Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Prvo igranje videoigric

11 odgovorov v tej temi

#1 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 31 december 2015 - 22:11

Živjo!
Upam,da sem v pravi temi.

Kakšno je bilo vaše igranje in katera je bila vaša prva naprava?
Katera igrica vam je ostala zelo v spominu?
Jaz občasno še vedno poprimem za legendarni FamilyComputer aka Nintendo

Špili? DonkeyKong, SuperMario, Zelda, ...

Najbolj je bilo, ko smo se družili in igrali cele dneve in noči ter morali pihati, ker se je prah nabiral v disketarju ; da o tem, da kako so diskete razpadale in smo jih limali s selotejpom ter špricali z WD40 ter kako nisi uspel shraniti igre ne govorim....

Kaj pravite na omenjeno http://www.racunalni...kar-20-let.html ?

Dino je to lepo opisal v svojem videoblogu 

A kdo ve za kakšno mavrično PS4 pri nas da se prodaja?

Lp

#2 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 340 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2016 - 20:13

Hjuuuu, nevem točno... Blo je tam okrog mojega 5 leta (se pravi 1993), ko sem pri botru igrala Wolfenstein 3D. Blizu imam še spomin nekih formulc na 486ki. Spomnim se, da so ble komande j - levo, l - desno in i -gas. Ker kot 5 let stari mulci nismo imeli motorike, da bi igrali samo z eno roko se spomnim, da smo v tipkovnico tam kjer je bil i za gas in potem z vsakim kazalcem posebej za levo in desno. :) Tiste 5 inčne diskete so pa itak zgodba zase. :D Bi rekla, da sem gejmerka 4 lyfe, ampak samo glorious pc gaming master race. Konzole mi nekako niso blizu. Največ časa sem verjetno zagonila za World of Warcraft, ki sem ga skupaj igrala več kot eno leto (/played). Regret nuffink. Najjače je bilo v prvem tieru Cataclysma, ker sem igrala holy palata, ki je bil v WOTLK jako dolgocajten, v Cati je bil prov nesramno overpowered in jst nesramno dobra in sm takrat progressala v enem arabskem guildu in umirala od smeha na ventrilu ko so zadeve postale intenzivno strastne. 

Čeprav ... moja prva konzola je bila Sega Master System II. Sonic the Hedgehog in Global Gladiators to the max dokler nisem dobila svojega prvega peceja. Solid Snake je bil moj childhood hero. Še vedno imam tole naštimano za zvonenje na mobilcu. Vse mimoidoče vedno kap ko me kdo pokliče. :D

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#3 agraphia

agraphia

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2016 - 13:31

Čeprav ... moja prva konzola je bila Sega Master System II. Sonic the Hedgehog 

THIS! To je blo top :) in ta vrag po vseh teh letih še vedno dela.

Enkrat sem iz obupa in nostalgije kupila Sonic igrco za PC.. ni isto.

No, začelo se je s 5 inčnimi, črno belim računalnikom in igramim Alley Cat in F1. Nadaljevalo se je s Sego in potem počasi PC. Igralo se je pa svašta! Vem, da sem dobivala presnete CD-je sodelavca od očeta, ki je potem to nasnel in je bil cel žur z igricami :)

Najbolj se zdajle spomnim Twisted Metal, kjer razsuvaš avtomobile, to je blo fun :D pa American Wasteland (Tony Hawk) ipd., jaz sem bolj pussy za špile. V prihodnjem letu pa imam obljube cimrov, da bomo skupaj igrali LoL.. če bo moja služba to pustila :D

Nekje vmes sem pozabila omenit še Nintendo; to tudi še kar dela. Sicer je ostala točno samo ta disketa, ki je bila v njem, ampak nič ne de! Človek hitro pade nazaj not :)

#4 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2016 - 23:51

Idoru, ti si res https://www.youtube....ch_query=carica

gamer je za tiste, ki imajo smisel za marsikaj  :juhej:

#5 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

redni gost

• Člani
  • 323 prispevkov

Objavljeno 17 april 2016 - 10:46

Moj prvi stik z digitalno igro je bila neka dirkačina na avtomatu v neki gostilni. Žal se ne spomnim naslova, ampak mislim da bi lahko enkrat raziskal. Bila je prvoosebna, avto je bil rdeč in zgoraj na zaslonu je bila črta, ki je kazala koliko še manjka do cilja.

Potem je sosed kupil Nintendo NES, kjer sem igral Super Mario Bros in Rad Racer. V osnovni šoli smo imeli C64, kjer sem igral eno izmed 19xx strelskih iger. Prva naprava za igranje, ki sem si jo lastil je bil 486, moja prva konzola je PS2 in moja prva konzolna igra Gran Turismo 3.

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 17 april 2016 - 10:46.

#6 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 17 april 2016 - 18:14

Hu, leta in leta nazaj, ko sem dobil svojo prvo konzolo v lajfu (neki podobnega kot Nintendo ta na TV). Tisto sem prešpilal in prešpilal. Se spomnem tistih "disket", ki si jih moral prej spihat, da si bil prepričan, da bodo igre prijele. Nato p prvi PC 286, na katerem sem lahko igral samo zlo zlo nezahtevne igre, s 386 pa se je začelo igranje: Prince of Persia, Prehistorik 1 & 2, Commander Ken, Dave, Doom 1 & 2, Wolfenstein... Pa vse do dananjih dni, ko sem skoraj povsem opustil igranje iger.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#7 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 18 april 2016 - 19:54

To so bili časi, yo....

Hočeš reči, da si prerasel omenjeno zadevo?

#8 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 15:23

Nisem prerasel omenjeno zadevo. Pač, igram kolkor pač igram. Včasih sem lahko tudi po cel dan presedel za računalnikom ali takrat še za family computer-om. Sedaj pa mi ni več. Pa tudi če gledam, sej ne znajo več dobrih iger delat. Pa tudi sistemske zahteve novih iger so sedaj "sky high". Ravno nekaj dni nazaj sem si naložil na komp eno igro izpred let. Toda nekako se je ne morem lotit spet obračat.

#9 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 19:03

Drži, danes ne znajo več delati dobrih iger.

Niso več tako poučne in da razmišljaš, predvsem pa nimajo več duše kot so jo imele.

Se strinjaš?

#10 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 20:08

Se popolnoma strinjam. Recimo na Family computersih in podobnih starih zadevah, si moral res razmišljat, kako naredit neki level, ubit šefa in podobno. Danes pa je večina iger narejenih na principu, ki mu jaz rečem SHOOT TO KILL. Samo streljanje. Sej ne rečem, sem tudi sam preigral ogromno streljačin. Samo to kar pa danes delajo pa je poraz.

#11 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 29 november 2016 - 19:55

Točno tako!

Lepo si tole napisal.

Zanimivo, da je pa Nintendo naredil repliko ,kar je komentiral tudi vloger Dino

#12 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2020 - 10:34

Kultna igra Super Mario letos praznuje 35. rojstni dan! Preden je postal Mario, je bil Jumpman. Preden se je pojavil kot glavni junak videoigre Super Mario, je nastopal v arkadni igri Donkey Kong Junior. To je tudi edina igra, v kateri nastopa kot antagonist. Igro, v kateri je glavni junak, je dobil leta 1985, zato Super Mario letos praznuje 35. obletnico. Ob jubileju smo se vprašali, zakaj je igra tako uspešna, kakšni so vzroki, da vedno znova navdušuje nove igralce in kakšen bi bil Mario, če bi nastal leta 2020. 

Več v prispevku :

Nintendo portal in opisi iger : 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov