Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dilema

99 odgovorov v tej temi

#76 linebreaker

linebreaker

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 23:42

No, zmotil me je ta refleks; 65 in 18, haha, kaj pa si mislite.

če odgovorim resno, invalid, težko ti damo konkreten nasvet, ker ne poznamo okoliščin dovolj dobro.
Ne vemo, kakšen odnos imata s tem fantom. In nekako tudi nočem posegat v zasebnost in vlečt ven podrobnosti.
Razumem, da te je strah, da bi te izsiljeval. Ne vem pa, s čim točno bi te lahko izsiljeval, če gresta kdaj na čaj (spet odvisno, koliko že vesta o drug drugemu). V kolikor imata zgolj platoničen odnos ne vidim potenciala za izsiljevanje.
Morda se izkaže, da se v živo obnaša drugače in to reši dilemo.

Glede zakonskega stanu pa ne morem reči veliko. Ali si se kdaj s partnerico poskušal o tem pogovoriti in kako misliš da bi reagirala?

#77 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 30 marec 2016 - 16:18

- Kdo pravi da je Invalid pomoči potreben? Če bi bil kdo pomoči potreben, bi bil bolj verjetno mladenič, ki bi bil z njim v stiku. Predpostavljam, da je mladi fant čustveno, materialno, izkustveno itd v slabšem položaju od 65-letnika. Čeprav v tem primeru ne nujno, se mi zdi :-)

- Ne gre za zgražanje nad promiskuiteto, gre za zgražanje nad varanjem. Če se zmeni z ženo, lahko spi s komerkoli hoče (ki hoče z njim).

- Žal ne govorim v imenu cele LGBT skupnosti - "LGBT scena" ni napisala nobenega prispevka, vsi prispevki so delo posameznikov.

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 30 marec 2016 - 16:19.

Un novio no, pero un ex es para toda la vida.

#78 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 30 marec 2016 - 22:59

No jaz sem še iz tiste ˝tastare˝ šolo kar se tiče razmišljanja o skoku čez plot in avanturah in jih ne podpiram! Ampak, če ti je do avantur, potem se loči in živi življenje brez obveze do svoje žene. Če imaš ženo resnično rad ji ostani ZVEST. Če žena pristane na tvoje avanture je pač samo en + zate. Torej NE VARAT, če je pa žena ZA take stvari, pa ne bodi presenečen, če bo tudi ona tebe kdaj prevarala oz v tem primeru imela avanturo z drugim moškim/žensko.

In ta prispevek je SAMO moje mnenje :)

#79 Srecko1

Srecko1

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 29 april 2016 - 09:52

Scorpijo, kako se je odvilo?

#80 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 29 april 2016 - 10:39

Vidim da vas ima kar nekaj izkušnje z Sirijci in podobnimi.
Sam imam izkušnje z Nigerijcem in Sirijcem.

Z Sirijcem se je zgodba relativno hitro zaključila. Pisala sva si na grindrju medtem ko je bil že v azilnem domu v EU. Da je v azilnem domu mi ni povedal, mi je pa povedal da je iz Sirije. Nisem kaj veliko spraševal kaj počne v Evropi. Povedal mi je le da je študent angleškega jezika. Iz azilnega doma je imel izhode, zato sva se enkrat dobila pri meni. Malo sva čvekala, seksala,... zelo simpatičen tip. 2x sva šlat tudi skupaj žurat. Nekega dne mi je samo omenil, da bi se možnosti njegovega nadaljnjega bivanja v EU zelo povečale, če registriram z njim v partnersko skupnost.

Odgovril sem le da zaenkrat nisem pripravljen tega storiti, kaj bo pa čez par let pa ne morem reči. Od takrat nisem slišal več besede od njega. Enkrat sem ga srečal v gay klubu z enim zelo starejšim možakarjem. Me je pa lepo pozdravil :) Kasneje sem izvedel in tudi videl da dela za BelAmi...

Spoznal sem tudi Nigerijca. Ko sva se spoznala, je bil že 6 let v evropi. Iz Nigerije je pobegnil ko je imel 19 let. Rekel mi je, da je njegov oče diplomat in da živi in študira tukaj. Dobivala sva se zelo pogosto, seksala, žurala, hodila na izlete. Nič se mi ni zdelo sumljivo, bil je dobro založen z denarjem, spravil sem ga povsod karmor sem hotel. Nato mi je nekega dne povedal da je zaljubljen vame. Nisem bil presenečen. Rekel je tudi, da mi ima nekaj za povedat. Takrat sem doživel malo večji šok. Rekel je, da je poročen z evropejko in je že skoraj pri koncu postopka ločitve in da mu grozi deportacija iz EU. Sicer ni omenil nobene partnerske skupnosti z mano ampak sem nekako čutil pritisk. Težavo je potem rešil z njegovim drugim prijateljem, ki se je strinjal s tem da registirata skupnost. Trenutno živi skupaj s tistim prijateljem in občasno imata nenapovedane obiske policije, ki preverja če je njuna veza zaresna.
Jaz pa sem njegov zelo dober prijatelj :)

Na kraj pameti mi ni padlo, da bi s komerkoli skočil v partnersko skupnost samo zato, da mu omogčim da ostane v EU. Ne rečem da tega ne bi bil pripravljen storiti, če bi bil zares zaljubljen v nekoga ampak na prijateljski ravno to žal ne gre. Občasno pa tudi sam dobim na gayromeu kakšna čudna sporočila iz afriških držav, ampak jih preprosto ignoriram.

Vsi ki ste tako proti varanju pa sebe vprašajte, če bi bili vi pripravljeni v ločitev z ženo s katero živite 20-30 let, imate otroke, skupno premoženje, potencialno žena skrbi za vas ker ste invalid,... in to vse samo zato ker si na stara leta zaželite občasno izkusit nekaj, kar je takrat ko ste bili vi mladi bilo veliko težje dosegljivo? Zgražanje nad starostno razliko 18 let in 65 let je brezveze. Tip je star 18 let, torej je odrasel in odgovoren sam zase in ve kaj počne. Kakšen je motiv njegovega početja pa ne vem....

Izkušnje, izkušnje....

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#81 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 29 april 2016 - 11:37

Kaj bo invalid storil je seveda njegova osebna odločitev...
Osebno pa tebe fantek_4_u vprašam ali je tebi varanje nekaj čisto ok dejanje. Kaj pa zvestoba? Ta nima nobene vrednosti? Če ti nekaj ni všeč v življenju, ali pa da ti zadiši nekaj novega je torej najbolše skočiti čez plot??
Nebi bilo bolj primerno se pogovoriti z ženo in se nekako vskladiti? Iti mogoče v odprto vezo, kar je še vseeno bolje kot varanje.
Napisal si: potencialno žena skrbi za vas ker ste invalid... torej za vso to skrb bi ji poplačal s skokom čez plot...??

Za izkušnje bi pa jaz povprašal starejši par, ki je dal skupaj ogromno stvari, vojno, mogoče pa tudi revščino... da bi onedva povedala kakšne so vrednote zakona in zvestobe pa kolikokrat sta v krizni situaciji pomislila na varanje...

#82 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 29 april 2016 - 12:50

Milkyway: Zvestoba je pomembna vrlina. Daje vezi dobro mero stabilnosti.
Seveda se je v njegovem primeru najbolj pametno pogovoriti z ženo, iti v odprto vezo, iskat druge rešitve ki bi bile najmanj stresne za oba. Ampak recimo, da se njegova žena ne strinja z nobenim od teh kompromisov. Gospod do mladeniča ne goji nobenih čustev, samo seksualno energijo. Zaradi neke seksualne energije do nekoga se vsaj jaz ne bi ločil. Ljudje smo seksualna bitja. In ne obsojam, če nekdo skoči z nekom med rjuhe samo zaradi seksualne privlačnosti. Tako pač je. Če se vmes razvije ljubezen je pa druga zgodba.

Tudi sam sem varal in mi je bilo odpuščeno in tudi bil sem prevaran pa sem odpustil. Moje razmišljanje je takšno iz čisto preprostega razloga. Statisika. Osebno ne poznam nikogar, ki ne bi vsaj enkrat skočil čez plot ali bil prevaran. Takšno je realno stanje in s tem se je pač bolje pobotat kot pa obsojat in moralizirat.
Obsojanje in moraliziranje nečesa kar je praktično vsakdanje v našem svetu požre ogromno življenjske energije.

Ne trdim, da so vsi takšni ampak za vsakega prizvamem, da je sposoben skočit čez plot. Izkušnje pač... Zelo verjetno se bo tudi tebi zgodilo, da boš prevaran ali varal. Nič osebnega, pač govorim iz izkušenj. Č
Če pa nikol v življenju ne boš prevaran ali ne boš koga prevaral, boš pa eden redih srečnežev in ti bom pošteno zavidal.
To da bo ženi poplačal njeno skrb nad njim z skokom čez plot je neumno reči. Če bo ženi zaupal svoje želje in jih bo ona ignorirala in ne bo sprejela nobenega kompromisa, je to ravno tako egositično kot varanje samo.

#83 Dejan18

Dejan18

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 29 april 2016 - 18:23

Pa prakticirate zasciten sex s takimi "sumljivimi" osebami?

#84 Ravens

Ravens

piščan'c

• Člani
  • 167 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2016 - 00:44

In ta prispevek je SAMO moje mnenje :)

Ni samo tvoje mnenje. :mezik:

Trenutno živi skupaj s tistim prijateljem in občasno imata nenapovedane obiske policije, ki preverja če je njuna veza zaresna.

:kaj: Upam, da sem prav prebral... Kaj ima policija s tem, da preverja, če je zveza dveh oseb "zaresna"? Koga to briga?? A je to sploh dovoljeno? Pa saj to je poseg v zasebnost in intimo! In kako se preverja objektivno "zaresnost" zveze? So tam trikrat na teden v spalnici in gledajo, kako seksata?? Mislim, resno me zanima, v kakšni državi se grejo kaj takšnega... Adijo pamet. :zmesan:

#85 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2016 - 19:29

Ravens: To preverja policija za tujce. Prijatelj je iz Nigerije in si želi ostati v Evropi. Kar pa za državljane tretjega sveta ni tako preprosto.

#86 Scorpijo

Scorpijo

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 00:49

Pozdrav vsem,

Nevem če še kdo tole bere ampak pač moram dati iz sebe. Lahko mi rečete egoist, ker ko imam probleme pridem sem in težim drugače pa me ni... Trenutno sem v stanju ko mi je vse vseeno v bistvu. Ko sem nazadnje pisal sem mislil, da je zgodba končana bilo je ok živel sem dalje..bolj ali manj normalno. Z tem fantom sem ostal v stikih ker pač nisem mogel čisto prekiniti. Bili so to tesno prijateljski pogovori o vsem mogočem. Tu pa tam sem mu priskočil na pomoč z nekaj 100€ čeprav ni prosil sem pa vedel da rabi. Trudil sem živeti normalno svoje življenje, medtem kupil hišo katero renoviram in se selim čez kaka dva meseca razvil svoje obslužbene dejavnosti do meje ko še lahko obvladam, našel vmes tudi krasnega fanta iz Slovenije ki me je imel celo rad... V tistem trenutku sem si rekel da  sem v življenju dosegel vse kar sem si želel, kaj več bi bilo že pocukrano. Skratka kje je problem? Nikoli nisem nehal sanjat o njem rezultat je bil da sem končal vezo tu ker ni bilo pošteno do tega iz Slovenije, da ga zavajam. Krasen fant je bil ampak ne morem mu dati tega kar bi moral oz tega kar čutim do tega iz Sirije.

Nedavno par dni nazaj sem se vrnil iz službene poti iz Nemčije, kjer sem imel malo preveč prostega časa in sva se dobila s tem mojim Sirijcem. Že sami pogovori glede sračanja in pričakovanje da se bova končno videla so iz mene naredili čustveno razvalino. Ko pa je stopil iz vlaka takrat pa......solze pri meni in njem, objem katerega še vedno čutim in najlepših 20 ur mojega življenja. Sploh ni to kar sem pričakoval ampak mnogo več, mnogo mnogo več....Idealen v mojih očeh v vseh pogledih. Ne govorim o sexu čeprav je tudi tam štimalo v nulo ampak je to resnično čisto postranska zadeva, nepomembna. V meni je vse oživelo še intenzivneje kot prvič, jočem kot dež odkar sem se vrnil domov. Ne morem ga pozabit! Tako zelo ga imam rad da niti razložit ne morem..Naredi sem tako napako, da ga nisem spravil sem da bi se najraje kr fental... In realnost je sedaj drugačna, tudi njegova družina je prodala skoraj vse kar je lahko, da so mu pošiljali denar za šolanje in končal je to prvo izobraževanje jezika-mimogrede je eden najboljših študentov nemščino obvlada že v nulo. Ima še eno leto tega izobraževanja nato pa naprej in ker je bil uspešen je dobil neke vrste štependijo in sobo v internatu. Sedaj tudi njegova družina pričakuje, da se bo to obrestovalo in jim bo enkrat lahko vrnil oz pomagal... Selitev v tem trenutku ne pride v poštev čeprav si želi jaz pa tudi. Čuti tudi močno dolžnost pomagati svojim. Predlagal je da se jaz preselim gor kar pa je spet problem ker je moje področje dela tako vezano na našo klinčevo državo da verjetno oz ziher gor sploh službe nebi dobil, vsaj na tem področju. On pa ima relano zelo dobre možnosti za službo ko konča šolo in plačo ki bo prekosila tudi mojo tu. Ampak resno razmišljam o možnosti da bi šel, seveda če bi našel delo. Dejansko mislim, da bi lahko pustil vse kar imam tu in šel samo da bi bil z njim. Pa tako sem bil prepričan, da sem zakoreninjen v kraju kjer živim in navezan na ljudi da nebi nikdar šel, ampak če bi mi nekdo rekel da imam delo gor in sem z njim....letim z prvim letom v Nemčijo. Nevem no... moral sem dati spet to iz sebe, ne zamerite mi. Vse skupaj ko sem še enkrat prebiral svoje pisanje od prej in zdaj izgleda kot neka limonada ampak žal je to moja realnost. Ko človek že misli da ima vse in je srečen se ti v dnevu  življenje obrne na glavo in se počutiš kot da nimaš nič... Moje vprašanje je samo kako naj to prebolim is se sprijaznim z resničnostjo oz realnostjo???

#87 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 303 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 11:40

Zakaj bi pa rabil karkoli prebolevat? =) Možnost imaš, glede na napisano ti svetujem da greš za tistim kar čutiš, v nasprotnem primeru bo tvoj obstoj samo o 'kaj pa če' in 'kako bi bilo če bi bilo.' Drugim boš lahko lagal, da si srečen sebi nikoli.

In ko smo že pri sreči, ti je želim obilo.

Prispevek uredil/a: idoru, 24 januar 2017 - 11:40.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#88 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 12:08

Emm nevem če je res tako enostavni "iti za tem kar čutiš".
Kot je napisal: kupil hišo, služa oz katiera ok, kompleksno področje izobrazbe itd. Veliko dejavnikov kateri lahko zelo omajejo življenje.
Kaj če gor ne dobi službe? Če veza razpade? Kar veliko je na kocki.

Mogoče bi najprej poizkusil z vezo na daljavo. Sicer je res zelooo neugodna situacija, vendar če bo to delovalo, potem bi lahko kasnejše skupno življenje tudi super delovalo (ali pač??!)

Vsekakor ti tudi jaz želim obilo sreče :)

#89 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 303 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 13:36

Nihče ni rekel, da bo enostavno. Odločitev je samo prvi korak. 'Kaj pa če zveza razpade' - a ni to riziko za vsakega? Glede na to, da ga je v prejšnjem odnosu spremljala senca tega fanta ne vem kako bo v bodoče s tem. Službo menjat danes je pa še najmanjši problem.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#90 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 13:44

Hm, ne vem, če bi tole spadalo pod to rubriko, vendar bom objavil svojo zgodbo tu, ker vidim, da se omenja tudi veze na daljavo. 

Začelo se je pred kakim msescem. Na Romeu mi je nekdo pisal. Ko sem mu odpisal, se je predstavil kot vojak Ameriške vojske. Ok, hitro sva navezala stike preko maila, in si tako dopisovala cel mesec, mogoče več. Od začetka, sem bil skeptičen glede teh vez na daljavo, pa sem se odločil, da vseeno poskusim - saj izgubit nimam kaj. No kmalu sva se odločila, da bova probala vezo na daljavo. Vsak dan se mi je zdelo, da sem bolj zaljubljen vanj. Nekega dne pa mi piše, da bo kmalu šel na dopust in da se boprišel k meni v Slovenijo. Jaz sem bil čisto iz sebe od presenečenja. Čez kaka dva dni mi piše, da je že v Londonu (UK) in da mora zaključit samo še raport, ki naj bi mu vzel kak slab teden, nato pa pride (in to ravno danes) k meni. Naslednji dan mi je poslal mail in v njem potrdilo o nabavi letalske karte (od neke XY letališke agencije). 

Potem pa se je začelo. Kar na enkrat mi je rekel, če bi mu lahko poslal nekaj denarja, da rabi za svojo plčo (ker kot je rekel, mora preden jo dobi plačati vojski neki znesek - ne vem točno kaj toda baje kot nek davek ali kaj). Ker sem trenutno brez službe, sem mu to razložil in da mu pač ne morem poslat nič denarja. Pa mi je odpisal, naj mu pošljem ves denar ki ga imam, da mora plačat nekje 950$ da lahko dvigne svojo plačo. In dejal je naj pošljem preko MoneyGram-a. Bolj sem mu razlagal, da mu denarja ne morem poslat, bolj mi je težil. No, po nekaj dnevih njegovega teženja pa sem se odločil raziskat vso zadevo. In ugotovil sem, da Ameriški vojaki ne rabijo nobenega davka plačevat vojski za svojo plačo (in da je dosti takih primerov, ko s tem hočejo nepridipravi ljudi nategnit za denar); Da je MoneyGram rvno pri scammerjih najbolj popularen, saj dejansko najhitreje tako dobijo denar. Vse to sem mu napisal, kaj sem ugotovil, toda on še kar ni prenehal. In je rekel, da če ga imam res rad, mu bom denar poslal. Tega mi je bilo zadosti, zato sem začel raziskovat naprej. Pogledal sem mail, v katerem mi je poslal kao potrdilo o plačilu karte. Dodobra sem pregledal vse podatke in videl, da je napisan tudi čas leta in pristanek na Brniku. Zato sem si vzel pet minut časa in poklical na letališče Brnik ter se pozanimal, če prispe kak let iz Londona oziroma iz Amsterdama tisti dan ob tisti uri. Toda odgovor je bil negativen. Zato sem šel tudi na spletno stran letališča, kjer je on "kupil karto" ter pregledal vozni red za smer Slovenija in tudi tu ni bilo nobenega leta ob tej uri. Ha, še ena laž. Aha, potem mi je tudi padlo v oči, da je on pisal iz gmaila, kar pa je v US vojski nedovoljeno, saj ima vsak vojak svoj mail, in vsak vojaški mail se konča z končnico (.MI).

Vse to sem mu povedal in je še kar vztrajal - vem, lahko bi ga blokiral na mailu, toda nekako sem mu hotel vrniti. On pa še kar fehtal za denar. Potem sem mu pa rekel, da če hoče da mu pošljem denar, naj se pokaže na videochatu (Gmail, Skype...). Toda nikakor ni hotel tega naredit. In mel skoz izgovore, da kao da ne more, da nima kamere... No predvčerajšnjem pa mi je spet pisal in težil za denar, ter kolk ma mene rad in da noče da bi to propadlo... No, ker pa se mi potem ni dalo več ukvarjat z njim, pa sem mu napisal, da mi naj neha pisat in sem ga poslal - sej veste kam. No zdaj pa imam že dva dni mir pred njim. V skrajnem primeru pa ga bom blokiral na mailu. 

Kar sem hotel s tem povedat, morate bit zelo pozorni, s kom se menite in se tudi neglede na to ali mu zaupate, malce bolj pozanimat o osebi s katero se menite. Tudi če vam pošlje "svoje" slike, to še ne pomeni da je to dejansko ta oseba. Kot sem zasledil na neki strani, je ogromno takih ljudi, ki se pretvarjajo da so nekdo drug (scammerji - predvsem se pretvarjajo da so ameriški vojaki), samo da bi se dokopali do denarja. Kot sem prebral, so jim ljudje tolko nasedli, da so jim poslali tudi rekordnih 70.000$ (eni osebi). Kajti njihov način je tak: izberejo si žrtev, ter jim začnejo pihat na dušo. Ne bojo takoj rekli za denar, ker to bi bilo preveč očitno. Ko se žrtev dodobra omehča (to ocenijo), pa najdejo en izgovor, da se dokopljejo do njihovega denarja. Torej se toliko igrajo s človeškimi čustvi, da ta žrtev nasede njihovim besedam. V mojem primeru pa je tako, lahko se je igral/a z mojimi čustvi, kar pa se denarja tiče pa sem zelo previden komu ga dam. Iz te izkušnje, sem se odločil, da se vez na daljavo več ne grem. In da se bom posvetil samo slovenskim fantom. 

No ja upam, da tole vse vsaj malo paše v to temo. Kajti, če pogledam naslov Dilema, sem bil tudi jaz v dilemi, kaj pa če je to resnično ta človek, in da res rabi pomoč. Toda malo raziskave, je potrdilo, da to ni to in da je bil to nekdo drug. Zato tudi vam polagam na srce, predvsem tistim, ki se greste vezo na daljavo, da malce pazite nase in na svoje premoženje.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#91 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2017 - 15:42

Še vedno se gre za to da je tudi tukaj ustvaril nekaj in da bo zaradi njega vse pustil in šel v Nemčijo.
Seveda je to riziko vsake veze. Vendar, da se ti to zgodi nekje v tujini (kjer mogoče nimaš službe itd) je ta riziko še toliko večji.
Pa tudi glede službe težko verjamem, da je tako lahko nadomestljiva. Pa tudi ko imaš enkrat kariero na dobri poti je rizično pustiti to. Kaj pa če nebo več take priložnosti.

Definitivno ima tvoj primer Scorpio zelo veliko if-ov.

Omicorn30 razlika med tabo in Scorp-ijem je, da ga on osebno tudi pozna.
Je pa res, da ni vedno vse za verjet na prvo žogo. To sem se tudi sam naučil iz prve veze.
Me pa tvoj zapis niti ni tako zelo presenetil, ker je skoraj na vsakem koraku kakšna taka zgodba. (Ali pa ti take zgodbe servira mama, ki očitno preveč gleda TLC)

#92 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2017 - 11:53

@Omicron30

Si dobro napisal tole. Naj vas ne zavedejo lepe slike tiča itd+sladke besede. Mnogi nasedajo takim potegavščinam. Veliko je tega...

Prispevek uredil/a: PikiMiki, 25 januar 2017 - 11:54.

An eye for an eye makes the whole world blind.

#93 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2017 - 12:38

Sej vem PikiMiki, zato pa sem napisal to. Ok, drugače je če človeka osebno poznaš. Tisto je druga stvar. Nekateri pa znajo bit naivni in nasedat lepim besedam in slikam. In kot si napisal in tudi sem sam napisal je takih scammerjev ogromno in bi naredili skoraj vse, da dobijo denar. Zato, če lčloveka ne poznate, dodobra raziščite vse kar vam pove oziroma napiše. In tudi, če človeka ne poznate osebno, vam svetujem, da jim ne poveste kakršnih koli osebnih podatkov, mogoče jim lahko zaupate samo ime. In ko se enkrat začne z denarjem (da vas prosijo, če jim lahko pošljete nekaj denarja), od takih čim prej stran (seveda še enkrat, če te osebe ne poznate osebno). Tukaj ne govorim zato, da bi bili škrti ampak zato, ker tega denrja nikoli več ne boste dobili nazaj niti nikoli več videli v življenju. Če pa osebo osebno poznate in veste njihove resnične nemere in želje, ter da se odločite da boste skupaj, pa vam vsem želim veliko ljubezni in uspehov v vezi, prijateljstvu ali karkoli se že menite. 

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#94 Srecko1

Srecko1

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2017 - 17:59

Tudi jaz imam izkušnje z Nigerijci in Rusi podobne zgodbe kot jih je napisal Omicron, najprej velika ljubezen nato denar,...

Nigeric (Kao Američan, ki študira v Nigeriji) mi je poleg veliko slik, poslal ponarejen potni list ter datum, kdaj pride v Slovenijo. 

Nato me kliče iz letališča, da so ga oropali in sedaj ne more nikamor (ujet na letališču)  in naj mu pomagam, ter pošljem denar. Ker tega nisem storil je bilo 3 dni mir, nato ponovno, nekako se je vrnil domov (seveda z vsem trpljenjem, ker mu nisem želel pomagat) in novim zgodbam naproti. 

Na kraju zanimivih pisanj (tudi jaz sem igral njegovo igro) je bil "korekten" in se mi je predstavil pod pravim imenom in mi pojasnil, kako delujejo njihove prevare.... tam imajo srečanja in izmenjave izkušenj, kako izvajat razne internetne prevare, Evropejce imajo še posebej radi baje nas ni težko prevarat. Kasneje mi je tudi poslal svojo pravo sliko (bil je črnc), pisal je, da mu je žal in bi res rad prišel v Slovenijo. Predvidevam, da je tudi slednje bila njegova laž. Ali tudi ne me ne zanima, poslal mi selfi kjer se vidi on in njegova delovne mize z štirimi računalniki.

Zato v Scorpiovijevih zgodbah vidim, kar nekaj lukenj, in nerazumljivih stvari, v prvem dopisu so Siricu  vso družino pobili sedaj pa družina pričakuje, da se jim bo to enkrat obrestovalo? Leto, dni nazaj ima težave Scor... s stanovanjem, ker živi pri starših v hiši, danes kupljena hiša, dvomim, da se za hišo odločiš preko noči,….

Se strinjam, da ni vedno vse za verjet na prvo žogo.

#95 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 474 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2017 - 09:06

Tale zadnji odstavek me je naredil zelo radoveno za naslednjo repliko. Ker je vse skupaj res sumljivo. Meni zgodba zveni kot en sirast roman brez vsebine. Zaljubljenost, pozelenje in ljubezen so trije malce razlicni pojmi. Ljubezni tu ne vidim. Ce pa je vse skupaj nekako res, pa ti predlagam, da skupaj prezivita nekaj casa, da potujes gor, ce lahko, da se pogovarjata, spoznata, da postane realna oseba, ker trenutno ga vidis povsem skozi roznata ocala, se mi zdi.

#96 Scorpijo

Scorpijo

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2017 - 10:34

Pozdrav vsem, da malo pojasnim. Ja na začetku sem tudi sam mislil da gre za kaj podobnega. V prvem pisanju čisto na začetku tudi nisem navedel čisto vseh podrobnosti malenkost sem zadevo prikrojil mpak čisto zaradi "varnosti" da se nisem počutil čisto golega potem če bi povedal vse... Skratka bolj kot sem pisal več sem povedal čeprav čisto vsega tudi ne, upam da razumete... Saj vseeno ali mi kdo verjame ali ne bistvo je da se z njim sedaj še osebno poznam. Preko spleta imava ure live video chatov, pisanja po fb in drugih aplikacijah. O njem vem vse kar sem želel vedet, za prijatelje imam njegove prijatelje on ene par mojih katerim sem povedal itd. Saj postaja sedaj z dnevi vse malo bolj znosno in lažje prenašam. Veliko se pogovarjama, nihče od naju ni pripravljen kar obupat tako da se bova pač videvala ko se bova lahko. konec februarja pride za 14 dni k meni potem bom morda jaz šel kaj gor...bomo videli... Sem pač človek ki na začetku naredi malo panike sam pri sebi običajno je po par dneh bolje. Če pa koga resnično zanima kaj več in dvomi v moje pisanje me pa lahko zasebno kontaktira, se bom predstavil z imenom in priimkom. Ne bo težko že samo po obisku mojega fb profila potrdit moje zgodbe...

p.s. še vedno živim pri starših s tem da sem kupil svojo hišo in ko končam z prenovo se preselim šele :) in ja kot napisano zgoraj, zaljubljenost, pozelenje in ljubezen so različni pojmi. finta je da sem šel čez vse. na začetku sem se zatrapal, potem sem si ga zaljubljeno želel na koncu pa je vse preraslo da sedaj vidim ob sebi le še njega...kaj naj tako pač je :)

#97 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2017 - 01:13

Koliko ste to stari? 14, 18, 21 ali 23?

Aja, to je se vedno zadeva s Sirskim Nigerijcem, ki vcasih ima druzino, vcasih pa ne, vcasih rabi denar, vcasih pa ljubezen.

#98 blaze

blaze

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2017 - 23:42

Koliko ste to stari? 14, 18, 21 ali 23?

Aja, to je se vedno zadeva s Sirskim Nigerijcem, ki vcasih ima druzino, vcasih pa ne, vcasih rabi denar, vcasih pa ljubezen.

Vcasih pa mi tukaj gor rabimo ravno taksne MOne kot si ti,da s svojim glasnim razmisljanjem samo otezijo situacijo :)

#99 Jacques

Jacques

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2017 - 01:55

Hm, pridem iz kina domov in začnem brat tole odisejado. Dva "filma" na en mah ... Me skoraj zanima, kako se odvija naprej.
Scorpijo, tvoje cincanje in odločitve čisto razumem. Ni enostavno toliko tvegati. Boš imel kaj praviti vnukom ali pa (pra)nwčakom ;)
Kakorkoli, da ti/vama izide enkrat ...

Hominem quaero

#100 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2017 - 18:07

To temo sem že parkrat pogledal, sedaj se mi pa nekako zdi, da sem prebral dovolj, da lahko izrazim svoje mnenje.

Najprej bi rad nagovoril tiste, ki vseskozi kvasite, čes ''Če nisi ziher, že nočeš;'' ne vem, ali vam je bilo do sedaj res vse na srebrnem pladnju prineseno ali pa ste enostavno sami prebrodili toliko, da ste sedaj zagrenjeni. Zakaj je pa dvom insant pokazatelj za to, da želja kao ni dovolj močna? Ali vi niste nikoli v življenju podvomili o nečem, kar ste si želeli? Oba, ki sta tukaj izrazila svojo stisko, torej Skorpijo in invalid sta verjetno skrajno stisnjena v kot in prvo, kar vam pade na pamet je, da se posredno spravite na njuno samopodobo in njuno sposobnost verjeti sam vase. Da vas ni sram! Kako bi se vi počutili na njunem mestu? Če bi si nekaj res želeli, ampak ne bi vedeli, če je to najboljše za vas oziroma za vašo okolico, in bi vas potem skupnost, ki naj bi veljala za skrajno tolerantno in razumljivo, takole napadla in vam rekla, da vaša želja pač očitno že ni dovolj močna, če si jo lahko izpolnite, pa si je še niste? To ste namreč, na kratko povedano, počeli vi. Še enkrat, menim, da bi vas moralo biti sram, da se takole spravite na dva človeka v stiski, ki vam nista naredila popolnoma nič slabega. Mogoče sem malce preveč dramatičen, ampak to je moje mnenje. Nikakor pa se ne igram svetnika, ker sem tudi jaz komu takole, pa čeprav nezavestno, zbijal samozavest. Zanimivo, kako me ta naša domnevno skrajno tolerantna in pomagati pripraljena skupnost vedno znova razočara, ko je te vrline resnično treba pokazati (če ji seveda pri vsemu rušenju samozavesti in samorealizacije sploh lahko še rečemo skupnost).

Sedaj pa še h tistim, ki se tako zgražate nad tem, da invalid pač hoče izkusiti ljubezen s fantom, čeprav je poročen; tip je star 65 let. Ko je on odraščal, bi nas, če bi se takole javno izpostavljali, kot se na temu forumu, verjetno vse izrinili na rob družbe ali nas morda celo še preganjali, tako kot LGBT-jevce v nekaterih deželah še danes (kar, glede na to da smo v 21. stoletju, močno kaže na degeneriranost nekaterih ljudi, ampak to je razprava za kdaj drugič). Verjetno je sedaj, v moderni dobi, ko seksualna odprtost in eksperimentiranje nista več čisto nič čudnega, prvič začutil, da si lahko to svojo željo izpolni (in močno dvomim, da se mu je pri 65 letih in po ne vem kolikih letih v zakonu ta želja porodila iz danes na jutri). Nekateri boste sedaj napadli s ''Zakaj se je pa potem sploh poročil?!'' Ker je takrat enostavno bilo veliko drugače, kot je danes. Iskreno vam svetujem, da se kdaj poskusite postaviti v čevlje ljudi ne samo za tisti trenutek, v katerem so vas nekaj prosili, temveč si poskusite predstavljati, kako dolgo ti ljudje s to stisko že hodijo po tem svetu. In samo zato, ker se vam sklenjen zakon zdi dokončna prepreka, ki bi naj človeka priklenila na monogamnost in zvestobo, to še zdaleč ne pomeni, da se tako zdi tudi njemu oziroma da je vaš pogled na stvari edini pravilen, pa tudi njegov ni. Pri teh stvareh ni ''pravilnega'' načina, pa tudi ''napačnega'' ne, vsaj ne za celotno človeštvo, temveč kvečjemu za posameznika.

Vem, da sem mogoče malo premlad, da bi vam poskušal ''soliti pamet,'' ampak vseeno imam, tako kot vi, tudi jaz svoje mnenje.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov