mi, da je že vsak nekaj počel, ko še niso bili polnoletni.

Res je da do sedaj niti nisem iskal razmerja (kar je pogoj, da bom kaj počel s fantom)... A zdaj ko iščem mi ni noben všeč oz. jaz nisem tistim, ki so meni? Na to še nisem pripravljen?

Kdaj ste vi izgubili devičnost? Kako je do tega prišlo? 

#2 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 602 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2016 - 00:42

Moj dobronamerni nasvet: ne hiti in ne obremenjuj se s tem (ni važno ali si star 15 ali 30 ali 60 let :))

Zase lahko povem, da sem nedolžnost izgubil po 20 letu starosti in niti malo nisem obžaloval, da se je to zgodilo "tako pozno". Ko sem 1x pri sebi spoznal, da sem pa sedaj čustveno in mentalno pripravljen in zrel za to (do nekih patetičnih najstniških zvezic mi res ni bilo) ter ko se je prvič zgodilo, pa lahko rečem, da ni prav nikakršnih problemov z neizkušenostjo. Kako seksati, se poljubljati, osvajati ipd., imamo ljudje že vgrajeno v sebi, saj smo seksualna bitja, in za to ne moreš biti nikoli prestar.

Torej, če si pripravljen in imaš že primernega kandidata: go for it; če imaš še kaj zadržkov, ni problema, prišel bo čas in začutil boš, kdaj bo najprimernejši. Za konec morda še to: aplikacije za dejtanje... eh.. nikoli jih nisem uporabljal, a verjetno ne zgrešim, če rečem, da so za "posebno" ciljno skupino. Če ti ni zgolj do sexa, ampak potencialno tudi do fanta, ti svetujem, da morda na začetku poskusiš kje drugje.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 160 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2016 - 11:09

Jaz se na tvojem mestu ne bi sekiral, izgubil jo boš, ko se boš za to sam odločil in bil na to pripravljen. Odvisno kakšen tip človeka si in kako gledaš na spolnost.

Ker marsikdo gleda na izgubo nedolžnosti le (tema o tem že obstaja v Moškem kotičku) z analnim odnosom, nekdo z oralnim odnosom, lahka zase rečem da sem imel prvi oralni odnos pri svojih zgodnjih 13 letih. Takrat je bilo še s sošolcem. :mrgreen: Pri 15-ih pa sem imel že prvi analni odnos (preko takratnih oglasov On-On v reviji Antena in preko MiRC chat kanala, ki je bil takrat popularen). Da sem začel zgodaj me ni nikoli motilo, najbrž me tudi ne bi, če bi v spolnost vstopil kasneje. Vsak se odloči sam zase. :)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2016 - 11:41

@mom

Ne sekiraj se. Jaz sem komaj tam pri 25ih začel migat. Prej niti študiral nisem nekaj na to-nisem pomislil oz vedel za te spletne strani oz kako priti v stik...Pa še faks, delo, glasba itd tako da sem bil vedno nekak polno zasedn...Pol pa sem le začel ;) In našel pravega...Ne skrbi, vse bo prišlo...

An eye for an eye makes the whole world blind.

#5 Ziga

Ziga

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2016 - 00:25

Jaz bom rekel samo to, da se sekiraš toliko, kolikor imaš časa in volje za sekiranje. Raje vloži to dvoje v kaj drugega, trenutno bolj pametnega. ;)

Ker si ravno omenil, da si skoraj 20 let star, predvidevam, da si na kakšnem faksu. Bom še v tej smeri in v povezavi s časom rekel - sekiraš se toliko, kolikor imaš časa za sekiranje. Jaz sem na faksu, kjer je vedno dovolj dela, da ni kaj veliko časa za sekiranje :) To bo prišlo potem enkrat ... neznano kdaj.

#6 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2016 - 19:03

@mon definitivno ni nič narobe če si 20 letni devičnik. Tudi jaz sem spolnost prvič izkusil šele po 20-em letu.

Me pa veseli tvoje razmišljanje oz pogoj, ki si ga navedel. Tudi moj je bil tak. Želel sm si, da bi imel prvi spolni odnos z nekom, s katerim bi tudi v naprej gradil skupno življenje.... in tudi da bi bil prvi spolni odnos res neko posebno doživetje. To drugo se mi je izpolnilo, prvo pa na žalost ne :?  ... zato res ne hitet s tem :)

#7 linebreaker

linebreaker

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2016 - 14:53

Mon, ne pozabi, da so različne aplikacije namenjene ljudem z določenimi interesi (bodimo realni, seks) in da se zaradi tega ustvarja mikroklima s svojimi standardi. Da ne omenjam tega, da se ljudje na internetu obnašajo drugače in imajo manj zadržkov pri sramotenju drugih. Ko Grindr vsem uporabnikom pošlje obvestilo v smislu "hej, morda pa ni najboljše, da žalite vse, ki niso supermodeli", postane jasno, da imajo aplikacije svojo lastno življenje, ki ni nujno v tvojem interesu. Raje se vprašaj, kako bi prijatelji reagirali na tvoje pomisleke. Verjetno bi bili razumevajoči, ker se s tabo ne družijo zaradi tvojih spolnih izkušenj :P

Če pa te kdo zavrne, ker imaš "premalo izkušenj" pa to več pove o njihovi pripravljenosti vlagati v odnose kot pa o tebi. Poleg tega je neumno iti v posteljo z nekom, ki očitno nima posluha za tvoje potrebe/vprašanja/želje.

#8 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 81 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2016 - 22:54

Tut sam sem še devičnik in se zaradi tega prav nič ne sekiram. Mel sem že (za mojo starost veliko tipom pre)visoko število fantov, pa še z nobenim nisem šel tako daleč, pa tut s sedanjim pomoje še en čas ne bo prišlo do tega. Seveda mam srečo, da je razumevajoč & pripravljen počakat. Ni vredno nečesa tako lepega (torej svojega prvič) zapraviti z nekom, ki te je v to prisilil, oziroma z nekom, ki te nima/ga nimaš rad. Torej se ne sekirat in počakaj, pravi bo že slej ko prej prišel. :)

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#9 Ajka

Ajka

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2016 - 22:19

isto pravim, ne se sekirat. vse pride v pravem trenutku.  :mezik:

#10 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2016 - 11:29

Vsakemu svoje, sama nisem glih za neko glorificiranje tega 'prvič'. Ker seks je 'prvič' tako nekako kot vse ostalo 'prvič'.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#11 Gost_origirl_*

Gost_origirl_*
  • Gostje

Objavljeno 19 marec 2016 - 18:36

Vse je enkrat prvič. Je pa res da se tega vedno spomniš. Ni pa to kak bav bav. Moj prvič je bil z moškim...Na to imam lep spomin. Je pa res da če imaš osebo rad si veliko manj živčen preden se za to odločiš.

#12 zanmik

zanmik

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2017 - 04:46

Kot piše naslovu, me zanima pri katerih letih ste vi imeli prvo zvezo. To me zanima saj sem sam star 21 let in še nikoli nisem bil tudi blizu.
Hvala za odgovore, Žan.

#13 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2017 - 13:51

Sam imam 33 let in sem šele sedaj pripravljen sprejeti kakega fanta blizu. Pri meni je bil osnovni konflikt v tem, da sem imel podedovano/vsiljeno prepričanje, da to ni OK. Tudi, če bi imel zvezo, bi ta hitro razpadla. Sedaj pa mislim, da se razrešil vse omejujoče dogme in bi fanta ponosno pokazal pred celim svetom. Počasi se bližam koncu puščave in prvo grmičevje že poganja:) Res je tudi, da sem izbirčen. Bolje en dober odnos, kot milijon slabih. Zvezo vidim kot nadgradnjo, ko se dve zadovoljni osebi dopolnjujeta. Raje sem sam, kot nesrečen v zvezi. Res bi rad, da bi se imela lepo in uživala v vsem mogočem. Zase lahko rečem, sem kvaliteta partnerja, ki ga želim. Če za začetek spoznam kakega novega kolega, je to korak v pravo smer. Res bi rad začutil in ne izsilil odnosa. Z majhnimi koraki v željeno smer:)   

#14 SanjamSanje

SanjamSanje

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2017 - 19:05

Prav tako 21, prav tako vedno samski do zdaj :) Včasih me mal stisne v smislu "nekaj zamujam", včasih pa sem kar ponosen na to, spet drugič pa jezen, da sem tolk zbirčen. Kakor pride :) Najbolj pa stisne okrog praznikov, ko so ostali poparčkani, ti pa sam poslušaš Mariah Carey All I want for Xmas is You - sam v sobi za kompom ... Ampak ja, še nikoli, nisi edini, ne skrbi ;)

#15 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 372 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2017 - 19:32

Sem mislil, da sem imel prvo resno zvezo nekje pri 22. 

Sedaj lahko rečem, da sem šele pri 26 v resni vezi. (seveda z drugim).  Preden se je fant preselil k meni nisem imel pojma kaj pomeni resna zveza :D

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 19 avgust 2017 - 19:33.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#16 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2017 - 20:43

Pri 17-ih. 

Kar se dileme avtorja tiče. Tam do 22-23 se mi zdi bazen izbire najširši. 

Potem se obrazi pričenjo le še ponavljat, tisti ki imajo kaj ponudit so zasedeni, ostanejo v glavnem masa, ki je z razlogom samska.

Sicer pa dobra slika BBB, odraz današnje dekadence.

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#17 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 369 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 08:42

Obremenjeval se bos tako ali tako. Ziveti je enako frikirat the fcuk out glede stvari. Ce si v vezi te skrbi samo drugo sranje, kot ce si samski. In obojno obremenjevanje je pristno. Tko da ... :D Ni recepta za nikogar. Eni so samski z razlogom, drugi se zagnezdijo v veze, ki jih ne osrecujejo. Tretji so v vezi in "v drugih ljudeh" hkrati. Ampak -vsi- smo samo ljudje.

J'ai créé un monstre, et maintenant je dois vivre avec.

#18 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 602 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 11:33

@Inspirion Dekadenca?

Bolje da ljudje, ki niso pripravljeni na razmerja, ostajajo dlje samski, kot pa da se čim prej zaobljubijo nekomu, ker se tako pač spodobi ter zato ker "ja kaj bodo pa sosedje rekli". Neko prisilno parčkanje vodi potem do katastrofalnih zakonov, travmatiziranih otrok in dejstva, da smo Slovenci med prvimi v družinskem nasilju in samomorih.

#19 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 15:11

Jap. Dekadenca.

Ostati samski, ker nisi pripravljen na razmerje, pomeni imet odgovornost (do sebe in do drugega), kar pa res mislim da ni vzrok. Danes je pač lastni užitek na prvem mestu, odgovornost se skriva daleč zadaj. Biti samski je lažje, boljše, bolj ustreza narcisoidemu tipu človeka. Tako da ja - dandanašnja dekadenca.

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#20 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 602 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 16:10

Nasprotje od dekadence je po tej logiki trpljenje in odrekanje (lastni užitek je na zadnjem mestu), kar je po kršansko zelo virtuozno, življenjsko pa močno sfaljeno. Za kogar je biti samski res lažje in boljše, naj izbere lažjo in boljšo pot - razen če je bedak. Potem naj izbira težjo in slabšo pot. In greni življenje sebi in sebi bližnjim. Oh, dekadenca še nikoli ni bila tako preprosta :)

Kot da v veze hodijo le altruisti, lepo te prosim...

#21 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 18:49

A je kdo rekel da "le"? Jemlješ napisano malo iz konteksta oz. spet po svoje? O korelaciji med enim in drugim govori tolko študij, da prični brati. In gotovo je večja povezava med alturizmom in osebo, ki je v zvezi kot pa obratno. Pa glede na domnevano ozadje tvoje replike - priznam, da mi pogovor s teboj pač ni toliko zanimiv, da bi ga želel privatno ali javno na forumu. Guilty.  ;)

#22 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 602 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 23:22

Vedno po svoje  :gay:

Domneve, domneve :) Ne skrbi, nisi ne prvi ne zadnji, ki je moje nestrinjanje z nekim konceptom zamenjal za neodobravanje avtorja tega koncepta. Danes se morda tu s teboj ne strinjam, jutri se bom v neki drugi temi s teboj že strinjal, pa pojutrišnjem v spet kakšni tretji ponovno ne, a nikoli ne bo v ozadju moj osebni pogled na tvojo persono kot tako. Na ta forum ne hodim sklepat novih prijateljstev.

Pa ne me narobe razumet. Tudi zame je veza nekaj lepega, celo veliko boljša od samskega življenja (zato pa sem v njej), a vsi ljudje pač niso taki. Pri nečem tako subjektivnem se očitno le ne počutim dovolj egocentrično superiornega, da bi mi padlo na pamet samske ljudi obtoževat' dekadence in egoizma.

#23 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 81 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2017 - 00:33

Zakaj je to, da ne siliš v razmerja, če na njih nisi pripravljen, dekadentno? Do koga oziroma za koga točno? Saj nihče ne nazaduje.

Prispevek uredil/a: ChasingKites, 21 avgust 2017 - 00:33.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#24 Dejan18

Dejan18

biskvitek

• Člani
  • 34 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2017 - 09:39

Jesus, kolk enga filozofiranja, pol se pa folk sprasuje zakaj je samski pa nikog ne najde... mal manj komplicirat pa filozofirat pa bo...

#25 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2017 - 16:16

Zakaj je to, da ne siliš v razmerja, če na njih nisi pripravljen, dekadentno? Do koga oziroma za koga točno? Saj nihče ne nazaduje.

Zdaj smo že pri siljenju v razmerja? :) Nazadujemo kot družba - v večini pogledov in odmik od kakršnekoli odgovornosti in v ospredje postavljati kakršnikoli užitek je (samo) en kazalec tega. Reči to na LG forumu pa je kot udariti v osje gnezdo, kar se je tudi izkazalo.

Sicer ne razumem po kakšni logiki je bivši tema "Kdaj ste imeli prvega fanta" združena z "Še vedno devičnik". Moj odgovor se je nanašal torej na tisto.

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: odnosi, devičnost

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov