Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Online trgovine

21 odgovorov v tej temi

#1 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 22 september 2014 - 15:34

Siennin post v temi Kje kupujete: S prijateljico naročava iz Malince, Holland & Barrett (predvsem čaje in pripravke iz aleo vere), še vedno pa za dobra kupčije gledam po amazonu (tudi hrano in predvsem dodatke) gledam po amazonu in po internetu nasploh. Vsak evro šteje.

Me je nagovoril, da odprem temo za vse online frike :)

Kje kupujete (link) in kako ste zadovoljni z dobavo (popusti, dostavo, vračanjem artiklov)?

Sama sem nova uporabnica ebaya in, jasno, navdušena. Všeč mi je, da ebay večinoma posluje preko PayPala, ki je posrednik med končnim kupcem in prodajalcem, tako da sem nekako zavarovana v primeru nepoštene prodaje.

Nabavljam tudi preko Zooplus.de (živalska hrana) in me isto prepričajo popusti na veliko izdelkih (hrane, peska, igrač), poleg vsega imaš še dodatni popust na 100 eur in seveda free shipping za Slovenijo . kaj še hočeš boljšega? :) Pred leti sem kupovala preko dveh drugih slo posrednikov kvalitetne prehrane (SuperČombeta verjetno poznate).

Hrano sem kupovala nekaj časa preko PlanetBio, tudi zadovoljna, hitra dostava. Zdaj bom probala še preko Malince  ;)

Prepričajo me seveda popusti, free shipping in profesionalnost kupca v primeru težav, problem je, da moraš nabrat določen znesek za zastonj dobavo, kar te pri prehrani hitro pride preveč. Največ kupujem začimbe in občasno kakšno superhrano (pšenična trava, murve, goji jagode).

Razpišite se, morda dobim še kako idejo za novo online štacunco. :)

#2 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 27 september 2014 - 20:27

Ne kupujem na tujih spletnih straneh, že od nekdaj prisoten nek strah :?:  . Dejstvo je, da vse kar rabim, dobim preko naših spletnih trgovin, ali pa lepo pot pod noge in harat po BTC-ju ali pa centru Ljubljane. Med zaznamke sem si shranila par povezav do spletnih trgovin, ki jih uporabljam za naročanje določenih artiklov (zase ali za sestro in njena pamža). In ko že naročam, vedno izberem kot način plačila predračun. Včasih mi je šlo blazno na živce, ko sem plačevala ob prevzemih in se je rado zgodilo, da poštar pač ni imel drobiža... same kolobocije okoli tega. Predračun je zame idealen. Skratka, spletne trgovine, preko katerih naročam so:

ACNET.SI - tu kupujem kartuše za printer; se mi zdijo cenovno najugodnejše. Robo (če jo imajo na zalogi) mi po plačilu predračuna dostavijo v roku dveh dni. Poštnine pri nakupu nad 15,00 EUR ni (upoštevajo se celo tisti artikli, ki so v akciji). Do sedaj še nobenih zapletov;
Lekarna24ur - sem se že tako razvadila, da enostavno naročam izdelke preko spletne lekarne. Naročeno mi dostavijo v roku dveh dni. Zalomilo se je le enkrat, ko po plačanem predračunu nisem dobila povratne informacije. Po parih dneh jih kontaktiram preko telefona in izkazalo se je, da kljub plačilu, mojega naročila niso obdelali do konca ("so ga preprosto spregledali"). Za kiks so se opravičili in roba mi je bila dostavljena še isti dan. Eh, se pač zgodi;
Zoohit - trgovina za male živali. Preko njih kupuje izdelke moja nečakinja. Cene so nenormalno nizke, vsaj kar se kletk za ptice tiče, celo hrana je poceni. Vedno so prisotne akcije, popusti pri nadaljnjih nakupih. Se splača, če kupuješ ogromno kletko za srednje velike papige. Sam nakup zna lastnika konkretno udarit po žepu. Ta spletna stran pa ponuja nenormalno nizke cene kvalitetnih kletk za papige. Dostava se po plačilu predračuna malo zavleče (roba pride najkasneje v roku petih delovnih dni).
Se pa malo zatakne pri dostavni službi; če izbereš DPD (z nakupom nad 39,00 EUR je to brezplačna opcija) ti tipči dostavi pakete, ki so vidno "zbombani". Ampak obstaja svetla točka, druga alternativa z doplačilom, to je DHL. Kakor sem že prej navedla: če bi rad imel ogromno kletko (jaz temu pravim "hotel s petimi zvezdicami za kljunaše") za srednje velike papige, je ta spletna stran idealna za tovrstni nakup; kljub dostavi, se splača.

Pri nakupu kontaktnih leč, pa uporabljam dve spletni trgovini: Moje-lece.si in Lecka.net (pri nakupu nad 16,00 EUR je dostava brezplačna). Z obeh sem že naročala in ravno slednja se mi zdi najbolj pregledna. Striktno naročam le leče proizvajalca Bausch & Lomb - vsota končnega računa je na obeh straneh ista. Npr., ko pa kupujem dotično tekočino za leče, je pa razlika v ceni očitna. V tem primeru pride v poštev spletna stran Moje-lece.si. Pri obeh spletnih trgovinah so prisotne razne akcije pri nakupih. Pri uveljavljanju popustov vedno pušnem, saj se ne držim roka, v katerem se popust lahko uveljavi, vedno spregledam. Kakorkoli, do sedaj še nobenih zapletov pri naročanju, plačilu ali dostavi.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#3 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 949 prispevkov

Objavljeno 27 september 2014 - 20:42

Od tujih zaenkrat le Amazon. Tale PayPal mi ne gre, veliko lažje mi je plačat z kreditno kartico. Glede na to, da sem nama nabavila debetno Viso, se za zlorabe ne sekiram, ker naložim tik pred nakupom točno določen znesek, ki ga potem tudi takoj porabim, tako da nimajo več kaj dol vzet. :P

Od domačih pride v poštev Kosmatinčki za hrano kosmatinke oz. zdaj že dveh in Mimovrste za tehniko.

Po ostalo greva zaenkrat še zmeraj raje v 'štacuno'. Se pa veselim prve, ki bo tako optimizirana, da bo po sprejemljivi ceni pripeljala kvalitetne prehrambene izdelke lokalnega porekla.  :navijacica:

Prispevek uredil/a: Eos23, 27 september 2014 - 20:43.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#4 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 28 september 2014 - 00:20

Največkrat Ebay UK in Ebay DE za vse kar si želiš, nato aliexpress za elektronske igrače iz kitajske (na začetku so bili rahlo sumljivi, vendar so se sedaj popravili + nekatere stvari so res poceni, mimogrede to je del Alibabe, ki je na borzi prehitela Ebay in Amazon skupaj).
Slovenski pa mimovrste. Hrano nisem še nikoli kupoval prek spleta. Tablico sem iz Nemčije. Nobenega problema, dobiš zraven račun, garancija je evropska in ceneje za 20‰.

Me pa Amazon odbija zaradi poštnine. Nikoli še nisem našel stvari, ki bi bila v končnem znesku cenejša kot npr. Ebay

#5 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 29 september 2014 - 14:41

http://www.bookdepository.com/  My favourite! Zastonj dostava in megalomanska izbira. Za elektronske bukve pa Kindle Store.

http://www.tojeto.info/ Za otroka v meni in ko je čas za darila :)

http://www.ideo.si/ Za prčkarije za dom :)

Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#6 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 30 september 2014 - 14:11

Zoohit - trgovina za male živali. Preko njih kupuje izdelke moja nečakinja.

Povej nečakinji, naj vrže uč na zooplus.de Ravno ugotovila, da gre pri Zoohitu za identično stran, samo da je pač iz Slovenije. Hrana, mačji pesek je pri Nemcih občutno cenejši (na enem pesku prišparam 4 evre, pri dvojnem pakiranju celo 7!). Edina razlika je, da je brezplačna dostava pri Slovencih nad 39 eur, pri Nemcih pa nad 100, ampak ker nas itak več kupuje, to sploh ni problem.

Vse vaše linke sem preklikala, super ideje, še malo, pa mi sploh ne bo treba več iz bajte, še sobno kolo kupim ali tekalno stezo pa sem fit in sita kar od doma :D

Iščem edino kako poceni štacuno z bio veganskimi izdelki (lahko tudi s športnimi dodatki), poštnine so pošastno visoke (od 9-14,50 E, kaj si nor?!). Če kdo kaj uporabnega najde, bom vesela.

#7 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2014 - 11:35

Povej nečakinji, naj vrže uč na zooplus.de...

Je že pred časom pregledala nemško spletno stran, a se je vseeno odločila, da bo nakup opravila preko slovenske. Razlika pri končnem izračunu je bila minimalna, kar se ptičje hrane tiče. Ne pa megalomanske kletke, kjer je cena genau ista na obeh straneh. Izdelke za mačke in pse pa ne naroča... Je pa jasno, da je pri večji količini naročila, razlika v končnem izračunu lahko očitna.
Omenjam tudi spletno trgovino Salma.si, kjer imajo med drugim pestro paleto raznoraznih parfumov, čeprav pogrešam določene od Kenza in Shisheida. Stran mi je pregledna, enostavno naročanje in tudi kar se tiče dostave, nimam nobenih pripomb.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#8 havenNo7

havenNo7

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 07 april 2015 - 18:00

Super ideja, sam imam sicer največ izkušenj z aliexpress.com, do zdaj nobenih zapletov edino dostava se lahko zavleče ampak, če najdeš kaj v akciji se splača počakat

http://www.aliexpress.com/

lp

#9 radiostudent_timi

radiostudent_timi

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2015 - 15:14

Kaj je že , tista Kitajska internet trgovina...lahko kupiš razno šaro kot naprimer polnilec za mobitele? Drugače pa ebay UK PA US uporabljam za laptope, slušalke ipd. Pa zanima me kakšne kreditne kartice uporabljate?

#10 punca97

punca97

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2015 - 22:37

Kupujem večinoma na superge.si

#11 zarazara

zarazara

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2015 - 10:48

Ja več godinama kupujem u slovenskom online shopu BFC Shop, jel su vrlo prijazni i dostava jim je vrlo brza a dođem iz zadra.

Pozdrav svima iz sunčane dalmacije ;)

#12 perocat

perocat

biskvitek

• Člani
  • 43 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2015 - 20:07

No, da obudim malo tole temo :D Odkar imam spletno banko in Viso precej več kupujem preko spleta. Moje nakupe največkrat zabeležijo trgovine, kot so: dobrokupi.si, mimovrste (tehnologija), Asos, Boohoo (oblačila), Igabiba (igrice) in podobne. Seveda pa ne smem pozabiti na Ebay, Amazon in Bookdepository.

Lahko pa dodam še izkušnjo moje (bivše) sošolke, glede prej omenjenjih kitajskih trgovin (alieexpress ipd). Njej so velikokrat zavrnili na carini (in mislim, da tudi posledično uničili) ponarjejene torbice od priznanih znamK (MK in podobne). Tako da mogoče raje (še bolj) pazljivo kupujete/kupujemo preko takih trgovin. 

Verjetno spada v to temo tudi način plačila in moram reči, da me je plačilo po povzetju kar malo razočaralo, saj sem kar nekajkrat moral plačati še dodaten stošek (vročilo), ki ga spletna trgovina ni omenjala (na računu sta bila le cena in poštnina). Sedaj, ko plačujem preko Vise oz. Paypala pa tega stroška ni. Poleg tega pa mi je plačilo preko kartic boljše, saj živim v kraju, kjer imamo samo en bankomat :D

#13 Lisa91

Lisa91

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2015 - 13:23

Včasih sem imela obsesijo z online shoppingom, potem pa sem to malce omejila :)

Še vedno pa rada kaj kupim na: ebay, etsy, bookdepository, iherb, ecco verde, feelunique, yves rocher slovenija, mimovrste...

#14 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 29 november 2015 - 23:50

Aliexpres in ebay, na teh sem reden kupec

I.C.C.

#15 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2017 - 22:15

Odvisno kaj kupujem ... Mimvrste ,  Ebay, Amzon, TripleClicks ...

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#16 UK4EVER

UK4EVER

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 05 november 2017 - 12:36

Ali je morda kdo že kupil kaj v spletni trgovini Wish (https://play.google....ntextlogic.wish)

#17 zanmik

zanmik

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 05 november 2017 - 12:39

Sam še nisem toda dokler pogledaš da ima veliko dobrih review-ev je ok. Toda ponavadi traja kar neki časa dostava (2-3 mesece)

#18 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 25 november 2017 - 21:29

Omenjam Grosbasket, ki ima tudi na Rudniku svojo trgovino s športno opremo. Pred časom sem opravila nakup preko njihove spletne strani - naročila nove patike od Adidasa iz nove kolekcije Dame 4. Smešno se mi zdi dejstvo, da sem ravno na tej spletni strani dala zanje najmanj v primerjavi s tujimi online trgovinami. Resda sem unovčila 5 % popust, al' ipak. Skratka, nakup opravljen brez problema, za plačilo izbrala predračun, kot ponavadi, za dostavo pa družbo DPD (s Pošto Slovenije je zadnje čase nekaj krepko narobe, zato se jo, če se le da, ob vsaki možni priliki, ognem pri izbiri).

Se mi je pa zdelo simpatično to, da je poleg škatle s patikami (pupaste do amena!), v paketu bila tudi pisemska ovojnica, v kateri je bil lepo zložen račun o opravljenem nakupu - lepo, lepo.

#19 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2018 - 13:13

Prek spletne trgovine Wish  sem uspešno opravila nakup . Nora sam na ure .. :morje: 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#20 andrejka

andrejka

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 22 julij 2018 - 15:31

Nazadnje kar sem preko spleta kupovala je bila oprema za mojga štirinožnega prijatelja :) 

Se pa poslužujem spletne trgovine iz tujine - http://www.zooplus.de/, v Sloveniji pa pasja trgovina - https://www.pasjastacuna.si/

Drugače pa standard, ebay, amazon, etsy...

#21 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 02 september 2018 - 19:57

... Pa zanima me kakšne kreditne kartice uporabljate?

Za spletne nakupe onstran meja eu uporabljam izključno in samo predplačniško kartico.

#22 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 22 november 2018 - 20:07

Pozor s spletnimi nakupi - zopet se pojavljajo številne prevare

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov