Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Več glav več ve

prekmursko narečje literatura Mali princ prevod

2507 odgovorov v tej temi

#1 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2005 - 12:26

Smisel te teme:

- če kdo česa ne ve, napiše kratko in jedrnato vprašanje, recimo katero knjigo o gojenju začimb bi kazalo vzeti v roke, kje kupiti to ali ono, kako narediti neko stvar, koliko kaj stane in podobno.
- uporabnik, ki pozna odgovor, bi vprašanje citiral in nanj prav tako kratko in jedrnato odgovoril, da bi ga lahko videli tudi drugi, morda bi tudi sami že dolgo radi zvedeli ravno to.
- vsa ta vprašanja bi se nahajala v eni temi, saj nanje najverjetneje zadostujejo max trije odgovori, morda štirje.
- da tema ne bi tonila v pozabo, bi jo lahko nastanili med prva tri mesta, tako kot je to bilo storjeno z malimi oglasi.
- v to temo ne sodijo razni psihološki in seksualni ali socialni problemi, samo zelo praktične stvari.

a bi šlo?

no, če gre, potem je tu že moje prvo vprašanje, in sicer:

v premnogih knjigah o peki kruha, ki sem jih prelistala, sem našla trilijom načinov za ta prijeten opravek. pa ne vem, kateri je najboljši. želim speči polnozrnat kruh, s tem da imam belo moko in pa otrobe, vsako posebej.a kdo ve, kako posamezne sestavine, vrstni red vmešanja in način gnetenja, vzhajanja itd vplivajo na sam kruh, pa kako moram ravnati, če hočem not zamešat semena in podobno.

v upanju na razjasnitav, hvala

[ana je odlično povedala, kaj sodi v to temo! Ircanja ne bomo dovolili, vsi praktični in konkretni nasveti so pa nadvse dobrodošli.
uredila ženska]

...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#2 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2005 - 23:44

Ana, iz izkušenj ti povem samo, da je za peko kruha najbolj pomembno to, da daš med sestavine čim manj dobrot. Namreč, jaz ne maram, da ima kruh okus po potici, vedno sem hotela doma speč takega, ki bi imel tak okus, kot ga ima tisti iz trgovine. Zato je najbolje, da upoštevaš recept, ki vključuje samo moko, kvas, vodo in začimbe.

Aja, pa upoštevat moraš vrsti red, kot je napisan v kuharicah, drugače ti kruh ne bo vzhajal. Glede semen jih pa samo zamesiš skupaj z ostalimi sestavinami, kot da bi delala brez dodatkov.

Dober tek! ;)

Pa dobra tema by the way, Slika objavljena

Lp

#3 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 04 november 2005 - 23:33

Hello,

zanima me če morda kdo ve, kje v Ljubljani bi bil delujoči avtomat za slikanje :?: .
S punco bi se namreč ful radi slikali v foto-kabinci :oops: , pa ne veva, kje kakšna deluje. Vem, da je ena v Leclercu, ampak že dolgo ne dela. :(

Morda kdo ve? Slika objavljena

Lp, Slika objavljena

#4 julchy

julchy

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 04 november 2005 - 23:56

spodaj v koloseju je kabinca :mrgreen:

#5 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 05 november 2005 - 03:01

nazadnje ko sem si delalla mesecno, t.j. 4 leta nazaj, je bil eden na LPPju (v siski), kjer sem se tudi slikala
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#6 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 06 november 2005 - 10:43

zanima me če morda kdo ve, kje v Ljubljani bi bil delujoči avtomat za slikanje :?: .
S punco bi se namreč ful radi slikali v foto-kabinci :oops: , pa ne veva, kje kakšna deluje.

Pred približno letom in pol sem se tudi jaz slikala na hitro na LPP(Šiška), samo je bil tako močan "fleš", da so me kar oči bolele... :x Poskusita mogoče tam-p.s.: nazadnje je bila cena tisoč tolarjev.
lp vsem
Vsi tisti, ki preživijo življenje v iskanju resnice, dobro vedo, da so podobe, ki jih dobijo o njej nujno minljive. (J. Boswell)

#7 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 06 november 2005 - 15:01

VAROVALKA

stalno meče ven eno in isto varovalko, če delajo hladilnik, pomivalji stroj, pa še kakšna luč.

a je to narmalno? men se ne zdi. saj je ne skuri, samo vse crkne in jo je treba spet "not pritisnit".

#8 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 528 prispevkov

Objavljeno 06 november 2005 - 17:27

Ana, verjetno je ta varovalka preslaba za vse to! ;)
Običajno so luči na svoji varovalki, ki je šibkejša od tistih, ki imajo priključen kakšen gospodinjski aparat.
Ali slučajno veš, koliko amperov ima varovalka? Za stroj bi skorjda morala imeti 20A.
Rešitev je, da stroj prestaviš na kakšno drugo vtičnico ali pokličeš električarja, da ti naredi "prevezavo" v električni omarici.
Hladilnik bi teoretično lahko ostal na isti varovalki z lučmi, ker ne potrebuje toliko energije. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#9 sladostrastna

sladostrastna

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 06 november 2005 - 20:17

Ja, to je to, varovalka je prešibka...al ti naredi električar prevezavo, kot že svetovano...al pa da elektrik zamenja šibko varovalko z močnješo, to sem jaz naredila...k mi je štedilnik skoz "kurcšlus" delu, k je bla prevelika obremenitev.
It is said that women dress for other women, and out of a spirit of competition. This is true. But if there were no longer any men, women would no longer dress at all. Gabrielle Coco Chanel

#10 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 08 november 2005 - 08:28

živjo,

zanima me, če morda kdo ve, kje v Ljubljani na kaki pošti ali banki, ali pa na kakšnem avtomatu za drobiž sprejemajo večjo količino kovancev (cirka 15.000 sit). Namreč nočejo ga vzeti povsod. :?: Hvala za odgovor in lep pozdrav. Zojč ;)

#11 princesska

princesska

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 08 november 2005 - 10:21

zanima me, če morda kdo ve, kje v Ljubljani na kaki pošti ali banki, ali pa na kakšnem avtomatu za drobiž sprejemajo večjo količino kovancev (cirka 15.000 sit). Namreč nočejo ga vzeti povsod. :?:

Prva asociacija je bila tisti NLBjev Tolimat - bankomat za otroke, a se mi zdi, da ne sprejema "odraslih" kartic. Če ne drug, jih mora sprejeti Banka Slovenije. Poizkusi v večjih bankah ali pa pokliči, da izveš kako ravnajo v teh primerih.

#12 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 08 november 2005 - 14:07

zoja, pojdi v mestno hranilnico na copovi. tam so vsaj vcasih stresli vse kovance v eno tako napravo, ki ti vse presteje in nalozi denar na kartico. sicer nekdo je par tednov nazaj razlagal, da je usluzbenec zahteval, da je kupil njihov sparovcek, saj drugace ni hotel vzeti kovancev. sparovcek stane nek 300 sit, potem ga pa lahko das kaksnemu paglavcu :idea:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#13 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 20:09

1. a kdo ve, kje v ljubljani se najde pletilke....ker sem probala maxi, centromerkur, namo in milerja, pa so imeli samo ene ekstra debele-9, pa še ene mal tanjše...rabila bi pa več različnih....pa kje imajo kaj večjo izbiro volne...

2.imam težave s šivalnim strojem, konkretno E&R Classic-prebrala sem navodila, kup knjig, pa še vedno mi ni jasno, kako zaboga se sploh cviren vdene... :oops: na netu sem našla kup navodil za druge stroje, samo za tega ne.....

3.a ve kdo, kje je kakšen diskont metražnih tkanin? recimo zadnji metri, lanski motivi....

4.kruh mi ne vzhaja, pa kaj naj še nardim? delam vse po receptu, sem se odločila, da bom naslednjič kar zmetala noter vse od kvasa do sode bikarbone....a kdo ve, kje tiči problem?

5, zdravstveno zavarovanje za tujino, konkretneje nizozemsko...nujno bi rabila en ginekološki pregled in ultrazvok, ko bom tam...a kdo ve, koliko to stane, ker se mi zdi, da bo treba plačat na mestu, pa če bi se bilo treba naročiti tedne vnaprej in podobno...ali vsaj kje so take stvari POLJUDNO opisane...

zna se zgoditi tudi, da bova šli tja dve, vrnile pa se bomo tri....samo informativno, koliko je treba plačati za oskrbo med in po porodu...ker baje te kar na cesti pustijo, če nimaš dovolj, pa bi bilo fajn, da se to zrihta...in spet, a je treba to možnost prej prijaviti, najaviti tam...

6.glede potovanja z letalom v osmem in devetem mesecu nosečnosti....pa sem zdrava in ninobenih znakov morebitnega prezgodnjega poroda...a kdo ve, kateri prevozniki s tem ne delajo težav in kako je kaj z varnostjo pri teh nekih zdajle vzkipelih poceni letih (ryan air, easy jet, ....), ker rečejo lahko magari karkol, kakšna je pa resnica, bodo vedeli samo tisti, ki ste se že peljali...

hval

#14 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 20:29

1. a kdo ve, kje v ljubljani se najde pletilke....ker sem probala maxi, centromerkur, namo in milerja, pa so imeli samo ene ekstra debele-9, pa še ene mal tanjše...rabila bi pa več različnih....pa kje imajo kaj večjo izbiro volne...

Si probala v Centromerkuru na prešercu. Tam so imeli včasih največjo izbiro sukancev in ostalih stvari za šivanje in pleenje. Upam da še obstaja.

#15 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 20:50

4.kruh mi ne vzhaja, pa kaj naj še nardim? delam vse po receptu, sem se odločila, da bom naslednjič kar zmetala noter vse od kvasa do sode bikarbone....a kdo ve, kje tiči problem?

v kvas ne dajaj soli, malo ga posladkaj, ko kruh vzhaja naj bo na toplem

Upam, da ti bo uspelo!

#16 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 13 november 2005 - 00:20

5. zavarovanje za tujino

to se da urediti nad mobitel centrom na ajdovscini 1 (to je tam cez cesto od neboticnika). gres gor po stopnicah, zavijes desno in gres mimo lokala "napotnica", potem pa levo skozi vrata, pa takoj levo, ko prides v hodnik. za dodatne informacije glede nosecnosti je najbolje, da povprasas tam. vsaj za lokacije ginekoloskih ambulant, ce ne drugega.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#17 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 13 november 2005 - 00:56

Ana, kruh naj ti vzhaja na toplem in na prepihu, vklopi pečico na 50 stopinj in poskusi...jaz mam uni avtomat za pečt kruh in je res super zadeva, namečeš vse noter in vklopiš ter pozabiš (no ja prej še spogramiraš) in zjutraj ko vstaneš imaš kruhek pečen...

kar se pa potovanja v 8 oz. 9 mesecu nosečnosti tiče, ti pa ne bi ravno svetovala, vse skupaj zna biti preveč stresno zate in za bebiko...
• Omnia vincit amor

#18 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 528 prispevkov

Objavljeno 13 november 2005 - 02:26

3.a ve kdo, kje je kakšen diskont metražnih tkanin? recimo zadnji metri, lanski motivi....

V BTC-ju sta dve takšni trgovini, obe se imenujeta Kilometer in dobiš vsee sorte poceni metraže, tudi na kg.
Ena je pod Emporiumom (vhod z Letališke, greš desno, poleg elektro trgovine Conrad) in druga v hali A, spodnja etaža pod novim Sparom, kakšnih 20 m od vhoda, na levi strani.
Iščeš kakšno prav posebno tkanino? 8)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#19 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 13 november 2005 - 13:51

ko boš v BTC poglej še v trgovino Firence, tam imajo res kvalitno blago!
• Omnia vincit amor

#20 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 13 november 2005 - 14:36

blago dobiš tudi nasproti nove toskanske gostilne Allegria (ki je super)... to je tam kjer je bla včasih Tramontana. Na enem dvorišču je, mislim pa da je ulica Nazorjeva. V glavnem... vzporedna z Čopovo.
Ego has landed here.

#21 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 14 november 2005 - 00:25

Ana, kruh naj ti vzhaja na toplem in na prepihu, vklopi pečico na 50 stopinj in poskusi...

Pusti vratca pečice za špranjo odprta. Jaz pečico ugasnem, ko dam noter kvas. Če se kvas preveč segreje (nad 40), ne bo nič.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#22 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 18 november 2005 - 15:23

a kdo mogoce ve, kaj moram poslat na tisto 2929 stevilko, da mi k4 neha posiljat vsak dan en sms o partijih, na katere itak nikoli ne grem.

hvala

#23 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 18 november 2005 - 18:57

a kdo mogoce ve, kaj moram poslat na tisto 2929 stevilko, da mi k4 neha posiljat vsak dan en sms o partijih, na katere itak nikoli ne grem.

Ja, ja, jst isto - dobivam in ne znam izklopit raznih DJ-ev, ki nas bodo razgreli ... :roll:
A hug is the shortest distance between Friends.

#24 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 18 november 2005 - 19:05

hej immortal in qty: sem imela enkrat podobno situacijo: pokličita v center za pomoč naročnikov tistega mobilnega operaterja, ki ga imata in vama bodo tam pomagali. gre za to, da je treba poslati eno določeno ključno besedo na isto številko, s katere vama pošiljajo to in se tako odklopi ta storitev.
veliko sreče, ;)

Aja, ali pa pošljita mail na: mare@klubk4.org-on je namreč odgovoren za sms obveščanje.

Lp

#25 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 19 november 2005 - 18:49

hoj,

kupili sva generičen naslonjač, tak, kot se ga dobi pri suhi robi.je lep in trden, toda več kot malo trd. rada bi naredila blazino za sedenje na njem, v bistvu bi bila najboljše ovalna ali okrogla oblika.

kaj priporočate za polnilo?povšter naj bi bil mehek,da bi se lahko prilagodil stolu in riti, toda dovolj kompakten.in precej velik, kakih 80 cm premera...

aja, pa kje se to kupi? iz trgovine z metražnim blagom me je ena kar jezno odgnala, da oni že nimajo takih trivialnosti...

tista rumena spužva vemi zdi pretanka...

pa hvala :mrgreen:

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov