Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dilema

99 odgovorov v tej temi

#51 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 oktober 2015 - 10:11

No, no, zatrapas se kamot prek spleta, se najlazje tako. Ko mejlom sledijo smsi, tem pa klici, si ze dodobra pecen. Pol mora bit v zivo res skrajno antipaticen, da se ne poparckata. Spoznavamo se itak skozi sam odnos, skozi preizkusnje, tako da ni nujno, da moras zivet z nekom skupi, da se kao zares spoznata. Sam vsi bi nek garant, da je to to, ze takoj na zacetku. To pac ne gre. Treba je tvegat kdaj in se opect, pa se probat pa ne odnehat verjet v odnos. Edina stalnica je sprememba.

In kar je najlepse, nobeno dejanje nima dokoncnih posledic (razen smrti), ce se en spremeni, lahko z drugacnim vedenjem vpliva na drugega, se mu pribliza ali pa oddalji. Tko. Nic ni zamujenega in nic dokoncnega, cas pa naredi svoje. Ustvari distanco. Upam, da Scorpijo vseeno najde tist pogum v sebi, da nadaljuje po poti, ki si jo je zacrtal. Al pa ubere drugo pot. Samo,da se premika.

#52 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 oktober 2015 - 10:12

In ce po pol letih ugotovis, da ne gre, gresta vsak svojo pot.

#53 trendline28

trendline28

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2015 - 08:45

Podpišem v celoti. Šele ko plačuješ položnice, si deliš posteljo in pa tudi obveznosti, ki jih življenje v dvoje prinaša spoznaš osebo, ostalo je bolj ali manj iluzija.

#54 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2015 - 11:17

Se pravi, je zate placevanje poloznic edino merilo skzpnega zivljenja in resnosti partnerstva?

#55 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 02 november 2015 - 18:58

No, najbrž je skupno plačevanje položnic le del skupnega življenja. Skupno življenje je tisto, kjer se dva najbolj spoznata. Ker je pač drugače, če živiš skupaj kot pa, če se z nekom samo občasno dobivaš ali če gresta kdaj skupaj na kakšen dopust. V procesu skupnega življenja lahko dodobra spoznaš partnerja in ti postane jasno, če tega partnerja vidiš ob sebi še mnoga leta ali pa prej ko slej spoznaš, da le ni pravi zate.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#56 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 02 november 2015 - 22:58

Al pa, če pač ne živita skup uradno, sicer sta pa v večini primerov skup. Položnice pa vsak za svoje stanovanje plačuje. Mislim, ne mi mahat z denarjem, prosim, mnogi pari imajo to čist ločeno. Tud to poveličevanje skupnega življenja z resnostjo odnosa je mimobrc. Kot da se ostali samo dol dajejo pa na kavice hodijo.

Zanima me, če si se kaj premislil, Scorpijo in kako zdaj gledaš na vse skup? Si se uspel pomirit in skup sestavit?

#57 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 596 prispevkov

Objavljeno 05 november 2015 - 21:50

Milim, da je ta "Sirec" prevarant, ki izkorišča trenutno begunsko krizo, da izvaja spletne prevare. Zakaj tako mislim?

Pred časom sem preko nekega portala za zmenke spoznal fanta iz Sirije. Ker je tam vojna je moral pobegniti iz svoje države. Družino so mu pobili, ostal je sam in migriral v Nigerijo. Tam zelo težko živi, saj je tudi država kot taka zelo revna.

Goljuf je nehote tebi izdal, da je iz Nigerije. Je namreč nigerijski prevarant. 

http://www.delo.si/n...prevarante.html

Goljufi iščejo različne načine, kako opehariti naivneže, tudi prek portala za zmenke.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#58 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 06 november 2015 - 00:39

Apolon:

Saj mozno da je res prevarant, a dejstvo da je v Nigeriji ni zadosten dokaz. Nigerijska prevara se imenuje ker je prvotno izvirala iz Nigerije, danes pa se jo lahko izvaja iz katerekoli drzave po svetu, pa se ji se vedno rece nigerijska ;)

#59 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 08 november 2015 - 19:10

Kdo sploh migrira iz Sirije v Nigerijo?

Celotna zadeva, skupaj s precej osladnim mejlom, ki smo ga bili deležni, spominja na razno okoriščanje na račun naivnežev. Zaradi tega se počutiti slabo je nesmiselno, navsezadnje si mogoče nekemu Sircu, ki je pred morilci svoje družine zbežal v Nigerijo, omogočil pogoje za boljše življenje v Nemčiji in pri tem ohranil precej svojega lastnega premoženja. Za prvotno migriranje v Nigerijo ga ni zapravil veliko, za pot v Nemčijo pa tudi bolj malo.

Se strinjam, sedaj ga imaš bližje kot prej, pojdi ga vsaj spoznat.

#60 Scorpijo

Scorpijo

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 08 november 2015 - 22:21

Pozdrav vsem,

Berem komentarje zgoraj... ni goljuf ali kaj podobnega in je resničen. Tako nor nisem, da to nebi uvidel po vsem kar se je zgodilo. Res je, da ko se zaljubim sem lahko naiven, da vidim kako kamenje cveti ampak, ko se malo poleže vse skupaj premislim dobro kaj in kako.

Sktatka zadeva je taka, da je imel moj službeni mail ker tega pač nisem mogel izbrisat ali menjat in sma v stikih spet na vse možne načine... Je v Nemčiji manjka mu nič, so ga tudi preselili v nek drug center, kjer ima več zasebnosti, svobode...

Nebi želel kaj več pisati, pa ne zato ker nočem, ampak ker je "zgodba" dobila drugo dimenzijo. Zadeve se odvijajo drugače, mišljeneje je drugačno, okoliščine so se spremenile itd...saj razumete. Enaka so ostala čustva eden do drugega in tu se pojavijo spet problemi ker je zaprosil za azil v Nemčiji in ne tu... Ker je tam in ne tu. Ker sem naredil to in ne ono... Kaj naj rečem, pač mi ni usojeno biti srečen! Prav sovražim sebe in svoj life... Ne bi želel več pisati kako bo naprej ker obvladujem situacijo. Hvala vsem, ki ste me poslušali in pomagali z nasveti. Ostajam pa seveda še naprej aktiven član na tem forumu :).

#61 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 08 november 2015 - 23:11

Ves, kaj, al si se zelo mlad al neizkusen v vezah. Cel kup izgovorov in strahcev si natrosil, zakaj nekaj ne bi uspelo. Ne bo uspelo, ker noces, da bi. Simple.

Niti poskusil nisi, pa se ze sabotiras. Pa kaj ce je v Nemciji? Mislis da ne obstajajo narodno mesani pari? Obstajajo. Samo iz kroga mojih bliznjih prijateljev ali druzine lahko nastejem stiri, ki so skupaj 3, 5, 6 in 10 let. Na zacetku je vec lovljenja s potovanjem od enega do drugega, pol se pa uskladita in zazivita skup oz.v isti drzavi.

Ce si ne das sanse za sreco, je potem ne mores imet.

#62 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 09 november 2015 - 12:06

Ah... :P
Amos, podpisem pod tabo, na koncu pa se vsak pac mora odlocit sam.
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#63 invalid

invalid

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 11:29

Malo nenavadno, pa vendar. Star sem 65 let, invalid, gibalno omejen,poročen. Pred kratkim me je na "avanturah" kliknil mlad fant, ki se želi spoznati z menoj. Po eni strani me strašno mika spoznati se z njim, po drugi pa se bojim, da bi me le izkoristil ali celo izsiljeval. Za moja skrivna nagnenja sicer nihče ne ve in bi želel, da tako tudi ostane.

Pomagajte mi z nasveti, hvaležen vam bom.

#64 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 11:45

Tudi ti bi njega le izkoristil.

Rad bi vse, dal ne bi nič.

Nimam nasveta.

Un novio no, pero un ex es para toda la vida.

#65 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 14:20

Pri 65-ih letih, pa bi lahko že vedel kaj je pametno in kaj ne. Tudi jaz nimam nasveta. :D

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#66 blaze

blaze

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 17:53

Ta je pa bila dobra! Haha

#67 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 19:20

Malo nenavadno, pa vendar. Star sem 65 let, invalid, gibalno omejen,poročen. Pred kratkim me je na "avanturah" kliknil mlad fant, ki se želi spoznati z menoj. Po eni strani me strašno mika spoznati se z njim, po drugi pa se bojim, da bi me le izkoristil ali celo izsiljeval. Za moja skrivna nagnenja sicer nihče ne ve in bi želel, da tako tudi ostane.

Pomagajte mi z nasveti, hvaležen vam bom.

Se ti ne zdi, da si si v bistvu že sam odgovoril? :?:  In resnično: pri vsej zgodbi si najbolj čuden ti, ker si pri teh letih, ko je od človeka že res pričakovati določeno izkušenost, zrelost, modrost ali po domače, zdravo pamet, sploh zastavljaš taka vprašanja.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#68 among_the_ruins

among_the_ruins

piščan'c

• Člani
  • 64 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 20:20

Hja ne vem, verjetno postavlja takšna vprašanja zato, ker se lgbt scena navzven predstavlja za tolerantno in na voljo pomoči potrebnim?

There's always an angle you forgot about.

#69 linebreaker

linebreaker

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2016 - 22:15

Dokler so beli, zdravi, mladi in srednjega razreda.

#70 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 20:29

... in imajo točno takšno mnenje in obnašanje kot se ga pričakuje:)

#71 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 21:50

Zadnji trije prispevki pa priznam, da so me nasmejali. Sprva.

Vsak po svoje zbadljiv a zadane točno tisto bistvo, ki ga večkrat izpostavim tudi sam...

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#72 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 713 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 22:17

Grem stavit, da če bi tamtamtam, glorious in provokatorka prijaznemu gospodu odgovorili v smislu: pa kaj potem, če si poročen, pa kaj potem, če se o tem nočeš niti pogovoriti z ženo, pojdi in poskusi srečo, živi se le 1x, bi se isti ljudje, ki sedaj vzdihujete nad "netolerantno lgbt sceno", zgražali ravno v obratno smer. Da se propagira nezdrava promiskuiteta ipd. Ali pač ne?

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#73 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 22:41

Primerjaš odnos promocije nezdrave promiskuitete (kot si primer podal sam) in test empatičnosti odnosa do človeka s sporočilom kot je "kako to, da ne veš kaj je prav".

Se ti to res zdi primerjalno?

In mimogrede, se ti zdi da je res prisotnega veliko zgražanja na račun promiskuitete?

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#74 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 713 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 23:01

Seveda se mi zdi primerjalno, ker se komentarji na tem forumu vedno gibljejo le okoli teh dveh skrajnostih, ko je govora o podobnih temah, tokrat o poročenih moških, ki bi radi skakali čez plot. Če pade komentar, naj človek tega ne počne, sledi to, kar je sledilo zgoraj, če pa pade komentar, naj svoja hotenja razišče, sledi pa zgražanje nad promiskuiteto. V vsakem primeru nekdo stresa svojo razočaranost nad celotno LGBT skupnostjo, kot da gre za popolnoma homogeno skupino ljudi. Le to me je zmotilo (svoje vrednostne sodbe glede specifičnega primera pa še nisem izrazil).

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#75 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2016 - 23:37

Zdajle sem šel pa z zanimanjem prebrati njihove prispevke še 1x in videl da nihče ni uporabil besede, ki si jo v njihovem primeru izpostavljal - celoten.

Obstaja velika razlika med celoto (kjer ni izjem) in večinsko tendenco. Kjer izjeme seveda so, obstaja pa neko večinsko stanje. Ki po mojih izkušnjah sovpadajo s tem, kar so napisali sami. In je irrelevantno, na čigav komentar so se v pisanju nanašali.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov