Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

THC, CBN in ostali kanabinoidi

27 odgovorov v tej temi

#1 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 433 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2015 - 19:51

Ta vikend sem gledala en zanimiv dokumentarec na temo THC in CBN v medicinske namene. Že tako ali tako verjamem v pozitivne učinke sestavin marihuane, vendar roko na srce kajenje marihuane po mojem mnenju bistveno ne izboljšuje zdravja, saj menim, da pri kajenju ne dobimo zadosti velike koncentracije zdravilnih učinkovin v telo. Ena rešitev je lahko ojle, ki vsebuje visoko koncentracijo THC in CBN.

Ok, zelo na kratko razčlenimo ... THC (tetrahidrokanabinol) in CBN (kanabinol) sta dve učinkovini, ki ju marihuana vsebuje in znanstveniki so odkrili, da imamo v telesu endokanabinoidni sistem, ki je zadolžen za marsikatero stvar v telesu (glej dokumentarec). THC molekula je marsikomu dobro poznana, malo manj pa je znana CBN molekula. Znanstveniki ugotavljajo, da bi lahko CBN molekula igrala ključno vlogo pri imunskem odgovoru na rakave celice, v katere molekula vdre in povzoči celično smrt. Kar je še toliko bolj zanimivo, je to, da je CBN molekula selektivna in ne povzroča celične smrti zdravih celic. Prav tako bi lahko s kanabinoidi zdravili še mnogo drugih resnih/težkih bolezni.

V Sloveniji se baje trenutno dobi neka kanabinoidna zdravila na recept (bel). Ampak se še nisem poglabljala v to, tako da še ne vem kakšne so indikacije za predpisovanje kanabinodov.

Kakšno je vaše mnenje o zdravljenju s pripravki iz marihuane?

*peace* :)

Right now, nothing can kill my vibe

#2 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2015 - 20:02

V Slo na crnem trgu se dobi tocno to, o cemer pises. Olje z ucinkovino. Pomaga in 100% podpiram uporabo/dostopnost olja v zdravstvene namene. Je pa treba bit izjemno pazljiv pri odmerjanju.

#3 Eirian

Eirian

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2015 - 22:22

Znanka je uporabljala konopljino olje za luskavico in se ji je stanje bistveno izboljsalo. Naj bi pomagalo se pri mnogih drugih bolezni, v kar se sicer nisem poglabljala, sem pa slisala nekaj pozitivnih izkusenj o uporabi olja in bi ga tudi sama uporabila, ce bi imela kaksne tezave, ampak na sreco ga zaenkrat se ne potrebujem.

Kajenje pa pomaga vec ali manj samo za sprostitev in tudi podpiram v zmernih kolicinah, ceprav tukaj ne gre vec za zdravljenje, ali pa... kakor vzames :)

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 153 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2015 - 23:36

Nategovanje ljudi je to. Kot prvo, ti nihče ne garantira sestavin, katere so v tem olju. Kot drugo, pa je to oderuško obiranje denarnic ljudi (nabijanje cen v višave). Je treba biti previden.

V svetu je več registriranih zdravil, ki so učinkovito preverjena in dokazana, da pomagajo. Tako pri lajšanju bolečin kot tudi pri vzpodbudi apetita in proti slabosti. Upamo lahko, da bo to prišlo tudi v Slovenijo.

Se pa tudi pri nas zadeva spreminja na boljše, začetek je bel recept za določene pripravke, ki pa so drugačna kot tista, ki jih ppoznajo naprimer v Skandinavskih državah, ZDA.  Kanabinoida THC in CBD bosta najprej na voljo na klinikah in v bolnišnicah, kmalu pa tudi v lekarnah. Je pa to zdravljenje z zdravili iz medicinske konoplje. Pacient bo moral zdravili plačati v celoti.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2015 - 09:45

Glorious, poznas ta olja ali na pamet pises? Rakavi bolnik, ki mu predpisejo samo par m. zivljenja ali pa ga izpostavijo morjem bolj ali manj neucinkvitim terapijam, poseze po netipicnih metodah, pripravkih.

Vero v uradno medicino sem ze zdavnaj izgubila. Telo je treba obravnavat celostno in ne zgolj z vidika (odprave) simptomov.

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 153 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2015 - 10:36

Jaz nisem rekel, da ne pomaga. Povedal sem, da ti nihče ne garantira kaj je sploh notri (če je res konopljino olje). Edino kar tukaj veš, je to, da je cena v stotine evrov.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 12 april 2015 - 21:19

O zgoraj postavljenih vprašanjih bo verjetno kaj povedanega na javni tribuni o alternativah prohibiciji konoplje, ki bo v sredo, 15. aprila, ob 17h bo v dvorani Lili Novy v Cankarjevem domu.

Mimogrede, teden dni pozneje, 22. aprila, pa bo na Kongrescu ob 17.30 še protestni shod Marihuana marš.

Prispevek uredil/a: Dorian, 12 april 2015 - 21:20.

#8 Billie

Billie

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 13 april 2015 - 18:53

Glorious, o kaksnih stotinah eurov govoris? 50€ je 1ml feniksovih solz za 150€ imas narejeno celo mesecno kuro, 2 kapljici na dan. To, kar se prodaja v lekarnah, pa je dalec od ucinkovitega, saj niti ne poznamo vseh kanabinoidov, da bi lahko uspesno sintetizirali zdravilo. Oh in prednost, vsak si lahko posadi in si sam naredi solze torej je lahko kvaliteta stvar, ki jo sam dolocis. Ni ravno znanstvena fantastika.

#9 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 17 april 2017 - 19:51

Peticija za legalizacijo in regulacijo konoplje: https://legalizirajmo.si/

Marihuana marš 2017

sreda, 19. 04. 2017, Študentski kampus: serija okroglih miz od 14.00
četrtek, 20. 04. 2017, Kongresni trg, otvoritev 16.20

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#10 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 17 april 2017 - 21:57

^A greš na marš?

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#11 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 18 april 2017 - 00:43

Če ne bom mel službenih obveznosti, bi se znal mal sprehodit po Kongrescu, ja :)

#12 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 366 prispevkov

Objavljeno 08 december 2017 - 12:09

Sem preizkušal CBD olje. Fajn zadeva, ki mi je zelo pomagala pri mirnejšem spancu. Je pa res da je to v Evropi zelo drago.

Sedaj pa občasno nabavavim večjo količino marihuane (10-20g), včasih vrste Sativa včasih vrste Indica. Nekaj pokadim, ampak kajenja ne maram pretirano. Ponavadi skuham konopljino mleko in iz tega naredim puding, milkshake, ..... 

Nazadnje je moj fant pripravil konopljino olje in iz njega naredil izjemno dobre kolačke. Obava imava zelo rada "konopljino kuhinjo"

Verjamem v zdravilno moč marihuane. Preizkusil sem jo na lastni koži in nazadnje sem se v to prepričal tudi na potovanju po Indiji. Stare ženice, ki so upravljale z nasadi Indijske konoplje so bile izjemno nasmejane, vitalne, mladostne, vedno so prepevale in vedno žvečile konopljo :)! Nekaj že mora biti na tem. 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#13 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 08 december 2017 - 20:17

Jaz uporabljam CBD smolo. Ja stvar ni ravno poceni, ampak saj tudi ˝zdravila˝ iz lekarne niso. Kadim ne, mi je pa prijateljica priporočala čaj iz konoplje. 

#14 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2018 - 16:40

Pirati: Predaja 18 000 podpisov v DZ za zakon o konoplji

#15 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2018 - 21:06

Bo konoplja kmalu legalizirana?

SMC je v postopek DZ-ja vložil predlog zakona o kanabisu in izdelkih z višjo vsebnostjo THC-ja. Ta dovoljuje uporabo konoplje v osebne namene, gojenje konoplje doma v majhnih količinah in prodajo.

:plosk:  :plosk:  :plosk:

#16 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2018 - 11:31

Končno no. :)

#17 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 694 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2018 - 14:31

Me prav zanima, če bo predlog sprejet. Mnogi pravijo, da gre spet za enega od predvolilnih bonbončkov, zdravstvena stroka pa je celo ogorčena. Sama imam sicer mešano mnenje, ampak ena dobra stran je vsaj to, da bi se uničil črni trg preprodaje marihuane. Tam se vrtijo milijoni, pa se mi zdi vseeno bolje, da ima tudi država kaj od tega, če bo davke pobrala.

Kako se bo legalizacija obnesla na dolgi rok, pa bono še videli.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#18 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2018 - 23:34

Najbrž bo izid odvisen od iskrenosti SMC ter mešanja dreka SD. Upam, da so se liberalci (napredna Brglezova struja) dobro prešteli in ne bo spet nekih izjav, da bodo zadevo podprli, ko bo za to izkazan družben konsenz (nazadnjaško-katoliška Cerarjeva struja). Glede na to, da so sopredlagatelji, jaz računam na (vse) njihove glasove. Zaradi užaljenosti, da tak zakon niso prvi predlagali sami, bi lahko v SD igrali prljavo igro in favorizirali zgolj lasten zakon o uporabi konoplje v medicinske namene, ta zakon, ki pa ureja tudi rekreativno rabo, pa malce pometali pod preprogo. Ampak s tem se lahko zamerijo le lastni bazi... Računa se lahko še na glasove Levice in na poslance (bivše) ZaAB. Po novem ima Korl instagram, se hoče približat mlajšim generacijam, in za čuda še niso izstopili iz koalicije malo pred volitvami, tako da kak glas iz DeSUS tudi ni nemogoč. 

Kdaj če ne zdaj? Glasovalna računica se izide, veliko prej v tem mandatu kot v prihodnjem, ker razni šarci in dobovci rinejo v parlament izključno po stolčke in funkcije (primci pa iz fanatizma) in ne bodo riskirali s temami, kjer se ne morejo prikupit starim mamcam. Tako da če sedaj zakon ne bo sprejet, še 10 let ne bo sprejet :?

Kolikor vem zdravstvena stroka niti slučajno ni ogorčena, ogorčen je zgolj in samo Milan Krek, gospod, ki se že dolga leta ukvarja z drogami in ima težko obliko službene deformacije. Ga razumem, veliko svojega časa je preživel z odvisniki trdih drog in videl kakšne katastrofalne posledice te droge puščajo na življenja ljudi. Samo vse droge niso enake. Droga je tudi kava (da ne vlečemo že preveč zlajnane paralele z alkoholom :zeh: ) in sladkor. Pa si predstavljajte, da bi v želji po bolj zdravi populaciji, začeli omejevati vsa živila nad 5% sladkorjev. Ali pa prepovedali McDonalds. Če neka substanca ni res nevarna, potem naj bo na ljudeh samih ali se želijo kdaj pregrešiti ali ne - zaradi legalizacije marihuane zagotovo ne bo več smrti in težkih posledic za zdravje kot pa npr. zaradi sladkorja...

24fvra.jpg

#19 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2018 - 15:29

Po mojem mnenju se ne bo kaj veliko spremenilo. Travo bodo večinoma kadili tisti ljudje, ki jo že kadijo. Razlika bo v tem, da ne bo nepotrebnega stresa. Zadnje čase opažam, da jo uporablja kar precej starejših ljudi in so temu tudi drugače bolj naklonjeni. 
Prineslo bo vseeno nekaj pozitivnega in sicer državni nadzor nad trgovino s travo ter pridobitev na davkih. Verjetno bo tudi nekoliko pomagalo turizmu. Če se že gremo neki liberalizem, pa pustimo uporabniku možnost, da s telesom dela kar želi. Če bo sam prešel na trde droge ... naj (si ne predstavljam, da bi se to zgodilo nekemu psihično stabilnemu človeku), če si bo skuril možgane zarad prevelike uporabe ganđe...naj. 

Je zlajnan argument, pa vseeno, če je dovoljena uporaba alkohola, ker je ta družbeno sprejet potem naj bo tudi trava. Alko povzroča škodo celotnemu organizmu in dostikrat ljudem vrže na agresijo, kar je povod v razdor marsikatere družine. Nisem še videla od trave zadetga človeka, ki bi bil agresiven (v primeru, da ni bila pošpricana s kakšnim sranjem). :D

Bi si želela, da bi se takšne proti kampanje izvajale proti sladkorju, nekaterim aditivom hrani, alkoholu, fosilnim gorivom ipd. 

#20 andrejka

andrejka

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2018 - 14:09

Jaz uporabljam CBD smolo. Ja stvar ni ravno poceni, ampak saj tudi ˝zdravila˝ iz lekarne niso. Kadim ne, mi je pa prijateljica priporočala čaj iz konoplje. 

Mene tudi zanima CBD smola. Sm jo recimo gledala tukaj - https://be-hempy.si/...nopljina-smola/ ampak je kr visoka cena.

Mi zaupaš kje jo kupiš in kakšne kvalitete je? 

#21 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2018 - 08:58

Jaz sem probala tole smolo za 3 mesece in neke hudih sprememb nisem opazila, za razliko od 'black market' smole. Če že jemljete to, si dobite tisto, ki vsebuje THC.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#22 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 141 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2018 - 10:57

Jaz sem probala tole smolo za 3 mesece in neke hudih sprememb nisem opazila, za razliko od 'black market' smole. Če že jemljete to, si dobite tisto, ki vsebuje THC.

Tako. In naj vsebuje okrog 3% THC-ja ali več, najmanj 2%, ker sicer CBD sploh ne deluje. Legalne zadeve so tu žal več ali manj neuporabne (legalna meja je pod 0,2% THC).

Prispevek uredil/a: Lisbeth, 27 marec 2018 - 10:58.

#23 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2018 - 21:00

No evo včeraj se mi je prvič zgodilo, da sem očitno pretiravala pri dozi, ker sem se sredi noči zbudila zadeta kot mina. Občutek je naravnost grozen, pa potem sem bila še cel dan ko popipsana muha in žejna kot pajk. Vsaj ne bom nevedna umrla ampak ne bom pa več naredila napake pri odmerjanju. :|

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#24 Moska_Lezbijka

Moska_Lezbijka

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2018 - 14:22

Jaz bi od teh stvari najraje uporabljala thc olje. Ker sem probala eno kaplico te smole. To si naslednji dan kot prerojen. Ni nič oderuško to prvo kot prvo si lahko to vsak naredi z minimalnimi stroški samo rabi se ganjo. Potem tut če ti en drug naredi stane max 150 za polni tretma 3 mesece za rakave bolnike. Tako da jaz ne podpiram legalizacijo konolplje, ker bo pol farmacija zelela to olje zase kar pa seveda ni ok. Tako da če pride do tega da se legalizira res mislite da bomo lahko sami delali to olje si bodo že kaj zmislili kao da je nevarno ga delat sam pa podobne nuboloze in bo zato še naprejp repovedano ga delat oni bodo pa sluzili na neumnosti ljudi ki bi silahko to sami naredili. Tako na kratko jaz mislim da thc olje je zakon za vse vrste bolezni in nikakor ne sme prit v roke farmacevtom. Zato sem proti legalizaciji oz. sem za legalizacijo nasadov zato če te že dobijo da ti ne požgajo celega nasada :)

http://www.delo.si/d...ze-tisocim.html

#25 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 141 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2018 - 17:12

No evo včeraj se mi je prvič zgodilo, da sem očitno pretiravala pri dozi, ker sem se sredi noči zbudila zadeta kot mina. Občutek je naravnost grozen, pa potem sem bila še cel dan ko popipsana muha in žejna kot pajk. Vsaj ne bom nevedna umrla ampak ne bom pa več naredila napake pri odmerjanju. :|

Limonada, sladkana. In, ce imas, CBD brez THC. Hitreje mine neprijetni del :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov